[1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez HK1885 » niedziela, 14 listopada 2021, 16:45

Łukasz_K napisał(a):Na renderach wygląda że się przydadzą do oglądania tych wszystkich nitów, klap, zapinek. Jestem ciekaw jak im to wszystko wyjdzie.

Jakkolwiek im wyjdzie to konkurencja ma 20+ lat. Czyli na starcie mają fory.
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 12:14

Reklama

modele polskich samolotów

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez PiotrZ » niedziela, 14 listopada 2021, 17:53

HK1885 napisał(a):
Łukasz_K napisał(a):No i raczej niespodziewana nowość od IBG

Okulary i / albo lupę dają w gratisie? :mrgreen:

No to Lublinów, Czapli i takich tam się już pewnie nie doczekamy
PiotrZ
 
Posty: 172
Dołączył(a): wtorek, 26 czerwca 2012, 15:47

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Łukasz_K » niedziela, 14 listopada 2021, 17:59

HK1885 napisał(a):Jakkolwiek im wyjdzie to konkurencja ma 20+ lat.

Nie no jest przecież 6 letni Eduard, i chyba to do niego będzie ten model porównywany.

PiotrZ napisał(a):No to Lublinów, Czapli i takich tam się już pewnie nie doczekamy


Takie ich zbójeckie prawo :P
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4760
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez HK1885 » niedziela, 14 listopada 2021, 18:27

Łukasz_K napisał(a):Nie no jest przecież 6 letni Eduard, i chyba to do niego będzie ten model porównywany.

Wypuścili Dorę? Coś przeoczyłem?
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 12:14

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez cris » niedziela, 14 listopada 2021, 19:10

No wypuścili w....48 więc nie ma co biadolić że ta jest w 72 .
Wy ,,48'kowcy'' swój model macie ,my też będziemy mieli na poziomie .
Kniaź nie chciał zmniejszyć swojej to teraz będzie robił przepaki :mrgreen:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 19:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Łukasz_K » niedziela, 14 listopada 2021, 19:25

Miałem na myśli 190 ogółem ;o)
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4760
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Bercik » niedziela, 14 listopada 2021, 20:36

W Fokach ogółem też była lipa, Edek puścił tylko A-5, A-8 i F-8. Dobrze, że będzie porządna konkurencja, bo istniejące (nie-Edkowe) modele są już leciwe. Jeśli chodzi o Dory, to poza D-9 są tylko modele dość trudne do sklejenia.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Bercik
 
Posty: 878
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:03

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez marco2607 » niedziela, 14 listopada 2021, 21:11

Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3281
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Recenzjemodeli.pl » wtorek, 16 listopada 2021, 09:18

Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1402
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 12:08

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez tatatusi » wtorek, 16 listopada 2021, 11:32

Parę odpowiedzi od Piotra Mikołajewskiego znajdziecie Panowie tutaj:
https://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/235101492-172-focke-wulf-fw190d-dora-family-by-ibg-models-3d-renders-release-in-2022/page/3/
Na "twarzoksiążce" IBG napisali wprost, że Lublin R.XIII jest w planach, a to znaczy, że kiedyś otrzymamy szansę kupienia wszystkich jego wersji.
Jedyne, co smuci, to hejt jaki się wylał w rodzimym "środowisku" na zapowiedziany model. Warto zaznaczyć, że TYLKO u nas, bo za granicą cieszą się i nie mogą się doczekać. Bezsensowna jest krytyka modelu przed jego ukazaniem, zwłaszcza, że udostępnione rendery są w niskiej rozdzielczości, co przy ich powiększaniu skutkuje zniekształceniami, a to na ich podstawie wysnuwa się zastrzeżenia. Poczekajmy, aż dorwiemy te wypraski w swe niegodne ręce i wtedy dopiero będzie można się wypowiedzieć. Oczywiście pamiętając o podstawowej informacji podanej na samym początku: model został opracowany na podstawie PLANÓW FABRYCZNYCH, a nie mniej lub bardziej dokładnych planów w dotychczasowo wydanych publikacjach.
Mnie osobiście cieszy każdy udany model z polskiej firmy; nieważne z której, ważne, że stajemy się coraz bardziej zauważalni na ogólnoświatowym rynku modelarskim.
tatatusi
 
Posty: 176
Dołączył(a): niedziela, 10 listopada 2019, 13:18

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez RAV » wtorek, 16 listopada 2021, 12:53

tatatusi napisał(a):Lublin R.XIII jest w planach, a to znaczy, że kiedyś otrzymamy szansę kupienia wszystkich jego wersji.

Fajnie.

tatatusi napisał(a):Jedyne, co smuci, to hejt jaki się wylał w rodzimym "środowisku" na zapowiedziany model. Warto zaznaczyć, że TYLKO u nas, bo za granicą cieszą się i nie mogą się doczekać.

Marudzenie zostało zapoczątkowane przez konkurencję. Ja bym się nie przejmował.

tatatusi napisał(a):Bezsensowna jest krytyka modelu przed jego ukazaniem

Tylko ona może wpłynąć na poprawę zauważonych błędów. Po ukazaniu się jest już przeważnie musztarda po obiedzie i woda na młyn dla konkurencji.

tatatusi napisał(a):zwłaszcza, że udostępnione rendery są w niskiej rozdzielczości, co przy ich powiększaniu skutkuje zniekształceniami

Tu już bez przesady. Wspomniane marudzenie dotyczy linii podziału, wzdłuż której przebiega zawias i która powinna być prosta (niezależnie od kąta patrzenia), a na renderach nie jest. Mała rozdzielność może z łuku zrobić prostą, ale nie odwrotnie. IBG zrobił tam więc błąd i jedynym sposobem na wybrnięcie z tego jest przedstawienie nowych renderów (lub form, albo wyprasek) już bez tego błędu. Na wmawianie, że tego błędu tam nie ma, modelarze się nie nabiorą. Oczywiście inna sprawa, to jak poważny jest to błąd na tle całego modelu i czy dyskwalifikuje on całość - dla mnie nie, ale pewnie znajdą się więksi wrażliwcy i oni też mają prawo do swojego zdania.

tatatusi napisał(a):Oczywiście pamiętając o podstawowej informacji podanej na samym początku: model został opracowany na podstawie PLANÓW FABRYCZNYCH, a nie mniej lub bardziej dokładnych planów w dotychczasowo wydanych publikacjach.

Właśnie chełpienie się planami fabrycznymi i wyższością modelu nad planami modelarskimi prowokuje do wnikliwszego szukania błędów. Linia, o której mowa, musi być prosta - wynika to z geometrii i jest potwierdzone zdjęciami. Może więc IBG korzystał z planów fabrycznych, ale albo nie były one zbyt dokładne (szkic ofertowy też można nazwać "planem fabrycznym"), albo niezbyt dokładni się im przyjrzeli.

tatatusi napisał(a):Mnie osobiście cieszy każdy udany model z polskiej firmy; nieważne z której, ważne, że stajemy się coraz bardziej zauważalni na ogólnoświatowym rynku modelarskim.

Mnie też - tym bardziej, że kilka lat temu rozgrzebałem Dorę z Academy i utknąłem na dorabianiu bebechów, widocznych po wydłubaniu "sufitów" komór podwozia. IBG rozwiąże za mnie ten problem.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 16 listopada 2021, 12:58

tatatusi napisał(a):Jedyne, co smuci

oj tam hejt od razu, po prostu od siebie wymagamy więcej ;o) nie moglibyśmy nieść krużganka oświaty gdybyśmy nie byli perfekcyjni, i do tego trzeba dążyć :P, albo chociaż próbować :lol:.
Z linku który zapodałeś wynika że to raczej będzie skomplikowany projekt z ramkami od Ado Z, jestem ciekaw co im z tego wyjdzie, czy podniosą poprzeczkę tak wysoko jak obiecują? Jeżeli tak, chętnie się przekonam.

Edit
Obrazek

nitowanie wróciło
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4760
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez radoslaw6363 » wtorek, 16 listopada 2021, 14:58

Oby Polskie firmy modelarskie rosły w siłę, a modelarze żyli dostatniej :mrgreen:
Ja tam biorę dwa !
I mam chęć zrobić nr2 i nr4
https://www.armahobby.com/70038-p-51-b- ... t-set.html
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez skarga » środa, 17 listopada 2021, 09:51

RAV napisał(a): Wspomniane marudzenie dotyczy linii podziału, wzdłuż której przebiega zawias i która powinna być prosta (niezależnie od kąta patrzenia), a na renderach nie jest.

Jak ktoś nie ma pojęcia o zawiasach to marudzi :) Jest dobrze.
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:34

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » czwartek, 18 listopada 2021, 10:31

cris napisał(a):Kniaź nie chciał zmniejszyć swojej to teraz będzie robił przepaki :mrgreen:

to się ciesz że nie zmniejszył. bo to słaby model - tak merytorycznie jak i montażowo :(
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości