[1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez arhtus » wtorek, 31 października 2023, 18:44

Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że pod względem powierzchni zewnętrznych, ale i miejscami także detali, blisko 30-letni Korsarz od Tamki nadal nie ma się czego wstydzić :D
Fakt, że jeśli chodzi o ilość opcji prezentacji (otwarte panele itp..) model MF daje więcej, ale wspomniane wyżej powierzchnie, wyglądają dla mnie kiepsko, a imitacja pokrycia płótnem to jakiś żart..
arhtus
 
Posty: 557
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Reklama

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Recenzjemodeli.pl » wtorek, 31 października 2023, 23:59

arhtus napisał(a):Czy tylko ja


nie
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1434
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 13:08

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Recenzjemodeli.pl » czwartek, 2 listopada 2023, 16:29

Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1434
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 13:08

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Recenzjemodeli.pl » czwartek, 9 listopada 2023, 12:38

Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1434
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 13:08

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Recenzjemodeli.pl » poniedziałek, 4 grudnia 2023, 14:13

Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1434
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 13:08

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Recenzjemodeli.pl » poniedziałek, 11 grudnia 2023, 11:40

Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1434
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 13:08

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez sama_rama » poniedziałek, 11 grudnia 2023, 22:40

Recenzjemodeli.pl napisał(a):1/48 FA-50GF Fighting Eagle - Wolfpack Design

Obrazek


Ciekawe. pytanie teraz brzmi jak ten model porównuje się do modelu Answer’a?
Albo do tubki Tamiya putty.


…wiem, cały wieczor muślałem nad tym dowcipem…
sama_rama
 
Posty: 77
Dołączył(a): sobota, 13 marca 2021, 13:54

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlas » wtorek, 12 grudnia 2023, 00:17

Answera nie mam, więc w tekście nie mogłem się do tego odnieść, ale ze zdjęć tej dodatkowej wypraski polskiego producenta wynika że żywiczne dodatki Wolfpacka są lepszej jakości. Słyszałem też że ten plastik Answera sprawia wrażenie wykonanego z formy jakby skorodowanej, co daje efekt nierównej powierzchni. Ale to tylko opinie które słyszałem od ludzi którzy ten model mają. Żywice Wolfpacka są za to niezłej jakości.
Atlas
 
Posty: 345
Dołączył(a): środa, 31 lipca 2019, 17:29

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez nobie1973 » wtorek, 12 grudnia 2023, 11:28

Recenzjemodeli.pl napisał(a):1/48 FA-50GF Fighting Eagle - Wolfpack Design

Obrazek


Recenzja ciekawa… :) ale autor nie ma zielonego pojecia na temat konstrukcji wspolczesnych wojskowych konstrukcji lotniczych :roll: Ten samolot ma klapy noskowe, a nie krawedzie natarcia maszyny. Nie ma rowniez zadnych pokryw komorek paliwowych lecz pokrywy technologiczne dostepu do agregatow silnika lub instalacji paliwowej. W samolocie nie ma zadnej wanny pilotow lecz kabina pilotow w ktorej po obu stronach znajduja sie pulpity. Proponuje sie troche doksztalcic jesli sie juz pisze material dla szerokiego odbiorcy ;o)
Avatar użytkownika
nobie1973
 
Posty: 560
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2008, 19:46
Lokalizacja: Londyn

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Recenzjemodeli.pl » wtorek, 12 grudnia 2023, 15:06

nobie1973 napisał(a):Proponuje sie troche doksztalcic jesli sie juz pisze material dla szerokiego odbiorcy


..myślisz, że szerokiego odbiorcę interesuje to choćby w najmniejszym stopniu? Bo ja mam silne obawy, że nieszczególnie. Co nie zmienia faktu, że lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć. Choć bardziej dla własnej przyjemności wiedzy posiadania.


Tymczasem, kolejny Vaginen ze Special Hobby. Treningowy

1/48 Saab SK-37 Viggen Trainer - Special Hobby

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1434
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 13:08

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlas » wtorek, 12 grudnia 2023, 15:38

Tytułem wyjaśnienia.
nobie1973 napisał(a):Ten samolot ma klapy noskowe, a nie krawedzie natarcia maszyny.


Dlatego też o klapach noskowych nie pisałem ani słowa, a jedynie o LEXie, bo tak najczęściej nazywa się leading edge extension, czyli część A13 i A22. To nie są żadne klapy noskowe, tylko po prostu spodnia część kadłuba będąca de facto przedłużeniem wspomnianych LEX. Możliwe że w fachowej terminologii ten termin ma inne tłumaczenie niż "przedłużona krawędź natarcia", ale tego nie wiem.

Obrazek

nobie1973 napisał(a):Nie ma rowniez zadnych pokryw komorek paliwowych lecz pokrywy technologiczne dostepu do agregatow silnika lub instalacji paliwowej.


Być może takie jest tłumaczenie zwrotu "fuel cells", ja jednak spotykałem się wyłącznie z określeniem "komórek paliwowych". Tak jest w F-16, tak jest też prawdopodobnie w FA-50. Nigdzie nie napisałem że to są jakieś pokrywy zbiorników paliwowych etc., bo doskonale wiem co tam pod tymi pokrywami jest. Użyłem po prostu tłumaczenia angielskiej nazwy tych paneli. Być może należało napisać "panele komórek paliwowych", wtedy nikt by się nie czepiał.
https://www.dvidshub.net/image/1988419/ ... aintenance

nobie1973 napisał(a):W samolocie nie ma zadnej wanny pilotow lecz kabina pilotow


Nie wiem co jest w samolocie, ja pisałem o modelu. W modelarstwie lotniczym powszechnie znanym i używanym terminem jest wanna pilotów, nawet Amerykanie stosują termin "pilot tube" określając miejsce w kokpicie gdzie siedzi pilot, montuje się fotel, montuje się panele boczne i przednie jak i cały inny inwentarz. Tak, to jest wanna pilota. W modelarstwie używa się takiego terminu. Potocznie zresztą też nie raz słyszałem gdy tak określano miejsce w myśliwcach, wyżej przeze mnie opisane.
Atlas
 
Posty: 345
Dołączył(a): środa, 31 lipca 2019, 17:29

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez iras67 » wtorek, 12 grudnia 2023, 17:33

arhtus napisał(a):Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że pod względem powierzchni zewnętrznych, ale i miejscami także detali, blisko 30-letni Korsarz od Tamki nadal nie ma się czego wstydzić :D
Fakt, że jeśli chodzi o ilość opcji prezentacji (otwarte panele itp..) model MF daje więcej, ale wspomniane wyżej powierzchnie, wyglądają dla mnie kiepsko, a imitacja pokrycia płótnem to jakiś żart..
I zdecydowanie wolę ten stary model od tego czegoś. Pewnie niedługo wymienia szybki na klatke dla ptaszków i zrobią kolejne gówno za kilkadziesiąt dolców.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez nobie1973 » środa, 13 grudnia 2023, 14:35

Atlas napisał(a):Tytułem wyjaśnienia.


Kolego Atlas, dziekuje za wyjasnienia, dodam kilka swoich uwag ;o) :
- Nie mozna bezposrednio tlumaczyc technicznych nazw angielskich na jezyk polski, poniewaz kazdy podzespol samolotu ma w jezyku polskim swoja okreslona nazwe;
- W samolocie FA-50 mamy doczynienia dokladnie z leading-edge root extension, a w polskiej terminologii lotniczej z naplywem skrzydla;
- Fuel cell jest to urzadzenie wytwarzajace zasilanie elektryczne dla systemow pokladowych samolotu w polskiej terminologii lotniczej jest to pomocnicza jednostka napedowa;
- W jezyku angielskim istnieje tylko okreslenie Pitot tube oznaczajace rurke Pitota, kabina pilota ma nazwe w jezyku angielskim pilot cockpit. Wanna kabiny pilota jest tylko slownictwem potocznym nie stosowanym w publikacjach.
Nigdy nie jest za pozno na nauke… ;o)
Tutaj znajdziesz sporo informacji na temat poprawnego polskiego nazewnictwa stosowanego w konstrukcjach lotniczych:
https://dlapilota.pl/wiadomosci/politec ... rz-plik-pd
https://depot.ceon.pl/bitstream/handle/ ... sequence=1
Avatar użytkownika
nobie1973
 
Posty: 560
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2008, 19:46
Lokalizacja: Londyn

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlas » środa, 13 grudnia 2023, 14:51

nobie1973 napisał(a):- Nie mozna bezposrednio tlumaczyc technicznych nazw angielskich na jezyk polski, poniewaz kazdy podzespol samolotu ma w jezyku polskim swoja okreslona nazwe;


Dlaczego nie można? Przecież to zrobiłem, czyli można.
Recenzja modelu to nie artykuł na Defence24. Stosowanie w modelarstwie potocznych nazw albo bezpośrednich tłumaczeń nie stanowi jakiegoś problemu, przynajmniej dla wszystkich poza Tobą, jak widać.

nobie1973 napisał(a):Wanna kabiny pilota jest tylko slownictwem potocznym nie stosowanym w publikacjach.


Może przeoczyłeś fakt, że recenzja plastikowego modelu do sklejania nie jest fachową publikacją...
Atlas
 
Posty: 345
Dołączył(a): środa, 31 lipca 2019, 17:29

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez 307_Piotras » środa, 13 grudnia 2023, 15:14

Człowieku, nie brnij i się nie kompromituj. Napisał Ci człowiek grzecznie gdzie popełniasz błąd. Zdarza się. Ale coś widzę, że nie dociera.
Avatar użytkownika
307_Piotras
 
Posty: 168
Dołączył(a): niedziela, 9 października 2016, 00:11
Lokalizacja: Łódź/Navan

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości