[1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez greatgonzo » środa, 1 grudnia 2021, 15:51

ivn napisał(a):można ustawiać skrzynki radiowe indywidualnie

Rzeczywiście fajnie, bo jakoś zachęca to modelarzy do zwrócenia uwagi na te elementy ;). Gorzej, że ich dobór oznacza zmiany sterowników na sterburcie. Ukłonem dla modelarzy byłoby dołączenie kół z różnym bieżnikiem. To charakterystyczna cecha samolotów z tego świata i zwolniłoby to modelarzy z poszukiwań zamienników.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4056
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Reklama

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez RAV » środa, 1 grudnia 2021, 16:34

greatgonzo napisał(a):Ukłonem dla modelarzy byłoby dołączenie kół z różnym bieżnikiem. To charakterystyczna cecha samolotów z tego świata i zwolniłoby to modelarzy z poszukiwań zamienników.

A było już gdzieś widać, jak wyszły opony w plastiku? AH pokazała na renderach bieżnik, który trudno byłoby wyjąć z dwudzielnej formy. Zastosowali suwakową, czy może bieżnik na obwodzie się "rozmył" w porównaniu z renderami? Alternatywny bieżnik "klockowy" wiązałby się z podobnymi problemami.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3300
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Łukasz_K » środa, 1 grudnia 2021, 16:57

Słabo tu widać, ale innego ujęcia nie widziałem. Wygląda na 'normalną', pewnie trzeba będzie poprawić ręcznie na styku płyt.

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4846
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez drab » czwartek, 2 grudnia 2021, 10:31

PiotrZ napisał(a):I jest też cena - 98 pln

Cena Mustanga z ArmaHobby ;-(
Kiedyś synonimem doskonałości były dla mnie modele Tamiya i taki Mustang z Tamiya obecnie w cenie ok.70 zł (wiem inna wersja).

Z drugiej strony.
Zbudowałem po długiej przerwie (zasługa promocji na stronie http://armahobbynews.pl/ - artykuły historyczne rozpalają wyobrażnie i wene na budowę kolejnych modeli, brawo Arma utrzymujcie tą stronę , publikujcie coraz więcej artykułów i malowań) modele P7, P11, Hurricane'a i Jaka - byłem zachwycony wzrastającym poziomem  - modele dokładne i sklejalne !
Następnie kupiłem Mig-17 z Airfixa (chciałem zrobić  coś "srednego" a to ponoć nowe opracowania/formy - dla mnie delete przypominały jakością P7 z Army.

Zatem obecna jakość Mustanga  na pewno dobra, ale cena troche blokuje zakupy.
drab
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek, 23 września 2016, 14:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Artur Rzepka » czwartek, 2 grudnia 2021, 10:50

Zatem obecna jakość Mustanga na pewno dobra, ale cena troche blokuje zakupy.


Trochę na cenę patrzę przez pryzmat tego, że ktoś zrzuca ze mnie konieczność kupowania np. żywic do wnęk podwozia i oszczędza moje roboczogodziny na próbach pożenienia ich z materią plastiku oraz mogę sobie dodatkowo w łatwy sposób zrobić odpowiednią konfigurację dla europejskiego teatru działań.

Taki trochę dla mnie symulator modelu konkursowego - tyle że wtedy ciężko iść na ilość i ze względów czasowych, i cenowych. ;o)


Trzymam kciuki za Dorę bo też marzy mi się wypasiony, bezproblemowy model z drugiego krańca konfliktu. ^^
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 2 grudnia 2021, 10:59

Hmmm, taki Skyshark z Aeropropu kosztuje 150 złotych, za podobny standard
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9970
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez RAV » czwartek, 2 grudnia 2021, 11:10

drab napisał(a):Cena Mustanga z ArmaHobby ;-(
Kiedyś synonimem doskonałości były dla mnie modele Tamiya i taki Mustang z Tamiya obecnie w cenie ok.70 zł (wiem inna wersja).

Celne porównanie. Spodziewam się, że Arma podniesie poprzeczkę. Tamiya, jakkolwiek bardzo przyjemna w montażu i dająca znakomity efekt, ale drażni mnie w niej częsty w Mustangach błąd: tylna ściana komór podwozia. W zewnętrznych częściach komór nie powinno być ściany wzdłuż krawędzi komory, ale "kieszeń" aż do dźwigara. Tego błędu nie ma w P-51D Airfixa, który jednak ogólnie nie dorównuje Tamiyi. Arma też ma prawidłowe komory, a ponadto cieszą elementy alternatywne do różnych wersji. O jakości powierzchni i detali będzie można się wypowiadać po obejrzeniu ich na żywo, ale tu też nie spodziewam się rozczarowania.

Podsumowując, gdybym miał wybierać między Mustangiem z Tamiyi za 70 zł i z Army za 93,10 zł, wybrałbym tę drugą, bo ma ciekawsze polskie malowania. Czymże są 23 złote różnicy w tym hobby? Na szczęście nie muszę wybierać i wkrótce będę miał oba zestawy. Liczę też na inne wcielenia armowego Mustanga, bo nie tylko Spitfire'y są jak chipsy... ;o)
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3300
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez HK » czwartek, 2 grudnia 2021, 17:59

RAV napisał(a):Podsumowując, gdybym miał wybierać między Mustangiem z Tamiyi za 70 zł i z Army za 93,10 zł, wybrałbym tę drugą, bo ma ciekawsze polskie malowania

Pomijając fakt, że Tamiya to p-51D, model Army jest o ponad 20 lat młodszy i to widać. Tamiya to nadal świetny model, ciągle najlepszy pośród późnych Mustangów. Ale to zetaw w zasadzie jednoramkowy, z ubogim jak na dzisiejsze standardy wnętrzem i zintegrowanymi powierzchniami sterowymi (szkoda że w Armie tylko klapy osobne). O wnęce podwozia wspomniałeś, chociaż ja to uważam za niezbyt istotny szczegół trudny do zauważenia na gotowym modelu.
Po prostu przyszedł już czas na zestawy P-51 w skali 1:72 zgodne ze współczesnymi standardami. I dobrze, że to właśnie Arma weszła w temat.
Tym samym, zupełnie nie rozumiem głosów typu: "potrzebny kolejny Mustang?". Tak, potrzebny. Podobnie jak potrzebny był nowy Bf-109E i potrzebne są P-36, P-38, D-520, MS-406, MC-202 ... listę można ciągnąć.
Hendryk
HK
 
Posty: 514
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 11:07

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez arhtus » czwartek, 2 grudnia 2021, 18:46

Faktycznie 72 ma straszne braki i tematów do odnowienia/zagospodarowania jest mnóstwo. Co innego 48, gdzie jak się zastanowić krótko, to opcje się baaardzo już zawęziły.
arhtus
 
Posty: 558
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Murek » czwartek, 2 grudnia 2021, 19:01

arhtus napisał(a):Faktycznie 72 ma straszne braki i tematów do odnowienia/zagospodarowania jest mnóstwo. Co innego 48, gdzie jak się zastanowić krótko, to opcje się baaardzo już zawęziły.

Faktycznie w skali 1-48 w ostatnim czasie pojawiło się sporo nowych modeli, i nadal się pojawiają i będą pojawiać (np rodzina Zero z Eduarda) ale z tym zawężeniem opcji to bym polemizował. Przykład? Proszę bardzo. Taki świeżutki, cieplutki Bf 109 E z Wingsy Kits. Temat do pociągnięcia przez kilka lat. Jednak ja czuję pewien niedosyt i marzy mi się jeszcze lepszy Emil. Dlaczego? Dlatego że: pow. sterowe są płaskie i bez wzmocnień (w XXI wieku można to zrobić i subtelnie i wyraźnie), fotel pokraczny, śmigło ma za szerokie łopaty, wnęki podwozia i mocowanie goleni uproszczone, brak otworów do wietrzenia km-ów w kadłubie (są zagłębienia). Tak, to jest najlepszy wymiarowo model Bfa w 1-48, ma nity itd ale można ten model opracować jeszcze lepiej.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3017
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez arhtus » czwartek, 2 grudnia 2021, 19:59

Takie wymagania to już chyba zbyt wiele :) Chyba nie ma co oczekiwać, że każda maszyna będzie miała idealny model.
Ja w 48 to bym się najbardziej ucieszył z rodziny Miga-17, ale P-47N też bym nie pogardził. Nie widzę jakiejś długiej listy maszyn, które nie mają jakiejś co najmniej przyzwoitej miniatury w tej skali. Wiadomo, że zawsze może się pokazać model jeszcze lepszy niż obecnie dostępne, ale żeby było jakoś tak bardzo źle to mi się nie wydaje.
W 72 to gdzie by nie spojrzeć tam braki, albo modele które mają jednak naprawdę spore mankamenty.
arhtus
 
Posty: 558
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Muśtax » piątek, 3 grudnia 2021, 08:52

arhtus napisał(a):P-47N też bym nie pogardził.


Dora Wings opracowuje nowe Dzbanki, oprócz wczesnych wersji to raczej na pewno puszczą "N" bo z nim jest dziura
Edek szykuje nowe 109-tki F i G w 72 to zapewne bedą najlepsze w tej skali
Pozdrawiam
Paweł
Avatar użytkownika
Muśtax
 
Posty: 355
Dołączył(a): poniedziałek, 25 października 2010, 07:57
Lokalizacja: Ptc <-> Lbn

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez greatgonzo » sobota, 4 grudnia 2021, 14:22

Artur Rzepka napisał(a):
mogę sobie dodatkowo w łatwy sposób zrobić odpowiednią konfigurację dla europejskiego teatru działań.

Niekoniecznie w przypadku Ding Hao. Producent nie dołączył odpowiedniego fotela :). To działa też w przypadku niektórych polskich samolotów, np. SS Skalskiego.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4056
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Artur Rzepka » sobota, 4 grudnia 2021, 14:32

greatgonzo napisał(a):Niekoniecznie w przypadku Ding Hao. Producent nie dołączył odpowiedniego fotela :). To działa też w przypadku niektórych polskich samolotów, np. SS Skalskiego.


Ooo, dobrze wiedzieć, widzę że tu jest dużo do doktoryzowania. Tyczy się to też tej maszyny?
Obrazek
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez greatgonzo » sobota, 4 grudnia 2021, 14:43

Upiekło Ci się. Dwadzieścia egzemplarzy wcześniej i też byłby kłopot :). Fotel WMA to nie problem.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4056
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości