[1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Ralf_S » niedziela, 16 sierpnia 2020, 20:06

Murek napisał(a):
Ralf_S napisał(a):


Tyle, że seria "The Wind Rises" nie jest oficjalnie dostępna poza Japonią, chyba z powodu praw licencyjnych do tej kreskówki.
Tak więc jest to oficjalny debiut 8-)

Nie wiem, nie znam się, ale jakieś 3-4 lata temu były już modele pokazywane w internetach. Może ludzie na e-bajach kupowali czy co?

Ja tam z HLJ ściągnąłem tego z kreskówki. Prototyp i tak miał raptem 6 czerwonych kółek :) i ogon w tym samym kolorze. Więc kalki raczej nie wymagają opracowywania i drukowania w Cartografie :mrgreen:
Ale Claude z pogiętymi skrzydłami wygląda kozacko :)
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Reklama

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Kuba P. » niedziela, 16 sierpnia 2020, 21:17

Murek napisał(a):Nie wiem, nie znam się, ale jakieś 3-4 lata temu były już modele pokazywane w internetach. Może ludzie na e-bajach kupowali czy co?


Jeden z importerów oferował to wydanie kreskówkowe Ka-14 i stąd mam swój egzemplarz. Jak wyszło regularne to sobie kolekcjonersko dokupiłem "dla pudełka". W ogóle śliczny model i sam samolot wygląda rewelacyjnie. Warto sobie kupic, nie kosztuje wiele a troszkę egzotyki nie zaszkodzi.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Murek » niedziela, 16 sierpnia 2020, 23:05

Kuba P. napisał(a):
Murek napisał(a):Nie wiem, nie znam się, ale jakieś 3-4 lata temu były już modele pokazywane w internetach. Może ludzie na e-bajach kupowali czy co?


Jeden z importerów oferował to wydanie kreskówkowe Ka-14 i stąd mam swój egzemplarz. Jak wyszło regularne to sobie kolekcjonersko dokupiłem "dla pudełka". W ogóle śliczny model i sam samolot wygląda rewelacyjnie. Warto sobie kupic, nie kosztuje wiele a troszkę egzotyki nie zaszkodzi.

Jak oglądałem inboxy i zdjęcia zrobionych modeli to faktycznie wyglądało to smakowicie, ciekawa konstrukcja. Pewnie kiedyś sobie kupię :mrgreen:
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » niedziela, 16 sierpnia 2020, 23:08

Dominik napisał(a):Arku,
Ja nie hejtuję. Ja istną krucjatę prowadzę :mrgreen:

No i awansowałeś na to , że szykanujesz...
A w ogóle to spie.....j polaczku i idż ArmaHobby uczyć jak mają Hurricana robić :lol:
i tak w ogóle to sie naucz po czesku, co sięz angielskim wpie....sz na czeskie forum?
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Kuba P. » niedziela, 16 sierpnia 2020, 23:54

potez napisał(a):A w ogóle to spie.....j polaczku i idż ArmaHobby uczyć jak mają Hurricana robić
i tak w ogóle to sie naucz po czesku, co sięz angielskim wpie....sz na czeskie forum?


Trąci ModelarskimPudelkiem ale rozwiń bo śmieszne?
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez caughtinthemiddle » poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 01:43

Kuba P. napisał(a):
potez napisał(a):A w ogóle to spie.....j polaczku i idż ArmaHobby uczyć jak mają Hurricana robić
i tak w ogóle to sie naucz po czesku, co sięz angielskim wpie....sz na czeskie forum?


Trąci ModelarskimPudelkiem ale rozwiń bo śmieszne?


https://www.modelforum.cz/viewtopic.php ... tart=26070
i dwie następne strony.
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 02:17

:lol: umysłowy debet jest niestety spotykany także poza naszą granicą. Słabe i żenujące.
Jak długo ten Wasz Książ Władek będzie to akceptował zamiast słuchać życzliwych ludzi (co chcą kupować dobre modele) to będzie taki syf jak Tempestem czy ultra wpadką jak G-10 Erla.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez caughtinthemiddle » poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 03:11

To ja jeszcze z czym innym:

Artur Rzepka napisał(a):Odnośnie RF-K, to na zdjęciu po przemalowaniu widać że litery kodowe były maskowane, bo jest delikatna ramówka z DE. Jeśli wcześniej były szare, to zdaje się, że nic się nie zmieniło.


Krysia do dywizjonu mogła trafić najwcześniej w drugiej połowie lipca, po tym gdy przeniósł się do Speke. Litery kodowe są już inne niż wcześniej nanoszone na Mk.IIB w Northolt (i ten styl już pozostanie na Spitach z 303. do końca) i tonalnie pasują na fotce do kadłubowego pasa Sky. Moje wyjaśnienie jest takie, że Krysia dotarła do jednostki już po tym, gdy wszedł rozkaz o wprowadzeniu nowego schematu malowania i oznakowania (a jednocześnie 303. nie należał zapewne wtedy do żadnej z Grup, które objęte były priorytetem realizacji owego rozkazu - może ktoś sprawdzić, której Grupie RAF podlegał 303. w tym okresie?), a ponieważ i tak trzeba jej było nanieść oznaczenia 303., no to namalowali je już zgodnie z nowymi prawidłami w Sky, którego mieli w bród, a kiedy już dostali MSG (a być może też gotowy Ocean Grey, bez potrzeby mieszania go z MSG i Night), to zamaskowali oznaczenia i nanieśli szary kamuflaż.
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Muśtax » poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 10:27

Kuba P. napisał(a):ultra wpadką jak G-10 Erla.


Co tam jest tak schrzanione? chodzi o chłodnicę oleju
Pozdrawiam
Paweł
Avatar użytkownika
Muśtax
 
Posty: 355
Dołączył(a): poniedziałek, 25 października 2010, 07:57
Lokalizacja: Ptc <-> Lbn

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 11:04

caughtinthemiddle napisał(a):
Krysia do dywizjonu mogła trafić najwcześniej w drugiej połowie lipca, po tym gdy przeniósł się do Speke.

wg Matusiaka "303 SQ the complete illustrated history":
24 lipiec - pierwsze dostawy Spitfire - dość mocno używane, czyli Anglik nie płakał jak sprzedawał
26 sierpień - pierwsze loty operacyjne.
pomiędzy tymi datami 2 sztuki Spitfire Mk.I zostały uszkodzone ( lądowanie z wiatrem i zderzenie w trakcie kołowania) a jeden stracony - 11.08 utrata orientacji w chmurach, P/O Stanisław Juszczak zginął.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 12:45 przez potez, łącznie edytowano 1 raz
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 11:07

Muśtax napisał(a):Co tam jest tak schrzanione? chodzi o chłodnicę oleju


Pół kadłuba. Cały nos.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Muśtax » poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 13:07

To kiszka, Edek się zatem nie przyłożył, szkoda bo to jedyna szansa na G-10 Erla a to moja ulubiona wersja dychy, muszę sobie pooglądać dobrze te wypraski i porównać z fotami.
Pozdrawiam
Paweł
Avatar użytkownika
Muśtax
 
Posty: 355
Dołączył(a): poniedziałek, 25 października 2010, 07:57
Lokalizacja: Ptc <-> Lbn

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 13:33

Nie przyłożył to bardzo delikatne określenie.
O ile wersja Mtt jest spoko, WNF/Diana praktycznie też jest OK chociaż już widać uproszczenia to z Erla zwalili temat po calaku i nie bardzo nawet da się to poprawić :(
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Łukasz_K » poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 13:41

Kuba P. napisał(a):i nie bardzo nawet da się to poprawić

a spróbuj powiedzieć to Panu V.S :mrgreen:

'Much of the criticism that, according to its bearers, is supposed to move us forward, is about cuttings that other manufacturers do not even solve. And no one criticizes them for it. If someone thinks that they will move us somewhere by pointing to some missing or remaining cover or by disassembling the correct gray gray, it is no coincidence. That just annoys and disgusts us. We are normal men (and women), and do you know someone normal who enjoys constantly reminding and criticizing some trifles, or even real but ancient mistakes? This is then a discussion with modellers as a marriage with a quarrelsome woman who constantly yells at her husband, what is wrong with him and how he has something to do right, and that the best is Pišta Hufnágl as well. Do you think that a guy like that will really change and his wife will move him somewhere with that bullshit? For the better? Tudle noodles, she's only moving it tothat he would stab her and run away from her for another.'
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4818
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 14:03

Lepsi ode mnie próbowali zanim model się pojawił a skutek mimo to widać. :-/
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości