PZL P.1 - S.B.S model - 1/48

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

PZL P.1 - S.B.S model - 1/48

Postprzez kawuzet » czwartek, 20 czerwca 2019, 10:27

Mam pytanie do szanownych kolegów:
Czy na forum ktoś coś wie na temat tej żywicznej wersji P jedynki? Przez wyszukiwarkę nie da się nic sprawdzić.
Jestem szczęśliwym posiadaczem tego samolotu, a ponieważ moje doświadczenia z żywicami są co najmniej skromne, chciałbym wiedzieć czy nie natrafię na jakieś rafy, które mogą mnie zniechęcić do takich eksperymentów.
Pozdrawiam
Krzysztof Z
kawuzet
 
Posty: 13
Dołączył(a): niedziela, 23 listopada 2008, 01:07

Reklama

Re: PZL P.1 - S.B.S model - MARTOLA 1/48

Postprzez Mecenas » czwartek, 20 czerwca 2019, 10:38

Jest to model stworzony przez Arma Hobby a produkowany teraz przez SBS. Jakiś czas temu Arma sprzedała formy do modeli żywicznych. U nas na forum było kilka wątków warsztatowych z tym modelem.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: PZL P.1 - S.B.S model - 1/48

Postprzez Artur Rzepka » czwartek, 20 czerwca 2019, 10:45

Chyba nie tyle formy, co projekty komputerowe (a może to i to?). Nie jestem pewien czy na fejsie, ale chwalili się jakimiś poprawkami.

Edit, znalazłem:
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... %2As%2As-R
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: PZL P.1 - S.B.S model - 1/48

Postprzez kawuzet » czwartek, 20 czerwca 2019, 11:29

Ok. Teraz rozumiem, że to reedycja. Choć z tego co widzę w pudełku, to między zdjęciami in-boxa z Arma Hobby, a produktem SBS są znaczące różnice i stąd było moje pytanie.
Swoją drogą to tak niszowy temat, że dziwne by było, żeby Węgrzy sami z siebie opracowali model w dodatku, gdy na naszym rynku, gdzie ma szanse na zbycie był przed chwilą inny polski produkt.
kawuzet
 
Posty: 13
Dołączył(a): niedziela, 23 listopada 2008, 01:07

Re: PZL P.1 - S.B.S model - 1/48

Postprzez Tomasz Mańkowski » czwartek, 20 czerwca 2019, 20:01

kawuzet napisał(a):Swoją drogą to tak niszowy temat, że dziwne by było, żeby Węgrzy sami z siebie opracowali model w dodatku, gdy na naszym rynku, gdzie ma szanse na zbycie był przed chwilą inny polski produkt.


Węgrzy kupili gotowy projekt oraz zapewne model-matkę od ARMA HOBBY i go poprawili / wydrukowali raz jeszcze (przynajmniej częściowo) - a czy to zrobili sami czy np. z pomocą projektanta z ARMY to już inna para kaloszy...
Po drugie - kupili nie tylko ten projekt ale i inne w momencie kiedy ARMA zrezygnowała z produkcji żywic.
Ten polski temat puścili na spółkę z polskim sklepem, który zdecydował się sfinansować Węgrom przynajmniej znaczącą część kosztów produkcji (zgodnie z info na FB model dostępny jest jedynie u węgierskiego producenta i w naszej krajowej Martoli), zatem to zapewne Martola zadecydowała że zakończenie przez ARMA HOBBY produkcji żywic, z punktu widzenia krajowego rynku, było najwyraźniej przedwczesne...
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1237
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy


Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości