"Wings of Silver"- Silver Years of the RAF 1919-39

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

"Wings of Silver"- Silver Years of the RAF 1919-39

Postprzez caughtinthemiddle » czwartek, 20 września 2007, 01:07

Coś dla wielbicieli srebrnych fajfokloków :) ;

http://www.theaviationworkshop.co.uk/page13/page13.html

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czekamy na wrażenia Grzegorza Cieliszaka, który nabył rzeczoną książkę :)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Reklama

modele polskich samolotów

Re: "Wings of Silver"- Silver Years of the RAF 191

Postprzez Grzegorz2107 » czwartek, 27 września 2007, 00:27

caughtinthemiddle napisał(a):Coś dla wielbicieli srebrnych fajfokloków :) ;


Czekamy na wrażenia Grzegorza Cieliszaka, który nabył rzeczoną książkę :)


Dzisiaj przyszła paczka. 5 tygodni z Anglii do Szwecyi.

Książka ma jedną poważną dla mnie wadę: Brakuje zdjęć. Oczywiście należy sobie kupić następne książki , jeśli się chce zobaczyć źródła na podstawie których wymalowano ok. 80 stron barwnych planszy. :mrgreen:
Mało tekstu. Taka wielostronicowa instrukcja malowania ;o)

Z zalet: Zebrane w jednym miejscu oznaczenia brytyjskich dywizjonów z ich ewolucją, często subtelną (krój cyfr charakterystyczny dla niektórych fabryk, zmiany wielkości rondli w czasie, albo kolejności barw na sterze kierunku...ot drobiazgi)
Plany (bez skali) takich rarogów jak Woodcock, Gamecock, Horsley i paru innych do tej pory mi nieznanych :oops: Ja do tej pory raczej nie zgłębiałem międzywojennych konstrukcji...
. Kilka schematów malowania spotkałem już w modelach, albo np. w zestawie kalkomanii Modeldecal i żaden z tych schematów się nie pokrywa w 100% : Gladiator z ostatniej edycji Revell/Matchbox K6147 ma wg książki niebieskie oznaczenia na stateczniku i kołach , a nie czerwone. Glad. K8027 jest taki jak proponuje Pavla, ale już nie zgadza się z Modeldecal...
Jest rysunkowe potwierdzenie tego , że Fury Mk.II miały na kołach owiewki (Amodel daje taką wersję, za to przy okazji stwierdziłem, że zapomniano tam o serialu na spodzie skrzydeł!!!).
Z ciekawostek jest rekonstrukcja (Artist's impression) wyglądu Bulldoga, na którym rozbił się 14.12.1931 niejaki Douglas Bader co zaczął wtedy swoją "opowieść o prawdziwym człowieku".
Tyle pierwszych wrażeń.
Książka o tyle wartościowa, że nie jest kolejnym modelem odłożonym na pawlacz. No i mam nadzieję, że inspirująca mnie do ściągnięcia z pawlacza paru zestawów i pomalowania ich zgodnie z najnowszymi ustaleniami kolegów Starmera i Freemana. :mrgreen:
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19


Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości