[1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Recenzjemodeli.pl » czwartek, 18 listopada 2021, 12:22

Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1402
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 12:08

Reklama

modele polskich samolotów

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez greatgonzo » czwartek, 18 listopada 2021, 14:20

radoslaw6363 napisał(a):I mam chęć zrobić nr2 i nr4
https://www.armahobby.com/70038-p-51-b- ... t-set.html


Słabo umiem w zestawy do sklejania, ale o ile dobrze odczytałem rysunki, to zestaw proponuje tylko jedną wersję wyposażenia radiowego. To oznacza, że nie da się zrobić poprawnej Evaliny bez przeróbek w kabinie i na kadłubowym zbiorniku. W takim przypadku nie tylko byłoby niezgodnie z rzeczywistością, ale i kołowa antena jeździłaby na grzbiecie tylko do dekoracji.
Może źle czytam rysunki, może coś tam jeszcze będzie. Ale muszę dodać, że zestaw sprawia wrażenie, że ktoś wykonał kawał solidnej roboty unikając, kłopotliwych dotąd, zasadzek.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4052
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 15:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez 307_Piotras » czwartek, 18 listopada 2021, 15:27

No tak, w skali 1/72 jest to kluczowe. Podobno w nowych projektach można będzie gałkami ruszać i nawet złapać russia today.
Są plany, że może będzie latał.
Avatar użytkownika
307_Piotras
 
Posty: 167
Dołączył(a): sobota, 8 października 2016, 23:11
Lokalizacja: Łódź/Navan

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez greatgonzo » czwartek, 18 listopada 2021, 15:50

Ja tam nie wnikam co komu kluczowe. Zamontowanie działek 20mm jak w P-51 będzie dużo mniejsza różnicą objętościowo niż takie wyposażenie radiowe. I gdyby to komuś nie przeszkadzało, bo w tej skali, to też nie wnikam. Ale np. absurdalność anteny kołowej widać na pierwsze zerknięcie okiem na model nawet w tej skali, o czym uprzejmie donoszę tym, którym akurat to 'robi' mimo skali, w której nie powinno.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4052
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 15:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez 307_Piotras » czwartek, 18 listopada 2021, 16:06

Tak masz trochę racji niemniej forma Twojej wypowiedzi mnie rozweseliła. Wybacz, nie mam generalnie wrogich zamiarów.
Avatar użytkownika
307_Piotras
 
Posty: 167
Dołączył(a): sobota, 8 października 2016, 23:11
Lokalizacja: Łódź/Navan

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez greatgonzo » czwartek, 18 listopada 2021, 20:09

Można się śmiać, śmiech to zdrowie. Na zdrowie! :)
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4052
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 15:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez GrzeM » piątek, 19 listopada 2021, 12:16

greatgonzo napisał(a):o ile dobrze odczytałem rysunki, to zestaw proponuje tylko jedną wersję wyposażenia radiowego. To oznacza, że nie da się zrobić [...]

Czekaj czekaj, czy Ty odnosisz się do renderów ze strony sklepu (produktu):
https://www.armahobby.pl/70038-p-51-b-c-mustang-expert-set.html

czy do artykułu Marcina (puskala) na blogu, tym ze stycznia, gdzie pokazano więcej "ficzerów" modelu:
http://armahobbynews.pl/blog/2021/01/14/wszystko-co-chcecie-wiedziec-o-mustangu-z-arma-hobby-i-nie-boicie-sie-pytac/
?

greatgonzo napisał(a):Ale muszę dodać, że zestaw sprawia wrażenie, że ktoś wykonał kawał solidnej roboty unikając, kłopotliwych dotąd, zasadzek.

A dzięki, dzięki (w imieniu ArmaHobby oczywiście). Jak na razie ta robota najlepiej została właśnie opisana w tym styczniowym artykule na blogu (link powyżej).
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3094
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez greatgonzo » piątek, 19 listopada 2021, 13:13

Odnoszę się do rysunków zapowiadających model. I do artykułu z blogu trochę też, na ile go pamiętam. Dlatego zaznaczyłem i powtarzam, że nie wiem jaka będzie ostatecznie oferta wyposażenia radiowego zawarta w zestawie. Na tym co jest nie dopatrzyłem się elementów niezbędnych dla Evaliny i to oznacza tylko tyle: nie dopatrzyłem się.

Nawet jeśli tego nie ma, to ja jestem ostatnim, który określałby tym wartość zestawu. Producent produkuje zestaw i decyduje jak on wygląda. Bez bagażu odpowiedzialności moralnej, wbrew wrażeniu, jakie czasem można odnieść czytając fora. Modelarz robi model i odpowiada za jego wygląd. Jako modelarz wstydziłbym się narzekać na takie cóś - dorobienie potrzebnych elementów to tylko sama modelarska przyjemność. Może, gdyby rzeczy w kabinie były odlane na burtach (nie wiem czy są) kłopot byłby większy, ale nadal nic o czym warto by dysputować. Po prostu wspominam o sprawie, na którą wg mnie warto zwrócić uwagę przy budowie myśliwców ze wschodnich TO.

A zestaw w zapowiedzi prezentuje się znakomicie i nie zwiera błędów, które na ogół towarzyszyły wcześniejszym wydawnictwom.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4052
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 15:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez iras67 » czwartek, 25 listopada 2021, 21:57

Wygląda że Mustang Army bedzie miał poszycie z efektem zmęczenia blach, pokazali na fejsie klapy z tym efektem...chyba im się skale pomyliły...
Obrazek .
zdjęcie ukradzione z premedytacją z strony producenta
Przeca to miało być dopiero w Lancasterze nowozelandzkiej nieboszczki ... :)
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez arhtus » czwartek, 25 listopada 2021, 22:33

Nie wiem na ile głębokie są te "zapadliska" i czy były zamierzone, ale jak dla mnie wygląda to zarąbiście realistycznie porównując do oryginału :D
arhtus
 
Posty: 552
Dołączył(a): piątek, 14 listopada 2014, 23:03

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Artur Rzepka » czwartek, 25 listopada 2021, 23:09

arhtus napisał(a):Nie wiem na ile głębokie są te "zapadliska" i czy były zamierzone, ale jak dla mnie wygląda to zarąbiście realistycznie porównując do oryginału :D


Chyba zamierzone, bo jakieś próby były już przy Hurrim IIb, tyle że okazały się nie być widoczne finalnie - jeśli dobrze pamiętam. Aczkolwiek mnie się cały czas wydaje, że panele od kmów są jakby delikatnie "trochę inne" względem całego płata.
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Łukasz_K » piątek, 26 listopada 2021, 08:26

We wtryskowni uznają że te zapadliska to wada wtrysku i w seryjnej produkcji poprawią ustawienia :lol:
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4760
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez AndrzejS » piątek, 26 listopada 2021, 09:21

Raczej próbowali pokazać jak nie nitować poszycia. To wygląda jak przeciągniete nity .
AndrzejS
 
Posty: 77
Dołączył(a): sobota, 8 sierpnia 2009, 20:34

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Łukasz_K » piątek, 26 listopada 2021, 09:55

dopiero zauważyłem że tam są również wypukłe nity :shock:
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4760
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Puskal » piątek, 26 listopada 2021, 10:12

iras67 napisał(a):chyba im się skale pomyliły...
Obrazek .
zdjęcie ukradzione z premedytacją z strony producenta
Przeca to miało być dopiero w Lancasterze nowozelandzkiej nieboszczki ... :)


TAK
Tak na serio to przy każdym nowym modelu trochę przesuwam granicę. Rzeczywiście w Hurricu IIb były pierwsze testy / kalibracja. Trzeba pamiętać że linia podziału niweluje efekt zafalowania dwóch sąsiadujących paneli.
Obrazek

W Mustangu poza klapami zastosowałem zmęczenie też w osłonach silnika. Teraz już wiem że było one zbyt małe i w połączeniu z liniami podziału jest praktycznie nie widoczne. W następnych projektach możliwe że będę ciągnął temat.
Obrazek

A co do wielkości nitów to na klapie są one tylko muśnięciem freza po powierzchni klapy. Tutaj nity na klapie P-51B w porównaniu do powierzchni Miga21 Edka w 72.
Obrazek
Avatar użytkownika
Puskal
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 1 marca 2013, 21:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości