Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez Voltan » wtorek, 13 stycznia 2015, 15:18

Pomysł z blaszka do wlotów w Fw190 jest bardzo doby. W większości modeli ten detal jest niedopracowany.
Jeżeli robicie cos do Fw190 to warto to uwzględnić. na pewno będzie to dodatkowy argument do zakupu.

Nie macie w planach tablicy do I-1 z ICM w 1/72?
Bo właśnie męczę się nad jej dorobieniem :)
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez Muśtax » środa, 14 stycznia 2015, 10:03

Do niemieckich samolotów z okresy II w.s przydały by się również trawione pedały orczyka, zestaw tablica, pasy + pedały był by super, np. do takiej 109-tki od Zvezdy, w sumie to są 3 najpotrzebniejsze rzeczy do waloryzacji kokpitu, który sam w sobie jest bardzo ładny w tym modelu. Wielu modelarzy go nabyło to myślę że nie było by problemu ze zbytem takiego produktu.
Pozdrawiam
Paweł
Avatar użytkownika
Muśtax
 
Posty: 355
Dołączył(a): poniedziałek, 25 października 2010, 07:57
Lokalizacja: Ptc <-> Lbn

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez marco2607 » środa, 14 stycznia 2015, 14:18

Odgrzeję kotleta. ;o)
Jaka jest możliwość produkcji czegoś takiego w konkurencyjnej cenie.
http://airscale.co.uk/store.php#!/Cockp ... ort=normal

oczywiście w 3 skalach 1/72,1/48,1/32 .W grę wchodzą też płyty czołowe radia i innych paneli.Taki uniwersalny zestaw do samodzielnego montażu

Ze swojej strony mogę podzielić się zdjęciami i monografią do samolotów japońskich.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3317
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez ymub » środa, 14 stycznia 2015, 23:31

dewertus napisał(a):To poproszę o tablice (1/48) do P-36, P-40E/F/L, La-5/7/9/11, Jak-3/7/9

Panie Hubercie z tego co Pan wypisał mamy tylko w zarysie tablicę do P-40 Hasegawy. Innych modeli na razie nie mamy, ale oczywiście kto wie co będzie. :)
Voltan napisał(a):Jeżeli robicie cos do Fw190 to warto to uwzględnić.

Dwie tablice do Fw-190A są na ukończeniu, moze będzie później zestaw uzupełniający. Chcielibyśmy żeby to było w takich kompletach.
Voltan napisał(a):Nie macie w planach tablicy do I-1 z ICM w 1/72?

Niestety nie. Wprawdzie od czasu do czasu robimy niszowe tablice, w lutym powinna być tabliczka do Hawker Fury, ale I-1 to podobno jest hiper niszowy model. :) Oczywiście dodam to co zawsze, kto wie co będzie za rok, dwa... :)
Muśtax napisał(a):Do niemieckich samolotów z okresy II w.s przydały by się również trawione pedały orczyka, zestaw tablica, pasy + pedały był by super, np. do takiej 109-tki od Zvezdy

Być może to zrobimy, musze podrzucić temat moim technikom. :) W ogóle wprowadzamy nowy materiał na pasy. W ciągu tygodnia powinien się ukazać zestaw do F4U Corsair. Gdzie pasy będą z innej folii, która mam nadzieję przypadnie Panom do gustu. :)
marco2607 napisał(a):Jaka jest możliwość produkcji czegoś takiego w konkurencyjnej cenie.

Panie Marku, takie duże zestawy raczej nie. Nie wiem jak u innych, ale u nas, z każdym decymetrem dramatycznie rosną koszty. A jak widać nie usiłujemy konkurować z tymi wszyskimi Eduardami. Oni robią wielkie i drogie zestawy, a my małe (staramy się) i jak to możliwe tanie. :)
Zaczynamy linię oddzielnych zegarów. Arado 234 już jest w sprzedaży a nad czymś do pierwszej wojny światowej teraz siedzimy. Tak, że pożyjemy zobaczymy.
ymub
 
Posty: 62
Dołączył(a): czwartek, 3 października 2013, 17:21

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez dewertus » czwartek, 15 stycznia 2015, 00:59

ymub napisał(a):Panie Hubercie z tego co Pan wypisał mamy tylko w zarysie tablicę do P-40 Hasegawy. Innych modeli na razie nie mamy, ale oczywiście kto wie co będzie.

Zdjęcia tablic mogę dostarczyć :)
P-36 Academy, P-40E ARII, P-40F/L AMT, Ła-5/7 Academy, Ła-7 Eduard, Ła-9/11 MikroMir, Jak-3 Eduard, Jak-7 ICM, Jak-9 ISM/Signum...
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez Kuba P. » czwartek, 15 stycznia 2015, 02:13

ymub napisał(a):Nie wiem jak u innych, ale u nas, z każdym decymetrem dramatycznie rosną koszty. A jak widać nie usiłujemy konkurować z tymi wszyskimi Eduardami. Oni robią wielkie i drogie zestawy, a my małe (staramy się) i jak to możliwe tanie.


Nie chcę wchodzić nikomu w biznes, macie Państwo swój plan i życzę, żeby Wam to działało a krociowe zyski ze sprzedaży ładnych produktów nagradzały trud. Fajnie ruszyliście, podoba mi się to i dobre oraz polskie należy chwalić więc chwalę.

Jeśli coś można zaproponować: zróbcie małą blaszkę, 3x3 cm z niemieckimi ramkami zegarów II wś, to był zestaw kilku typów. Design macie bo jest ramka do Arado. W skali 1:48 i 1:32 proste zestawy nie będą drogie, taka ramka starczy na 2-3 modele. Tarcze zegarów albo tak jak zrobiliście albo klisze, może kalkomanie.
To jest naprawdę niesamowicie elastyczne rozwiązanie bo zostawia pole manewru przy rzadkich zestawach czy tematach a ogarnięty modelarz sam sobie przy użyciu takich indywidualnie komponowanych zestawów zegarów ułoży tablice tak, jak trzeba.

Podobnie niemieckie pasy i pedały orczyka, macie 3-4 różne rodzaje więc to nie jest wielka filozofia a takie małe startupy przynajmniej dla mnie byłyby bardzo dobrym produktem, takie coś jest mi potrzebne i to samo sądzę powie większość Kolegów.

Taka sugestia, głos klienta.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez marco2607 » czwartek, 15 stycznia 2015, 14:41

Kuba P. napisał(a):To jest naprawdę niesamowicie elastyczne rozwiązanie bo zostawia pole manewru przy rzadkich zestawach czy tematach a ogarnięty modelarz sam sobie przy użyciu takich indywidualnie komponowanych zestawów zegarów ułoży tablice tak, jak trzeba.


Dokładnie o tym samym pisałem wcześniej. Już jest nas 2. ;o)
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3317
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez net_sailor » czwartek, 15 stycznia 2015, 15:26

W zasadzie trzech, bo coś takiego (uniwersalny zestaw osobnych zegarów) sugerowałem w moim poprzednim poście.

Jeśli chodzi o dedykowane blaszki to myślę, że tablica przyrządów + pasy pilota + pedały orczyka powinny tworzyć coś w rodzaju minimalnego kompletu dla każdego samolotu. Jeśli udałoby się utrzymać cenę poniżej lub w granicach eduardowego Zooma byłby to świetny starter dla początkujących ze względu na mało skomplikowaną obróbkę i prosty montaż. Zaawansowani też chętnie sięgną po taki mini-zestaw bo samodzielnie dłubanie tych elementów zajmuje bardzo dużo czasu a dokładność i powtarzalność często nie jest porównywalna z wyrobem fabrycznym.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez Michał Janik » czwartek, 15 stycznia 2015, 15:47

ymub napisał(a):Niestety nie. Wprawdzie od czasu do czasu robimy niszowe tablice, w lutym powinna być tabliczka do Hawker Fury, ale I-1 to podobno jest hiper niszowy model. :) Oczywiście dodam to co zawsze, kto wie co będzie za rok, dwa... :)

Czy Fury będzie w 1/48 (rozumiem, że chodzi o dwupłat...)? Do całkiem fajnego (by nie rzec - kultowego) modelu ostatnio wznowionego przez Revella literalnie nie ma ŻADNYCH dodatków do kokpitu, więc myślę że zapełniona byłaby dość atrakcyjna nisza. Dodam, że dla mnie osobiście również bardziej atrakcyjny jest zestaw parę zł droższy, za to z pasami i pedałami.

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez Wojciech Perkowski » czwartek, 15 stycznia 2015, 16:31

Również podkreśliłbym znaczenie pasów - nieraz są bardziej potrzebne niż tablica. Szkoda oddawać pola innym producentom - każdy wasz "target" jeśli zdecydował się na zakup tablicy, to szukać też będzie pasów.
Wojtek
Wojciech Perkowski
 
Posty: 713
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 14:07
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez ymub » czwartek, 15 stycznia 2015, 18:15

Kuba P. napisał(a):Jeśli coś można zaproponować: zróbcie małą blaszkę, 3x3 cm z niemieckimi ramkami zegarów II wś

Poruszyłam ten temat i tu zacytuję:
"... jeżeli same obudowy zegarów, bez kolorwego opisu to owszem, ale jeżeli pełny zegar z tarczą i opisem na obudowie, to zestaw uniwersalny musiałby zawierać kilkadziesiąt zegarów"
Ja rozumię to tak, że zestaw, który wypuściliśmy do Arado można użyć do innych samolotów, bo powtarzalnośc tych zegarów jakaś jest, ale wyczerpanie tematu z wszystkimi rozdzajami i wersjami zegarów, choćby tylko jednego kraju, byłoby wprawdzie możliwe, ale musiałby to być naprawdę wielki zestaw. Nie chcę pisac już teraz co będzie w przyszłości, ale na dzisiaj staramy się robić jak najmniejsze zestawy. To Arado jest naszą pierwszą, tak dużą do trawienia blaszką.
Z drugiej strony Panu chodzi chyba o zegary w skali 1:48? Więc byłaby to nieco mniejsza blaszka, zobaczymy. Tak w ogóle, to chcemy najpierw zobaczyć jak Panom przypadną do gustu te w skali 1:32, a potem pomyślimy ewentualnie o mniejszych. Dla mnie to i tak jest kosmos, że można sklejac takie maleńkie rzeczy. :)
net_sailor napisał(a):Jeśli chodzi o dedykowane blaszki to myślę, że tablica przyrządów + pasy pilota + pedały orczyka powinny tworzyć coś w rodzaju minimalnego kompletu dla każdego samolotu.

W zasadzie takie mamy plany, ale nie chcemy tego zbijać w jeden zestaw, bo cena byłaby nieznacznie mniejsza, a wybór ograniczony. Przyjęliśmy za nasze motto, że każdy może sobie indywidualnie zdecydować o poziomie waloryzacji swojego modelu. :)
Michał Janik napisał(a):Czy Fury będzie w 1/48 (rozumiem, że chodzi o dwupłat...)?

Hawker Fury robimy w skali 1/72, nie miałam sygnałów o takim modelu w skali 1/48! Już go dopisuję (uzupełniam listę: model - firma - popularność - dostępne dodatki, z której "wyciągamy" później te do produkcji). Ale kiedy, to naprawdę nie wiem. :)
Wojciech Perkowski napisał(a): Szkoda oddawać pola innym producentom - każdy wasz "target" jeśli zdecydował się na zakup tablicy, to szukać też będzie pasów.

Powtórzę się. Chciałabym żeby do każdej naszej tabliczki był zestaw dodatkowy z pasami i czymś jeszcze. Czy to fotel, czy np. ta żaluzja do Fw-190, czy żaluzja do Mustanga Mk.IV. Pewnie dołączymy też pedały do orczyka.
Jeszcze raz bardzo dziękuję Panom za podrzucanie pomysłów. Bardzo to doceniam. Firma modelarska to specyficzny rodzaj działalności. Na ogół to przedsiębiorca wie więcej od konsumenta. W przypadku modelarstwa, to chyba raczej nie. :)
Ostatnio edytowano piątek, 16 stycznia 2015, 21:45 przez ymub, łącznie edytowano 2 razy
ymub
 
Posty: 62
Dołączył(a): czwartek, 3 października 2013, 17:21

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez hauptmann » czwartek, 15 stycznia 2015, 18:38

ymub napisał(a):Firma modelarska to specyfizny rodzaj działalności. Na ogół to przedsiębiorca wie więcej od konsumenta. W przypadku modelarstwa, to chyba raczje nie. :)

Tutaj też :)
Grunt, żeby przedsiębiorca wsłuchiwał się w głos rynku. Państwo to robią, więc są wszelkie szanse powodzenia :D
hauptmann
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek, 9 stycznia 2015, 12:55

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez Solo » czwartek, 15 stycznia 2015, 19:21

Moje pytanie do producenta: czy planujecie w jakiejkolwiek przyszłości zająć się także tablicami dla współczesnych samolotów.
Czy to w ogóle wchodzi w rachubę?
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez ymub » czwartek, 15 stycznia 2015, 22:24

Tych wszystkich pomysłów jest ogrom, ale mogę odpowiedzieć tak, że zrobiliśmy już tablicę do Mirage III. Teraz robimy do MiG-21 z Wietnamu i pewnie będziemy też robić inne.
Jedyne co nas ogranicza to niewielka paleta kolorów. Np. tablicy do Mig-21 polskiego pewnie nie zrobimy, bo ten zielonkawy kolor będzie ciężko wymieszać.
ymub
 
Posty: 62
Dołączył(a): czwartek, 3 października 2013, 17:21

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez Dominik » czwartek, 15 stycznia 2015, 23:46

Mam jeszcze jedno pytanie. Dotyczy ono Mustanga, ale nie blaszek tylko śmigła. Czy jest szansa na wydanie żywicznych łopat śmigła dla Mustangów RAFu? Z moich obserwacji wynika, że Mustangi IV najczęściej posiadały śmigła firmy Aeroproducts, a dotychczas nikt nie wydał ich. Byłby to fajny dodatek.

Pozdrawiam

Dominik
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2616
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości