Strona 1 z 1

Me 262 Hasegawa 1/72 -ocena zestawu

PostNapisane: poniedziałek, 2 maja 2016, 21:13
przez cris
Witam
Czy Ktoś mógłby mi dać namiary na recenzje (lub sam coś podpowiedzieć ) modelu Hasegawy ; Me 262 w skali 1/72 ?
Jakiś czas temu zacząłem robić ,,składaka'' z Academii i Revella ;nos Akademii do kabiny, a resztę kadłuba z Rewellu ,wnęki podwozia a Academii i takie tam własne wkłady :P
Całkiem nieźle się to zapowiadało ,ale po powrocie do,,lepienia " tego ,,puzzla'' odkryłem jeszcze jeden poważny błąd kadłuba i odechciało mi się to dalej ciągnąć
Teraz jedyną szansą na wykonanie w miarę poprawnego Schwalbe w 1/72 jest Hasegawa ,pod warunkiem że nie ma jakiś ,,bubli wymiarowych których nie da się usunąć
Dlatego bardzo proszę obeznanych z tematem o pomoc bo nie chciałbym jak ten ,,stryjek ,zamienić siekierki na kijek" :mrgreen:

Re: Me 262 Hasegawa 1/72 -ocena zestawu

PostNapisane: środa, 4 maja 2016, 07:40
przez net_sailor
Jeśli nie masz parcia na nowego Schwalbe to może poczekasz co w tej sprawie powiedzą Czesi? Szykuje się nowy model od KP, tak więc będzie w czym wybierać.
Przyznam się szczerze, że po Hasę sięgnąłem bo jako jedyna w tej skali oferuje prawdziwą wersję dwumiejscowego "nocnika" (Revell to przeróbka szkolnego dwusteru, a to nie było to samo). Nie sadzę żebym zrobił duży błąd, choć do nowości ten model się nie zalicza (słabe detale i chyba coś z gondolami silników - dawno sprawdzałem i już nie pamiętam czy tu, czy w Revellu). Generalnie Me 262 nadal czeka na swoją idealną miniaturę, bo w kwestii kształtu nadal wzorcem jest... stareńki Matchbox. :lol: We wszystkich innych zawsze jest jakieś "ale".

Re: Me 262 Hasegawa 1/72 -ocena zestawu

PostNapisane: środa, 4 maja 2016, 08:03
przez Murek
Academy - skopany nos i oszklenie. Revell - skopany przód (okolice wylotów działek), skopane oszklenie, podobno złe przekroje kadłuba. Hasegawa - nieco za niskie osłony silników, słabe detale m.in. podwozie, wnętrze kabiny i wnęki podwozia. Piękna, o właściwych kształtach osłona kabiny.

Re: Me 262 Hasegawa 1/72 -ocena zestawu

PostNapisane: środa, 4 maja 2016, 08:21
przez net_sailor
Dzięki za przypomnienie.
Jest jeszcze Hobby Boss, że tak żartem zarzucę. ;o)

Najbardziej naprawialna wydaje się być właśnie Hasa. Dodać do niej jakieś zamienniki tych silników (żywiczne lub przeszczepy) a potem zostaje tylko ostra rzeźba z detalami.

Re: Me 262 Hasegawa 1/72 -ocena zestawu

PostNapisane: środa, 4 maja 2016, 08:57
przez Murek
net_sailor napisał(a):Najbardziej naprawialna wydaje się być właśnie Hasa. Dodać do niej jakieś zamienniki tych silników (żywiczne lub przeszczepy) a potem zostaje tylko ostra rzeźba z detalami.

albo Academy i 2 poprawki - rzeźba (zeszlifowanie garbu) dziobu i wymiana oszklenia lub jak wspomniałeś model Hasy + silniki, podwozie itp z Revella, którego można nabyć na allegro za śmieszne pieniądze. Jedynie w silnikach Revella wymieniłbym stożki wlotowe na Hasegawowskie, w niemieckim modelu są pokraczne.

Re: Me 262 Hasegawa 1/72 -ocena zestawu

PostNapisane: środa, 4 maja 2016, 10:01
przez net_sailor
Z Revellem to bym uważał, bo ostatnie wtryski są bardzo wytłuczone. Podobno kokpit jest już nie do użycia. Przy takiej ambitniejszej przeróbce od razu wybrałbym jakąś żywicę (byle nie CMK!!!).

Re: Me 262 Hasegawa 1/72 -ocena zestawu

PostNapisane: środa, 4 maja 2016, 22:35
przez cris
Przede wszystkim to wielkie dzięki za odzew Panowie , bo ostatnio odnoszę wrażenie że dowiedzieć się Tu czegoś na forum to z cudem graniczy :-/
Tak że jeszcze raz dzięki .
net_sailor napisał(a):Jeśli nie masz parcia na nowego Schwalbe to może poczekasz co w tej sprawie powiedzą Czesi? Szykuje się nowy model od KP, tak więc będzie w czym wybierać. .

Ta wiadomość zburzyła nieco moje plany ;o)
Wiesz coś więcej na ten temat ,kiedy w przybliżeniu można się spodziewać konkretów ,za rok ,dwa za dziesięć lat :P
Choć z drugiej strony to KP może takie knoty powstawiać jak w Mustangu,albo AZ w Mietku i będzie też kicha .
Co do Hasegawy ,to rozumiem ze bryła poprawna tylko z osłonami silników nie bangla -to by się z Revella przeszczepiło ,bo wydają się ok (Akademii też są bee)
Wnęki podwozia, kokpit i takie tam duperele też bym miał i na pewno by to się jakoś wszystko upchało w tą haske ,tylko mi tu Koledzy teraz z tym KP namieszali w planach :mrgreen:

Re: Me 262 Hasegawa 1/72 -ocena zestawu

PostNapisane: czwartek, 5 maja 2016, 22:57
przez net_sailor
Czeskie ludzie obiecują S-92/Me 262 jeszcze w tym roku:
http://www.kovozavody.cz/wp-content/upl ... N-0116.pdf
Zapowiedź jest na "połowę roku", czyli jakby tuż tuż, ale po zwyczajowej obsuwie dobrze jeśli będzie na jesieni.
W każdym razie perspektywa wystarczająco bliska, żeby się dobrze zastanowić przed rozgrzebaniem kolejnego modelu. Przynajmniej do pierwszych in-boxów i recenzji... :twisted:

Re: Me 262 Hasegawa 1/72 -ocena zestawu

PostNapisane: sobota, 7 maja 2016, 09:09
przez cris
No to czekamy ;o)
Oby tylko nic nie sknocili, bo się chyba wścieknę :mrgreen:

Re: Me 262 Hasegawa 1/72 -ocena zestawu

PostNapisane: niedziela, 8 maja 2016, 08:47
przez Murek
A tego "składaka" to nie będziesz kończyć? Zawsze to jakieś zajęcie, trening, no i szkoda wkładu pracy ;o)

Re: Me 262 Hasegawa 1/72 -ocena zestawu

PostNapisane: niedziela, 8 maja 2016, 12:48
przez cris
Hmm tego nie wiem.
Szkoda trochę wnęk podwozia ,ale kadłub Revella w spodniej części nie do przyjęcia .
Można by próbować ,,zaokrąglić "nieco przekrój przez zeszlifowanie tych ostrych krawędzi i nawet w plany by się wpasował bo trochę też i zbyt opasły jest -nie wiem trzeba by to sprawdzić.
Na starość zbyt wygodny się jednak staje i wole poprawniejsze modele niż samemu je poprawiać :->
Jeśli chodzi o zamieszczanie zdjęć z warsztatu ,to nie moja bajka ,ja niestety kompletnie nie umiem tego robić ,ani nie mam do tego sprzętu i ochoty chyba też.
Jedna pasja mi wystarczy ,a czasami po wypowiedziach to mi się zdaje że trafiłem na jakieś forum fotograficzne a nie modelarskie , nie będę ryzykował :-/ nie dorosłem jeszcze do tego -na razie :P

Re: Me 262 Hasegawa 1/72 -ocena zestawu

PostNapisane: niedziela, 8 maja 2016, 13:23
przez Murek
Ale ja nic o zdjęciach z warsztatu nie pisałem ;o)

Re: Me 262 Hasegawa 1/72 -ocena zestawu

PostNapisane: niedziela, 8 maja 2016, 19:27
przez cris
No to się zagalopowałem :oops: