[1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez KR77 » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 22:35

Atlis napisał(a):Po co, skoro indzie kupię taniej. :D


Na przedmieściach HONOLULU jest naprawdę tanio :mrgreen:

Obrazek
Ostatnio edytowano poniedziałek, 10 czerwca 2019, 22:45 przez KR77, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 15:07

Reklama

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Dominik » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 22:39

Jeszcze trochę i modelarstwo będzie exclusivnym hobby...
Trochę nie kumam polityki niektórych firm - zawsze mi się wydawało, że sprzedaż większej ilości towaru przynosi większy zysk... Ale ja się tam nie znam.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlis » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 22:47

Dominik napisał(a):Ale ja się tam nie znam.


Tak :mrgreen:
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Łukasz_K » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 22:49

Dominik napisał(a):Jeszcze trochę i modelarstwo będzie exclusivnym hobby...
Trochę nie kumam polityki niektórych firm - zawsze mi się wydawało, że sprzedaż większej ilości towaru przynosi większy zysk... Ale ja się tam nie znam.


A z punktu logistycznego producenta wolałbyś sprzedać 1 zestaw po 100pln czy 5 po 20pln (przy koszcie wytworzenia na poziomie 10pln)?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4816
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez caughtinthemiddle » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 23:00

Niekoniecznie w przypadku, gdy operujesz w niszowej branży, wewnątrz której masz jeszcze zdecydowany podział na gros tych, którzy kupują modele ap tu 3 dyszki i którzy i tak tego nie kupią nawet za połowę obecnej ceny, oraz mniej licznych tych, którzy są skłonni wydać więcej - a z tej grupy wielu odpadnie na starcie, bo temat jest jednak dość niszowy (tym, którzy za chwilę się oburzą tym twierdzeniem pragnę wyjaśnić, że stoją za nim twarde dane sprzedażowe. Zresztą, popatrzcie na ofertę rynkową - pomijając Tamiyę z jej dość specyficzną polityką tematyczną, ile nowo opracowanych wielkoseryjnych modeli wtryskowych japońskich samolotów ukazało się w ostatniej pięciolatce?).
Poza tym Clear Propy żenią takie ilości do Hannantsa, że to, czy w Polsce sprzedadzą 50-100 sztuk za obecną cenę czy 250 szt. za dajmy na to 70-80 zł, im nie robi, osobliwie biorąc pod uwagę, że produkując w tej technologii mają jednak jakiś tam limit produkcji, zanim się formy zjadą. Dodatkowo władają w modele żywice, których też w 5 minut nie polejesz w bardziej przemysłowych ilościach - a oni jeszcze mają całą gamę dodatków do lania, którą sukcesywnie rozwijają (CP to córka ResKita.)
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Dominik » wtorek, 11 czerwca 2019, 06:27

Maćku, to CP nie robi tych modeli w stalowych formach tylko w jakiś słabszych (nie wiem, galwanizowanych cy cuś?).

astarott napisał(a):A z punktu logistycznego producenta wolałbyś sprzedać 1 zestaw po 100pln czy 5 po 20pln (przy koszcie wytworzenia na poziomie 10pln)?


Ale kto tu mówi o 20 PLN? Ale cena na poziomie modeli Eduarda/Army/IBG jest moim zdaniem optymalna. Choć pewnie ok 40% obecnej ceny to ta wypasiona żywica. Zobaczymy czy wersja bez żywicy będzie dużo tańsza czy tylko ułamek obecnej ceny.

BTW, nie wspomniałem tu o firmach japońskich bo tu koszta dodatkowe są straszne.

A co do popularności. Hitlerowskie i amerykańskie konstrukcje mają najlepszy PR (a przecież to same nudy i brzydactwa :mrgreen: ) a później GB. Oprócz japońskich konstrukcji, na rynku brakuje też longranowych Francuzów czy Sowietów.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Tomasz Mańkowski » wtorek, 11 czerwca 2019, 08:10

Atlis napisał(a):Ale ja nie pisałem o sprzedawcach z Ukrainy... :-)

A o kim innym?
Zarówno na warszawskiej Babierybie, jak i w madziarskim Moson, Clear Prop'y sprzedawali ci sami Ukraińcy - i mieli tyle modeli ze sobą, ile pewnie w bagażniku im się zmieściło... A jak sobie oficjalnie załatwili formalności i wjazd do UE to już ich sprawa...
Byłem na obu imprezach, i widziałem tych ludzi, i rozmawiałem z nimi (choć nie o interesach), a Ty najwyraźniej nie byłeś, i piszesz o czymś o czym nie wiesz, a tylko Ci się wydaje...
Ale nie przejmuj się - w internetach to typowe, nie jesteś jedyny :D

Thalgonis napisał(a):
Kuba P. napisał(a):O to ja napisze o tym:
....
[2] W Martola cena tego modelu to 114 PLN a jak trafisz na czwartkowe święto lasu to jeszcze jest rabat.


Ale te „czwartkowe święto” to tylko dla miejscowych. Pytałem i niestety zakupy przez stronę www nie podlegają żadnym rabatom. Tak wuęc prowincjonalne C'est la Vie :D

"Czwartkowe święto" jest dla każdego, kto w tym dniu przyjdzie do sklepu na zakupy. Niektórzy klienci specjalnie przyjeżdżają z kraju (a raczej pewnie tak sobie ustawiają wyjazdy służbowe), by trafić na pierwszy czwartek miesiąca w Warszawie.

Atlis napisał(a):Ja nie robię afery. :D Rabaty dla kogo są?

Dla każdego, kto spełni warunki (odpowiedni wolumen zakupu w czasie) opisane na stronie sklepu.
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1237
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlis » wtorek, 11 czerwca 2019, 08:49

Do Mosoni akurat jeżdżę co roku. :) Poza tym Clear Props na podstawie moich wskazówek poprawiali boxart i instrukcję do tego modelu. :P więc coś tam z nimi rozmawiałem.

Ale nie przejmuj się, piszesz o czym nie wiesz a tak Ci się tylko wydaje. W Internetach to typowe, nie jesteś jedyny.

Takie zniżki ma praktycznie każdy sklep w Polsce. W MH pewnie pierwsza sztuka będzie że zniżką, potem na podstawie punktów. Inne sklepy mają swoje systemy rabatów.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez marco2607 » wtorek, 11 czerwca 2019, 13:32

Atlis napisał(a):Takie zniżki ma praktycznie każdy sklep w Polsce. W MH pewnie pierwsza sztuka będzie że zniżką, potem na podstawie punktów. Inne sklepy mają swoje systemy rabatów.


Jak widzisz każdy sklep kombinuje inaczej, mają inny asortyment ,promocje i koszta wysyłki. To jest firma ,nie caritas .
U jednych się kupuje to ,u innych tamto .Żeby nie było że martola be , 1 przykład modelu ktory ostatnio poszukiwałem.

https://www.martola.com.pl/pl307/produk ... n_type_96_

u konkurencji trochę droższy ;o)
https://exito.sklep.pl/pl/p/WINGSY-KITS ... sion/48839
https://www.mojehobby.pl/products/A5M2b ... rsion.html

Oczywiście przy innych modelach sytuacja może być odwrotna. ;o)
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Dominik » wtorek, 11 czerwca 2019, 15:01

Boszszszsze temat o nowościach a Wy o rabatach Hellomosonowarszawopraholondkowozdroju….

Mnie denerwuje, że CP nie wydało od razu wersji budżetowej...ale cóż ja bidny lepiacz mogę...Poczekać na tańszą wersję z form, które, podobno, za rok będą zużyte i na złom...Podobno.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Łukasz_K » piątek, 14 czerwca 2019, 09:14

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4816
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Mecenas » piątek, 14 czerwca 2019, 09:48

astarott napisał(a):https://www.72news.eu/2019/06/ibg-models-pzl-p11-series-small-parts.html?m=1

Jestem na TAK.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Artur Rzepka » piątek, 14 czerwca 2019, 23:08

Fajne, ale skoro ma być też w 1/32... To ja postoję :P
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez marco2607 » sobota, 15 czerwca 2019, 08:16

Dominik napisał(a):Boszszszsze temat o nowościach a Wy o rabatach Hellomosonowarszawopraholondkowozdroju….

Mnie denerwuje, że CP nie wydało od razu wersji budżetowej...ale cóż ja bidny lepiacz mogę...Poczekać na tańszą wersję z form, które, podobno, za rok będą zużyte i na złom...Podobno.


Kupuj, towar wart swojej ceny. Mała kopia WINGSY KITS
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Krzysiek Kowalik » sobota, 15 czerwca 2019, 08:31

Nie orientujecie się czy ktoś nie planuje wypuścić albo czy nie ma niemieckich bomb używanych przez Polaków w IIWŚ? Nie wiem jak w Łosiu, ale tych w Karasiu nie odważyłem się założyć i stoi bidok na półce nieuzbrojony :( Przydało by mu się kilka, wyglądał by wtedy jak rasowy bomber.
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 954
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości