[1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez sama_rama » wtorek, 26 września 2023, 19:44

Nie wiem o ile to prawda, ale było parę dyskusji na temat poprawności tej nowej serii Gold.
np, czy wlot powietrza jest odpowiedny, czy kabina jest kolorowa (w modelu nie jest) itd.

Trochę szkoda że nie ma CFT bo nasze dość często się z nimi pokazują.

Obrazek
https://defence24.pl/polskie-f-16-po-15 ... cje-raport
sama_rama
 
Posty: 77
Dołączył(a): sobota, 13 marca 2021, 13:54

Reklama

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlas » wtorek, 26 września 2023, 20:53

sama_rama napisał(a):Nie wiem o ile to prawda, ale było parę dyskusji na temat poprawności tej nowej serii Gold.
np, czy wlot powietrza jest odpowiedny, czy kabina jest kolorowa (w modelu nie jest) itd.

Trochę szkoda że nie ma CFT bo nasze dość często się z nimi pokazują.

Obrazek
https://defence24.pl/polskie-f-16-po-15 ... cje-raport


Wlot jest odpowiedni, bo to Block 52 czyli będzie mały wlot powietrza i dysza P&W. Tak naprawdę to powinni dać nieco inny zasobnik ze spadochronem, bo to co było do tej pory we wcześniejszych modelach trochę się różni od naszych F-16. Nie pamiętam już czy w tych nowych wersjach kinetikowych F-16 są prawidłowe światła na wlocie powietrza ale chyba tak. Na pewno nie dadzą prawidłowej pokrywy przedniego podwozia i samej goleni tegoż, bo nic nie wskazuje na to żeby mieli zrobić oddzielną wypraskę. Bo gdyby robili, to zapewne z CFT.
I nie rozumiem o co chodzi z tą kolorową kabiną.
Atlas
 
Posty: 345
Dołączył(a): środa, 31 lipca 2019, 17:29

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez sama_rama » środa, 27 września 2023, 19:35

Atlas napisał(a):
sama_rama napisał(a):Nie wiem o ile to prawda, ale było parę dyskusji na temat poprawności tej nowej serii Gold.
np, czy wlot powietrza jest odpowiedny, czy kabina jest kolorowa (w modelu nie jest) itd.

Trochę szkoda że nie ma CFT bo nasze dość często się z nimi pokazują.

Obrazek
https://defence24.pl/polskie-f-16-po-15 ... cje-raport


Wlot jest odpowiedni, bo to Block 52 czyli będzie mały wlot powietrza i dysza P&W. Tak naprawdę to powinni dać nieco inny zasobnik ze spadochronem, bo to co było do tej pory we wcześniejszych modelach trochę się różni od naszych F-16. Nie pamiętam już czy w tych nowych wersjach kinetikowych F-16 są prawidłowe światła na wlocie powietrza ale chyba tak. Na pewno nie dadzą prawidłowej pokrywy przedniego podwozia i samej goleni tegoż, bo nic nie wskazuje na to żeby mieli zrobić oddzielną wypraskę. Bo gdyby robili, to zapewne z CFT.
I nie rozumiem o co chodzi z tą kolorową kabiną.


Zle się wyraziłem. Chodzi o to że kabina w F-16 jest lekko przyciemniona (nie tak bardzo jak w F-35 ale jednak widać) i dlatego kabina w modelu też powinna być nie 100% bezbarwna lecz trochę zabarwiona na żółto/brązowo.

Pomijając kabinę to ciekawe czy może jakiś polski producent zrobi jakiś zestaw udoskonalający model do naszych F-16.
sama_rama
 
Posty: 77
Dołączył(a): sobota, 13 marca 2021, 13:54

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlas » środa, 27 września 2023, 19:45

Czyli chodzi Ci o owiewkę, nie o kabinę.
Kinetic nie barwi owiewek w swoich zestawach F-16, trzeba to zrobić samemu.
Co do zestawu, chyba chodzi Ci o konwersję, to AWC Models robi taki zestaw.
Jest ich zresztą więcej na rynku.
Tutaj kiedyś to dokładnie opisałem:
https://www.kfs-miniatures.com/1-48-f-1 ... konwersje/
Atlas
 
Posty: 345
Dołączył(a): środa, 31 lipca 2019, 17:29

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez sama_rama » środa, 27 września 2023, 22:50

Dziękuję.
Czyli jednak lepiej jest kupić model Tamii i zestaw AWC lub Grand Models i zostawić Kinetica w spokoju.
sama_rama
 
Posty: 77
Dołączył(a): sobota, 13 marca 2021, 13:54

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » środa, 27 września 2023, 22:59

Po prostu kup i zrób ;)
Akurat róznic w stosunku do naszych Block52 jest kilka, dostępne zestawy konwersyjne też ich nie obejmują ( np panele na kadłubie - tylko blaszka z AH, w żadnym innym nikt tego nie dotknął).
Z pudełka jak zrobisz i pomalujesz dobrze to będzie fajny polski F-16 ;o)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlas » czwartek, 28 września 2023, 00:30

sama_rama napisał(a):Dziękuję.
Czyli jednak lepiej jest kupić model Tamii i zestaw AWC lub Grand Models i zostawić Kinetica w spokoju.


To zależy. Kupując Kinetica masz wszystko (mniej więcej) do zrobienia polskiego F-16. Ale bez konforemnych zbiorników.
Ale ponoć ten nowy F-16 nie jest najlepiej spasowany, jak to u Kinetica.
Z drugiej strony masz piękną Tamke, pod względem detalu niewiele gorszą od Kinetica która jest bardzo dobrze spasowana. Ale do niej musisz kupić wspomniany zestaw, np. AWC. W obu przypadkach musisz dokupić żywiczne zbiorniki konforemnej o ile chcesz je mieć na modelu.
Atlas
 
Posty: 345
Dołączył(a): środa, 31 lipca 2019, 17:29

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » czwartek, 28 września 2023, 12:47

A propos nowego kinetica, to na ich fejsie raymond napisał, że stare zbiorniki CFT nie pasują do nowego modelu. Także gdzybyś chciał CFT to nie wiadomo k które pasują: bo były robione pod tamiyę, starego kineteica albo hasegawę. Konia z rzędem temu kto to ogarnie ;)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Łukasz_K » czwartek, 28 września 2023, 13:05

potez napisał(a):Konia z rzędem temu kto to ogarnie ;)

Przecież @Atlas się doktoryzuje :mrgreen:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4819
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » czwartek, 28 września 2023, 19:20

Wiem, mnóstwo ogarnął ale i tak nie wszystko ;o)
Chociażby tematu linii podzialowych tamka vs jaszczomp a to się mocno rozjeżdża, sporo detali od spodu też umknęło.
Ja sam rzuciłem ręcznik kilka lat temu jak robiłem mastera zestawu dla AH, nie na wszystko mogłem znaleźć kwity. Zresztą też okazało się, że są ogromne ograniczenia technologiczne, np. przygotowane były w zestawie elementy przezroczyste (reflektory i światło ogonowe) ale nie udało się tego odlać. Master też był zbyt delikatny do masowej produkcji i go odlewacz(?) poprawiał, pogłębiając linie itp. wnętrze kabiny to kolejny temat nasze mają inne panele niż amerykańskie itp.
Ale to już trochę sztuka dla sztuki jest, w każdym bądź razie nowy Kinetic ma kadłub nie wiem jakiego Blocku tak naprawdę, bo jak go oglądałem, to jest mieszanka różnych wersji ale Block52 to nie jest.
Ostatnio edytowano czwartek, 28 września 2023, 19:53 przez potez, łącznie edytowano 1 raz
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » czwartek, 28 września 2023, 19:51

...
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlas » piątek, 29 września 2023, 14:16

sama_rama napisał(a):Trochę szkoda że nie ma CFT bo nasze dość często się z nimi pokazują.


Nie zdradzę chyba zbyt wiele jeśli powiem że AWC Models ma już gotowe CFT do nowego Kinetica, więc pewnie przed premierą samego modelu będą w sprzedaży.
Do tego będą to zupełnie inne CFT niż te do Tamki, ponoć znacznie lepszej jakości.
Atlas
 
Posty: 345
Dołączył(a): środa, 31 lipca 2019, 17:29

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » piątek, 29 września 2023, 17:36

Zdecydowanie wolałbym plastiki, zwłaszcza, że w pudełku od razu :mrgreen: no i ładnych parę groszy w kieszeni zostanie, bo te żywiczne tanie nie są :(
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlas » piątek, 29 września 2023, 18:32

Wiadomo, ale skoro jest wreszcie (albo: będzie) pierwszy, całkiem dobry zestaw do budowy Jastrzębia, do którego nie trzeba szukać żywicznych konwersji, to będzie się sprzedawał w Polsce. A skoro brakuje w nim CFT, no to jest już rozwiązanie.
Atlas
 
Posty: 345
Dołączył(a): środa, 31 lipca 2019, 17:29

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » piątek, 29 września 2023, 19:21

Bez zywic jesli zrobią klape podwozia przedniego ;)
No i pytanie czy ogarneli anteny? Mam w składziku tylko MLU bo chce holendra zrobić z Radomia 2013 i nie sprawdzałem aż tak dokładnie, czy tam jest coś z tych szpejów :)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości