[1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez skarga » niedziela, 3 listopada 2019, 13:19

potez napisał(a):Ale to juz bylo.

I co??? I dobrze było! Trzeba przywrócić dobre wzorce. A teraz bezhołowie jakieś... się w dupach poprzewracało!
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:34

Reklama

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Arcturus » niedziela, 3 listopada 2019, 13:21

Jostein napisał(a):
Jostein napisał(a):
PIsałem to już, ale widzę, że nie dotarło. Nie oczekuję, że obce firmy, jak japońska na przykład, będą zamieszczać w swoich zestawach malowania do polskich samolotów. Choć niektóre i tak potrafią tak postąpić: Zwiezda, Dragon, Revell, Eduard, Unimodels, Airfix, Italeri, Kovozavody Prostejov (stare i nowe wcielenie). Tym razem pominę SH. Zatrzymajmy się na moment przy Eduardzie. Otóż wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, wkładają malowanie do maszyn czechosłowackich/czeskich/słowackich. Nawet, jeżeli się na tych samolotach nie nawalczyli. I takie postępowanie trzeba pochwalać. Warto też je naśladować. Bo między innymi tak się kreuje rynek.
Dlatego postawa ArmaHobby rozczarowuje.


A ktoś odniesie się do tego, co napisałem, czy tutejsza klika ograniczy się do pitolenia bez sensu?



To może ja. Udowadniasz tezę, że Arma rozczarowuje bo nie daje polskich malowań. W Hurricane I były polskie (i Expert i Junior). W Fokkerze E.V było. W Jaku 1B jest. O PZL-ach nie ma co pisać. W Hurrim Mk.II nie dali, bo nie ma zbyt wielu ciekawych i udokumentowanych malowań. Czyli (na moje oko) jeden przypadek, mocno dyskusyjny (bo polskie ma być w Juniorze), na którym budujesz podstawy swoich kategorycznych stwierdzeń. Może dlatego spotykasz się z taką a nie inną reakcją?...
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez cooper69 » niedziela, 3 listopada 2019, 13:36

Jostein napisał(a):
A ktoś odniesie się do tego, co napisałem, czy tutejsza klika ograniczy się do pitolenia bez sensu?

A, jeszcze jedno: proszę o cytat, w którym to napisałem o tym, że oczekuję rozdawania modeli za darmo.


Artur bardzo dobrze podsumował.

Mi czytając Twoje wywody przychodzi na myśl (jako podsumowanie) klasyczny już tekst kabaretu "Klika":

„Polska Partia Protestująca protestuje zawsze do końca, w swych protestach nieustająca, PPP!!!”
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 863
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 11:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Artur Rzepka » niedziela, 3 listopada 2019, 13:46

Arcturus napisał(a):
To może ja. Udowadniasz tezę, że Arma rozczarowuje bo nie daje polskich malowań. W Hurricane I były polskie (i Expert i Junior). W Fokkerze E.V było. W Jaku 1B jest. O PZL-ach nie ma co pisać. W Hurrim Mk.II nie dali, bo nie ma zbyt wielu ciekawych i udokumentowanych malowań. Czyli (na moje oko) jeden przypadek, mocno dyskusyjny (bo polskie ma być w Juniorze), na którym budujesz podstawy swoich kategorycznych stwierdzeń. Może dlatego spotykasz się z taką a nie inną reakcją?...


Powiedziałbym nawet, że te dwa polskie malowania z szachownicą nie są jakieś szczególnie atrakcyjne ( tylko tutaj lokalnie budzą zainteresowanie), zwłaszcza porównując do takich możliwości:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a malowania z szachownicą to w końcu 1/3 propozycji...
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jostein » niedziela, 3 listopada 2019, 14:12

Arcturus napisał(a):

To może ja. Udowadniasz tezę, że Arma rozczarowuje bo nie daje polskich malowań. W Hurricane I były polskie (i Expert i Junior). W Fokkerze E.V było. W Jaku 1B jest. O PZL-ach nie ma co pisać. W Hurrim Mk.II nie dali, bo nie ma zbyt wielu ciekawych i udokumentowanych malowań. Czyli (na moje oko) jeden przypadek, mocno dyskusyjny (bo polskie ma być w Juniorze), na którym budujesz podstawy swoich kategorycznych stwierdzeń. Może dlatego spotykasz się z taką a nie inną reakcją?...


Naciąłem się na Sea Hurricane'a I bez blach od Army i mam głębokie kratery w chłodnicy, których nie ma czym zakryć. Jedyna opcja, to wydać 25% więcej niż wynosi cena modelu na zestaw Eduarda. Tyle warte są modele ArmaHobby bez blaszek. Kiedy porównam tę "jakość" z Tempestem od Hellera, który wpadł w moje ręce coś 25 lat temu, widzę, że ćwierć wieku temu byli producenci, którzy nie mieli problemów z odlewaniem w plastyku grubych detali z ładną (jak na tamte czasy) fakturą powierzchni. Dziś niektórych to przerasta.

potez napisał(a):Aha i Yahu trzeba koniecznie zrownać z ziemią. Nie może być tak, że jakies cwaniaczki naciagają modelarzy na ekspensa!!! To oszustwo i to grubymi nic i szyte!


Jak rzekła Klapaucjuszowi Maszyna, która potrfiła wszystko na literę N: "Albo jesteś głupcem, albo głupca udajesz". Adresatem mojej wypowiedzi nie było Yahu - skoro muszę użyć łopaty.

Artur Rzepka napisał(a):Powiedziałbym nawet, że te dwa polskie malowania z szachownicą nie są jakieś szczególnie atrakcyjne.


No właśnie - dla ciebie. Tylko, że twój gust jest twoim gustem, nie gustem powszechnym. Dla innych atrakcyjniejsze są malowania z szachownicami.
Ostatnio edytowano niedziela, 3 listopada 2019, 14:18 przez Jostein, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 3 listopada 2019, 14:14

Jostein napisał(a):Otóż wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, wkładają malowanie do maszyn czechosłowackich/czeskich/słowackich.

Czeska niszowa garażowa z 15 lat temu ogarneła jeden najczechosłowieńszy temat w 48, kilka lat temu dorzuciła w 72 i coś tak jakby trzyma się z daleka od własnych garażowopodwórkowych (nie licząc przepaków) tematów. A przecież Czesi to spokojny i zrównoważony naród - do CEO kniazia piszą "zdrawim pane Szulce" a nie że powieszą go za... Kobuza.

Co do kalek - natrzepali w 7 lat więcej wersji 109 niż profesor Willy w 10 a słowackich kalek zrobili jeden zestaw do nabycia spod lady przez jakieś BFC.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » niedziela, 3 listopada 2019, 14:17

Jacek Bzunek napisał(a):a słowackich kalek zrobili jeden zestaw do nabycia spod lady przez jakieś BFC.

w tym jeden przesmiewczy z ciupaską, hej!
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 3 listopada 2019, 14:23

potez napisał(a):w tym jeden przesmiewczy z ciupaską, hej!

Jakby Arma wypuściła 11 z ciupagą albo łowieckom to w 15 min z jej garażu zostanie mniej niż z dziupli al Baghdadiego w Syrii.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Artur Rzepka » niedziela, 3 listopada 2019, 14:23

Jostein napisał(a):
Artur Rzepka napisał(a):Powiedziałbym nawet, że te dwa polskie malowania z szachownicą nie są jakieś szczególnie atrakcyjne.


No właśnie - dla ciebie. Tylko, że twój gust jest twoim gustem, nie gustem powszechnym. Dla innych atrakcyjniejsze są malowania z szachownicami.


Obawiam się, że przynajmniej jedną potencjalną osobę za granicą już mam.

Aleksander napisał(a):Na jednym z forów zagranicznych nie tak dano przeczytałem:
"Oh no, not another Polish Spitfire!" (no comment).


Poza tym co to ma być - ja nie wiem że dla całego świata jest to atrakcyjne malowanie, ale Ty to wiesz? :lol:
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jostein » niedziela, 3 listopada 2019, 14:24

Jacek Bzunek napisał(a):
Jostein napisał(a):Otóż wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, wkładają malowanie do maszyn czechosłowackich/czeskich/słowackich.

Czeska niszowa garażowa z 15 lat temu ogarneła jeden najczechosłowieńszy temat w 48, kilka lat temu dorzuciła w 72 i coś tak jakby trzyma się z daleka od własnych garażowopodwórkowych (nie licząc przepaków) tematów. A przecież Czesi to spokojny i zrównoważony naród - do CEO kniazia piszą "zdrawim pane Szulce" a nie że powieszą go za... Kobuza.

Co do kalek - natrzepali w 7 lat więcej wersji 109 niż profesor Willy w 10 a słowackich kalek zrobili jeden zestaw do nabycia spod lady przez jakieś BFC.


LIberator, zestaw "Riders in the sky". MiG-15bis - dwa razy profipack, dwa razy czechosłowackie malowanie obecne. Czechosłowackie malowania były też obecne w Spitfire'ach. A ichnia edycja Mi-24? A piękny wybór malowań czechosłowackich w Aviach B.534? Bo według tego, co piszesz, nic innego niż Bf 109 Eduard nie wydał. W dodatku przy Spitach nie zapomnieli i o Polakach.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Łukasz_K » niedziela, 3 listopada 2019, 14:27

skarga napisał(a):
potez napisał(a):Ale to juz bylo.

I co??? I dobrze było! Trzeba przywrócić dobre wzorce. A teraz bezhołowie jakieś... się w dupach poprzewracało!


Ja nie pamiętam, gdzie można się zapisać :?: to jakiś IPMS jest?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4818
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 3 listopada 2019, 14:32

astarott napisał(a):Ja nie pamiętam

Kiedyś to wszystko było lepsze! Nawet forumowe zadymy.
Dobranoc
Obrazek
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez HK1885 » niedziela, 3 listopada 2019, 14:38

Aleśta się chłopy rozpędzili... :mrgreen:
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 13:14

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez arhtus » niedziela, 3 listopada 2019, 14:42

Ale się tu niezłe bagno zrobiło i muszę niestety przyznać, że jestem tego jednym z prowodyrów.
Ale wydaje mi się też, że takie głaskanie się po brzuszkach też nie jest dobre, bo się można zagłaskać w końcu.
Niech AH udostępni możliwość zakupu osobno kalek, czy tej blaszki i wszyscy będą happy, nikt przecież tu nie chce od nich nic za darmo!!!

a i dla świętego spokoju proponuję rozejść się do domów jeśli chodzi o ten temat ;o)
Ostatnio edytowano niedziela, 3 listopada 2019, 14:45 przez arhtus, łącznie edytowano 1 raz
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 3 listopada 2019, 14:44

Jostein napisał(a):Naciąłem się na Sea Hurricane'a I bez blach od Army i mam głębokie kratery w chłodnicy, których nie ma czym zakryć. Jedyna opcja, to wydać 25% więcej niż wynosi cena modelu na zestaw Eduarda. Tyle warte są modele ArmaHobby bez blaszek. Kiedy porównam tę "jakość" z Tempestem od Hellera, który wpadł w moje ręce coś 25 lat temu, widzę, że ćwierć wieku temu byli producenci, którzy nie mieli problemów z odlewaniem w plastyku grubych detali z ładną (jak na tamte czasy) fakturą powierzchni. Dziś niektórych to przerasta.


Smuteczek...
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9948
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości