[1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlis » poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 22:25

MIRO napisał(a):Kiedy pojawił się edkowy MiG-21 chyba wszyscy bez żalu pozbyli się modeli Academy. Tak samo było ze Spitfire. W kąt poszły ICMy, Hasegawy i inne Occidentale. Nowy Bf 109 i Fw 190 też chyba nie zawiodły. Ale patrząc na wypraski Mustanga nie sposób się nie zgodzić z konkluzją Kamila. Raczej nie będzie wysypu Tamiyi na Allegro.


Pójdą. Tamka ma detal z epoki kamienia łupanego, żywice prawie niedostępne. A tu widać, że wkleić kokpit Brassin będzie bajka. To samo wnęki itp.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Reklama

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Mecenas » poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 22:29

Atlis napisał(a):
MIRO napisał(a):Kiedy pojawił się edkowy MiG-21 chyba wszyscy bez żalu pozbyli się modeli Academy. Tak samo było ze Spitfire. W kąt poszły ICMy, Hasegawy i inne Occidentale. Nowy Bf 109 i Fw 190 też chyba nie zawiodły. Ale patrząc na wypraski Mustanga nie sposób się nie zgodzić z konkluzją Kamila. Raczej nie będzie wysypu Tamiyi na Allegro.


Pójdą. Tamka ma detal z epoki kamienia łupanego, żywice prawie niedostępne. A tu widać, że wkleić kokpit Brassin będzie bajka. To samo wnęki itp.

Tradycyjnie - Eduard über alles.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlis » poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 22:49

No niestety, Škoda też lepsza niż Daewoo.

Ale oczywiście mogę się mylić.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Dominik » poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 22:57

Atlis napisał(a):Pójdą. Tamka ma detal z epoki kamienia łupanego, żywice prawie niedostępne. A tu widać, że wkleić kokpit Brassin będzie bajka. To samo wnęki itp.


Chyba, że nie będzie pasować. Eventualnie CEO powie by spadać na księżyc bo jest tak, jak ma być. Ale może się mylę. Teraz zostaje mi czekać do 200004005000 roku naszej ery na 72.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 23:06

W zasadzie wiele nowego w tym artykule nie widać, to że z tunelem pod kadłubem będzie jajo widać było już na etapie zdjęć form. Też uważam, ze to uwstecznienie. O taka właśnie skoda, technika VW ale sprzed kilku lat za to lampki z ledami jak z nowego Audi.
Plus za wiatrochron i plus za klapy bez podcięcia przy kadłubie jak niestety ma tamka. No i czekam jeszcze na info o śmigłach i tej komorze podwozia. Własnie komora podwozia w Tamce jest biedna i owszem można się ratować zamknięciem pokryw pod kadłubem i nie patrzeniem tam albo zmordować wklejając Airesa co jest zajęciem dla masochisty ale no tak nie musi być wiec jeśli Eduard zrobi tą komorę w miarę poprawnie, a na to się zanosi patrząc na kształt gniazd w płacie, to jest kolejny plus.

Tamka też nie daje wczesnej wersji z niskim kadłubem, Tamka + Ultracasty żeby to pozmieniać już katapultują cenę zestawu poza spodziewaną cenę Edka więc na D-5 sens jakiś tam będzie.

Na pewno fajnie, ze to wychodzi i oby na sam koniec nie było takiego kwasu jak z klapami i wypukłymi nitami na Tempeście i będzie gitara.

Acha, jeszcze czekam na jakieś zdjęcia drobnicy do ułożenia za fotelem na zbiorniku, z tego co się orientuję to w D-5 zestaw powinien być inny niż w późnych Mustangach ale nie wiem na ile i nie wiem na ile znów trzeba rzeźbić to co daje Tamka w swoim. To pytanie do mustangowych Rabinów bardziej :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlis » poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 23:09

Dominik - no jeśli o Ciebie chodzi, to pewnie jeszcze dłużej, za nim wypuszczą wersję tylko w woreczkach strunowych. :-)
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez witox » wtorek, 30 kwietnia 2019, 03:40

Ja myślę, że jest bardzo prawdopodobne, że Tamka też wypuści nowego poprawionego Mustanga w 1/48, tak jak zrobiła z Spitem. Wcześniej czy później - to zbyt chodliwy model by dawać zbyt dużo zarabiać innym. :D
witox
 
Posty: 848
Dołączył(a): wtorek, 9 czerwca 2015, 01:24

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlis » wtorek, 30 kwietnia 2019, 07:20

P-51B by mogli wypuścić, to by było super.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez marco2607 » wtorek, 30 kwietnia 2019, 08:37

Dominik napisał(a):
Atlis napisał(a):Pójdą. Tamka ma detal z epoki kamienia łupanego, żywice prawie niedostępne. A tu widać, że wkleić kokpit Brassin będzie bajka. To samo wnęki itp.


Chyba, że nie będzie pasować. Eventualnie CEO powie by spadać na księżyc bo jest tak, jak ma być. Ale może się mylę. Teraz zostaje mi czekać do 200004005000 roku naszej ery na 72.


Nic nie stoi na przeszkodzie abyś zrobił parę modeli w 1/48. Zapewniam może Ci się to spodobać. ;o)
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Kuba P. » wtorek, 30 kwietnia 2019, 08:49

Swoją drogą dziwnie niezagospodarowany jest temat P-38.
Jest Academy i jest Hasegawa, oba ładne modele ale niestety bardzo już niedzisiejsze i w montażu niezbyt przyjemne (piszę na podstawie Hasegawy). O nowym P-38 i Tamiya gdzieś słyszałem ale to chyba było niczym nie poparte bajdurzenie. Coś więcej na ten temat może pisano? Przydałby się taki nowy Lightning :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » wtorek, 30 kwietnia 2019, 09:25

Atlis napisał(a):P-51B by mogli wypuścić, to by było super.

Przecież Szulc zapowiedział, że zrobi ... pewnie 2021 będzie
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlis » wtorek, 30 kwietnia 2019, 09:43

Mówię o Tamce.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » wtorek, 30 kwietnia 2019, 09:47

Nie sądzę. szybciej w 32 puszczą...chyba, że sprzedaż Spita jest rewelacyjna i znowu zrobia kuku Edkowi jak z meśkiem ;)
Ostatnio edytowano wtorek, 30 kwietnia 2019, 10:05 przez potez, łącznie edytowano 1 raz
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez shadowmare » wtorek, 30 kwietnia 2019, 09:58

Tamka to się chyba wypięła na 32. :( Jak zobaczą, że Edkowi schodzi to pomniejszą swojego w 32 i się sprawa zamknie na lata.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » wtorek, 30 kwietnia 2019, 10:06

ale ten Lighting to przecież w 32 właśnie ma być?
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości