Pe-8 Zvezdy

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Pe-8 Zvezdy

Postprzez zmirek » wtorek, 22 kwietnia 2008, 10:02

Witam,

Na początku kwietnia ukazał się w Rosji 1. z zapowiadanej przez Zvezdę serii Pe-8:
http://www.zvezda.org.ru/?nav=1&nov=2&set=7264#

Ciekawe kiedy będzie u nas, w jakiej cenie i jak wypadnie (model) w porównaniu z Pe-8 A-modelu. Co prawda to różne wersje (Zvezda z rzędowymi AM-36 a A-model z gwiazdowymi ASz-82) ale płatowiec jest praktycznie identyczny.
Cenowo napewno Zvezda będzie znacznie tańsza niż A-model ale czy różnice jakościowe też będą duże (na niekorzyść modelu Zvezdy)

Pozdrawiam
Mirek
zmirek
 
Posty: 30
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 11:10
Lokalizacja: Szczecin

Reklama

Pe-8

Postprzez Ralf_S » piątek, 25 kwietnia 2008, 23:25

To pierwsza z zapowiadanych wersji Pe-8.
Model będzie kosztował około 80PLN. A co do jakości wykonania, to oglądając najnowsze produkty Zvezdy, np.: Ła-5FN, to nie był bym pewien lepszej jakości Amodelu.
A chciałbm zaznaczyć, że jestem fanem ShortRun'ów i jak mam wybór, to wybieram właśnie taki typ modeli.
Czekam na Pe-8 z niecierpliwością :mrgreen: i na pewno dołączy do mojej kolekcji superbomberów....
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pe-8 Zvezdy

Postprzez zmirek » poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 09:21

Ralf_S napisał(a):To pierwsza z zapowiadanych wersji Pe-8.
Sądząc po tym, że niektóre części (FAB-5000, "wyższa" końcówka statecznika pionowego etc) nie są przeznaczone do wykorzystania w tym zestawie można spodziewać się jeszcze Pe-8 "Tall boy" ;-), Pe-8 Lotnictwa Polarnego. Pewnie jeszcze będzie wersja "specjalnego przeznaczenia".
Ralf_S napisał(a):A co do jakości wykonania, to oglądając najnowsze produkty Zvezdy, np.: Ła-5FN, to nie był bym pewien lepszej jakości Amodelu.
Tak wiem, że Ła-5FN jest niezły. Naprawdę nie miałbym nic przeciwko, żeby Pe-8 też był "takiej" jakości.
Na forum scalemodels.ru dyskutowano o tym. Z tego co się zorientowałem (z angielskiego tłumaczenia) sprawą zasadniczą jest to wg jakich planów powstał ten model. "Puryści" sugerowali wykorzystanie części z obu zestawów aby uzyskać najlepszy model Pe-8. Może w tym szaleństwie jest metoda tylko jej koszty.....

O samym modelu będę mógł powiedzieć coś więcej jak go dostanę. Mam nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu.

Mirek
zmirek
 
Posty: 30
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 11:10
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pe-8 Zvezdy

Postprzez zmirek » wtorek, 29 kwietnia 2008, 09:31

Właśnie (przed chwilą - dosłownie) go dostałem w swoje ręce :-). Otworzyłem tylko pudło (porównywalne z tym od Bv-222) i rzuciłem okiem na wypraski. Pierwsze wrażenie pozytywne. Więcej wrażeń jak go spokojnie oglądnę w domu.
Ralf_S napisał(a):to oglądając najnowsze produkty Zvezdy, np.: Ła-5FN, to nie był bym pewien lepszej jakości Amodelu.
No właśnie tylko co rozumiesz przez lepszą jakość? Jeżeli chodzio czystość wyprasek itd to IMHO Pe-8 Zvezdy na oko reprezentuje standard Hasegawy (przy czym nie widziałem B-24 a ten jest podobno lepszy niż dotychczasowa ich produkcja) czyli czyste wgłębne linie, uproszczona faktura powierzchni wmiare czyste "szyby"
Przy okazji ściągnąłem sobie także Ar-2 (droższy niż Pe-8) z A-modelu. Oczywiście to typowy short-run ale to odwzorowanie powierzchni jest nie do pobicia, nawet jeżeli delikatne elementy (np. hamulce podskrzydłowe) są przewymiarowane.
Reasumując jeżeli odwzorowanie powierzchni Pe-8 A-modelu jest podobnej jakości jak ich Ar-2 to myślę, że docelowo (choć pewnie nie prędko) trzeba będzie zaopatrzyć się w Pe-8 Asz-82.

BTW czy widziałeś może Er-2 z A-modelu. Choć jest to późniejszy wariant to nikt inny (a przynajmniej znany) go nie robi. Ciekaw jestem czy reprezentuje podobny sposób wykonania jak Ar-2.

Mirek
zmirek
 
Posty: 30
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 11:10
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pe-8 Zvezdy

Postprzez lodzianin » sobota, 24 maja 2008, 19:58

Ja miałem w rękach SB- 2 M-100 i M-100 A ICM- u i mówię , miód... Zaopatrzyłem się kiedyś w SB-2 M 100 MPM-u i ten został całkowicie pobity [ no, może poza dość szczegółowymi blaszkami z Extratechu...] przez ICM . A już o Frogu , to szkoda gadać...
lodzianin
 
Posty: 364
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 03:52
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: Pe-8 Zvezdy

Postprzez Daniel-Martola » sobota, 24 maja 2008, 20:19

lodzianin napisał(a):Ja miałem w rękach SB- 2 M-100 i M-100 A ICM- u i mówię , miód... Zaopatrzyłem się kiedyś w SB-2 M 100 MPM-u i ten został całkowicie pobity [ no, może poza dość szczegółowymi blaszkami z Extratechu...] przez ICM . A już o Frogu , to szkoda gadać...

A że się tak spytam co SB-2 ma do tematu Pe-8 Zvezdy? :shock:
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pe-8 Zvezdy

Postprzez Darek Trzeciak » sobota, 24 maja 2008, 20:41

Daniel-Martola napisał(a):A że się tak spytam co SB-2 ma do tematu Pe-8 Zvezdy? :shock:
pozdrawiam

Jak to co - i Katiusza i Peszka były robione sierpem i młotem ;o)
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Pe-8 Zvezdy

Postprzez Daniel-Martola » sobota, 24 maja 2008, 20:51

Darek Trzeciak napisał(a):Jak to co - i Katiusza i Peszka były robione sierpem i młotem

A na to bym nie wpadł :mrgreen: :lol: Ty idź rób spita :P

pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pe-8 Zvezdy

Postprzez lodzianin » niedziela, 25 maja 2008, 20:30

Odnośnie Pe- 8 , to lepiej odwzorowana jest Zvezda ??
lodzianin
 
Posty: 364
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 03:52
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: Pe-8 Zvezdy

Postprzez Daniel-Martola » niedziela, 25 maja 2008, 20:34

Zdecydowanie! To widać po otwarciu pudła. Nawet, przy tej cenie chyba najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest wykorzystanie jedynie silników z A-modela i tego co niezbędne aby zrobić wersję z gwiazdami.
Jeśli tylko leży dobrze w planach to nie ma co sie zastanawiać.
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pe-8 Zvezdy

Postprzez zmirek » poniedziałek, 26 maja 2008, 10:12

Daniel-Martola napisał(a):Zdecydowanie! To widać po otwarciu pudła.
Właśnie miałem o to zapytać bo Pe-8 A-modelu nie widziałem na oczy. Nie wiem tylko czy zdanie Daniela jest obiektywne bo on z zasady, że tak powiem, preferuje japoński styl tworzenia modeli ;-). I IMHO jeżeli tak na to spojrzeć to faktura Pe-8 Zvezdy jest zbliżona do tego co prezentuje np. Hase dla modeli 1/72 czyli wgłębne linie. Dodatkowo na Pe-8 nie wszędzie mają one tę samą grubość (delikatniejsze linie na kadłubie i silnikach a grubsze linie na skrzydłach).
Jeżeli chodzi o czystość wyprasek i oszklenia to Zvezdę plasuję znacznie wyżej niż A-model. Co do odtworzenia faktury powierzchni to kolejność jest dokładnie odwrotna. . Oczywiście mogę o tym pisać tylko porównując odwzorowanie powierzchni Pe-8 Zvezdy z Ar-2 A-modelu. No chyba, że Pe-8 A-modelu jest znacznie gorszy pod tym względem od (ich) Ar-2.

Bez wątpienia Pe-8 Zvezdy to aktualnie jedyny model tego samolotu z silnikami rzędowymi do tego w bardzo atrakcyjnej cenie.

Mirek
zmirek
 
Posty: 30
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 11:10
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pe-8 Zvezdy

Postprzez Daniel-Martola » poniedziałek, 26 maja 2008, 10:22

zmirek napisał(a):Nie wiem tylko czy zdanie Daniela jest obiektywne bo on z zasady, że tak powiem, preferuje japoński styl tworzenia modeli ;

Baaardzo śmieszne :mrgreen: :lol:
Amodel nie wygląda źle. Nie. Ale jednak to short run, więc siłą rzeczy znaczna ilość detali wygląda gorzej niż w Zvezdzie lub w ogóle jest pominięta. Oszklenie w Amodelu również wygląda nieźle, nie są to ich szkła powiększające z pierwszych produkcji. Ale jedna Zvezdowe są cieńsze i czystsze. Ilość ramek i tu i tu duża. Jednak w Amodelu wynika z tego że większość robią ramek jako mniejszych.
No i Zvezda daje załogantów :mrgreen:
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pe-8 Zvezdy

Postprzez zmirek » poniedziałek, 26 maja 2008, 10:39

Daniel-Martola napisał(a):Baaardzo śmieszne
Przynajmniej nie jest ponuro :) A czy A-modelowy Pe-8 też ma tak odwzorowaną powierzchnię jak ten mój "wzorcowy" (do porównań) Ar-2. Chodzi mi np. o nitowanie czy (lekkie) wybrzuszenia blachy. IMHO pod tym wględem podobnie wygląda faktura (przywołanego tu) SB-2 ICM. Co prawda ogólna "czystość" (nadlewki, przejrzystość oszklenia) tych modeli mogłaby być lepsza ale reszta jest (jak na 1/72) chyba poza konkurencją.
Daniel-Martola napisał(a):No i Zvezda daje załogantów
Żeby tylko ;) Zapomniałeś o FAB-5000, dodatkowym działku, wkm 12,7mm, wyższej końcówce statecznika pionowego, innej krawędzi natarcia (pewnie do gwiadowych silników) co tylko sugeruje, że będzie jeszcze kilka innych wersji.
zmirek
 
Posty: 30
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 11:10
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pe-8 Zvezdy

Postprzez Daniel-Martola » poniedziałek, 26 maja 2008, 11:14

Nie mam już Amodelowych pod ręką więc nie mogę w pudło lukać.
zmirek napisał(a):Zapomniałeś o FAB-5000, dodatkowym działku, wkm 12,7mm, wyższej końcówce statecznika pionowego, innej krawędzi natarcia (pewnie do gwiadowych silników) co tylko sugeruje, że będzie jeszcze kilka innych wersji.

Nawet na pewno...
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: manas i 6 gości