[1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez PiotrZ » czwartek, 23 grudnia 2021, 17:36

Malowanie w wężyki to jest jakieś s-f
PiotrZ
 
Posty: 172
Dołączył(a): wtorek, 26 czerwca 2012, 16:47

Reklama

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Recenzjemodeli.pl » czwartek, 23 grudnia 2021, 18:49

Pashal napisał(a): śmiało można proponować taki temat w kartonie :idea:


Nie wiem, co to znaczy, tudzież o co konkretnie pytasz.
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1429
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 13:08

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Pashal » czwartek, 23 grudnia 2021, 20:47

KFS przecież ja już o nic nie pytam tylko stwierdzam, że zaproponuję wydanie modelu kartonowego samolotu Fw 190 D-15 torpedo bomber w malowaniu z pudełka modelu plastikowego firmy IBG - zrobię to w dziale KARTON.
W sumie to może być i malowanie s-f - to przecież nie pierwsze i nie ostatnie jeżeli chodzi o modele kartonowe, a i w plastikach przecież też często występują fikcyjne kamuflaże tudzież :P słabo udokumentowane.
Pashal
 
Posty: 1640
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » czwartek, 23 grudnia 2021, 23:48

Jakby tak jeszcze ktos kiedyś widział zdjęcie całego D-15 to w ogóle by bylo święto :mrgreen:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jarpen » piątek, 24 grudnia 2021, 10:04

PiotrZ napisał(a):Malowanie w wężyki to jest jakieś s-f

Nie tylko jakieś ,ale całkowicie SF. KFS napisał what-if. Dziwi mnie ta angelszczyzna jak by nie można było napisać po polsku hipotetyczne. Nie każdy zna angielski.
Jarpen
 
Posty: 189
Dołączył(a): poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:08

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Recenzjemodeli.pl » piątek, 24 grudnia 2021, 11:05

Jarpen napisał(a):Dziwi mnie ta angelszczyzna


Mnie również. Choć z drugiej strony, w anonsach IBG język polski i język angielski są na zbliżonym poziomie - skoro rozmawiamy już o takich szczegółach.
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1429
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 13:08

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Recenzjemodeli.pl » piątek, 24 grudnia 2021, 11:57

A skoro o Dorze IBG mowa..
Jostein napisał(a):albo jestem ślepy, albo rzeczona linia jest na nim prosta, niezależnie od tego, pod jaki kątem wykonano zdjęcie. Czyli nie do obrony jest twierdzenie o "skopanym rysunku maski FW 190". Spójrz zresztą sam:
https://www.facebook.com/ibgmodels/photos/pcb.4734638723324401/4734609406660666


Widocznie po to jest szpachlówka, żeby szpachlować

Obrazek

Obrazek
obrazki z wideorecenzji dostępnej w internecie
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1429
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 13:08

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez HK » piątek, 24 grudnia 2021, 12:57

Recenzjemodeli.pl napisał(a):Widocznie po to jest szpachlówka, żeby szpachlować

Po to jest "szpachla" żeby szpachlować, a prostownik żeby prostować.
A jak patrzę na te nity, to chce mi się sparafrazować piosenkę Andrusa o pszczółkach:
...Aż przyleciała wrona i wydziobała wszystko...
Hendryk
HK
 
Posty: 514
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 11:07

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez arhtus » piątek, 24 grudnia 2021, 13:10

Ha ha ha, ale z Was wesołki z ta szpachlą. Nie macie się czego czepiać to czepiacie się już takich dupereli. Przecież to potoczne sformułowanie, które pojawia się bardzo często w różnych postach i nikt nie robi z tego takich imecyjów :lol: , a Wy się uczepiliście jak rzep psiego ogona. A tak w ogóle to z tą szpachlą to był żart w odniesieniu do akcji z nowym mustangiem, ale jak widać zbyt skomplikowany.
Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt ;o)

PS
Można się zgadzać i nie z opiniami o P-51B z AH ale czas pokazuje właśnie jak to AH ma na forach swoich ogromnie oddanych obrońców. Tam było bronienie i usprawiedliwianie za wszelką cenę AH, a teraz powoli zaczyna się nagonka tych samych na produkt IBG.. Tak apropo mi te nity na foce też się nie podobają, ale zawsze można je pociągnąć "szpachlą" co nie.. :D

PS 2
I jeszcze jedno do KFS. Jak sobie cenię Twoje recenzje, to po tej mustanga od AH od razu zacząłeś "wtrącać" w swoje wpisy na forum lekką "obronę" AH, a teraz sam z siebie "atakujesz" IBG, nie w recenzji, co by było normalne dla mnie, ale właśnie tu na forum i to tak sam z siebie przed recenzją. Czyżby jakaś interwencja AH? :D Czy to po prostu sumienie Cię ruszyło, że swoją recenzją wywołałeś takie negatywne zamieszanie wokół modelu AH i teraz próbujesz się zrekompensować, pokazując już za wczas wady modelu od IBG...
Ostatnio edytowano piątek, 24 grudnia 2021, 13:35 przez arhtus, łącznie edytowano 2 razy
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez RAV » piątek, 24 grudnia 2021, 13:19

Recenzjemodeli.pl napisał(a):obrazki z wideorecenzji dostępnej w internecie

W tej "wideorecenzji" (choć ja bym ją raczej nazwał jedynie inboxem) zauważyłem też dziwny przekrój kadłuba w okolicy wstawki przedłużającej ogon. To powinno tak wyglądać?
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Łukasz_K » piątek, 24 grudnia 2021, 13:33

Arthus, sytuacja jest analogiczna jak przy premierze kuca, też niektóre osobistości same z siebie napisały co im się nie podoba zanim model wyszedł. Potem była recenzja Kamila. Na recenzje dory tamże nie masz co liczyć niestety. Osobiście jeszcze nie wyrokuje, będę miał ramki w ręku to pewnie dorzucę swój kamyczek do ogródka. A tym czasem święta są idźcie szykować karpia.

Wesołych świąt.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4818
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Recenzjemodeli.pl » piątek, 24 grudnia 2021, 13:38

arhtus napisał(a): A tak w ogóle to z tą szpachlą to był żart w odniesieniu do akcji z nowym mustangiem


Po pierwsze , ze szpachlówką, a po drugie chyba czegoś nie doczytałeś

arhtus napisał(a):I jeszcze jedno do KFS.[...]


Nie, nic mnie nie ruszyło - dworuje sobie z Josteina.

Przy okazji zwracam uwagę, że ja nie atakuję producentów, a co najwyżej wytykam błędy w ich dziełach. Czasem w polityce wydawniczej.
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1429
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 13:08

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Pashal » piątek, 24 grudnia 2021, 13:55

Co za zbieg okoliczności z tym skrótem AH - modelarze kartonowi też mają swoje wydawnictwo i używają takiego właśnie skrótu - ojjjjj ludzie jakbym tu wstawił jazdy jakie dotyczyły tego wydawnictwa i jego modeli vs inne wydawnictwo to te wypowiedzi to jest lipa, a nie dyskusja o modelach - także spox - zawsze się znajdą fanboje jednego wydawnictwa i przeciwnego - najgorsze jest to niestety, że obiektywne uwagi giną w zalewie innych mających mało wspólnego z obiektywizmem oceny.
Proponuję również, aby przy okazji takich dyskusji nie używać takich wyrażeń jak : "szambo, wylewanie żółci, pomyje. gównoburze itp", bo przypomina to jakiś koszarowy bełkot i niezbyt dobrze świadczy o używającym takie określenia.
Pashal
 
Posty: 1640
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez HK » piątek, 24 grudnia 2021, 13:59

arhtus napisał(a):Ha ha ha, ale z Was wesołki z ta szpachlą. Nie macie się czego czepiać to czepiacie się już takich dupereli.

Ja nawet nie wiedziałem kto tym się posłużył. Śmieszny błąd, to się śmieję. Zdarza się każdemu. Luz. Nie strzelaj focha.

arhtus napisał(a):Można się zgadzać i nie z opiniami o P-51B z AH ale czas pokazuje właśnie jak to AH ma na forach swoich ogromnie oddanych obrońców. Tam było bronienie i usprawiedliwianie za wszelką cenę AH, a teraz powoli zaczyna się nagonka tych samych na produkt IBG.

Nie jestem członkiem żadnego obozu czy plemienia. Obie firmy cenię i im kibicuję. Obu zdarzają się niedociągnięcia, jak każdej, włącznie ze świętą Tamiyą. Mustang ma drobne problemy? Ma. Wg mnie mało widoczne i łatwe do ogarnięcia. Dora ma podobnie. Przesadzone nitowanie w foce wydaje mi się bardziej widocznym mankamentem i bardziej pracochłonnym do poprawienia niż wciągi na Mustangu, ale to też nie koniec świata.
Natomiast mam złośliwą satysfakcję wobec Josteina który właśnie nie przepuści okazji aby dokopać Armie a problemów w modelach IBG woli nie dostrzegać. Coś tam było z ta drzazgą i belką w oku.
Hendryk
HK
 
Posty: 514
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 11:07

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Recenzjemodeli.pl » piątek, 24 grudnia 2021, 14:06

HK napisał(a):Śmieszny błąd, to się śmieję.


O jakim błędzie mówisz?
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1429
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 13:08

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości