[1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » piątek, 29 stycznia 2021, 19:06

O tej plastikowej Czapli to juz ze dwa lata chodzą słuchy ale jak na razie nikt sie nie przyznaje ;)
Ostatnio edytowano piątek, 29 stycznia 2021, 22:04 przez potez, łącznie edytowano 1 raz
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Reklama

modele polskich samolotów

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez jwk » piątek, 29 stycznia 2021, 20:36

Pawel Burchard napisał(a):
marco2607 napisał(a):Szkoda że w żywicy nie poprawili ogonka


A z ogonem to prawda, jakoś trzeba sobie radzić, na razie nie mam konceptu jak ogarnąć ster kierunku który będzie za krótki o ten odcięty fragment i nie wymyśliłem jak to zrobić żeby się nie narobić :)

Obrazek


https://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=12&t=80231&hilit=Dornier&start=30
jwk
 
Posty: 169
Dołączył(a): środa, 1 lipca 2009, 11:22

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Mecenas » piątek, 29 stycznia 2021, 23:02

Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Wojciech Perkowski » sobota, 30 stycznia 2021, 23:58

Wojciech Perkowski napisał(a):Czy gdzieś w necie można zobaczyć dodatkowe elementy (bomby i wyrzutniki) w "nowym" zestawie Karasia Mirage"a? - https://www.mojehobby.pl/products/PZL-P ... i-Set.html


Uzupełniono o zdjęcia wyprasek - wtryskowe te bombki :!:
Wojtek
Wojciech Perkowski
 
Posty: 706
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 14:07
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » niedziela, 31 stycznia 2021, 00:06

tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Wojciech Perkowski » niedziela, 31 stycznia 2021, 00:31

W jakiejś szafie mam ten zestaw :) . Adaptery są chyba nowe.
Wojtek
Wojciech Perkowski
 
Posty: 706
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 14:07
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Ralf_S » niedziela, 31 stycznia 2021, 01:44

W HobbyBossie błysnęli kreatywnością i rzucają wyzwanie:
Italeri - mogą mieć jakieś szanse:
81772 CH-47A CHINOOK
Obrazek

Mengowi - bez komentarza :->
85812 F/A-18E Super Hornet
Obrazek

A wspomniana Italerka też coś szykuje - niby 100% New Tool - ale już się boję :roll: :
2810 F-35B STOVL version
Obrazek
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Recenzjemodeli.pl » czwartek, 4 lutego 2021, 09:24

Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1431
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 13:08

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » czwartek, 4 lutego 2021, 13:23

Klapki, klapkami i po klapkach.
Kamil napisał co widac w ramkac, powycinałem elementy i skleiłem na taśmę.
Nie ma co dyskutować, to najlepszy model P.11c w jakiejkolwiek skali. Tak moim zdaniem jest lepszy niż IBG całościowo.
Jak dla mnie to dwa w jednym, chociaż na jednej ramce.
Kadłub i skrzydło zrobione jakby dwóch ludzi robiło projekt. Na kadłubie delikatne fakturki łącznie z zawiasami fortepianowymi, na skrzydle zamiast zawiasów linie :mrgreen:

A na poważnie:
Ładne faktury, ładnie czysto zrobione linie nic nie zanika na obłościach. Bardzo fajnie wykminiony Townend - przymiarka na sucho pokazuje że po prawidłowy złożeniu, będzie ładna szpara udająca to co w realu czyli dziurę. Podział pierścienia zrobiony jak trzeba, przy czystym klejeniu zieloną tamka będzie idealnie. Fajny kolektor ładnie składa się z silnikiem i osłoną. Co do otwierania paneli to nie ma to znaczenia , bo w zimie te otwory były zasłaniane, więc mozna powiedzieć, że jest kompletacja na zimę i fakty w skali grają. Trzeba czytać uważnie instrukcję bo elementy wyglądajace na kostki wlewowe na pierwszy rzut oka nie sa nimi tylko ustalaczami do wycentrowania kolektorów dolotowych. Fajne detale w kabinie, wszystkie mozliwe elementy zrobione w plastiku. Pewnie lepiej by było gdyby trochę detali jednak w blaszce ale jak ktoś kupi zestaw bezblaszkowy to będzie zadolowlony a ci co chcą grzebac sobie detale dopieszczą.

I z tymi wszystkimi dobrociami kontrastują dziwne niedoróbki.

Tak oczywiście ulubione przez wszystkich krawędzie spływu grubsze niż Pani Ania z mięsnego, na szybko mierzone między 0,6 - 0,8mm. W skrzydle cierpliwie można coś pokombinować ale jednoczęsciowe końcówki sterów kierunku i wysokości? Jest bardzo grubo i bardzo nieskalowo. Linie podziałów opisał Kamil, mnie drażni bład we frezowaniu paneli na przełamaniu skrzydła. Pozostawiono zgodnie z oryginałem płaskie paski od góry, gdzie były nitowane i niestety na przełamaniu wychodzą skosy, linia jest szersza i przez skosy nierówna, widać ząbkowanie. Jak ktoś pomaluje na płasko to nie problem jak zacznie cieniować wyjdzie na wierzch. Jak kiedyś zrobią P.7 to mam nadzieję, że przestawią kierunek frezowania ;) Linie podziałowe na skrzydłach wzdłuż żeber zupełnie niepotrzebne z drugiej strony nie odtworzono odstępów - czyli tych płaskich pasków na usterzeniu i sterach, chociaż są na skrzydłach. Po złożeniu do kupy, widać różnicę. Bardzo grube wlewy z jednej strony dają praktycznie brak skurczy z drugiej strony ceną jest utrudnione wycięcie cześci. Dwuczęsciowy kołpak śmigła - obrobienie go na okrągło będzie testem umiejętności pracy z pilnikiem.

Pewnie jestem nadwrażliwy i popi....y ale akurat lubię sobie popatrzeć na złożony samolocik i te niedoróbki w skrzydłach mocno mi mój komfort zaburzają. Widzę grubo ciosany modelik a nie filigranową miniaturkę. Część z tego jestem w stanie usunąć ( poprosze o overtreesy ze dwa to będzie szybka piłka) ale część nie wiem jak.
Dla sklejaczy ważna informacja, złożenie wszystkich podstawowych kawałków pokazuje, że model sklei się praktycznie bez szpachlówki. Ale warto mieć pod ręką najlepsze jakie się da zdobyć cążki bo wycinanie żyletką delikatnych elementów nie jest najlepszym pomysłem - plastki jest dość miękki, wlewy w stosunku do grubości ścianek potężne i cążkami najłatwiej to zrobić.

Ps: Oczywiście model Mirage czas odłożyć tam gdzie jego miejsce, czyli na kolekcjonerskie półki zbieraczy chodów wtryskarki. Nie ładnie kpić ze staruszka przyrównując go do młodziaka ale nie te czasy nie ta epoka.

Ps2: mam ważniejsze rzeczy na głowie przez ostatnie półtora roku niż modele więc w końcu stało się to co się musiało stać. Nie musze kończyć dłubaniny, KASL daje gotowca. Za cenę 1 i 1/4 P.11c z AH ( z wysyłka z Tajwanu) mozna mieć to: ( jak ktos potrzebuje) Wysyłka 24.01 dzisiaj przyszło. Polecam tego allegrowicza!

Obrazek
Ostatnio edytowano czwartek, 4 lutego 2021, 15:18 przez potez, łącznie edytowano 7 razy
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Puskal » czwartek, 4 lutego 2021, 13:45

potez napisał(a):
Nie ma co dyskutować, to najlepszy model P.11c w jakiejkolwiek skali.


Dzięki! Wracam do Hurrica w 48.
Avatar użytkownika
Puskal
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 1 marca 2013, 22:53

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Wojtu » czwartek, 4 lutego 2021, 19:41

Hej :)
Może zabrzmię "obrazoburczo", ale nie poruszyła mnie nowa P11 z ArmaHobby ;o)
Za to mam dylemat ze wznowionym Ju-188 - jest sens zakupu tego modelu obecnie?
Pozdrawiam
Wojtek
Avatar użytkownika
Wojtu
 
Posty: 43
Dołączył(a): czwartek, 26 grudnia 2019, 16:08

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Kuba P. » czwartek, 4 lutego 2021, 20:11

Wojtu napisał(a):Za to mam dylemat ze wznowionym Ju-188 - jest sens zakupu tego modelu obecnie?


Biorąc pod uwagę, że w tej skali nie ma alternatywy a model mimo swoich lat nadal jest zupełnie przyzwoity i zupełnie przypadkiem Eduard wydał doń na nowo komplet blach interior i exterior oraz masek i to łącząc ów stan rzeczy z pragnieniem budowy Junkersa 188 - sens jest wręcz obezwładniający. (mam jednego na zbyciu).
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Wojtu » czwartek, 4 lutego 2021, 20:32

Kuba P. napisał(a):Biorąc pod uwagę, że w tej skali nie ma alternatywy a model mimo swoich lat nadal jest zupełnie przyzwoity i zupełnie przypadkiem Eduard wydał doń na nowo komplet blach interior i exterior oraz masek i to łącząc ów stan rzeczy z pragnieniem budowy Junkersa 188 - sens jest wręcz obezwładniający. (mam jednego na zbyciu).


Bardziej traktuję go jako ciekawostkę, taki "brzydal" kuszący aby zasilić nim magazyn i trochę pouczyć się przed "poważniejszymi" projektami ;o)
Na znanym portalu aukcyjnym można jeszcze za niecałe 180PLN wyłapać ;o)
Avatar użytkownika
Wojtu
 
Posty: 43
Dołączył(a): czwartek, 26 grudnia 2019, 16:08

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez kojot69 » sobota, 6 lutego 2021, 21:59

Obrazek
Avatar użytkownika
kojot69
 
Posty: 832
Dołączył(a): niedziela, 8 września 2019, 19:33

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Ralf_S » sobota, 6 lutego 2021, 22:59

kojot69 napisał(a):Obrazek


Ufff...
W końcu coś dla modelarzy - nie tylko patriotów :mrgreen:
Cieszy reaktywacja PR - lubię ich modele. Vampire - może to nie jest najbardziej wyczekiwany temat, ale i tak cieszy 8-)
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości