A-1 Skyraider AJ-Press

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

A-1 Skyraider AJ-Press

Postprzez Jacek Bzunek » poniedziałek, 5 listopada 2007, 09:15

Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Reklama

modele polskich samolotów

Re: A-1 Skyraider AJ-Press

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » poniedziałek, 5 listopada 2007, 11:27

Cena 82 zł a to dopiero cz.1 :mrgreen: Jak dobrze, że to poza moim zainteresowaniem. :twisted:
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: A-1 Skyraider AJ-Press

Postprzez Jacek Bzunek » poniedziałek, 5 listopada 2007, 13:48

Temat niszowy to i cena niszowa. Monografie Hellcata i Corsaira miały podobną ilość stron a z uwagi na konkurencję Kagero cena była dużo bardziej przyjazna.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: A-1 Skyraider AJ-Press

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » poniedziałek, 5 listopada 2007, 15:55

Jacek Bzunek napisał(a):Temat niszowy to i cena niszowa.

Niszowy temat :?: :shock: :?:
Cała Korea, cały Wietnam, do tego dziwne zapomniane wojenki w Afryce...
Tłum modeli w 1/72 i w 1/48. Ech...
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: A-1 Skyraider AJ-Press

Postprzez Jacek Bzunek » poniedziałek, 5 listopada 2007, 16:05

Niestety ale wszystko co nie jest amerykańskim, brytyjskim, niemieckim i sowieckim lotnictwem z II Wś lub amerykańskim i zachodnioeuropejskim lotnictwem współczesnym jest dla producentów modeli i wydawców tematem niszowym.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: A-1 Skyraider AJ-Press

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » poniedziałek, 5 listopada 2007, 16:40

Chyba tylko w Polsce. Materiałów anglojęzycznych dotyczących Skyraidera jest legion...
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: A-1 Skyraider AJ-Press

Postprzez Maxek » wtorek, 6 listopada 2007, 13:41

Tomasz Dzieciątkowski napisał(a):Niszowy temat :?: :shock: :?:
Cała Korea, cały Wietnam, do tego dziwne zapomniane wojenki w Afryce...
Tłum modeli w 1/72 i w 1/48. Ech...

Jeżeli nie niszowy to traktowany po macoszemu przez modelarzy. Porównaj ilość zaprezentowanych Skyraiderów do ilości Bf-ów, Foków, Mustangów i innych Spitów (na starym PWM są tylko dwa w galerii). A mamy dostępne bardzo dobre modele zarówno w skali 1/48 jak i 1/72.
Piotr Maksiak "Maxek"
Avatar użytkownika
Maxek
 
Posty: 471
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 21:19
Lokalizacja: Szczecin

Re: A-1 Skyraider AJ-Press

Postprzez Cichociemny » poniedziałek, 12 listopada 2007, 01:13

Tylko po co ta twarda oprawa? Chociaż:
Ta książka powstała, bo Naczelny jest miłośnikiem amerykańskich maszyn...

trochę może tłumaczyć.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: A-1 Skyraider AJ-Press

Postprzez mirage3 » poniedziałek, 12 listopada 2007, 19:40

Cichociemny napisał(a):Tylko po co ta twarda oprawa? Chociaż:
Ta książka powstała, bo Naczelny jest miłośnikiem amerykańskich maszyn...

trochę może tłumaczyć.


Takie małe sprecyzowanie Samolotów US Navy(od samego początku do współczesnych) i wojny na pacyfiku czyli japońce.
Pozdrawiam Piotrek Gołembiewski
Avatar użytkownika
mirage3
 
Posty: 170
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 18:53
Lokalizacja: Wejherowo

Re: A-1 Skyraider AJ-Press

Postprzez Jostein » wtorek, 13 listopada 2007, 20:30

I, jak to AJ-Press ma ostatnio w zwyczaju, mnóstwo wody w tej niby monografii. Sztuczne "spęcznianie" pozycji celem wydojenia większej gotówki i tyle.
Andrzej "Jostein" Kowalski
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1312
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: A-1 Skyraider AJ-Press

Postprzez net_sailor » wtorek, 13 listopada 2007, 20:50

Jostein napisał(a):I, jak to AJ-Press ma ostatnio w zwyczaju, mnóstwo wody w tej niby monografii. Sztuczne "spęcznianie" pozycji celem wydojenia większej gotówki i tyle.

Przeczytałeś? Przeglądałeś? Opowiedz coś więcej o tym "sztucznym spęczaniu".
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: A-1 Skyraider AJ-Press

Postprzez Jostein » środa, 14 listopada 2007, 14:05

Prosta sprawa. Znasz takie powiedzenie: "Jeśli chcesz zdobyć Wiedeń, idź na Wiedeń"?

Tu można powiedzieć to samo, Jeśli chcesz wydać monagrafię Skyraidera, nie pakuj do tego całej historii lotnictwa bombowo-zwiadowczego i szturmowego US Navy i opisu szeregu konstrukcji, bo nie taki jest temat. Zwyczajnie, trzeba wydać dwie pozycje. Jedną o tym, drugą o owym. Cena będzie wtedy strawniejsza, więc i nabywców więcej.
No, ale to już kolejny przypadek takiej dziwnej polityki ze strony AJ-Press-u. Zaczęli niby-monografią Lancastera. A co dostajemy w pierwszej jej części? Manchesten nie jest mi do niczego potrzebny, jakoś wcześniej nie pakowali np. do monografii Wildcata wszystkiego o F3F.
Dalej - monografia Łosia. Tu już przegięli na całego. Ale akurat ten temat był wałkowany długo i szzeroko, więc nei ma sensu się nad nim rozwodzic.

Ja rozumiem, że wydawnictwa chcą podciągnąc dceny do poziomu UE, tylko może niech poczekają z tym do czasu, aż pensje też? (to już oczywiście czysta złosliwośc z mojej strony)

Andrzej "Jostein" Kowalski
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1312
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: A-1 Skyraider AJ-Press

Postprzez skawinski » środa, 14 listopada 2007, 16:19

Ja z kolei uważam, że 82zł za 264 strony w twardej oprawie to bardzo mało. Monografie ukazujące się obecnie na rynku mają ok. 100 str. i cenę 50zł. W przeliczeniu na strony - Skyraider się opłaca :) Jeżeli mówimy o cenach zachodnich - tam ceny książek tego formatu oscylują wokół 200zł. Ja się juz przyzwyczaiłem. Skoro mogę wydać 82zł na model, to dlaczego nie na książkę?

Druga rzecz - twarda oprawa. Zdecydowanie jestem za. Książka lepiej wygląda na półce, nie wygina się (spróbujcie ustawić obok siebie kilkanaście książek w miękkiej okładce i poczekać pół roku - każdy kto ma większy księgozbiór wie o co mi chodzi). Bo tego grzbiet nie pęka tak łatwo.

Podtytuł jasno mówi, czego można się spodziewać w książce, dlatego wydawnictwu nie można zarzucić, że dezinformuje czytelnika i zapycha strony materiałem niezwiązanym z tematem książki.

A jeśli chodzi o zawartość - jeszcze nie widziałem, więc trudno mi się wypowiadać, ale nie uważam, zeby przedstawianie tła powstania danej konstrukcji było czymś złym, wręcz przeciwnie. Zaczynam mieć wrażenie, że modelarzy interesuje każda śrubka w samolocie, ale w jakim celu został on skonstruowany lub jakie były operacyjne i taktyczne założenia jego użycia zupełnie nie. Monografie AJ-Pressu nie są walkaroundami i nie są adresowane wyłącznie do modelarzy. I dzięki Bogu!

Mimo, że amerykańskie lotnictwo pokładowe nie leży w głównym nurcie moich zainteresowań, to zapewne książkę kupię. Oczywiście po jej przejrzeniu :)
skawinski
 
Posty: 52
Dołączył(a): środa, 14 listopada 2007, 15:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: A-1 Skyraider AJ-Press

Postprzez Cichociemny » środa, 14 listopada 2007, 20:38

skawinski napisał(a):Monografie ukazujące się obecnie na rynku mają ok. 100 str. i cenę 50zł.

W przypadku takiego Kagero czy Wydawnictwa Militaria to bardziej oscyluje w granicach 80str. i ok. 35pln.

skawinski napisał(a):spróbujcie ustawić obok siebie kilkanaście książek w miękkiej okładce i poczekać pół roku - każdy kto ma większy księgozbiór wie o co mi chodzi

Dlatego też należy dążyć do optymalnej sytuacji, gdy książki szczelnie zapełniają całą półkę...

Co do książki się nie wypowiem, bo nie czytałem. Zresztą to raczej nie mój obszar zainteresowań. Przynajmniej na razie.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: A-1 Skyraider AJ-Press

Postprzez skawinski » czwartek, 15 listopada 2007, 10:36

No tak, ale problem w tym, że grzbiet jest nierzadko szerszy niż grubość książki, a zatem układają się one w łuk (no może nie jest to najlepsze określenie, ale wiecie o co chodzi). Pełne wypełnienie półki też jest stanem krótkotrwałym, bo zaraz zapełnia się kolejna - i o to w życiu chodzi! ;)

A na poważnie - ktoś ma jakiś sposób? Próbowałem z podpórkami, ale to nic nie daje - książki z racji różnej grubości grzbietu rozjeżdżają się. Pozostaje jedynie układać je poziomo, ale jakoś średnio mi się to podoba. No i dlatego właśnie wolę książki w twardych oprawach - cieszą oko zarówno w ręce, jak i na półce ;)
skawinski
 
Posty: 52
Dołączył(a): środa, 14 listopada 2007, 15:51
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości