[1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez zegeye » niedziela, 3 listopada 2019, 15:07

Czy ktoś może podpowiedzieć koledze od chłodnicy że taką siateczkę chłodnicową to można w prosty sposób wyciąć z torebki od herbaty i będzie ona znacznie lepsza od tej 25 letniej Hellerowej, od Hasegawowej, Armowej i nawet od Tamiyowej.... a także od każdej blaszkowatej :P A tak naprawdę każdy model ma w sobie pewne wady i błędy... nawet te najlepszych marek. A jak komuś nie podoba się jakiś model to po prostu go nie kupuje.... zamiast hejtować produkt (którego jeszcze nie ma) na trzech z okładem stronach forumowych... :shock:
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Reklama

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez PiotrZ » niedziela, 3 listopada 2019, 15:58

PiotrZ
 
Posty: 172
Dołączył(a): wtorek, 26 czerwca 2012, 16:47

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez cris » niedziela, 3 listopada 2019, 16:22

Zegeye stare sprawdzone patenty są najlepsze ;o)
Może zamiast się pieklić nad polskimi malowaniami do tego zestawu,podpowiedzielibyśmy (oczywiście w granicach rozsądku ,jeśli jeszcze nie jest za późno) Marcinowi @ Puskal , co by tam jeszcze w tym modelu ulepszyć ,lub na co zwrócić uwagę żeby był jeszcze fajniejszy .
Sam autor deklaruje poprawę projektu Hurricane'a ,przy okazji tworzenia nowej wersji Mk IIc wiec może całą energię skupy na tym ,bo coś mi się zdaje ,że AH po przeczytaniu tego ,,cyrku oburzenia" nad polskimi kalkami w Expercie ,doda je jednak do zestawu -tak dla świętego spokoju ,albo umożliwi inną opcje dla zadowolenia ,,polonusów" .
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez arhtus » niedziela, 3 listopada 2019, 17:36

cris napisał(a):Może zamiast się pieklić nad polskimi malowaniami do tego zestawu,podpowiedzielibyśmy (oczywiście w granicach rozsądku ,jeśli jeszcze nie jest za późno) Marcinowi @ Puskal , co by tam jeszcze w tym modelu ulepszyć ,lub na co zwrócić uwagę żeby był jeszcze fajniejszy .
Sam autor deklaruje poprawę projektu Hurricane'a ,przy okazji tworzenia nowej wersji Mk IIc wiec może całą energię skupy na tym ,bo coś mi się zdaje ,że AH po przeczytaniu tego ,,cyrku oburzenia" nad polskimi kalkami w Expercie ,doda je jednak do zestawu -tak dla świętego spokoju ,albo umożliwi inną opcje dla zadowolenia ,,polonusów" .


Po tym co widzę w pudełku Jaczka to jestem spokojny o jakość "szarych" wyprasek Hurricanea, jeśli można coś zasugerować AH to tylko to, żeby poprawili jeszcze oszklenie i zrobili je cieńsze.
Ostatnio edytowano niedziela, 3 listopada 2019, 17:57 przez arhtus, łącznie edytowano 1 raz
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez net_sailor » niedziela, 3 listopada 2019, 17:45

arhtus napisał(a):Po tym co widzę w pudełku Jaczka to jestem spokojny, o jakość "szarych" wyprasek Hurricanea, jeśli można coś zasugerować AH to tylko to, żeby poprawili jeszcze oszklenie i zrobili je cieńsze.


Raczej na nowe szkiełko nie ma co liczyć. Można za to uratować sytuację gdyby ktoś chciał zrobić otwartą kabinę, dodając na blaszce ramę dla odsuwanej części owiewki. Z wiatrochronem da się jakoś żyć.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez cris » niedziela, 3 listopada 2019, 17:47

O to większość modelarzy chyba prosi :poprawić jakość oszklenia ,grubość i może jednak trochę jej kształt ,ale to się chyba nie uda .Trzeba by nową matryce rzeźbić.
Jest jeszcze jedno charakterystyczne miejsce na lewym skrzydle ,,Hurrego'' które nie zostało uwzględnione w MkI (w sumie to nie wiem dlaczego, bo zrobienie tego to ,,pestka), a mianowicie 5 ,,klamer/zszywek /czy jak to tam fachowo nazwać .Są lekko wypukłe i umiejscowione przy krawędzi natarcia lewego skrzydła ,od kadłuba .
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 3 listopada 2019, 19:24

Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez piotr dmitruk » sobota, 9 listopada 2019, 10:07

Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9949
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez GrzeM » sobota, 9 listopada 2019, 22:52

Tymczasem po drugiej stronie Kanału w bazie Airfixa wybuchł Wulkan...
Obrazek
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez bedrzich » środa, 13 listopada 2019, 17:53


Choć bez kalek Swissowych, ale posiadam. Model ukazał się kilka lat temu w innym malowaniu, brazylijskim.
W pudełku jest tak jak na tym obrazku: 2 wytłoczki kabinki, podwozie z białego metalu i dużo drobnicy z wnętrza.
bedrzich
 
Posty: 53
Dołączył(a): środa, 17 lutego 2016, 20:53

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez piotr dmitruk » środa, 13 listopada 2019, 20:47

Żywica jest ponoć właśnie brazylijskiego pochodzenia, ale teraz cały komplet jest dostępny w Europie. Napisałem pytanie, czy rozważa polskie malowanie, na razie bez odpowiedzi, bo jest w Telford
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9949
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez GrzeM » środa, 13 listopada 2019, 21:06

Pamiętam jak Mewy się pojawiły w lotniczym pogotowiu ratunkowym na Babicach (Bemowo, Warszawa). Cały czas były popsute, elektryka wysiadała. Ale to bardzo ładny samolot!
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez radoslaw6363 » czwartek, 14 listopada 2019, 01:10

Się tak zastanawiam czy do tworzywa Czesi zaczęli złota dodawać :mrgreen:
Uznałem że wypada mieć ich du..e i ja tego nie nie kupie :mrgreen:
Jest tyle innych fajnych modeli w normalnych cenach :idea:
https://www.martola.com.pl/pl306/produk ... b2_hispano
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez wojtek michalik » czwartek, 14 listopada 2019, 06:55

Tu jest prosty in-box.
https://ipms-warszawa.pl/piper-seneca-u-7/
Pozdrawiam
Wojtek
wojtek michalik
 
Posty: 51
Dołączył(a): piątek, 12 kwietnia 2013, 08:06

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jostein » czwartek, 14 listopada 2019, 09:14

radoslaw6363 napisał(a):Się tak zastanawiam czy do tworzywa Czesi zaczęli złota dodawać :mrgreen:
Uznałem że wypada mieć ich du..e i ja tego nie nie kupie :mrgreen:
Jest tyle innych fajnych modeli w normalnych cenach :idea:
https://www.martola.com.pl/pl306/produk ... b2_hispano


Cena zależy od sklepu:
http://ksmodel.pl/sklep/szczegoly/potez-25-a2-b2-hispano-1-72-20742/

Z modele spod szyldu FRROM mają wyższe ceny od zawsze. Wariant z silnikiem Bristol Jupiter ma się ukazać jako wypust Special Hobby, więc raczej będzie miał niższą cenę.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości