Avro Lancaster w 1:72 czyli Revell i pozostali

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Avro Lancaster w 1:72 czyli Revell i pozostali

Postprzez werner » niedziela, 2 grudnia 2007, 20:41

Mam zamiar popełnić model Lancaster'ka 8-) i związku z tym mam pytanie, który zestaw :?:
Przeglądając stare forum i inne mi dostępne fora modelarskie, wiem że najlepszym modelem jest :twisted: jest Hasegawa(nie oznacza że w zasięgu :( ), Airfix, potem Revell :shock: widziałem in-box tego ostatniego i zastanawiam sie dla czego :roll: jest taka kolejność :?:
Ostatnio edytowano piątek, 1 lutego 2008, 03:46 przez werner, łącznie edytowano 1 raz
werner
 

Reklama

Re: Avro Lancaster w 1:72 czyli Revell i pozostali

Postprzez Marcin Kuźniar » niedziela, 2 grudnia 2007, 21:40

Prawdopodobnie widziałeś in-box nowego modelu Revella, a czytałeś opinie o starym modelu tej firmy. Stary Revellowski Lancaster był kiepski, nowy jest podobno OK - ale jeszcze go nie widziałem (tylko fotki wyprasek w sieci) - dlatego nie chcę go oceniać.
pozdrawiam Marcin
----------------------
PZL-26 od podstaw - zaczynam
Avatar użytkownika
Marcin Kuźniar
 
Posty: 272
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 19:57

Re: Avro Lancaster w 1:72 czyli Revell i pozostali

Postprzez werner » niedziela, 2 grudnia 2007, 21:51

...to wiele wyjaśnia :twisted:
dzięki ;o)
werner
 

Re: Avro Lancaster w 1:72 czyli Revell i pozostali

Postprzez caughtinthemiddle » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 01:50

O ile wiem, nowy Revellacyjny Lancaster pojawi się u nas w tym tygodniu, mam zamówionego, więc jak tylko mi wpadnie w ręce, postaram się go tutaj pokazać.
Co do wybitności Hasy nie jestem przekonany, czytałem sporo krytycznych opinii nt. tego modelu. Na pewno jednak przez jakiś jeszcze czas będzie najłatwiej wykonać z niej interesujący model z racji dostępności sporej ilości zestawów waloryzujących (choćby Voyager, Kora itp.), na te pod Revella trzeba będzie trochę poczekać.
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1767
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: Avro Lancaster w 1:72 czyli Revell i pozostali

Postprzez Jacek Bzunek » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 09:07

Czy Hasegawa i Revell to dwa różne modele?
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Avro Lancaster w 1:72 czyli Revell i pozostali

Postprzez zmirek » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 11:18

Jacek Bzunek napisał(a):Czy Hasegawa i Revell to dwa różne modele?
Mimo praktyki pakowania przez Revella modeli Hasegawy (np. Mossie B IV, He 111, Mitchell) nowy Lancaster nie ma nic wspólnego z Hasegawą. W tym cała nadzieja, że będzie od niej lepszy bo o tym że jego cena będzie dużo niższa to nie muszę chyba pisać ;-)
Ostatnio edytowano poniedziałek, 3 grudnia 2007, 13:17 przez zmirek, łącznie edytowano 1 raz
zmirek
 
Posty: 30
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 11:10
Lokalizacja: Szczecin

Re: Avro Lancaster w 1:72 czyli Revell i pozostali

Postprzez werner » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 16:07

caughtinthemiddle napisał(a):... mam zamówionego, więc jak tylko mi wpadnie w ręce, postaram się go tutaj pokazać ...

któryś z naszych sklepów internetowych :?: czy zza granicznych :?: , mam nadzieję, że stanie się to jak najszybciej :mrgreen:

A tak tymczasowo można sobie go po oglądnąć tu i tam

Marcin Kuźniar napisał(a):Prawdopodobnie widziałeś in-box nowego modelu Revella, a czytałeś opinie o starym modelu tej firmy. Stary Revellowski Lancaster był kiepski, ...

A czy mógłbyś(albo ktoś inny) rozwinąć temat starego Lancastera z Revlla :idea: jest to stary Matchbox :?:
werner
 

Re: Avro Lancaster w 1:72 czyli Revell i pozostali

Postprzez Gienek » środa, 5 grudnia 2007, 01:11

Przyniosłem sobie z piwnicy zakup sprzed 30 lat i "wyskrobałem" takiego Airfixa. Ależ to dramat! Mordęga i przekleństwa :P

A wszystko przez to oryginalne zdjęcie co to mi się nagle nie wiadomo skąd przypętało na pulpit:
Obrazek

i to przez nie coś mnie naszło i ma teraz drugie trochę podobne :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Gienek
 
Posty: 1385
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Avro Lancaster w 1:72 czyli Revell i pozostali

Postprzez Marcin Kuźniar » środa, 5 grudnia 2007, 02:32

Stary Lancaster z Revella to nie to samo co Matchbox. Revellowski ma dosyć grube wklęsłe podziały i jeszcze grubsze wypukłe nity plus jakieś problemy z wymiarami - ale nie pamiętam już dokładnie co jest nie tak. Co do Lanca z Airfixa też trzeba uważać - bo były dwa. Pierwszy z 1970 mniej więcej i drugi z połowy lat 80-tych. Z tego drugiego zestawu powstał Lanc Andrzeja Ziobra.
Ostatnio edytowano sobota, 22 grudnia 2007, 23:41 przez Marcin Kuźniar, łącznie edytowano 1 raz
pozdrawiam Marcin
----------------------
PZL-26 od podstaw - zaczynam
Avatar użytkownika
Marcin Kuźniar
 
Posty: 272
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 19:57

Re: Avro Lancaster w 1:72 czyli Revell i pozostali

Postprzez caughtinthemiddle » czwartek, 20 grudnia 2007, 05:16

Brett Green już ma nowego Lancsa z Revella i tutaj go recenzuje. Polski dystrybutor niestety po raz kolejny zaspał - pewnie na dniach pojawi się kilka egzemplarzy na allegro, za które tak jak za Fw 200 rok temu, niecierpliwi zapłacą podwójne ceny...
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1767
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: Avro Lancaster w 1:72 czyli Revell i pozostali

Postprzez werner » czwartek, 20 grudnia 2007, 14:40

jak dla mnie bomba :mrgreen: ...dzięki caughtinthemiddle 8-) za linka

nie znam dystrybutora, ale pewnie modele dla niego to jakieś pudła które nie wiadomo co robią na magazynie :roll: priorytetem są zabawki firmy Mattel ...już raz coś takiego widziałem :evil: jeżeli sie mylę to przepraszam :?
werner
 

Re: Avro Lancaster w 1:72 czyli Revell i pozostali

Postprzez werner » poniedziałek, 24 grudnia 2007, 19:11

wprawdzie na allegro jeszcze nic nie widać :? ... ale na ebay'u u naszych zachodnich sąsiadów już jest do dorwania w atrakcyjnych pieniądzach ;o) 15-17 euro ( 55-62zł 8-) ) pierwszy i drugi
...tylko te koszty przesyłki :evil: :roll:
werner
 

Re: Avro Lancaster w 1:72 czyli Revell i pozostali

Postprzez Michał Janik » czwartek, 27 grudnia 2007, 09:28

... I już jest (chyba!) pierwszy gotowy w necie!
http://www.hyperscale.com/2007/gallerie ... 72dw_1.htm
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: Avro Lancaster w 1:72 czyli Revell i pozostali

Postprzez caughtinthemiddle » czwartek, 27 grudnia 2007, 14:43

Michał Janik napisał(a):... I już jest (chyba!) pierwszy gotowy w necie!
http://www.hyperscale.com/2007/gallerie ... 72dw_1.htm


Heh, ten akurat już trochę czasu istnieje, gdyż powstał na zamówienie producenta ;o)
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1767
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Avro Lancaster B.Mk.I/III by Revell

Postprzez Ralf_S » czwartek, 24 stycznia 2008, 00:41

Witam wszystkich

Na początku przepraszam za jakość zdjęć – jeszcze się nie dorobiłem wymarzonego cyfraka – fotki robione są telefonem.

Poniżej prezentuje MOJE SUBIEKTYWNE wrażenia dotyczące długo oczekiwanego modelu Lancastera w skali 1:72, firmowanego przez Revell'a.

Stałem się nieco przypadkiem szczęśliwym posiadaczem ww. modelu i od razu zacząłem go analizować.

Wewnątrz całkiem ładnego pudełka, Obrazek
o wymiarach standardowych dla tej serii modeli, znajdziemy osiem ramek z jasnoszarego polistyrenu - w sumie 217 części,
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

jedną ramkę z przepięknie wykonanymi elementami przeźroczystymi - 34 elementy,
Obrazek
Obrazek

niezłe kalkomanie do dwóch wersji malowania
Obrazek

oraz czytelną instrukcję sklejania ;o)
Obrazek

Według producenta po sklejeniu model ma długość 295 mm, a rozpiętość skrzydeł wynosi 428 mm.

Nie sprawdzałem poprawności wymiarowej modelu - zostawię to fachowcom :twisted:
Nie porównuję również tego modelu z modelem Hasegawy - aktualnie go nie mam.

Po wyjęciu wyprasek powala ilość drobnych detali: wyposażenia wnętrza kadłuba, kabiny pilotów,
Obrazek

wieżyczek strzeleckich a także samych silników i wnętrza gondol, składających się w sumie z kilkunastu elementów (każda gondola z silnikiem :mrgreen: ).
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Oprócz silnika mamy przysilnikowe żebra skrzydeł, przegrodę ogniową, a także łoże silnika. Rury wydechowe są w wersji z tłumikami płomieni lub bez nich.
Bardzo ładnie wykonane jest podwozie przednie, jednak koła są w wersji z oponami bez bieżnika, a także nie posiadają „ugięcia statycznego”.

Linie podziałowe oczywiście wgłębne, są delikatne, ale wyraźne.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Oszklenie jest bardzo cienkie, o dobrej przeźroczystości. Wadą w moim egzemplarzu są pęcherzyki powietrza w każdym z okienek bocznych. Okienka te zostały odlane jako długie paski, w formie znanej z modeli samolotów pasażerskich.
Oszklenie dziobowe jest w dwóch wersjach: gładkiej i z charakterystycznymi „oczkami” z przodu.

Wadą mojego egzemplarza są jamki skurczowe, znajdujące się w niektórych miejscach kadłuba oraz pokryw komory bombowej.

Revell w swoim modelu nie olał komory bombowej, a nawet całkiem nieźle się do niej przyłożył. Poza kilkunastoma bombami wykonał niezłe wnętrze, oraz odpowiednio wyprofilowane drzwi do komory bombowej:
Obrazek

Pewien niedosyt pozostawiają powierzchnie sterowe, odlane razem z płatami i ustrzeżeniem.

Kalkomanie zawierają dwa malowania, a także zestaw napisów eksploatacyjnych, tablice przyrządów (4 szt.) oraz pasy (również 4 szt.).
Malowania:
1. Avro Lancaster B.Mk.III, HWoZ, s/n: LM739, 100 Sqd. RAF, Elsham Wolds, kwiecień 1945r.
2. Avro Lancaster B.Mk.I, WSoJ, s/n: W4964, 9 Sqd. RAF, Bardney 1945r.

Konkluzja: Przepiękny model, który sklejony „z pudełka” będzie wyglądał imponująco.
Cena na zachodzie: 17,90E – czyli dla nas całkiem ludzka.

Pozostaje tylko żałować, że tak piękne (i tanie) modele są produkowane w Polsce, a my praktycznie nie mamy producenta na miarę choćby czeskiego Eduarda….

Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości