Hansa-Brandenburg W.29 1:72 Pegasus vs Toko

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Hansa-Brandenburg W.29 1:72 Pegasus vs Toko

Postprzez net_sailor » czwartek, 2 lipca 2015, 14:52

Witam,

Ostatnio wszedłem w posiadanie obu tych modeli. Problem w tym, że się kompletnie na tym nie znam. A skoro się nie znam, to chętnie się tym zajmę. :mrgreen: Piszę całkiem poważnie. Chciałbym skleić sobie takiego "pierwszaka" tym bardziej, że nie ma tam linek :D
I tutaj chciałbym zasięgnąć waszej opinii:
1. Który model wierniej odwzorowuje oryginał?
2. Czy są jakieś momenty słabsze w jednym modelu a silniejsze w drugim, żeby warto było pokusić się o podmiankę?
3. Czy na malowanie norweskie w modelu Toko są jakieś solidne kwity/zdjęcia? Spotkałem sprzeczne informacje, że na nielicznych zdjęciach są bardzo podobne W.33.
4. Mam jeszcze blaszkę Parta do modelu Toko - nada się do Pegasusa?
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Reklama

Re: Hansa-Brandenburg W.29 1:72 Pegasus vs Toko

Postprzez GrzeM » czwartek, 2 lipca 2015, 15:24

O ile dobrze pamiętam to Toko jest ładnie zdetalowany ale ma płaskie skrzydło (tzn. o stałej grubości profilu). W-29 miał skrzydło podobne do P.11 - cienkie przy kadłubie, stopniowo grubiejące do miejsca mocowania pływaków i potem coraz cieńsze aż do końcówki. Sprawdź jak to w modelach wygląda. Ja mam MPMa który jest OK.
Obrazek

O Norwega takiego chodzi?
http://www.arcair.com/Gal6/5701-5800/gal5793-W-29-Hoel/00.shtm
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3106
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Hansa-Brandenburg W.29 1:72 Pegasus vs Toko

Postprzez net_sailor » czwartek, 2 lipca 2015, 16:43

GrzeM napisał(a):Toko jest ładnie zdetalowany ale ma płaskie skrzydło

Sprawdziłem i w Toko skrzydło nie ma tego wysklepienia. Pegasus takowe posiada, choć samą imitację żeber ma gorzej odwzorowaną (zwykłe wypukłe linie jak w modelach z lat 70-ych).

Norewga widziałem kilka modeli i właśnie to malowanie znajduje się w pudełku Toko. Niestety nie wiem jakie ma ono podstawy merytoryczne.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg


Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości