[1:32] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:32] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez arhtus » niedziela, 29 marca 2020, 14:50

Normalnie, aż mnie się włos jeży na plecach jak słyszę, że jakaś firma się obraziła bo ktoś się odważył źle napisać o ich produkcie (oczywiście jeśli to była opinia obiektywnie obiektywna :) )
Cieszę się na każdy nowy model polskich producentów i życzę Im samych sukcesów i coraz lepszych modeli, ale nie praktykujcie takiej polityki oczekiwania samych ochów i achów Waszych modeli, jeśli w jakimś momencie na to nie zasługują. Po prostu róbcie coraz lepsze modele, które same się obronią i nie trzeba będzie im w tym pomagać w taki nieładny sposób... ;o)
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): piątek, 14 listopada 2014, 23:03

Reklama

Re: [1:32] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Recenzjemodeli.pl » niedziela, 29 marca 2020, 15:22

arhtus napisał(a):jak słyszę, że jakaś firma się obraziła bo ktoś się odważył źle napisać o ich produkcie


Dla mnie nie pierwszyzna. Na przykład tak wyglądał koniec współpracy z jednym z producentów (to znaczy po mojej odpowiedzi przestał nawet na maile odpisywać)

Obrazek

..z drugiej strony, skoro sam uznał, że honest approach i good reviews nie będą tożsame, to przynajmniej ma świadomość, co oferuje. Aczkolwiek to nie były złe rzeczy - sam zbudowałem na potrzeby artykułów cirka dziesięć różnych jego modeli.
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1410
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 12:08

Re: [1:32] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez arhtus » niedziela, 29 marca 2020, 16:17

... :mrgreen:

Szczerze to takie praktyki producentów bardziej mnie zniechęcają do zakupu ich produktów niż sama ich jakość.
Nie wiem jak inni na to patrzą, ale ja jestem świadom tego, że nie ma idealnych modeli, a wiarygodne, surowe recenzje są bardzo przydatne, żeby wiedzieć z czym mi się przyjdzie zmierzyć. Jeśli model ma jakiegoś babola to wolę to wiedzieć przed zakupem i się na niego jakoś "przygotować" niż potem nieświadomym przekonywać się o tym na własnej skórze.
Krótko mówiąc wg mnie producenci zbytnio "pudrując" swoje modele bardziej sobie szkodzą niż pomagają bez względu na samą jakość..
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): piątek, 14 listopada 2014, 23:03

Re: [1:32] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Łukasz_K » niedziela, 29 marca 2020, 16:39

Było wałkowane że producenci zarabiają kasę na weekendowych modelarzach, którzy i tak nie czytają takich recenzji przed zakupem więc jaki jest sens wprowadzać embargo recenzentom? My przynajmniej nastawimy się co trzeba poprawić, ewentualnie (jak w przypadku p11 w 72) którą wersję modelu z kilku dostępnych na rynku wybrać. Model i tak się sprzeda, ale w środowisku niesmak zostanie.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4777
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [1:32] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Mecenas » niedziela, 29 marca 2020, 16:57

Bo niektórym jeszcze mylą się pojęcia recenzenta i "social media influencera". Wysyłają sampla i zamawiają artykuł u tego pierwszego a chcą mieć tego drugiego.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: [1:32] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez RAV » niedziela, 29 marca 2020, 23:02

Arcturus napisał(a):2) prywatnie mam takie odczucie, że skoro IBG nie chce recenzowania swoich produktów na portalu, który w skromnym stopniu współtworzę, to należy uszanować ich wolę

Jeśli piszesz recenzje dla czytelników, a nie dla producentów, to taką wolę powinieneś mieć gdzieś.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: [1:32] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Recenzjemodeli.pl » niedziela, 29 marca 2020, 23:06

RAV napisał(a):Jeśli piszesz recenzje dla czytelników, a nie dla producentów,


Zdaje się, że ani dla jednych, ani dla drugich, bo:

Arcturus napisał(a):Bawię się w recenzowanie modeli bo to lubię i mnie to dziecinnie rajcuje.
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1410
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 12:08

Re: [1:32] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez caughtinthemiddle » niedziela, 29 marca 2020, 23:57

Recenzjemodeli.pl napisał(a):
RAV napisał(a):Jeśli piszesz recenzje dla czytelników, a nie dla producentów,


Zdaje się, że ani dla jednych, ani dla drugich, bo:

Arcturus napisał(a):Bawię się w recenzowanie modeli bo to lubię i mnie to dziecinnie rajcuje.



Poza tym - w zaistniałej sytuacji - dlaczego miałby robić owej firmie jakiekolwiek publicity?
Stara zasada mówi, że nieważne czy piszą dobrze, czy źle - ważne, że piszą. Najlepszą odpowiedzią jest zatem niepisanie.
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1761
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 23:11

Re: [1:32] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez RAV » poniedziałek, 30 marca 2020, 00:09

caughtinthemiddle napisał(a):Poza tym - w zaistniałej sytuacji - dlaczego miałby robić owej firmie jakiekolwiek publicity?
Stara zasada mówi, że nieważne czy piszą dobrze, czy źle - ważne, że piszą. Najlepszą odpowiedzią jest zatem niepisanie.

...relacji warsztatowych i galerii modeli tej firmy to też dotyczy?
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: [1:32] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Recenzjemodeli.pl » poniedziałek, 30 marca 2020, 00:19

RAV napisał(a):...relacji warsztatowych i galerii modeli tej firmy to też dotyczy?


Jak wspomniałem - współpraca została zawieszona, zatem siłą rzeczy żadne kolejne materiały nie maja jak się pojawiać.
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1410
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 12:08

Re: [1:32] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez skarga » poniedziałek, 30 marca 2020, 00:41

No i fajnie :)
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:34

Re: [1:32] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Recenzjemodeli.pl » poniedziałek, 30 marca 2020, 08:02

..No i fajnie, że mamy takich producentów jak Master

1/32 PZL P.11c detail set - Master

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1410
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 12:08

Re: [1:32] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Arcturus » poniedziałek, 30 marca 2020, 08:06

RAV napisał(a):
Arcturus napisał(a):2) prywatnie mam takie odczucie, że skoro IBG nie chce recenzowania swoich produktów na portalu, który w skromnym stopniu współtworzę, to należy uszanować ich wolę

Jeśli piszesz recenzje dla czytelników, a nie dla producentów, to taką wolę powinieneś mieć gdzieś.


Oczywiście, wyraziłem się może nieprecyzyjnie - piszę dla przyjemności dzielenia się z innymi moim własnym świrem na punkcie plastikowych zabawek. Ale też traktuję to jako ucieczkę przed prozą życia, więc jeśli mogą pojawić się negatywne emocje, to przestaje pełnić swoją funkcję. Zresztą, portal należy do Kamila i do niego należy ostateczna decyzja, co się na nim publikuje - i to zamyka temat.
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 19:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: [1:32] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 30 marca 2020, 08:21

Mam wrażenie, że na zagranicznych forach zasady oceny modeli - zarówno in-box, jak i już zrobionych, rządzą się innymi prawami. Na ogół we wszystkim jest typowe "poklepywanie po plecach" i "mizianie po jajkach", a zwrócenie merytorycznej uwagi na szczegóły, typu np. klasyczny czerwony łom w Spitfire, ocierają się o "offence", "attack" and "personal insult".
Ze swojej strony cieszę się, że linki do recenzji Kamila i jego współpracowników pojawiają się na naszym forum, bo mam nieodparte wrażenie, że są robione rzetelnie, choć czasem nieco ironicznie (ale bez nieuzasadnionej złośliwości) i dzięki temu mam ocenę modelu z pierwszej ręki. I za to dziękuję.
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: [1:32] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Wojciech Perkowski » poniedziałek, 30 marca 2020, 09:53

Recenzjemodeli.pl napisał(a):..No i fajnie, że mamy takich producentów jak Master

[url=https://www.kfs-miniatures.com/1-32-pzl-p-11c-detail-set-master/]1/32 PZL P.11c detail set - Master....


"Warto zauważyć, że proporcje długości / średnicy lufy (a raczej perforowanej jej chłodnicy) w wydaniu Mastera są bliższe temu, co widać na ilustracji na str. 66 w ksiażce Adam Popiela „Uzbrojenie lotnictwa polskiego 1918 – 1939” wydawnictwa Sigma z 1991 r. . IBG-owskie sa jakby nieco zanadto wysmukłe, choć po umiejętnym malowaniu mogą się również nieźle prezentować."
Nie szkoda mi było tych złotówek :) .
Wojtek
Wojciech Perkowski
 
Posty: 704
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 13:07
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości