[1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez cris » piątek, 24 grudnia 2021, 14:08

Recenzjemodeli.pl napisał(a):Obrazek

Ooo nieee ! Jednak ,,linia krzywa" nie jest prost Obrazek
I pewnie przekroje silnika ,kadłuba i Bóg raczy wiedzieć czego jeszcze też skopane Obrazek
Ach,ach nie kupię tego modelu ,ooo i #jeszczemamnóstwonitów# Obrazek
Ps A tak w ogóle to gdzie jest Jostein---Jostein do tablicy !!!
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Reklama

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez marco2607 » piątek, 24 grudnia 2021, 14:14

Dla tych co nie czytali na sąsiednim forum
Wiem z pewnego źrodła że nity są ok. Zdjęcia mocno powiększone ( z 1/72 wychodzi 1/32 ) , samolot mocno nitowany . Ważniejsze jest to że są rowne i nie zacierają się jak np. w nowej edkoewj 109e.

Lotki i stery wyglądają jakby od eduarda pożyczyli.

Szkoda że z wydechami nie pokombinowali i trzeba będzie wiercić lub szukać zamiennika. Osobiście nie mogę się doczekać aż model wpadnie mi w łapska.
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3303
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Recenzjemodeli.pl » piątek, 24 grudnia 2021, 14:22

marco2607 napisał(a):Zdjęcia mocno powiększone ( z 1/72 wychodzi 1/32 )


Poniekąd to prawda..
Obrazek

.. dlatego z chęcią zobaczyłbym porównanie z innymi nitowanymi modelami. Bo jeśli chodzi o pewne źródła, to takim najpewniejszym będą jednak fotografie, a nie opinie tych co widzieli. Bo ludzie to różne rzeczy widzą..
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1424
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 13:08

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez cris » piątek, 24 grudnia 2021, 15:08

Recenzjemodeli.pl napisał(a): Bo ludzie to różne rzeczy widzą..

No ja to np.wczoraj widziałem Ducha Świąt Bożego Narodzenia :shock:
Ale nie jestem zbyt wiarygodny bo po "zakładowej wigilij" byłem. :mrgreen:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez HK » piątek, 24 grudnia 2021, 15:55

Recenzjemodeli.pl napisał(a):
HK napisał(a):Śmieszny błąd, to się śmieję.

O jakim błędzie mówisz?

O używaniu słowa "szpachla" jako synonimu masy szpachlowej czy "szpachlówki"
Hendryk
HK
 
Posty: 514
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 11:07

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Recenzjemodeli.pl » piątek, 24 grudnia 2021, 16:06

HK napisał(a):O używaniu słowa "szpachla" jako synonimu masy szpachlowej czy "szpachlówki"


A tak, to prawda. "nakładanie szpachli" brzmi paradnie, szczególnie jak się to sobie zwizualizuje:>
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1424
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 13:08

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Ralf_S » piątek, 24 grudnia 2021, 16:42

Hmmm...
Czytając te wszystkie kilkaset postów nasuwa mi się pewna analogia do świata filmowego.
Krytycy filmowi z całego świata piali z zachwytu nad filmem "Joker" ze świetną nota bene kreacją Jaquin Phoenixa.
Byłem w kinie, duża sala prawie pełna. Po 10 minutach filmu wyszli pierwsi ludzie. Do końca seansu dotrwało może 1/4 widzów...
Trochę czasu później poszedłem na "Psy 3" - film zjechany z góry na dół przez krytyków: niepotrzebny, bez sensu, bez podtekstów itp. W najlepszym wypadku dawali ocenę 3 na 10.
Sala pełna - tydzień wcześniej ledwo udało mi się załatwić dwa bilety, i to w przeciętnych miejscach. I nie wyszedł nikt, nawet jak napisy już leciały. Pod koniec grania w kinach byłem drugi raz: środek tygodnia, godziny wczesnopopołudniowe - znowu sala pełna i nikt nie wyszedł do końca seansu.
I tak jest z modelami: wszyscy krytykują, a modele się sprzedają. Im więcej "shitstormu" w Internecie, tym lepsza reklama dla nich. I wyższa oraz szybsza sprzedaż 8-)
Przypominam, że średnia wieku modelarzy jest dość wysoka, więc większości opisywanych błędów i tak nie zobaczą :mrgreen:
A poza tym 90% modeli kupują zbieracze i kolekcjonerzy, a nie praktykujący modelarze, a dla nich liczy się pudełko, a nie niuanse zawartości 8-)

Tak więc życzę wszystkim zdrowia, mniej nerwów i wymarzonych modeli pod choinkę (bez względu czy na warsztat czy do szafy) - WESOŁYCH ŚWIĄT!!!
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez arhtus » piątek, 24 grudnia 2021, 16:43

Nastała ta wiekopomna chwila, od której już wszyscy będą nakładali SZPACHLÓWKĘ SZPACHLĄ i nikt nie odważy się robić tego inaczej :lol: i bardzo się cieszę, że moja "wpadka" tak się do tego faktu przyczyniła :mrgreen:
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Recenzjemodeli.pl » piątek, 24 grudnia 2021, 16:56

Ralf_S napisał(a): "Joker"


Nie jestem przekonany, czy to aby dobry przykład, bo jak się jeden z drugim nie zainteresował, a podążał jedynie za tytułem, to jednak mamy do czynienia z motywem jak ze "Śmiercią w Wenecji" z "chłopaki nie płaczą"..

Ralf_S napisał(a):większości opisywanych błędów i tak nie zobaczą


To prawda. Potwierdzona praktyką i wieloma modelami w galeriach, gdy mowa o różnych wcześniejszych zestawach wielu producentów. Tylko znowu - warto jednak rozróżnić wskazanie ułomności zestawów a to, jaką wagę im się potem przypisuje. Bo jednak czym innym jest mniejsze lub większe brakoróbstwo poszczególnych producentów, a czym innym jest histeria, jaką wywołują jego efekty.
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1424
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 13:08

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlas » piątek, 24 grudnia 2021, 22:39

Z ciekawostek, ale nieoficjalnie: GWH jest w trakcie produkcji form do 3 wersji MiG-29.
Atlas
 
Posty: 345
Dołączył(a): środa, 31 lipca 2019, 17:29

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez fragles » sobota, 25 grudnia 2021, 09:10

Pashal napisał(a):Proponuję również, aby przy okazji takich dyskusji nie używać takich wyrażeń jak : "szambo, wylewanie żółci, pomyje. gównoburze itp", bo przypomina to jakiś koszarowy bełkot i niezbyt dobrze świadczy o używającym takie określenia.


Chyba żartujesz! Bez tego forum będzie jak facet bez jaj. To właśnie takie "jazdy" pobudzają emocje i przyciągają użytkowników. A bez nich prosta droga do zamarcia forum. :mrgreen:
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1560
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez pepociufakers » sobota, 25 grudnia 2021, 13:08

Z cyklu zapowiedzi ... ICM zapowiada .... Ki-21 Sally.
I to jest bardzo dobra wiadomość.

Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 15:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jarpen » poniedziałek, 27 grudnia 2021, 11:44

Ki-21 od ICM to naprawdę dobra wiadomość. Jeszcze kilka lat temu myślałem że nastąpi odwrót 72-ki na korzyść 48. A tu taki wysyp nowych modeli w 72 dobrych i bardzo dobrych że głowa boli. Co mnie bardzo cieszy. :)
Jarpen
 
Posty: 189
Dołączył(a): poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:08

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Ralf_S » poniedziałek, 27 grudnia 2021, 19:56

Jarpen napisał(a):Ki-21 od ICM to naprawdę dobra wiadomość. Jeszcze kilka lat temu myślałem że nastąpi odwrót 72-ki na korzyść 48. A tu taki wysyp nowych modeli w 72 dobrych i bardzo dobrych że głowa boli. Co mnie bardzo cieszy. :)


Wyniki rynkowe mówią jedno:
odwrót nastąpił nie od skali 1:72,tylko od innych skal (1:32 i 1:48) właśnie w kierunku 1:72 :mrgreen:
A producenci już dostosowali się do koniunktury.
W ramach ciekawostki to nawet modelarze zza Atlantyku przypomnieli sobie o siedemdwójce 8-)
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Michał R » poniedziałek, 27 grudnia 2021, 20:47

Dobre wieści ze wschodu, Zwezda zapowiada Jakowlewa Jak-9.
W końcu gdyż ten samolot nie doczekał się jeszcze porządnej miniatury w 1/72. Ciekawe tylko które wersję znajdziemy w pudełku ?
Michał R
 
Posty: 28
Dołączył(a): niedziela, 18 sierpnia 2019, 14:52

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości