[1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez zegeye » sobota, 30 maja 2020, 14:41

Ja też wybrałbym Academy. Nie wiem w sumie dlaczego, nie mam żadnego z nich. Academy widziałem zrobionego przez naszego kolegę Bartka P. i wyglądał naprawdę zacnie. CB nie widziałem ale mam bardzo kiepskie doświadczenia z modelem VAL-a tej firmy, który choć świetnie wygląda to zawiera dość istotne błędy merytoryczne. Mam Hellcata tej firmy ale jeszcze go nie prześwietlałem.
Jest też Helldiver firmy Special Hobby, którego mam i w pudle nie wygląda źle. Natomiast wiadomo czego można się spodziewać przy budowie 8-) Dlatego osobiście też szukam Academowskiego :D
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Reklama

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez xmen » sobota, 30 maja 2020, 14:59

zegeye napisał(a):Dlatego osobiście też szukam Academowskiego

Jest w Mojehobby. ;o)
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1160
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Krzysztof R » sobota, 30 maja 2020, 15:08

zegeye napisał(a):Ja też wybrałbym Academy. Nie wiem w sumie dlaczego, nie mam żadnego z nich. Academy widziałem zrobionego przez naszego kolegę Bartka P. i wyglądał naprawdę zacnie. CB nie widziałem ale mam bardzo kiepskie doświadczenia z modelem VAL-a tej firmy, który choć świetnie wygląda to zawiera dość istotne błędy merytoryczne. Mam Hellcata tej firmy ale jeszcze go nie prześwietlałem.
Jest też Helldiver firmy Special Hobby, którego mam i w pudle nie wygląda źle. Natomiast wiadomo czego można się spodziewać przy budowie 8-) Dlatego osobiście też szukam Academowskiego :D


Academy i Special Hobby to te same wypraski , plus nowa osłona kabiny pilota SB2C-5 .
Skoro model Academy ma jakieś nieprawidłowości to może ktoś kto ma Cyber Hobby i Academy porówna je ze sobą i planami ?
Krzysztof R
 
Posty: 14
Dołączył(a): poniedziałek, 8 lipca 2019, 07:21

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Andzin » sobota, 30 maja 2020, 15:33

Na czeskim forum sam Vlad powiedział nad czym pracuje Eduard na najbliższe dwa lata, cytuję:
Čmelak, MiG-21R, bis, SMT, Bf 109F/G/K různé verze, S/CS-199
Andzin
 
Posty: 151
Dołączył(a): środa, 24 maja 2017, 15:50

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez pepociufakers » sobota, 30 maja 2020, 15:55

Helldiver - Academy vs Dragon,
Az w przerwie między jedną połówką kadłuba, a drugą, wyszukałem podobną dyskusję:
https://www.tapatalk.com/groups/hypersc ... 99702.html

ps. a ostatecznie na półce i tak będą wyglądać prawie tak samo;) (prawie bo jeden w standardzie ma możliwość złożenia skrzydeł i ekspozycji karabinów strzelca)
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 15:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez cris » sobota, 30 maja 2020, 16:47

Dzięki pepociufakers :)
Jakieś porównanie jest ,choć dalej nie wiem.... Dragon do d..py , czy Academy ? Bo panowie nie mają za bardzo z czym (plany/rysunki /zdjęcia) porównać , a jak słyszę że ktoś się zachwyca ,,gołymi żebrami'' zamiast imitacji ,,napiętego płótna'' to mnie :evil: ,ale w sumie co kto lubi. Co by nie mówić ,różnice w wyglądzie ,między modelami dość spore i bądź tu mądry :-/
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez zegeye » sobota, 30 maja 2020, 18:51

Rzeczywiście pomyliłem model SH z modelem Sword. Mam sworda i to o tym pisałem.
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez piotr dmitruk » sobota, 30 maja 2020, 23:12

Obrazek
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9939
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Mac Eyka » niedziela, 31 maja 2020, 11:11

Jedną już robiłeś, z jakiejś żywicy. Czy w planach masz zakup także wtryskowej?
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3031
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Ralf_S » środa, 3 czerwca 2020, 08:43

Jakby się komuś znudziły standardowe Avengery z Academy i Hasegawy może dla odmiany wybrać coś ze Sworda:

1. 72130 TBM-3S/ Avenger AS.4

Obrazek

2. 72131 TBM-3S2 Avenger

Obrazek

3. 72132 TBM-3R Avenger

Obrazek
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez piotr dmitruk » środa, 3 czerwca 2020, 13:09

Mac Eyka napisał(a):Jedną już robiłeś, z jakiejś żywicy. Czy w planach masz zakup także wtryskowej?

Na razie nie, wrzuciłem informacyjnie, ale jak mi się spodoba, np. policyjny, to kto wie?
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9939
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 7 czerwca 2020, 09:44

PREORDER Eduard 2129 B-26B/C Marauder "WINE, WOMEN & SONG" Limited edition
Jest szansa że będzie taniej ?

https://www.mojehobby.pl/products/B-26B ... ition.html
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2542
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jostein » niedziela, 7 czerwca 2020, 10:36

radoslaw6363 napisał(a):PREORDER Eduard 2129 B-26B/C Marauder "WINE, WOMEN & SONG" Limited edition
Jest szansa że będzie taniej ?

https://www.mojehobby.pl/products/B-26B ... ition.html


Model Hasegawy plus - jeżeli dobrze pamiętam - żywiczne koła i osłony silników, dwie blaszki i kalki na sześć czy osiem maszyn, bardzo atrakcyjnych malowań. Wziąwszy pod uwagę, że "golas" od Hasegawy to coś ze 130 złotych, cena wydaje się dobra. W jednym ze sklepów już jest wyprzedany.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez caughtinthemiddle » poniedziałek, 8 czerwca 2020, 01:25

radoslaw6363 napisał(a):PREORDER Eduard 2129 B-26B/C Marauder "WINE, WOMEN & SONG" Limited edition
Jest szansa że będzie taniej ?

https://www.mojehobby.pl/products/B-26B ... ition.html


Nie ma szansy, bo uzupełnienia nie będzie - część dystrybutorów w ogóle nic nie dostała. Poszedł jak świeże bułeczki, zatem jest to, co jeszcze jest w sklepach, plus aktualnie bliżej nieokreślona ilość we własnym sklepie Eduarda (wyjściowo bodaj 300 sztuk).

Jostein napisał(a):Model Hasegawy plus - jeżeli dobrze pamiętam - żywiczne koła i osłony silników, dwie blaszki i kalki na sześć czy osiem maszyn, bardzo atrakcyjnych malowań. Wziąwszy pod uwagę, że "golas" od Hasegawy to coś ze 130 złotych, cena wydaje się dobra. W jednym ze sklepów już jest wyprzedany.


Z żywic tylko i aż koła (bardzo przyzwoite zresztą, za miesiąc bodaj będą dostępne jako oddzielny produkt - warto nabyć jak ktoś ma oryginalną Hase), do tego maski i dwie blaszki generalnie do wnętrza. Dwie inne można dokupić osobno (to mniej więcej stara blacha Exterior do hasegawowskich Marauderów B/C, z której wydzielono detale komory bombowej do drugiego, osobnego arkusika - dla mnie, nomen omen, bomba, bo akurat te ostatnie mi nie są potrzebne), podobnie jak Brassinowe silniki. Malowań jest 8, przy czym do jednego są alternatywne oznaczenia, więc niby 9.
Założenie projektu było, że mają być ładne nose arty, więc do takowych kwity podrzuciłem - realizacja na pierwszy rzut oka wydaje się przyzwoita. Tylko ta druga, "późna" wersja 'Hard to get' to nie wiem, na czym jest oparta (bo skąd się wzięła to się domyślam - w ten sposób temat zinterpretował ongiś Cutting Edge/PYN UP Decals), bo nie znam zdjęć tego samolotu z "gołym" tyłem i czarnymi kodami - natomiast w takiej postaci, w jakiej przestawia go malowanie 'E', latał najprawdopodobniej jeszcze w marcu 1945 roku - mam jego zdjęcie w locie nad zaśnieżonymi Niemcami wykonane przez pilota innej maszyny, który służbę w tej jednostce zaczął 3 marca 1945. 'Hard to Get' zaliczyła kraksę przy lądowaniu 10 kwietnia, nikt nie zginął, ale samolot został poważnie uszkodzony, jego dalszych losów nie znam.
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Recenzjemodeli.pl » poniedziałek, 8 czerwca 2020, 10:25

Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1422
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 13:08

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości