Bezproblemowy zestaw wodnosamolotu

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Bezproblemowy zestaw wodnosamolotu

Postprzez LukaszS » wtorek, 11 grudnia 2007, 14:50

Cześć,

Walrus powolutko "się kończy", a ja zauroczyłem się wodnosamolotami i łodziami latającymi. Czy Koledzy mogą zaproponować jakiś model wodnosamolotu, do bezproblemowego złożenia w 48ce ?
Ostatnio edytowano wtorek, 11 grudnia 2007, 22:27 przez LukaszS, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrowka,
Lukasz
Avatar użytkownika
LukaszS
 
Posty: 583
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 21:56
Lokalizacja: Brisbane / Bali / Pobierowo

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Bezproblemowy zestaw wodnosamolotu

Postprzez Jacek Bzunek » wtorek, 11 grudnia 2007, 16:25

Może PBY Catalina Revella? Ma tylko jedną wadę, czasami się trafia za Allegro za ponad 150zł.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Bezproblemowy zestaw wodnosamolotu

Postprzez ZIO BY NAITT » wtorek, 11 grudnia 2007, 16:39

A może tak BV Viking od Revella - co prawda w 1/72 ale nie wyobrażam go sobie w 1/48 na półce ;o)
Pozdrawiam - Konrad Kozioł
WARSZTAT :
Dzieci + dom rodzinny w skali 1/1
Avatar użytkownika
ZIO BY NAITT
 
Posty: 1239
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:15
Lokalizacja: Warthenau

Re: Bezproblemowy zestaw wodnosamolotu

Postprzez robert.xii » wtorek, 11 grudnia 2007, 17:51

swordfish, tamiya.
mniam, mniam....
Avatar użytkownika
robert.xii
 
Posty: 124
Dołączył(a): niedziela, 28 października 2007, 15:53

Re: Bezproblemowy zestaw wodnosamolotu

Postprzez werner » wtorek, 11 grudnia 2007, 21:57

czemu w 48 :roll: , mi się marzy DUCK :twisted: ale poczekam na okazje :P
w 72 masz większy wybór, dostępne i cenowo bardziej przystępne :twisted: niż np:
Jacek Bzunek napisał(a):Może PBY Catalina Revella? Ma tylko jedną wadę, czasami się trafia za Allegro za ponad 150zł.

Cataline Academy w 72 na Allegro spotkać można w cenie ok 50zł ;o)
ze swojej strony mogę zaproponować takie 'cuś' 8-) ładne i ciekawe malowanie :mrgreen: (dostępne w kilku malowaniach i 4 odmianach)
Ostatnio edytowano wtorek, 11 grudnia 2007, 22:15 przez werner, łącznie edytowano 1 raz
werner
 

Re: Bezproblemowy zestaw wodnosamolotu

Postprzez LukaszS » wtorek, 11 grudnia 2007, 22:12

werner napisał(a):czemu w 48 :roll:


Bo miałem ochotę pokleić nieco większe modele :)

Dziękuję za link, bardzo interesująca konstrukcja.

Może inni Koledzy mają coś równie ciekawego do zaproponowania?
Pozdrowka,
Lukasz
Avatar użytkownika
LukaszS
 
Posty: 583
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 21:56
Lokalizacja: Brisbane / Bali / Pobierowo

Re: Bezproblemowy zestaw wodnosamolotu

Postprzez nowywojtek » wtorek, 11 grudnia 2007, 22:48

Jasne, że inni koledzy maja cos do zaproponowania, bo sami kleili ( a i z dostępnościa nie ma problemu) :
Jeden z najładniejszych samolotów świata:
LOIRE 130
Pozdrawiam,
Wojtek
nowywojtek
 
Posty: 15
Dołączył(a): niedziela, 21 października 2007, 11:07

Re: Bezproblemowy zestaw wodnosamolotu

Postprzez Cichociemny » wtorek, 11 grudnia 2007, 22:58

No nie wiem czy Felixtowe z Rodena będzie bezproblemowy, lubisz naciągi?

Jeżeli chcesz skleić coś większego to i w 1:72 się coś znajdzie. Np tak jak napisał Zio- Bv 222 z Revella.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Bezproblemowy zestaw wodnosamolotu

Postprzez ame-iro » wtorek, 11 grudnia 2007, 23:15

Jacek Bzunek napisał(a):Może PBY Catalina Revella? Ma tylko jedną wadę, czasami się trafia za Allegro za ponad 150zł.


Chodzą słuchy;),że w przyszłym roku ma się pojawić reedycja wersji PBY-5A.Na razie widziałem tylko numer katalogowy:5617.Nie wiadomo jak to będzie z ceną,ale dostępność się trochę poprawi(przynajmniej na jakiś krótki okres czasu...)

A wracając:może M6A1 Seiran Tamiya?Model niezbyt skomplikowany,a sylwetka zacna...
ame-iro
 
Posty: 102
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 01:53

Re: Bezproblemowy zestaw wodnosamolotu

Postprzez LukaszS » wtorek, 11 grudnia 2007, 23:26

Cichociemny napisał(a):No nie wiem czy Felixtowe z Rodena będzie bezproblemowy, lubisz naciągi?


Nie wiem jeszcze :lol: Za kilka dni zaczynam zabawę z naciągami w Walrusie - wtedy się w tej kwesti określę. Na razie Felixtowe bardzo mi się spodobało, szczególnie w angielskim malowaniu. Loire 130 też ma zacną sylwetkę... achhhh piękności :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrowka,
Lukasz
Avatar użytkownika
LukaszS
 
Posty: 583
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 21:56
Lokalizacja: Brisbane / Bali / Pobierowo

Re: Bezproblemowy zestaw wodnosamolotu

Postprzez Michał Janik » wtorek, 11 grudnia 2007, 23:26

W 72 sympatyczny jest np. Dornier 24 z Italieri/Revella. Model stary, ale ma wgłębne linie i jest b. okazały. No fajny samolot - kształt kadłuba taki "jaszczurkowaty", z wygętym do góry ogonem i podwójnym usterzeniem pionowym, trzy silniki i charakterystyczne pływaki przykadłubowe... Ja bardzo lubię też pożarniczego Canadaira z Hellera - naprawdę duży model niebrzydkiego samolotu , oryginalnie pomalowany, niezłe szczegóły jak na swój wiek. Wada - wypukłe linie i nity. Cóż jeszcze? Odradzam "ruskiego prawie - Walrusa", czyli MBR-2. Niedawno go skończyłem (mozna fotki z warsztatu znaleźć na staej PWM) i jest to kolejny model przez wielkie G dla doświadczonych i/lub zdesperowanych pasjonatów latających łodzi. Zajrzyj na stronę http://www.seawings.co.uk/ , pewnie znajdziesz sporo ciekawych rzeczy.
Ostatnio edytowano wtorek, 11 grudnia 2007, 23:56 przez Michał Janik, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: Bezproblemowy zestaw wodnosamolotu

Postprzez łsobota » wtorek, 11 grudnia 2007, 23:41

Ja jeszcze w sprawie "siedemdwójek". Napisałeś:
Bo miałem ochotę pokleić nieco większe modele :)

Mogę polecić Ci japońskie łodzie latające zwłaszcza Emily i Mavis. Rozpiętoś skrzydeł tej ostatniej to ponad 55cm, a długość to ponad 35cm - naprawdę kawał plastiku (zwłaszcza jak na "małą" skalę). Zresztą wspomniana już Catalina także do maleństw nie należy ;o)
Jeżeli wciągnęła Cię ta tematyka i chciałbyś ją kontynuować to w tej skali możesz stworzyć naprawdę ładną kolekcję.
Łukasz Sobota Obrazek
Avatar użytkownika
łsobota
 
Posty: 183
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 11:49
Lokalizacja: Czechowice Dziedzice / Kraków (coraz rzadziej niestety)

Re: Bezproblemowy zestaw wodnosamolotu

Postprzez Michał Janik » wtorek, 11 grudnia 2007, 23:54

Również Sunderland nie należy do małych - uważam, że to jedna z ciekawszych łodzi latajacych. Co do modelu, to raczej tylko jeśli zależy Ci własnie na tym typie - Airfix jest stary, z nitami i linniami wypukłymi i b.kiepskimi detalami. od chyba dwóch lat słuch chodzą, że ma być jego nowy model, ale "nie uwierzę, póki nie zobaczę".
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: Bezproblemowy zestaw wodnosamolotu

Postprzez Daniel-Martola » środa, 12 grudnia 2007, 07:55

łsobota napisał(a):Mogę polecić Ci japońskie łodzie latające zwłaszcza Emily i Mavis.

Tylko to niestety staruszki straszne, robione eszcze do spółki z Frogiem. Nity, wypukłe linie, brak detali.
Ma wielką nadzieję, że Hasegawa zrobi w tym roku którąś nową łódkę. Emilka jest extra jako samolot.
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bezproblemowy zestaw wodnosamolotu

Postprzez łsobota » środa, 12 grudnia 2007, 11:49

Daniel-Martola napisał(a):
łsobota napisał(a):Mogę polecić Ci japońskie łodzie latające zwłaszcza Emily i Mavis.

Tylko to niestety staruszki straszne, robione eszcze do spółki z Frogiem. Nity, wypukłe linie, brak detali.
Ma wielką nadzieję, że Hasegawa zrobi w tym roku którąś nową łódkę. Emilka jest extra jako samolot.
pozdrawiam

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że oba zestawy są raczej wiekowe, z wszystkimi tego konsekwencjami - uboga kabina, dość duże nity, wklęsło - wypukłe linie itp., niemniej można z nich zrobić całkiem przyzwoite modele (wystarczy poszukać na necie, żeby się o tym przekonać). Chociaż nie powiem, że tak jak i Ty (i zapewne setki innych osób) z chęcią przyjąłbym obie te łodzie (i nie tylko te) w nowej postaci :)
Łukasz Sobota Obrazek
Avatar użytkownika
łsobota
 
Posty: 183
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 11:49
Lokalizacja: Czechowice Dziedzice / Kraków (coraz rzadziej niestety)

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

cron