N1K1 1/48 Tamiya czy Hasegawa?

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

N1K1 1/48 Tamiya czy Hasegawa?

Postprzez arhtus » czwartek, 27 czerwca 2019, 01:15

Jak w tytule, której firmy model KAWANISHI N1K1 jest lepszy w 48 ?
Z tego co wywnioskowałem ze zdjęć wyprasek to na korzyść tamki nieco głębsze wnęki podwozia i chyba bliżej realiom odtworzyła płócienne pokrycie lotek i sterów, hasegawa zrobiła to wg mnie bardzo mocno i kanciasto, a co do detali, wierności bryły no i składalności to czekam na pomoc :-)
Czy ktoś ładował do tamki żywiczny kokpit Airesa przeznaczony do haski?
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): piątek, 14 listopada 2014, 23:03

Reklama

Re: N1K1 1/48 Tamiya czy Hasegawa?

Postprzez Wojciech Perkowski » czwartek, 27 czerwca 2019, 07:26

Iks lat temu metodą dedukcji (zestaw Hase opracowano szereg lat po zestawie Tamki) uznałem, że Hase lepszy bez specjalnej analizy kształtów i wymiarów. Ponadto porównując wówczas "oczami" - Hase wizualnie bardziej zdetalowany zarówno w odwzorowaniu powierzchni płatowca jaki szczegółowości drobnicy więc pozbyłem się Tamki ( której mimo wszystko nie można nazwać gniotem - sympatyczny nowoczesny zestaw -jak na lata 90-te XX wieku, kiedy bodajże powstał - choć jak wspomniałem uproszczony).
Wojtek
Wojciech Perkowski
 
Posty: 704
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 13:07
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Re: N1K1 1/48 Tamiya czy Hasegawa?

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 1 lipca 2019, 13:40

Ja właśnie skończyłem N1K1 Hasegawy i na świeżo mogę go spokojnie polecić. Porównywałem wypraski Tamiya i wybrałem Hasegawę.
Poziom detali jest bardzo dobry, bardzo ładna powierzchnia i składalność jest na naprawdę wysokim poziomie.
Komory podwozia są faktycznie troszkę puste ale tu kłania się wiek modelu zresztą nie wiem czy Tamiya coś tu lepiej oferuje.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: N1K1 1/48 Tamiya czy Hasegawa?

Postprzez marco2607 » poniedziałek, 1 lipca 2019, 18:36

Zdecydowanie hasegawa.
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Re: N1K1 1/48 Tamiya czy Hasegawa?

Postprzez iras67 » sobota, 6 lipca 2019, 21:33

Kiedys miałem sporo czasu oba - pożyczoną Hasegawę , a swoją Tamkę -skleiłem ją nawet potem . Hasegawa lepsza ale zupełnie nie kumam ( może źle interpretuję materiał zdjęciowy ) tego oprofilowania przejścia skrzydło- kadłub w tym modelu. Wypukłe dziwnie i przyznam że bardzo wyraźnie odróżnia model Haski od Tamiyi. Tamiya to taki model z przełomu kiedy zmienili technologię i jeszcze nie dopracowali wielu niuansów które za kilka lat pozwoliły im na prymat technologiczny. Hasegawa bardziej finezyjne linie i detal. Merytorycznie tez wygląda na lepsza poza tym dziwnym jednym elementem .
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica


Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości