Zakupy w Japoni i ogólnie z daleka :-)

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Zakupy w Japoni i ogólnie z daleka :-)

Postprzez arhtus » sobota, 22 września 2018, 11:39

Witam
Chciałbym kupić jakieś markowe aero z nieco większą dyszą do tzw ciorania na co dzień :)
Wstępnie padł pomysł na Procon Boy SQ PS-268 z dyszą 0,4mm (mały, zgrabny,jednofunkcyjny)
W japońskich sklepach taki sprzęt można kupić za mniej niż 200zł :shock:
No i chciałbym zaryzykować taki zakup za granicą i tu moje pytanie do siedzących w temacie, jakie sklepy polecacie?
Dodam że jestem całkowitym laikiem w zakupach zagranicznych :->
Ostatnio edytowano piątek, 9 sierpnia 2019, 00:04 przez arhtus, łącznie edytowano 1 raz
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Reklama

Re: Zakupy w Japoni?

Postprzez pepociufakers » sobota, 22 września 2018, 12:24

Jesli chodzi o moje doswiadczenia:
Swego czasu(ok. 3-4 lata temu) kupowałem aerograf Tamiya na ebay-u ze sklepu z Japonii.
Zadnych problemow, nie czekalem zbyt dlugo na przesylke(ok. 2-3 tyg czyli zgodnie z informacja na stronie sprzedawcy), clo itp. też nie zostało doliczone.

Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 15:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: Zakupy w Japoni?

Postprzez Łukasz_K » sobota, 22 września 2018, 15:30

Ja ostatnio kupowałem aero w amiami, polecam, generalnie bezboleśnie ale VAT musiałem dopłacić u nas.

https://www.amiami.com/eng/detail/?gcode=TOL-MHB-PS268

Ten co chcesz go wziąć to muszą ściągnąć tzw back-order więc to opcja jak ci się nie spieszy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4808
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Zakupy w Japoni?

Postprzez cooper69 » sobota, 22 września 2018, 15:41

arhtus napisał(a):Witam
Chciałbym kupić jakieś markowe aero z nieco większą dyszą do tzw ciorania na co dzień :)
Wstępnie padł pomysł na Procon Boy SQ PS-268 z dyszą 0,4mm (mały, zgrabny,jednofunkcyjny)
W japońskich sklepach taki sprzęt można kupić za mniej niż 200zł :shock:
No i chciałbym zaryzykować taki zakup za granicą i tu moje pytanie do siedzących w temacie, jakie sklepy polecacie?
Dodam że jestem całkowitym laikiem w zakupach zagranicznych :->


Dosłownie parę dni się spóźniłeś bo właśnie Procon Boy SQ sprzedałem...

Ale bardzo polecam.
Pancerny sprzęt z minimalną ilością części.
A igłą to można lobotomię robić :lol:
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 863
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 11:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zakupy w Japoni?

Postprzez arhtus » niedziela, 23 września 2018, 10:01

Dosłownie parę dni się spóźniłeś bo właśnie Procon Boy SQ sprzedałem...
Ale bardzo polecam.
Pancerny sprzęt z minimalną ilością części.
A igłą to można lobotomię robić :lol:[/quote]

Witam
Czaiłem się na tą ofertę przez chwilę, ale rozmyślania, że za te same pieniądze może być nowy sprawiały, że się wahałem no i w końcu mnie ktoś uprzedził...

Ten Procon bardzo mi się podoba ze względu na gabaryty, no i w końcu to japoniec, choć nie wiem czy ta jego jednofunkcyjność będzie w czymś mi przeszkadzać, np. czy ma problemy z pluciem farbą przy uruchamianiu.
Zastanawiam się jeszcze nad Ultrą H&S kupioną w Polsce, ale wyjdzie drożej, a czy lepiej?
Co do sklepu to wypatrzyłem taki co się nazywa HLJ ale tam też jednego dnia był ten procon na stanie i to w dobrej cenie, a drugiego dnia już brak, chyba pozostanie zakup po prostu na ebay'u tylko muszę ogarnąć jakoś zakupy na nim :)
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: Zakupy w Japoni?

Postprzez Atlis » niedziela, 23 września 2018, 10:17

Procony kupuj na amiami. I jeśli ma to być jedyny aerograf, to nie jest to dobry pomysł. Jeśli potrzebujesz tylko tani aerograf, lepiej kupić w Niemczech Sparmax SP-35c.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Zakupy w Japoni?

Postprzez arhtus » niedziela, 23 września 2018, 10:54

To ma być aero do takiego używania na szybko, w modelarstwie do podkładów, jednobarwnego malowania większych powierzchni, lakierowania bezbarwnymi, a także np do malowania woblerów (przynęty wędkarskie)
Mam już procona 289 i jest to naprawdę solidna maszyna i dlatego celuję w tego małego procona, mam też chińczyka, ale raz że z dyszą 0,2 to jeszcze denerwujące jest ustawianie go do poprawnej pracy, da się ale to trochę irytuje.
Przydałby mi się taki sprzęt do którego wlewam farbę, maluję, płukam, odkładam i nie martwię się czy np dysza jest dobrze wycentrowana bo coś się przestawiło od dotyku :)
Ten sparmax też wydaje się fajny, ale to taki odpowiednik tego procona którego już mam, dysza 0,35, w proconie SQ jest 0,4 ale to chyba pomijalna różnica.

Już chciałem sfinalizować zakup na ebay'u ale utknąłem na zakładaniu konta na paypalu no po prostu nie ma możliwości wybrania Polski w dostępnych danych.. chyba jestem za głupi na to :mrgreen:
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: Zakupy w Japoni?

Postprzez cooper69 » niedziela, 23 września 2018, 11:08

arhtus napisał(a):Ten Procon bardzo mi się podoba ze względu na gabaryty, no i w końcu to japoniec, choć nie wiem czy ta jego jednofunkcyjność będzie w czymś mi przeszkadzać, np. czy ma problemy z pluciem farbą


Do tego co chcesz będzie doskonały - ja zmieniłem go tylko dlatego, że mam w zamian Tamiya, do której mam ogromny sentyment.

Co do „plucia” to chyba tzw. cecha jednofunkcyjnych - im ze względu na otwarty cały czas kanał z farbą „leci z nosa” :lol:
Bardzo łatwo się do tego przyzwyczaić i albo fukasz najpierw gdzieś na bok albo zawsze skręcasz igłę żeby farba nie wypływała.
Te wbudowane plucie może się przydać do robienia efektu zachlapań.

PS. Pamiętaj, że dochodzi do ceny przesyłka (najtańsza ok. 40 zł) i coraz większe ryzyko vat i opłat celnych (odprawa) bo obecnie jest na poczcie coraz większe parcie na nieprzymykanie oka, a na paczkach z Japonii jest wszystko zgodnie z przepisami wypisane zgodnie z prawdą.
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 863
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 11:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zakupy w Japoni?

Postprzez arhtus » niedziela, 23 września 2018, 11:28

Sporo jest ofert w Japonii z mniejszymi kosztami przesyłki, ja wziąłem na celownik tą..
https://www.ebay.pl/itm/GSI-Creos-Proco ... 9#shpCntId

193zł i darmowa przesyłka do Polski!!??
Orientuje się ktoś ile najwięcej mógłby mnie kosztować taki zakup, zakładając najczarniejszy scenariusz z cłem i vatem?
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: Zakupy w Japoni?

Postprzez MIRO » niedziela, 23 września 2018, 13:36

Cła nie będzie, tylko VAT czyli 23%.
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Re: Zakupy w Japoni?

Postprzez cooper69 » niedziela, 23 września 2018, 14:14

MIRO napisał(a):Cła nie będzie, tylko VAT czyli 23%.


VAT jest liczony od kosztu towaru + przesyłki + odprawa celna (też kilkadziesiąt zł) - niestety raz mi się "udało".
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 863
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 11:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zakupy w Japoni?

Postprzez arhtus » poniedziałek, 8 października 2018, 12:00

Japonia Japonią a co myślicie o tym sprzedawcy?
Ceny na Iwaty chyba najlepsze, tylko czy to są oryginały?
Czy gdzieś jest jakiś haczyk, bo chyba doliczając nawet najczarniejszy scenariusz z cłem i vatem wyjdzie jednak taniej niż w Polsce?
https://www.ebay.pl/itm/Anest-Iwata-HP- ... SwPCVX6UjY
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: Zakupy w Japoni?

Postprzez iras67 » poniedziałek, 8 października 2018, 13:08

Bez cła i podatku wszystko jest atrakcyjne... Iwate lepiej kupować od sprzedawców z Japonii w podobnej cenie i bez ryzyka oszustwa. U nas cena tego konkretnego jest od 800 do 900 zł.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Zakupy w Japoni?

Postprzez arhtus » wtorek, 6 listopada 2018, 02:27

Jaką formę przesyłki wybrać kupując w Amiami, co by było w miarę szybko, a przy okazji może zmniejszyć ryzyko opłacenia cła i vatu?
Mam do wyboru:
-EMS
-DHL
-Air Small Packet
-SAL Parcel
-Air Parcel
-Domestic

:->
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: Zakupy w Japoni?

Postprzez Atlis » wtorek, 6 listopada 2018, 08:05

Najtańszą. :-)
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości