[1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jostein » niedziela, 3 listopada 2019, 00:09

caughtinthemiddle napisał(a):(...) Do innych modeli z blaszkami w pudle też nie kupujesz tablic Yahu, bo już jest blaszka w zestawie? Są tacy, co kupują, i do nich zapewne jest skierowana oferta. Ba, są nawet tacy, co do jednego modelu kupują blaszki kilku różnych producentów i dobierają z nich najlepsze elementy!

A na jaką cholerę mam kupować dubelta, skoro detal już jest?
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1312
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez caughtinthemiddle » niedziela, 3 listopada 2019, 00:13

Jostein napisał(a):
caughtinthemiddle napisał(a):(...) Do innych modeli z blaszkami w pudle też nie kupujesz tablic Yahu, bo już jest blaszka w zestawie? Są tacy, co kupują, i do nich zapewne jest skierowana oferta. Ba, są nawet tacy, co do jednego modelu kupują blaszki kilku różnych producentów i dobierają z nich najlepsze elementy!

A na jaką cholerę mam kupować dubelta, skoro detal już jest?


Bo jest lepszy i szybszy w montażu?
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Kuba P. » niedziela, 3 listopada 2019, 00:16

Ja bym się raczej zapytał, jakim prawem tego modelu nie rozdają za darmo! Polskie malowanie, polski pilot, polska firma - to się po prostu polskiemu forumowiczowi należy!!!

:mrgreen:
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jostein » niedziela, 3 listopada 2019, 00:18

caughtinthemiddle napisał(a):
Jostein napisał(a):
caughtinthemiddle napisał(a):(...) Do innych modeli z blaszkami w pudle też nie kupujesz tablic Yahu, bo już jest blaszka w zestawie? Są tacy, co kupują, i do nich zapewne jest skierowana oferta. Ba, są nawet tacy, co do jednego modelu kupują blaszki kilku różnych producentów i dobierają z nich najlepsze elementy!

A na jaką cholerę mam kupować dubelta, skoro detal już jest?


Bo jest lepszy i szybszy w montażu?


Lubisz przepłacać - twoja sprawa. Ja nie lubię.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1312
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez caughtinthemiddle » niedziela, 3 listopada 2019, 00:36

Jostein napisał(a):
caughtinthemiddle napisał(a):
Jostein napisał(a):
caughtinthemiddle napisał(a):(...) Do innych modeli z blaszkami w pudle też nie kupujesz tablic Yahu, bo już jest blaszka w zestawie? Są tacy, co kupują, i do nich zapewne jest skierowana oferta. Ba, są nawet tacy, co do jednego modelu kupują blaszki kilku różnych producentów i dobierają z nich najlepsze elementy!

A na jaką cholerę mam kupować dubelta, skoro detal już jest?


Bo jest lepszy i szybszy w montażu?


Lubisz przepłacać - twoja sprawa. Ja nie lubię.


Płacę za wygodę. Stać mnie.

Po co Ci w ogóle model Army? Nie przepłacaj, kup sobie Revella za 20 zł.
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jostein » niedziela, 3 listopada 2019, 00:46

caughtinthemiddle napisał(a):Płacę za wygodę. Stać mnie.
Po co Ci w ogóle model Army?


Więc przepłacaj, nic mi do tego. Ale i ty mi w portfel nie zaglądaj. I nie dyktuj, co mam kupować. To wiem sam.
Fakt, ten wypust Army jest dla mnie zupełnie bezwartościowy. Wartość mogłoby mu nadać tylko polskie malowanie w zestawie.
Za radę po pytaniu należałaby się ci odpowiedź w stylu don Camilla, butem w pewną część ciała.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1312
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 3 listopada 2019, 01:12

Jostein napisał(a):Fakt, ten wypust Army jest dla mnie zupełnie bezwartościowy. Wartość mogłoby mu nadać tylko polskie malowanie w zestawie.

Dzień dobrybranoc!
Podobno mamy 2019, podobno gdzieś na wybrzeżu środkowym jest zawodnik robiący dowolne kalki na zamówienie a tutaj weekendowa zadyma jak w początkach netu.
Taka Tamiya na przykład też puściła zupełnie bezwartościowy model. W PL jakiś MM robi do niego najpolsze kalki ale wolę nie myśleć jak bardzo małozadowoleni są Turcy czy Portugalczycy.
Obrazek
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez wasilewskiadam » niedziela, 3 listopada 2019, 01:20

:lol: :lol: a mogłem zbierać znaczki..zajadów zw śmichu bym nie miał.
Ten Potez..z Frroma ładny..pewnie znajda się tacy co się czepiać będą...ale ładny. Nie wiem czy wart 130 zeta ale mi się podoba. (trochę inne okoliczności zakupu i inna filozofia kupowania)

Pamiętam jak pojawił się Ił 2 ZTS Plastyk... zachwyt a model jest .."ładny".
Coś się mocno zmieniło w modelarstwie.
Adam Wasilewski
KMMR 08/15 Białystok
Avatar użytkownika
wasilewskiadam
 
Posty: 362
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 18:20
Lokalizacja: KMMR 08/15 Białystok

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jostein » niedziela, 3 listopada 2019, 11:03

Jacek Bzunek napisał(a):
Jostein napisał(a):Fakt, ten wypust Army jest dla mnie zupełnie bezwartościowy. Wartość mogłoby mu nadać tylko polskie malowanie w zestawie.

Dzień dobrybranoc!
Podobno mamy 2019, podobno gdzieś na wybrzeżu środkowym jest zawodnik robiący dowolne kalki na zamówienie a tutaj weekendowa zadyma jak w początkach netu.
Taka Tamiya na przykład też puściła zupełnie bezwartościowy model. W PL jakiś MM robi do niego najpolsze kalki ale wolę nie myśleć jak bardzo małozadowoleni są Turcy czy Portugalczycy.
Obrazek



PIsałem to już, ale widzę, że nie dotarło. Nie oczekuję, że obce firmy, jak japońska na przykład, będą zamieszczać w swoich zestawach malowania do polskich samolotów. Choć niektóre i tak potrafią tak postąpić: Zwiezda, Dragon, Revell, Eduard, Unimodels, Airfix, Italeri, Kovozavody Prostejov (stare i nowe wcielenie). Tym razem pominę SH. Zatrzymajmy się na moment przy Eduardzie. Otóż wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, wkładają malowanie do maszyn czechosłowackich/czeskich/słowackich. Nawet, jeżeli się na tych samolotach nie nawalczyli. I takie postępowanie trzeba pochwalać. Warto też je naśladować. Bo między innymi tak się kreuje rynek.
Dlatego postawa ArmaHobby rozczarowuje.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1312
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Murek » niedziela, 3 listopada 2019, 11:34

Kuba P. napisał(a):Ja bym się raczej zapytał, jakim prawem tego modelu nie rozdają za darmo! Polskie malowanie, polski pilot, polska firma - to się po prostu polskiemu forumowiczowi należy!!!

:mrgreen:


Tak jest! Powinni dawać każdej rodzinie, która posiada przynajmniej jedno dziecko, takie Arma50+ :mrgreen:
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3010
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Arcturus » niedziela, 3 listopada 2019, 12:25

Myślałem że już nigdy nie poczuję się jak za starych dobrych czasów modelarskiego internetu w Polsce, gdzie co drugi wątek przeradzał się w podobny kabaret. I na naukę nigdy za późno (np. że niebarwiona blaszka PE to to samo, co tablica Yahu).
Swoją drogą to już prawie rok, jak sobie poskładałem pierwszego Hurriego z Army i pasowałoby go wreszcie pomalować.
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez skarga » niedziela, 3 listopada 2019, 12:30

Jest na to tylko jedna rada... Trzeba powołać radę programową, która będzie przyznawała prawo produkowania modeli. Będzie określała kto, kiedy, za ile wyda jaki model. Dodatkowo określi co w modelu ma się znajdować....jakie kalkomanie... blaszki albo żywice... Dosyć tej samowoli budowlanej...

AAA idąc dalej... trzeba by jeszcze wprowadzić uprawnienia modelarskie.... pierwszego, drugiego i któregoś tam stopnia których zdobycie (potwierdzone egzaminem) będzie uprawniać do zakupu i sklejania modeli. I ... każdy powinien mieć obowiązek przedstawić komisji sklejony model... w przeciwnym wypadku uprawnienia zostaną odebrane... No i oczywiście na koniec część karna... Określić kary za kłusownictwo modelarskie itp...

I jeszcze jedno... polskie modele tylko dla Polaków. Nie będzie nam jakiś obcy krzywo albo odwrotnie szachownicy przyklejał!
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:34

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez wasilewskiadam » niedziela, 3 listopada 2019, 12:41

a mialem nie kupowac ...ale skoro sie odezwałem to kupi .jeden bedzie niebieski drugi... może z jakaś szacgownica jak znajde.
Ostatnio edytowano niedziela, 3 listopada 2019, 12:42 przez wasilewskiadam, łącznie edytowano 1 raz
Adam Wasilewski
KMMR 08/15 Białystok
Avatar użytkownika
wasilewskiadam
 
Posty: 362
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 18:20
Lokalizacja: KMMR 08/15 Białystok

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » niedziela, 3 listopada 2019, 12:42

Ale to juz bylo. Do tego koniecznie Centralna Komisja Planowania Produkcji Modelarskiej i Okołomodelarskiej oraz przywrocenie Zlotej Odznaki Modelarskej z Diamentami.
Aha i Yahu trzeba koniecznie zrownać z ziemią. Nie może być tak, że jakies cwaniaczki naciagają modelarzy na ekspensa!!! To oszustwo i to grubymi nic i szyte!
Ps: to helołin czy jakie inne dziady plus zły buorytm w powietrzu? Proponuję poprosić Wędrowycza o odczynienie uroku !
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jostein » niedziela, 3 listopada 2019, 13:10

Jostein napisał(a):
PIsałem to już, ale widzę, że nie dotarło. Nie oczekuję, że obce firmy, jak japońska na przykład, będą zamieszczać w swoich zestawach malowania do polskich samolotów. Choć niektóre i tak potrafią tak postąpić: Zwiezda, Dragon, Revell, Eduard, Unimodels, Airfix, Italeri, Kovozavody Prostejov (stare i nowe wcielenie). Tym razem pominę SH. Zatrzymajmy się na moment przy Eduardzie. Otóż wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, wkładają malowanie do maszyn czechosłowackich/czeskich/słowackich. Nawet, jeżeli się na tych samolotach nie nawalczyli. I takie postępowanie trzeba pochwalać. Warto też je naśladować. Bo między innymi tak się kreuje rynek.
Dlatego postawa ArmaHobby rozczarowuje.


A ktoś odniesie się do tego, co napisałem, czy tutejsza klika ograniczy się do pitolenia bez sensu?

A, jeszcze jedno: proszę o cytat, w którym to napisałem o tym, że oczekuję rozdawania modeli za darmo.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1312
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości