Zapowiedzi i nowości w skali 1:72 - na rok 2014

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Reklama

Re: Zapowiedzi i nowości w skali 1:72 - na rok 2014

Postprzez garrett » wtorek, 6 maja 2014, 16:07

Airfix proponuje kolejną ankietę https://www.surveymonkey.com/s/HD337ZD? ... nby-airfix
Jest okienko do wpisania Iskry oszywiście
Reedycje:
Obrazek
Obrazek
wypada wspomnieć o "wczesnych Gustawach" obiecanych w lutym, wprowadzonych przez AZ Model obecnie:
Obrazek
Obrazek
Mam wrażenie, że Gustawy późne nie spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem, różnica obok kalek to sądząc po recenzji na modelweb.cz jedna ramka:
Obrazek /
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: Zapowiedzi i nowości w skali 1:72 - na rok 2014

Postprzez piotr dmitruk » środa, 7 maja 2014, 01:38

Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9985
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi i nowości w skali 1:72 - na rok 2014

Postprzez Dominik » środa, 7 maja 2014, 09:26

Wczoraj wieczorem udało mi się znaleźć parę minut na czat z Vladimirem Sulcem. Napisał, że Eduard planuje wydanie Spitfire'ów w 1/72. Niestety zabrakło mi czasu na wydobycie od szefa Eduarda większej ilości szczegółów.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2616
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Zapowiedzi i nowości w skali 1:72 - na rok 2014

Postprzez Dominik » czwartek, 8 maja 2014, 13:51

Mały update informacyjny z podwórka Eduarda. Wg tego co napisał Vladimir Sulc pracują obecnie nad trzema projektami w 1/72. Mamy czwórkę kandydatów na trzy projekty: Focke Wulf 190, Bf 109E, MiG-21 i Spitfire Mk.IX/XVI. Z pewnych względów najbardziej byłbym zadowolony ze Spita, potem 109 a na końcu 190. Ale raczej na 100% jednym z projektów jest MiG-21. Co do reszty dowiemy się w odpowiednim czasie.
A, jest jeszcze prawdopodobieństwo, że zrobią coś całkiem nowego. Dawno temu odgrażali się Avią B.534 (w tym samym mniej więcej czasie zapowiadali też Hellcata w 1/72, którego wydali). Teraz zostaje nam się tylko uzbroić w cierpliwość i czekać.

Spitfire Spitfire Spitfire Spitfire Spitfire Spitfire Spitfire.....
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2616
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Zapowiedzi i nowości w skali 1:72 - na rok 2014

Postprzez RAV » czwartek, 8 maja 2014, 15:28

Dominik napisał(a):Mamy czwórkę kandydatów na trzy projekty: Focke Wulf 190, Bf 109E, MiG-21 i Spitfire Mk.IX/XVI.

Ja to mam pecha... Ledwo zdążę skończyć 3 Spitfire'y AZ-Modelu, które właśnie męczę (ładny zestaw, ale trochę upierdliwy, a u mnie 3 x bardziej), to wyjdzie Eduard, zapewne lepszy. Ostatnio często tak mam - Zera porobiłem z Hasegawy, Academy, Airfixa i HobbyBossa zamiast z Tamiyi (bo jej jeszcze nie było, jak kupowałem tamte), stoją pokryte Surfacerem 2 F-16 z Revella, a Tamiya tuż-tuż... Z Fw 190, Emilem i MiGiem-21 sytuacja podobna, chociaż modele jeszcze w pudelkach.

Teoria Pukali
  1. Jak tylko skończysz malować swój model budowany od podstaw, jakaś firma wypuści vacuformę tego modelu.
  2. Jak tylko skończysz budować vacuformę, na rynku pojawi się zestaw wtryskowy.
  3. Po skończeniu przeróbek w swoim modelu na interesującą cię wersję, inna firma rozpocznie sprzedaż zestawu właśnie w tej wersji.
  4. Jak tylko skończysz jakiś model, w sklepie spotkasz lepszy zestaw plastikowy do budowy właśnie skończonej przez ciebie repliki.
(ze zbioru "Modelarskie Prawa Murphy'ego")
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3300
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zapowiedzi i nowości w skali 1:72 - na rok 2014

Postprzez garrett » czwartek, 8 maja 2014, 16:09

Dominik napisał(a):Mały update informacyjny z podwórka Eduarda. Wg tego co napisał Vladimir Sulc pracują obecnie nad trzema projektami w 1/72. Mamy czwórkę kandydatów na trzy projekty: Focke Wulf 190, Bf 109E, MiG-21 i Spitfire Mk.IX/XVI..[/size]

Otóż rok temu na czacie z okazji wydania Spitfire [zachowałem go tutaj http://pastebin.com/zFY0kNyw ] tenże sam Vladimir obiecał na ten rok Focke -Wulfy :P
Obrazek

Ach, zupełnie z innej beczki Prop'n'Jet:
Bartini [?] Stal6 - cudak taki, że w pierwszej chwili myślałem, że to ten przesławny, którego konstruktor proponował wyryć rowek, aby się śmigło zmieściło. Monocykl...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: Zapowiedzi i nowości w skali 1:72 - na rok 2014

Postprzez marco2607 » czwartek, 8 maja 2014, 16:45

[*]Jak tylko skończysz jakiś model, w sklepie spotkasz lepszy zestaw plastikowy do budowy właśnie skończonej przez ciebie repliki.[/list]
(ze zbioru "Modelarskie Prawa Murphy'ego")[/quote]

Za ki-21 sally bym im kratkę browara jeszcze postawił.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3317
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Zapowiedzi i nowości w skali 1:72 - na rok 2014

Postprzez garrett » czwartek, 22 maja 2014, 19:10

Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: Zapowiedzi i nowości w skali 1:72 - na rok 2014

Postprzez pepociufakers » czwartek, 22 maja 2014, 22:10

A tutaj testowe wyprawski zapowiadanego przez revell na ten rok F-4U-1D Corsair w skali 1:72.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ps. źródło: http://www.plastik-modellbau.org/blog/t ... more-38859
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 588
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 15:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: Zapowiedzi i nowości w skali 1:72 - na rok 2014

Postprzez LazyCat » środa, 28 maja 2014, 23:23

Obrazek
Avatar użytkownika
LazyCat
 
Posty: 1119
Dołączył(a): czwartek, 11 października 2007, 18:41
Lokalizacja: Greensboro, North Carolina

Re: Zapowiedzi i nowości w skali 1:72 - na rok 2014

Postprzez garrett » sobota, 31 maja 2014, 17:08

AZ Model [zwłaszcza dla fanów publicystyki St. Michałkiewicza ] :twisted:
Obrazek
Obrazek
A także wariacja na temat równie nieśmiertelny:
Obrazek
Obrazek
Co ciekawe p. Muzikant podaje jako następne
Fw-190D, Vultee Valiant, Bf 109G-14Early ,Spitfire IX UTI, Spitfire Tr.9, Spitfire Tr.8
oraz / new tooling;-) / G-10 Erla, G-10 WNF/Diana, G-10 Regensburg oraz Bf 109K.

Z zapowiedzi jakby zniknęły Mustangi /których zdaniem dystrybutora Tamyi rzeczona Tamyia nie zamierza robić w 1/72, za to pojawił Fw-190D? Zatem domyślam się, że jeśli Eduard szykuje foki w 1/72 to na pierwszy ogień... warianty A :idea:
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: Zapowiedzi i nowości w skali 1:72 - na rok 2014

Postprzez garrett » poniedziałek, 9 czerwca 2014, 11:57

:shock:
Obrazek

Obrazek
Dwie maszyny w locie z tym samym oznaczeniem sztabowym. Taka sytuacja mogła zaistnieć :roll: ?
Recykling form RV Aircraft? /plus dodatkowo ramka z tym co co RV resin dodawał w żywicy, hm]

Obrazek
G14 "wczesny". A za nim zapewne... G6 późny?
Intrygująca różnica obwieszczeń na pudełkach - tylko 109ka ma "made using metal moulds".
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: Zapowiedzi i nowości w skali 1:72 - na rok 2014

Postprzez MarCo » poniedziałek, 9 czerwca 2014, 12:11

garrett napisał(a)::shock:
Dwie maszyny w locie z tym samym oznaczeniem sztabowym. Taka sytuacja mogła zaistnieć :roll: ?
Recykling form RV Aircraft?

Nie, to taka fantazja typowa dla AZ. Niestety jest bardzo prawdopodobne że to będzie recykling. Pozostaje czekać na Eduarda, może nie zrypią foki tak jak się udało RV.

garrett napisał(a):Intrygująca różnica obwieszczeń na pudełkach - tylko 109ka ma "made using metal moulds".

Nic takiego, wszystkie 109 są od początku z metalizowanych (nie metalowych !) form. Tyle się już u Czechów pisało, że w końcu wszyscy przestali zwracać uwagę na te propagandowe hasła. Dla nas - modelarzy.. ooops - sorka... sklejaczy - nie robi różnicy bo modele z takich form mają zdecydowanie ładniejsze detale od klasycznych short-runów. Żeby tak jeszcze AZ je odwalał kaszany z geometrią swoich modeli - mają poprawić kadłub z następnych wersjach. Nie mogę się doczekać co zepsują w zamian :P
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 11:56

Re: Zapowiedzi i nowości w skali 1:72 - na rok 2014

Postprzez Jostein » poniedziałek, 9 czerwca 2014, 16:34

No, w przypadku "Gustawa", to mniejszą kaszanę zrobił AZ w 1:72 niż Eduard w 1:48. I jeżeli Eduard tak samo podejdzie do tematu długonosej Foki w 1:72, to chyba chętniej nabędę AZ-owe.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1312
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości