[1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlis » niedziela, 19 maja 2019, 23:31

Łoś to nie Hurricane. W jego przypadku jest problem w tym, że chcieli albo raczej musieli zrobić nos jako jeden element. Oszklenie Hurricane niczym nie różni się stopniem skomplikowania od innych myśliwców drugowojennych.

Ja chętnie przyjmę vacu, jeśli będzie już wycięte i w zapasie będą trzy. :-)
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Reklama

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Mecenas » poniedziałek, 20 maja 2019, 20:15

A propos naszego rynku - czy macie jakieś przecieki tudzież plotki mniej lub bardziej oficjalne na temat PZLi z IBG? Jakiś rok temu P.11a miał być już na Boże Narodzenie tymczasem minęła już Wielkanoc, niedługo kolejne Boże Narodzenie a modeli ani widu ani słychu.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Artur Rzepka » poniedziałek, 20 maja 2019, 21:01

Wydaje mi się, że celem zapowiedzi IBG w grudniu, chyba dzień po premierze P11 Army, mogło być coś innego niż chęć wypuszczenia za chwilę modelu - i to coś innego pewnie jest powodem krycia się teraz Army z planami. ;o)
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Mecenas » poniedziałek, 20 maja 2019, 21:30

Znalazłem - zapowiedź P.11a z IBG pojawiła się w tym wątku 16 lipca 2018. Model miał się ukazać na Boże Narodzenie 2018. Opublikowali wtedy tradycyjnie kilka renderów 3D. Od tego czasu żadnych nowych obrazków ani konkretnych informacji o modelu nie widziałem.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Artur Rzepka » poniedziałek, 20 maja 2019, 23:32

Ajć, faktycznie, za szybko się zasugerowałem Bożym Narodzeniem - P11 od Army i zapowiedź IBG była w środku lata ;)
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez MarCo » wtorek, 21 maja 2019, 00:19

Artur Rzepka napisał(a):Wydaje mi się, że celem zapowiedzi IBG w grudniu, chyba dzień po premierze P11 Army, mogło być coś innego niż chęć wypuszczenia za chwilę modelu - i to coś innego pewnie jest powodem krycia się teraz Army z planami. ;o)

A coś innego to znaczy co?
Jak mawiał klasyk: Masz rację, wydaje Ci się. Jeżeli sugerujesz, że IBG zajęło się pomysłem AH dopiero jak AH go ogłosiło, to spieszę donieść, że mijasz się z prawdą.
IBG zapowiedziało swoje PZLki wcześniej niż AH, więc teorie spiskowe (przy których ożywia się Wojtek) są... bardzo spiskowe.
Dla dociekliwych, kto pierwszy ogłaszał, to podpowiem - IBG pierwszy raz o P11 pisało na FB w komentarzach w... maju 2017. A dokładnie to 30 maja.
IBG Models FB napisał(a):Tomasz Maksoń: A będzie PZL 11 i Łoś?
IBG Models: Tak, ale na razie nie możemy jeszcze podać dat

A co jest powodem krycia się AH z planami to trudności z realizacją i dbałość o klienta, przecież piszą o tym wprost:
Arma Hobby napisał(a):Nasza polityka zapowiedzi jest mniej wylewna, nie jesteśmy dużym producentem. Planujemy zapowiadać tylko to, co ukaże się w najbliższym czasie. Chcemy uniknąć mamienia modelarzy obietnicami, które mogą być trudne do zrealizowania.

To dla Twojego dobra nie piszą nad czym pracują. Doceń to.

Mecenas napisał(a):Znalazłem - zapowiedź P.11a z IBG pojawiła się w tym wątku 16 lipca 2018. Model miał się ukazać na Boże Narodzenie 2018. Opublikowali wtedy tradycyjnie kilka renderów 3D. Od tego czasu żadnych nowych obrazków ani konkretnych informacji o modelu nie widziałem.

Tę informację na PWM, to ktoś wziął zapewne z plastikowe.pl - data pasuje ->link<-, ale to nie jest informacja źródłowa. W tamtym artykule jest też link do katalogu opublikowanego jeszcze w styczniu 2018 gdzie jest rozpiska numerów katalogowych i to też nie początek bo IBG ogłosiło PZLki jeszcze wcześniej, w 2017-stym (patrz powyżej).
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 11:56

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Artur Rzepka » wtorek, 21 maja 2019, 08:06

Znam trochę inaczej sytuacje z pewnych pośrednich znajomości, ale nie czuję żebym miał autoryzację do ich przekazywania. Z kolei fajnie że mówimy o komentarzu w tym momencie, a nie o poście na stronie głównej który pojawił się po premierze Army i ile czasu te dwa fakty dzieliło.

A zapowiedź która wisi nie wiadomo ile to wiesz, nie jest specjalny argument. Zapowiadam wszem i wobec, że chcę wypuścić PWS-10 w 1/72. W takim razie już jestem PIERWSZY. :roll:

Jakoś dziwnym trafem Arma tylko przygotowywanym polskim sprzętem się nie chwali ;o)
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez cris » wtorek, 21 maja 2019, 11:44

Mecenas napisał(a):A propos naszego rynku - czy macie jakieś przecieki tudzież plotki mniej lub bardziej oficjalne na temat PZLi z IBG? Jakiś rok temu P.11a miał być już na Boże Narodzenie tymczasem minęła już Wielkanoc, niedługo kolejne Boże Narodzenie a modeli ani widu ani słychu.

Michał pisałem już o tym w podobnej dyskusji w tym dziale str 91
cris napisał(a):A jeśli chodzi o o IBG ,to wysłałem jakiś czas temu do nich ,,zapytanie o Jedynastki'' i... odpowiedzieli w tej sprawie że:
Dzień dobry, planujemy premierę na czerwiec, przepraszamy za opóźnienia, ale ostatnio mamy dużo niespodziewanych obsuw przy produkcji form, dlatego też nie chcemy na 100% obiecywać. Wygląda na to że uda się wydać je w czerwcu, ale praktyka pokazuje że wszystko się może zdarzyć.


Taka dostałem odpowiedź i parę innych ciekawych info od nich .Aha zrozumiałem że wydadzą wszystkie na raz . :roll:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » środa, 22 maja 2019, 01:57

PotezXXV special Hobby:
Obrazek
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez garrett » środa, 22 maja 2019, 13:05

O, święty Proroku O'Rety.
Już nawet nie szóste, ale siódme wtajemniczenie Tych, Którzy Wiedzo.
(i bardzo pogardzajo tymi, którzy #NIE)
Rodzina PZL'ek od IBG będzie. Fakt. Prędzej lub później. Chciało by się zacytować klasyka "pozdrawiam wrześniowo", ale to tak głupia gra słów, że pewien absmak wciąż czuję.

Otóż AH to mała firma, wciąż na dorobku. Zwłaszcza pod kątem R & D.

Ok. Miewa dziwne metody marketingu aka PR (od "strasznego, poprzez wstydliwe - żenujący aż po "Szalonego Iwana AZ Stajl", ale!
Ale zrobili najlepszego Hurricana i odnieśli nim sukces komercyjny.
Opóźnili jego premierę, aby uwzględnić uwagi także z tego forum (hi! Cris!)

Przy okazji zakładam, że pewnym wstrząsem mogło się okazać, że temat niszowy przynosi niszowy zysk, w porównaniu do block-bustera jak Huragan. Także intryguje mnie, w którą stronę podąży AH. Czy np. zaprzyjaźnione szoszial media będą przekonywać świat, że niszowy PWS-10 to hohoho - klękajcie narody, bo myśmy uczyli was jeść widelcem (no, a fakap, czyli skrzydło pewnego modelu, jest w istocie swej zaletą).
Czy może jednak FM-2 Wildcat, którego na rynku nie ma (na poziomie), a którego kolega Puskal może zaprojektować miedzy obiadem a kolacją.

A IBG, cóż. To duża firma zabawkarska a także wielki dystrybutor.
Chcieli pomiziać nieco polskich modelarzy /w żadnym wypadku naszego środowiska nie nazwę przecież społecznością:/ - bo zysk leży w innych tematach. Sorry, taki mamy rynek.
No to robią. Mają rozmach w wielu skalach, wielkie możliwości - i doświadczenie. Odnoszę wrażenie - i uwaga - tylko wrażenie, że poślizg wynika z niezadowalających rezultatów pierwszych próbnych testshootów. Od znajomych znajomych wiem li i jedynie, że faktycznie projektanci IBG, decydenci IBG i faktyczni współpracownicy mają kupę uciechy, zwłaszcza z lektury wątków na konkurencyjnym forum.
I tyle. Nie mam NDAz IBG, od czasu do czasu podsyłają mi zapowiedzi na najbliższe tygodnie.

Adam/72news.eu
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez MarCo » środa, 22 maja 2019, 15:04

Artur Rzepka napisał(a):Znam trochę inaczej sytuacje z pewnych pośrednich znajomości, ale nie czuję żebym miał autoryzację do ich przekazywania.

Pośrednie znajomości czyli po prostu plotki? Ja oceniam sytuację z publicznych faktów - podawałem linki, samemu można sprawdzić.

Artur Rzepka napisał(a):Z kolei fajnie że mówimy o komentarzu w tym momencie, a nie o poście na stronie głównej który pojawił się po premierze Army i ile czasu te dwa fakty dzieliło.

Ja piszę o zapowiedziach modeli z obu firm, Ty o premierze modelu - tylko chyba rozumiemy premierę inaczej. Dla mnie premiera modelu to pokazanie jego publicznie, choćby w formie wtrysków próbnych, a nie pokazanie renderów - dlatego szukałem kiedy dana firma zasygnalizowała nad czym pracuje.
No więc jeśli Twoje pośrednie znajomości twierdzą że IBG ogłosiło swój model po premierze AH czyli po tym jak go pokazali w lipcu 2018 ->link<- to niech sprawdzą kalendarz bo się lata nie zgadzają.
Zachęcam do klikania w te linki co podaję. AH oficjalnie zapowiedziało P11c na swoim blogu z końcem roku 2017 ->link<- ale naturalnie już wtedy nad nim pracowali. To samo w tym samym czasie robiło IBG, a różnica tylko taka że po raz pierwszy napisali o tym w połowie 2017.
W tym katalogu IBG, który opublikowano dokładnie miesiąc po wpisie na blogu AH (w styczniu 2018, link masz wcześniej) dali rozpiskę wersji.
Komentarz IBG z oficjalnego konta producenta, na oficjalnym blogu producenta to jest jak najbardziej wiarygodna informacja. Zauważ, że oni tam wymienili dwa projekty nad którymi już wtedy prace trwać musiały (dla przypomnienia - maj 2017): P11 i PZL-37 - i któryś siłą rzeczy musiał wyjść pierwszy - padło na Łosia. A długi okres projektowania wynika zapewne z nieporównywalnie większego nakładu (pracy) jaki w to włożyli - IBG robi od razu wszystkie wersje rodziny, nie skupia się na jednym wybranym wariancie jak AH. Z całą pewnością zaprojektowanie wszystkich wersji P.11, z różnymi kadłubami, silnikami i skrzydłami musi trwać (i kosztować) więcej niż li tylko P11c. AH od początku miało przewagę bo potrzebowało mniej czasu na zaprojektowanie uproszczonego modelu jednej wersji i nawet się specjalnie nie musieli spieszyć żeby wydać swój model zanim IBG się upora z tym całym bajzlem PZL. Dlatego tak mnie bawi ta teoria spiskowa ze AH w panice wydało model bo nagle się dowiedzieli o planach IBG. Przecież wiedzieli o nich dużo wcześniej i bardzo watpię aby to ich stresowało.

Artur Rzepka napisał(a):A zapowiedź która wisi nie wiadomo ile to wiesz, nie jest specjalny argument.[...]
Jakoś dziwnym trafem Arma tylko przygotowywanym polskim sprzętem się nie chwali ;o)

Ale że Ty tak na poważnie? Ile wymienić firm które zapowiedziały modele lata temu i wciąż ich nie zrobiły ale podtrzymują te zapowiedzi z roku na rok? Mało takich, co po kilku latach coś wydały? W dzisiejszych czasach obsuwy zrobiły się wręcz normą (oczywiście nie ma się z czego cieszyć...), najwięksi producenci je mają. No i ostatecznie AH też obsuwę miało, nieprawdaż?
O, proszę - pierwszy przykład (Poteza 25) z brzegu pokazał powyżej Potez - ile mija czasu od ogłoszenia do wydania. Model zapowiedziany w lipcu 2017 wychodzi w 2019.
Informacja że AH ukrywa projekty jedynie polskiego sprzętu to dla mnie nowość. Czyli jak zrobią coś nie polskiego to zapowiedzą od razu? Hurricane czy Fokker tego przykładem? No to wg Twoich pośrednich znajomości by wychodziło że pracują teraz nad samymi polskimi samolotami? W to nie uwierzę. AH po prostu ma taki model biznesowy od poczatku i nie chwali się niczym. Powody masz we wcześniejszym poście, są sensowne i ja w nie wierzę.
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 11:56

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Moses » środa, 22 maja 2019, 15:09

B-52 i B-36 od HpH models
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 01:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez cris » środa, 22 maja 2019, 15:36

garrett napisał(a): Ale zrobili najlepszego Hurricana i odnieśli nim sukces komercyjny.
Opóźnili jego premierę, aby uwzględnić uwagi także z tego forum (hi! Cris!)

Nie mam zamiaru wdawać się w polemikę i drążyć dalej temat ,,Hurricana " ,ale po obejrzeniu wyprasek, moim zdaniem uwagi te nie zostały wcale uwzględnione ,choć osoba do których trafiły te ,,zastrzeżenia'' będzie pewnie twierdzić co innego.
Nie zmienia to faktu że model jest całkiem sympatyczny, choć po dokonaniu pewnych korekt byłby świetny !
garrett napisał(a): Czy może jednak FM-2 Wildcat, którego na rynku nie ma (na poziomie), a którego kolega Puskal może zaprojektować miedzy obiadem a kolacją.

Hmm .. jak to ?
Po co miałby to robić ,skoro jeszcze nie tak dawno Pan Marcin Ciepierski był zachwycony modelem Airfixa i próbował wykazać nawet jego wyższość nad Hasegawą
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Artur Rzepka » środa, 22 maja 2019, 15:47

Tak, Marco, przyjmijmy że plotki. Tak będzie i dla mnie, i dla Ciebie prościej. You win. ;o)

A i tak jeszcze, bo widzę że temat "pośrednich znajmości" pociągnąłeś nie wiem czemu dalej, może też niezbyt jasno coś określiłem - ale IBG vs Arma w świetle ogranicznego chwalenia się aktualnymi pracami to moja interpretacja i wynik łączenia pozyskanych kropek.

Dobra, idę zamówić sobie coś Army i IBG, widzę w tym przynajmniej jakąś przyjemność (kupowania). :P
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Artur Rzepka » środa, 22 maja 2019, 16:26

Żeby nie edytować posta wyżej tysiąc razy - o tym dokładnie mówiłem (jak ktoś jest dociekliwy, czy mój datomierz dobrze chodzi, to sam może sobie łatwo to odnaleźć). A bardzo dobrze ten fakt pamiętam, bo zacząłem się wtedy zastanawiać, czy nie lepiej odpuścić sobie zakup dwóch sztuk i poczekać do grudnia na IBG - na fali wielkiej burzy tutaj po Armowym wypuście.

Obrazek

I nie interesuje mnie kto co pierwszy zapowiedział, tylko chodzi mi o tę konkretną zagrywkę z jednego boiska na drugie.
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości