[1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez RAV » piątek, 3 grudnia 2021, 21:58

marco2607 napisał(a):Czy przypadkiem nie można z tych ramek co są zrobić 109k :?:

Mickiewicz zmienił Gustawa w Konrada, chociaż nie miał ani żadnego modelu, ani nawet dokumentacji.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Murek » piątek, 3 grudnia 2021, 22:17

marco2607 napisał(a):Czy przypadkiem nie można z tych ramek co są zrobić 109k :?:

Nie jestem pewien na 100% bo nie miałem w rękach wszystkich późnych Bf-ów 109 Eduarda ale obstawiam, że można tylko po co? Na pewno wyjdzie ta wersja, kwestia czasu. Trzeba by dorobić klapki wnęk podwozia i kółka ogonowego i chyba osłonę działka w kabinie. Niestety cały kokpit w K-4 różnił się znacznie od ostatnich G.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez iras67 » poniedziałek, 6 grudnia 2021, 17:24

Inbox Czarnego ptaszka Revella. Okropne czasy ...:-) za dużo fajnych nowości.
https://www.youtube.com/watch?v=3TVNYKduCRo
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez MIRO » poniedziałek, 6 grudnia 2021, 20:23

iras67 napisał(a):Inbox Czarnego ptaszka

Trochę się boję kliknąć ten link.
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Pashal » poniedziałek, 6 grudnia 2021, 22:10

Zaraz kliknę i mogę Ci potem opowiedzieć co widziałem, ewentualnie możesz zadawać pytania :P
Pashal
 
Posty: 1635
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez MIRO » poniedziałek, 6 grudnia 2021, 22:42

Ale wiesz, że możesz tego nie odzobaczyć?
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Pashal » wtorek, 7 grudnia 2021, 23:27

Coś mi się wydaje, że nie ma co strzępić klawiatury, bo zasadniczo to chyba mało kogo obchodzi to jaki ten 'czarny ptaszek" jest - wydawało by się, że taki model powinien uruchomić jakieś wymiany poglądów, szczególnie u tych modelarzy, którzy mają poprzedni model jeszcze w pudłach lub go kiedyś kleili i mają skalę porównawczą - co jest lepiej zrobione, co jest bez zmian, a co być może jest gorzej zaprojektowane i jak to ma się do ceny tego modelu, bo to jest chyba ważne kryterium.
Mogą być przecież jakieś uchybienia, ale cena rekompensuje to i da się to jakoś zbilansować.

Zdaję sobie sprawę, że sytuacja na zewnątrz forum jest niezbyt wesoła i to też może powodować, że ludziom po prostu nie chce się zajmować takimi duperelami jak wygląd modelu, a może to już jest przesyt ilością modeli na rynku, a może i to, że coraz więcej modelarzy ma po prostu ... na to jak model wygląda.
Jakby co to może KFS zrobi jakieś trzepanie zawartości tego pudła... ale osobiście to wontpie 8-)

No chyba, że Ty się jednak odważyłeś i coś rzekniesz w temacie :?:
Pashal
 
Posty: 1635
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Wojtu » środa, 8 grudnia 2021, 01:01

Trudno oceniać jest model, którego jeszcze w zasadzie nie ma na rynku, a dostępnych jest raptem kilka filmów z inboxów ;o)
W sumie tak trochę jak z oryginałem - wiemy, że jest, wiemy mniej więcej jak wygląda, że jest duży i (pewnie) lepszy od poprzedników. Kilku nawet widziało z bliska, ale reszta w zasadzie dyskutowałaby tylko o wrażeniach szczęśliwców i tej treści, którą owi szczęśliwcy nam udostępnili ;o)
Mam też wrażenie, że temat jest trochę dla nas egzotyczny i dlatego spodziewam się, że po ukazaniu się, bardziej na zagranicznych forach model będzie wałkowany ;o)
Avatar użytkownika
Wojtu
 
Posty: 43
Dołączył(a): czwartek, 26 grudnia 2019, 16:08

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Recenzjemodeli.pl » środa, 8 grudnia 2021, 12:44

Pashal napisał(a):może KFS zrobi jakieś trzepanie zawartości tego pudła... ale osobiście to wontpie 8-)



W sumie słusznie wątpisz, bo revell polska jest na jest jakimś kuriozalnym nieogarem. Z drugiej strony, wiele wskazuje, że sprzedaż w sklepach z zabawkami i marketach całkowicie wyczerpuje ich potrzeby i ambicje, zatem tu nie potrzeba żadnych specjalnych działań..
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1426
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 13:08

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlas » środa, 8 grudnia 2021, 15:52

Pashal napisał(a):Coś mi się wydaje, że nie ma co strzępić klawiatury, bo zasadniczo to chyba mało kogo obchodzi to jaki ten 'czarny ptaszek" jest - wydawało by się, że taki model powinien uruchomić jakieś wymiany poglądów, szczególnie u tych modelarzy, którzy mają poprzedni model jeszcze w pudłach lub go kiedyś kleili i mają skalę porównawczą - co jest lepiej zrobione, co jest bez zmian, a co być może jest gorzej zaprojektowane i jak to ma się do ceny tego modelu, bo to jest chyba ważne kryterium.


Jakim cudem oczekujesz dyskusji na temat modelu jeszcze nie wydanego?
Na zachodnich forach jest spora ekscytacja i oczekiwanie, bo SR-71 cieszy się tam sporą estymą, ale u nas przeszedł raczej bez większego echa. Gdy model pojawi się w sprzedaży to i pojawią się inboxy, i recenzje, wtedy dopiero można oczekiwać jakiejś dyskusji.
Generalnie to co widać na zdjęciach i filmach wygląda na solidny model, jakościowo - jak to u Revella - przyzwoicie, ale bez fajerwerków. To w końcu Revell, a nie Tamiya czy GWH.
Atlas
 
Posty: 345
Dołączył(a): środa, 31 lipca 2019, 17:29

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Pashal » środa, 8 grudnia 2021, 17:33

Jakim cudem uważasz, że widząc taką filmowa prezentację modelu SR-71 nie można NIC napisać na temat tak zaprezentowanego modelu - no nie żartuj ?
Jakoś dziwnym trafem modelarze jednak dyskutują na temat zapowiedzi przyszłych modeli, czy po pokazaniu próbnych fragmentów ramek szczególnie polskich firm, czyli modeli jeszcze nie wydanych, a Ty się dziwisz ( niech będzie pochwalony 8-)), że ja oczekuję jakiejś dyskusji.
Ja nie oczekuję dyskusji, przecież to nie ja wywołałem temat tego modelu, ale chyba jednak dyskusja o modelu firmy Revell nie jest specjalnie nobilitująca i to chyba jest także przyczyna tej ciszy.
Niestety ta cisza, czyli kompletny brak uwag o nowych zapowiadanych, czy już będących na rynku nowościach jest jednak znamienna - patrz odpowiednie działy.
Pashal
 
Posty: 1635
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlas » środa, 8 grudnia 2021, 20:11

Pashal napisał(a):Jakim cudem uważasz, że widząc taką filmowa prezentację modelu SR-71 nie można NIC napisać na temat tak zaprezentowanego modelu - no nie żartuj ?


Gdzie ja tak napisałem? Wskażesz?
Atlas
 
Posty: 345
Dołączył(a): środa, 31 lipca 2019, 17:29

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Pashal » środa, 8 grudnia 2021, 20:41

Atlas czyżbyś nie rozumiał znaczenia własnych słów - przecież autorytarnie stwierdziłeś, że nie ma dyskusji bo... nie ma modelu wydanego - tak napisałeś, a teraz udajesz, że tego nie napisałeś.

To na tym filmie to nie SR-71 w skali 1:48 z Revella ?

Można rozmawiać, gdy pojawia się zapowiedź nowego modelu, można rozmawiać po częściowej prezentacji składowych przyszłego modelu i można rozmawiać po ukazaniu się modelu... tylko trzeba mieć taką potrzebę co jest chyba oczywiste, a nie wymyślać jakieś problemy w stylu "...bo nie ma wydanego modelu to nie ma dyskusji " :mrgreen:
Pashal
 
Posty: 1635
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlas » środa, 8 grudnia 2021, 20:48

Pashal napisał(a):Atlas czyżbyś nie rozumiał znaczenia własnych słów - przecież autorytarnie stwierdziłeś, że nie ma dyskusji bo... nie ma modelu wydanego - tak napisałeś, a teraz udajesz, że tego nie napisałeś.


Owszem. Ale nie napisałem że nie można nic napisać skoro nie ma modelu.
Bo można, czego sam jesteś przykładem.
Atlas
 
Posty: 345
Dołączył(a): środa, 31 lipca 2019, 17:29

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Łukasz_K » środa, 8 grudnia 2021, 21:15

No i git, koniec dyskusji o dyskusji na temat sr71, proszę dyskutować tylko o sr71. Dzięki.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4816
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: witox i 25 gości