Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez Georg01 » czwartek, 1 stycznia 2015, 19:19

Nooo, te zegary i ramki do nich to jest to !!!! Świetne oddanie szczegółów na zegarach i tu się w pełni zgadzam - na pewno nie gorsze od kalkomanii, a prawdopodobnie lepsze. To by na pewno ruszyło sprawy do przodu.

Proponuję się zastanowić nad :
1. Zestawami zegarów w skalach 1/48, 1/32, 1/24 - Luftwaffe Bf 109, FW 190, RAF Spitfire, Hurricane, Typhoon, USAF Mustang, P-40, P-38, IJN A6M, Raiden, Shiden, USN Wildcat, Hellcat, Corsair.
2. Dodatkowymi zegarami niszowymi, wypuszczanymi jako uzupełnienie : np. Buffalo, P-38, Ki-27 itd
3. Zegarami do samolotów I Wojny Światowej - zestawy : Niemcy, Wielka Brytania, francja, Austro -Węgry

Nie chodzi o całe tablice, a jedynie o zegary i ramki do nich.

Pozdrawiam,
GC
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 13:03

Reklama

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez Murek » czwartek, 1 stycznia 2015, 20:51

Ten zestaw do Arado jest super! Właśnie najciężej jest dokładnie pomalować ramki zegarów na czarno na szarych (RLM 02 lub 66) tablicach niemieckich samolotów. A jeszcze dochodzą ramki w innych kolorach lub w kilku kolorach na jednej, toż to "na piechotę" masa roboty a tu mamy to gotowe i efekt świetny :D Proszę podążać w tym kierunku :P
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez Voltan » czwartek, 1 stycznia 2015, 21:40

To są dobre wieści na początek roku :)
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez Sherman » piątek, 2 stycznia 2015, 00:57

Zestaw tablica + pasy, ew dodatkowo fotel to jest bardzo fajna i przydatna rzecz.

Jeśli chodzi o nowe Airfixy, taki komplet świetnie by się nadał do ich P40, Zero czy wspominanego Spitfire I.

Warto chyba rozważyć tablicę dla Avii (RS i w tym roku również Eduard). Mnie osobiście ucieszyłby też set z tablicą, pasami i ewentualnie fotelem do Hellcata 1:72.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez net_sailor » piątek, 2 stycznia 2015, 10:06

Kuba P. napisał(a):Dobrą alternatywą do mniej popularnych model a mających wykonane zupełnie przyzwoicie plastikowe tablice są kalkomanie z tarczami zegarów. Ja spróbowałem tych: http://www.airscale.co.uk/ i efekt mnie bardzo zaskoczył na plus.
Są modele np. Hasegawy z świetnie wykonanymi tablicami. Żeby daleko nie szukać: zwykły 109 G/K w 48 czy 32 i tam trawiona tablica zawsze wychodziła płaska. Tutaj z zegarami naklejanymi na plastik będzie bardzo dokładna i trójwymiarowa.
Podobnie chociażby Dragon i ich 110 - niby temat mainstreamowy a dedykowanej tablicy o ile wiem nie ma. I tu znów naklejane zegary na fajną plastikową tablicę nas ratują.

Przyszedł mi do glowy jeszcze jeden pomysł, może taka sugestia dla producentów: w większych skalach, 48 i szczególnie 32 fajne byłyby same trawione obramowania zegarów uzupełniane własnie tymi kalkomaniami.

Kuba, Airscale robi także fototrawione obramowania do zegarów, wiem bo sam je sprowadzałem (rękami Daniela z Martoli):
http://airscale.co.uk/store.php#!/Cockp ... ort=normal
Co prawda nie wyszło tanio (120 zł za napisy kokpitowe+zegary+obramowania), ale mam materiał który pozwoli obskoczyć mi dobrych kilka modeli, bez potrzeby wchodzenia w dedykowane zestawy, bo do szczęścia potrzeba mi jeszcze tylko uniwersalnych pasów i czasem pedałów orczyka.
Niemniej widzę spory potencjał w takim asortymencie, gdyby inna firma zrobiła to lepiej (fajny pomysł z barwieniem ramek w Arado) i taniej.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez ymub » piątek, 2 stycznia 2015, 13:03

Dziękuję Panom za miłe slowa, nie chciałabym być jednak przyczyną czyjegoś rozczarowania. Pozostaje mi mieć nadzieję, że kiedy już zestaw do Arado trafi w Panów ręce, to będzie dobrze. :)
Tablica do Mustanga i pasy, to są nasze dlasze plany, dlatego nie zamieszczałam o nich informacji na stronie. Może się wydawać dziwne, że z kolei zamieściłam informację o Hurricane I w skali 1/48, kiedy nie ma jeszcze sugerowanego modelu Airfixa, ale wynika to z faktu, że jest już do niego zrobione 70% rysunków. Obrys tablicy zostanie dopasowany kiedy ukaże się model, to jednak nie przeszkadza w zrobieniu wszystkich pozostałych operacji. A naprawdę trzeba się narysować. :) Każdy kolor, nawet pojedyncza, mała kropka musi mieć swoją kliszę. :)
Wszystkie podrzucanie przez Panów pomysły notuję :) , i mam wrażenie, że "im dalej w las, tym więcej drzew". :)
Pewnie spróbujemy też tablic z pierwszej wojny, ale kiedy...
ymub
 
Posty: 62
Dołączył(a): czwartek, 3 października 2013, 17:21

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez Sherman » piątek, 2 stycznia 2015, 19:36

ymub napisał(a):Wszystkie podrzucanie przez Panów pomysły notuję :) , i mam wrażenie, że "im dalej w las, tym więcej drzew". :)

Bo i samolotów jest bardzo wiele, a detal przydatny i w przystępnej cenie. Mam jednak nadzieję że nie boicie się Państwo lasu ;)
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez ZBIGNIEW KALOTA » sobota, 3 stycznia 2015, 01:13

ymub napisał(a):Wszystkie podrzucanie przez Panów pomysły notuję :)

Witam. Zakupiłem ostatnio model huricana z Airfixa aby się czymś przyjemnym zająć w wolnym czasie świąteczno -noworocznym .Model jak model , więc dołożyłem rewelacyjne moim zdaniem dwa Wasze zestawy do niego , tablicę i set czyli fotel i pasy . Zestawy tak fantastyczne że grzechem było by je włożyć do tego modelu bez zrobienia od podstaw całej kabiny . Ale mam taki pomysł odnośnie zestawu set , zawiera on jak wiadomo fotel i pasy - ale tylko naramienne bez biodrowych . Taki mały feler i na pewno to jest jakieś przeoczenie i da się to w jakiś sposób w przyszłości naprawić .To tak jakby zrobić tylko lewą stronę tablicy a prawą pomalować tylko na kolor czarny . To taka moja prośba i uwaga zarazem .
Z pozdrowieniami Zbyszek .
Klub Modelarski '' ROZBITEK '' GOK Rędziny
Avatar użytkownika
ZBIGNIEW KALOTA
 
Posty: 212
Dołączył(a): sobota, 17 listopada 2007, 23:40
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez marco2607 » sobota, 3 stycznia 2015, 15:30

Ja mam pytanie od strony technicznej, jakimi farbami malujecie swoje tablice . Są one rozjaśniane lub pociemniane w zależności od skali.
Niestety swój nowy zakup(tablica he-51) będę musiał lekko szlifować na krawędziach ( niedokładnie wycięta z ramki )i wystają małe zadziory.
Jakby mi coś odprysnęło wolę wiedzieć czym poprawić.
Ogólnie bardzo fajna robota. :P
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3317
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez Georg01 » sobota, 3 stycznia 2015, 15:52

ymub napisał(a):Pewnie spróbujemy też tablic z pierwszej wojny, ale kiedy...


Nie chodzi o całe tablice, a raczej o zestawy uniwersalnych zegarów z osobnymi ramkami dla poszczególnych krajów. To dosłownie kilka zegarów na 1 kraj. Szczególnie skala 1/32 jest tu tematem na fali. Modele Wingnut Wings to bajka sama w sobie i dodanie do nich bardzo dobrych zegarów aż się prosi.

Pozdrawiam :)
GC
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 13:03

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez ymub » sobota, 3 stycznia 2015, 21:41

Sherman napisał(a):Mam jednak nadzieję że nie boicie się Państwo lasu ;)

Nie boję się lasu, nie. :) I za każdą sugestię dziękuję. Wszystko zapisuję. :)
ZBIGNIEW KALOTA napisał(a):pasy - ale tylko naramienne bez biodrowych

Przyznaję się, daliśmy ciała. Zestaw do Hurricane będzie albo poprawiony, albo wyjdzie nowy. W zależności czy chętniej będą stosowane pasy z barwnej taśmy, z oddzielnymi klamrami, czy jednak te trawione w całości.
marco2607 napisał(a):jakimi farbami malujecie swoje tablice

W większości są to farby światło utwardzalne, produkcji brytyjskiej. Niestety nie mogę podać specyfikacji technicznych, co z resztą na wiele by się Panu nie przydało. W każdym razie, jeżeli zdarzy się jakieś nieszczęście i odpryśnie (choć nie powinno), to proszę pisać, poratujemy. Szczególnie, że mam nadzieję na pierwszą relację He-51 z Yahu tabliczką. :)
Georg01 napisał(a):Nie chodzi o całe tablice,

Tak, Panie Grzegorzu zrozumieliśmy Pana pomysł. Określenie "tablice" to był skrót myślowy. Będziemy się przymierzać do zestawów zegarów z WW1, ale pewnie nie szybciej niż w drugiej połowie roku.
Bardzo jeszcze raz dziękuję za Panów udział w dyskusji.
ymub
 
Posty: 62
Dołączył(a): czwartek, 3 października 2013, 17:21

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez Dominik » niedziela, 4 stycznia 2015, 19:48

Tak mi się przypomniało. Brakuje mi fajnych blaszek do Kawanishi Shiden firmy Tamiya i Shiden-Kai Aoshima w skali 1/72. Proszę o wzięcie tablic do tych modeli pod uwagę.

Pozdrawiam

Dominik
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2616
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez garrett » niedziela, 4 stycznia 2015, 20:16

Skoro wątek zrobił się niejako #wish-listą...
Widzę, że w przygotowaniu mają państwo zestaw dla Fw190.
W modelu A4 Zvezdy czy nawet Tamyi są śladowo zaznaczone szczeliny chłodzenia silnika, dopiero w późnych A4 zastąpione żaluzjami. Problem ten rozwiązał zgrabnie AZ Model dodając do części swoich foczek małą blaszkę:
Obrazek
Zdjęcie autorstwa kolegi Skusz z tematu viewtopic.php?f=462&t=35591&start=15 Drobiazg, ale fajnie urozmaiciłby /poprawił zwłaszcza zestaw Zvezdy.
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez ymub » niedziela, 4 stycznia 2015, 22:23

Shinden był już w notatkach, ale dziękuję Panie Dominiku.
garrett napisał(a):Skoro wątek zrobił się niejako #wish-listą...

To nie tak, nie wszystko uda się zrobić, ale naprawdę warto rozmawiać. Ileś rzeczy jesteśmy w stanie sami wyłuskać, ale nie ma nic cenniejszego niż pomysły ludzi bezpośrednio zainteresowanych.
Blaszka do Fw-190 to bardzo dobry pomysł. Jak pewnie Panowie zuważyli, staramy się robić uzupełnienia do tablic w postaci setów. Taki jest nasz pomysł, aby była możliwość wyboru poziomu unowocześnienia Waszych modeli. Komu wystarczy tabliczka, kupi tylko ją, a kto jeszcze chce coś więcej dokupi set.
Oczywiście to teoria, ale chciałabym, aby był zestaw dodatkowy do każdej tablicy. :)
ymub
 
Posty: 62
Dołączył(a): czwartek, 3 października 2013, 17:21

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez dewertus » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 00:28

ymub napisał(a): Komu wystarczy tabliczka, kupi tylko ją,

To poproszę o tablice (1/48) do P-36, P-40E/F/L, La-5/7/9/11, Jak-3/7/9
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości