[1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » środa, 8 stycznia 2020, 22:32

Kuba P. napisał(a):Arek, czyli zabierasz głos w temacie 109 po co?

jak to mówią stary indianie czy inni towarzysze pracy dlia poddierżki razgawora bo nudno i cicho i dowcipy przyciężkawe... ale może ktoś pokroi skrzydełka w plasterki i jakaś ciekawa dyskusja sie wywiąże :P
A miłosnicy bawarskiego latawca .... pisuję z dwoma co najmniej dość często, więc cos tam podpowiadają , żebym sie nie pogubił w tych wszystkich dyskusjach, tym bardziej, że od dłuższego czasu akurat o 109kach nikt nic ciekawego nie wydał . Jeszcze JaPo raz na dwa lata cos tam wydali z siebie nowego i ciekawego ale tak poza tym to cisza i kompilacje. :? Chociaz osatnio z CZ przywiozlem dwa zeszyty makulatury świeżej do C i D kazdy oddzielnie od JakaBa, przynajmniej zdjęć duzo wsadził w dobrej jakości :D
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Reklama

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Kuba P. » środa, 8 stycznia 2020, 22:33

Obrazek

Twoje zdrowie!
Litrowe, bawarskie! :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Dominik » czwartek, 9 stycznia 2020, 08:33

Arek, Kuba, mam pytanie.
Piszecie ostatnio o pogarszającej się jakości produktów Eduarda. Pamiętam jak Arek coś wspominał o wyrabianiu się form. Czy jakość tworzywa też się pogorszyła? Pytam się, ponieważ planuję kupić kilka Spitfire'ów VIII (tak w 1/48)i się zastanawiam czy kupować nowe wypusty czy też szukać gdzieś starych, zleżałych pudełek.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 16:16

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Kuba P. » czwartek, 9 stycznia 2020, 11:16

To jest tak, że w modelach współdzielących większość ramek wydają nowe wersje podmieniając np. małą ramkę z kadłubami. Tak jest w 109 G chociażby. Teraz wyszły wersje G-10, AS i za chwile nowy Erla i przy G-10 WNF i G-6/AS wygląda jakby kadłub odlewali z bardziej miękkiego, podatnego jeszcze bardziej na rzadkie kleje tworzywa. Skutek taki, że nikną nity, detale się robią miekkie i rozmyte a przy klejeniu extra thinem potrafią się porobić wciągi nawet po kilku dniach (np. okolice gniazd rur wydechowych).

Do tego coś jest z elementami przezroczystymi, w niektórych modelach np. Fw 190 A-3/A-4 osłony kabin miały takie niekształcenia jakby z niedopolerowanej formy a tworzywo się mieniło na kolorowo, jakby jakieś załamania były w samym elemencie i rozpraszały światło jak pryzmat.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » czwartek, 9 stycznia 2020, 14:26

Co do tworzywa to się nie doktoryzowałem, trudno mi powiedzieć, jak ostatnio robiłem przeszczep pokryw z XVIE do VIII to to tworzywo z XVIE było troszkę twardsze i miało wyrażnie ciemniejszy odcień. XVI miałem z overtreesów z pierwszego wypustu a VIII kupiłem kilka miesięcy temu.
To co widać na modelach, to np wczesne wypusty kadłuba edka na spicie IX sa gładkie, te nowsze maja taka lekką skórke pomarńczowa i na krawędziach im bardziej nity znikają. Na górnych połówkach płatów nowo kupowanej XVI miałem ślad idący po skosie przez osłone bębna działka , który wyglądał jakby forma pękła i była sklejana ? Nie mam czegoś takiego na wcześniejszych wypustach. Przypomina to skaze jaka jest na dolnym lewym skrzydle w Avii 534, wszystkie serii3 jakie widziałem miały takie coś od góry.
Podobnie jest z meskami.
Tu mogę od ręki pokazać. Wypraski wyjęte z pudełka Africa combo - F-4 i G-2. Ta sama ramka kadłuba numer 82110:
Obrazek
na szybko tel zrobione i zaznaczone strzałkami wyrażne nadlewki. Nic grożnego ale jak się przyjrzymy uważnie ramkom, to te z ciemniejszego plastiku sa bez nadlewek i powierzchnię maja satynową te jaśniejsze mają nadlewki i powierzchnia bardziej skórka pomarańczowa.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez arhtus » czwartek, 9 stycznia 2020, 14:29

Co do szybek to mam podobnie z jedną kopułką przy Mustangu, z tym że u mnie to są jakby takie mikro pęknięcia wewnątrz. Pod pewnym kątem widać jakby tęczę w tym miejscu, światełko się rozprasza na kolorowo, choć wydaje mi się, że to powstało na skutek jakiegoś nacisku, czy coś podobnego, ale pierwszy raz się spotkałem z takimi "pęknięciami".
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): piątek, 14 listopada 2014, 23:03

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Kuba P. » czwartek, 9 stycznia 2020, 15:33

Wygląda, jakby tworzywo stygnąc się kruszyło i mimo, że wygląda OK to właśnie jest taka tęcza czasem albo coś jak benzyna w kałuży.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Dominik » czwartek, 9 stycznia 2020, 17:50

Dzięki za info. Jakby coś, to będzie się reklamować :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 16:16

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez iras67 » czwartek, 9 stycznia 2020, 19:44

Edek używa równolegle różnych technologii od twardych form stalowych po jakieś stopy amelinium ;o) . Nawet zmiana na stanowisku operatora wtryskiwarki może mieć wpływ na to co wyskoczy z maszyny.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Wojciech Perkowski » czwartek, 9 stycznia 2020, 19:49

potez napisał(a):....... Na górnych połówkach płatów nowo kupowanej XVI miałem ślad idący po skosie przez osłone bębna działka , który wyglądał jakby forma pękła i była sklejana ? ......a.


Jeśli ślad nie jest wyczuwalny pod palcem, to moze jest to tylko połaczenie tworzywa (o zbyt niskiej temperaturze?) napływajacego do formy z różnych kierunków, ale nie jestem tu specem.

iras67 napisał(a):Edek używa równolegle różnych technologii od twardych form stalowych po jakieś stopy amelinium ;o) . Nawet zmiana na stanowisku operatora wtryskiwarki może mieć wpływ na to co wyskoczy z maszyny.


Na chłopski rozum powinni zapisywać optymalne parametry pracy dla danej formy i je stosować, chyba, że brygadzista polecił zwiekszyć prędkośc produkcji :)
Ostatnio edytowano czwartek, 9 stycznia 2020, 19:52 przez Wojciech Perkowski, łącznie edytowano 1 raz
Wojtek
Wojciech Perkowski
 
Posty: 704
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 13:07
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » czwartek, 9 stycznia 2020, 19:52

Wojciech Perkowski napisał(a):Jeśli ślad nie jest wyczuwalny pod palcem, to moze jest to tylko połaczenie tworzywa (o zbyt niskiej temperaturze?) .

wyraźne wgłębienie od góry i od dołu kreseczka. Poza tym jak jest żle wtryśnięte to widac też taka ciągnaca sie strukture w plastiku a tu nic. Równy jednolity kolor i wklęśnięcie. Zresztą zwróćcie uwagę, że nie ma overtreesów z wczesnym skrzydłem do XVI w ogóle w ofercie. Sa tylko weekendy i profipack, które pewnie wyprodukowali i maja na zapasie.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez jwk » czwartek, 9 stycznia 2020, 22:26

W spitach różnicę w jakości można dostrzec choćby na elementach rur wydechowych.
Pierwsze dwa jakie nabyłem w dual packu miały strasznie zniekształcone wyloty. Reklamowałem i przysłali niewiele lepsze. Potem nabyłem ix w profipaku i była jak najbardziej ok. Rozochocony dokupiłem dwa weekendy i tu było różnie. Jeden żyleta, drugi podobny do tego co przysłali w ramach reklamacji dual packa.
Nie wiem jak wygląda ich hala produkcyjna, ale może mają w niej duże wahania temperatury na przestrzeni roku...
jwk
 
Posty: 169
Dołączył(a): środa, 1 lipca 2009, 10:22

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » czwartek, 9 stycznia 2020, 22:28

Raczej zlecają produkcje na zewnątrz, nie wszystko sa w stanie swoimi wtryskarkami wytłoczyć, kiedys Kniaź (c) o tym pisał jak sie usprawiedliwiał z jakiegos cyrku jakościowego przy okazji premieru spita w krulewskiej skali. ;o)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jacek Bzunek » sobota, 11 stycznia 2020, 23:56

Jarpen napisał(a):Jakie te nowe malowania Blenheima,bo jakoś nic nie mogę znależć?

https://www.airfix.com/uk-en/bristol-blenheim-mk-1.html
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » środa, 15 stycznia 2020, 23:53

Ładny zestaw dodatków do Tornado Gr.1 Edek puszcza , tornado z kalkami do 8 brytoli w kolorze majtkowego różu ;o) ale co ważniejsze wszystkie zasobniki WRE i obrony. W marcu u dilerów będą: BOZ-EC, Sky Shadow, PHIMAT i rakiety ALARM
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości