Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez MarCo » sobota, 30 listopada 2019, 17:55

krzy65siek napisał(a):Twoja przydługa tyrada jest mocno nie na temat i nijak ma się do tego, że pokazałeś jedno zdjęcie, podczas gdy istnieje model. Zarówno w postaci chmury punktów, jak i w postaci brył.

Ta, jak twierdzisz tyrada, to tylko reakcja na te wszystkie posty, które naprodukowałeś - nie moja wina ze aż tyle wyszło. Czy nie na temat, to niech oceni Admin - ja wciąz proszę o konkrety i merytorykę.
Pytałem już, gdzie jest ta bryła udostępniona, jak twierdzisz. Gdzie tą chmurę punktów znajdę?

krzy65siek napisał(a):Skoro jest zniekształcony wg Ciebie, to jakie jest zródło kształtu profilu IBG który pokazałeś? Bo nie jest zgodne z profilami teoretycznymi, nie jest zgodne z modelem, nie jest zgodne z oryginałem? To skąd został wymyślony?

Poproszę o konkrety po raz kolejny, tzn chciałbym się dowiedzieć na jakiej podstawie twierdzisz że istnieją niezgodności z profilami teoretycznymi, z modelem (jak się domyślam - Fundacji) oraz z oryginałem.
Na jakiej podstawie twierdzisz, że został wymyślony.
Jakie są różnice pomiędzy: profilem teoretycznym oraz profilem wykreślonym przez Fundację.
Jakie są różnice pomiędzy modelem (ponownie tylko się domyślam ze chodzi Ci o model z Fundacji) a oryginalnym samolotem.
Jakie są różnice pomiędzy wszystkimi trzema profilami.
Tu mogę podpowiedzieć że te różnice są znaczne, ale chciałbym abyś wykazał jakie.
Wykaż proszę, który profil z tych trzech wymienionych, jest wzorcowy do naszych, modelarskich rozważań?
Jak mają się wymienione profile do poszycia zewnętrznego maszyny?

krzy65siek napisał(a):I, na koniec, myślisz, że jak mnie wyzwiesz od idiotów, siląc się na gierki słowne, staniesz się mądrzejszy i bardziej wiarygodny? Szkoda, że na tym forum moderacja nie banuje za obrażanie innych...

Nie, już nie te lata żebym się stał mądrzejszy - z wiekiem moze bardziej doświadczony tylko. Moderacja jak najbardziej banuje za obrażanie innych i ataki personalne. Nie to jest moją intencją ale to Admin oceni.
Pożyteczny idiota to termin społeczny lub polityczny i nie ma nic wspólnego z medycznym. Dlatego podaję definicję, nie mam tylko przekonania czy ją przeczytałeś. Wydaje mi się że przeczytałeś tylko tytuł.
Chodziło mi o to: "osoba zmanipulowana, która przyczynia się nieświadomie do jakiejś sprawy".
Oceniam Twoje zachowanie, nie inteligencję. Uważam, że nie jesteś obiektywny ale stronniczy, zresztą dokładnie tak samo jak Ty oceniasz mnie. To miałem na myśli. Jeśli jesteś nadwrażliwy i się obrażasz zamiast przemyśleć - trudno. Mi tak bardzo nie przeszkadza, że uważasz mnie za wyjątkowo nierzetelnego. Nie obrażam się też za to że doradzasz pogłębienie wiedzy sugerując niedostatki wiedzy (czy umysłowe?) - spoko, jak będę potrzebował to się doszkolę. Póki co, nie widzę takiej potrzeby.
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 11:56

Reklama

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez xmen » sobota, 30 listopada 2019, 18:09

Może szacowna administracja zrobiła by tu wreszcie porządek.Oprócz pierwszego posta zresztą bardzo pomocnego reszta to p.........e o niczym.Dobrze by było żeby osoby z takim zaangażowaniem udzielające się w tej dyskusji pokazywały modele na forum.

Ps.Policzyłem radiatory na cylindrach.Wszystkie modele w tym temacie poległy. :mrgreen: Za grube i liczba się nie zgadza.
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1167
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez Łukasz_K » sobota, 30 listopada 2019, 18:47

ochli napisał(a):Ps.Policzyłem radiatory na cylindrach.Wszystkie modele w tym temacie poległy. Za grube i liczba się nie zgadza.


Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4832
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez pepociufakers » sobota, 30 listopada 2019, 19:38

ochli napisał(a):Może szacowna administracja zrobiła by tu wreszcie porządek.Oprócz pierwszego posta zresztą bardzo pomocnego reszta to p.........e o niczym.Dobrze by było żeby osoby z takim zaangażowaniem udzielające się w tej dyskusji pokazywały modele na forum.


Panowie,
Wnoszę o nie usuwanie postów.
Wnoszę zaś o zablokowanie tematu i otwarcie głosowania - który model P-11 lepszy - AH czy IBG, trzy odpowiedzi: AH, IBG oraz AH i IBG sa na tym samym poziomie. Choć socjologiem nie jestem, jestem ciekaw wyników badań.
Dodatkowe pytanie - czy dyskusja w tym wątku zmieniła Twoje zdanie o modelu AH czy też IBG?

Zdrowie!

ps. żeby ktoś zaraz nie doszukał się tutaj jakiś podtekstów - piszę to z uśmiechem, choć wyniki ankiety z chęcią bym zobaczył.
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 15:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez fragles » sobota, 30 listopada 2019, 19:47

ochli napisał(a):Może szacowna administracja zrobiła by tu wreszcie porządek.


Nie. Administracja to nie salowa, żeby łaziła po wątkach i wynosiła baseny. Jestem przeciwny żeby szanowna administracja ingerowała administracyjnie w ten wątek; po co? Z jednym wszakże wyjątkiem: Jeśli Kolega Piotr Dmitruk wyrazi taką wolę, bo to Jego wątek. Ale mam nadzieję, że nie wyrazi.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1561
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez arhtus » sobota, 30 listopada 2019, 20:29

Tak jest, cenzura, cenzura!!! Przecież nie można mówić źle o produktach AH czy IBG, a jak się mówi źle to powinno się takie wpisy usuwać, bo Ich modele wtedy będą się źle sprzedawać i producenci się obrażą..
To po jakiego są takie fora tematyczne? Póki nie ma tu jakiś chamski wycieczek osobistych i bluzgów to nie widzę nic złego w wyrażaniu swoich opinii na temat modeli.
Sorry ale trochę mnie śmieszy ta ochrona i obrona modelu P-11 AH na tym forum. IBG na tą chwilę deklasuje AH w temacie PZLek imitacją blachy falistej, a przy tym modele IBG są tańsze, czy nie mają wad? mają np. śmigło, które dość, że ma podział z wstawką gratis u nasady do usunięcia to jeszcze wygląda trochę jak dwie sztachety przymocowane do kołpaka, moim zdaniem coś jest nie tak z jego kształtem. Poza tym pomimo dołączonej blaszki, nie ma w niej tablicy i w ogóle model nie daje możliwości wykonania jej w jakości na miarę jakości całego zestawu, tylko jakaś okropna kolorowa kalka, no i jesteśmy zmuszeni dokupić jakiś zamiennik chcąc mieć ten detal w przyzwoitej jakości, a tym samym przewaga w cenie modelu IBG pryska.
Żadne zabiegi obronne już Jedenastce AH nie pomogą jej być lepszym modelem niż jest, więc nie ma co się już tak spinać (to do tych tak mocno broniących ten model) Czy model ten jest beznadziejny, no nie i do momentu pojawienia się modeli IBG był najlepszy, a teraz no to już zależy od tego kto chce iść na jakie kompromisy i co mu się chce poprawiać w modelu (o ile mu się chce :-D )
Ja to bym sobie życzył takiej Jedynastki z blachą od IBG i całą resztę na poziomie jakości jaką osiągnęła AH w Jaczku.
Ostatnio edytowano sobota, 30 listopada 2019, 20:53 przez arhtus, łącznie edytowano 4 razy
arhtus
 
Posty: 554
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez arhtus » sobota, 30 listopada 2019, 20:38

PS
Chociaż żeby być bliżej prawdy w ocenie tych modeli trzeba napisać, że model AH na tą chwilę jest najlepszym modelem P.11c, a model IBG jest najlepszym modelem P.11a w skali 1/72
stan na 30.11.2019. :D
arhtus
 
Posty: 554
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez kojot69 » sobota, 30 listopada 2019, 22:34

Grafikę na pudełkach też możemy oceniać w tym wątku? :mrgreen:
Avatar użytkownika
kojot69
 
Posty: 832
Dołączył(a): niedziela, 8 września 2019, 19:33

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez _OldMan_ » sobota, 30 listopada 2019, 22:43

Obrazek
Avatar użytkownika
_OldMan_
 
Posty: 253
Dołączył(a): sobota, 31 sierpnia 2019, 19:52

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez GrzeM » niedziela, 1 grudnia 2019, 01:48

Marku, sprawa jest bardzo prosta. Chodzi o profil (przekrój poprzeczny) skrzydła, co do którego to Ty twierdzisz, że zrobiliśmy go nieprawidłowo. Bo rzekomo powinien mieć "spłaszczony nosek", a nie ma. W dodatku ogłaszasz to nie tylko na PWMie, ale także na czeskim forum.
Dokładnie tak zapytałem:
GrzeM napisał(a):Marku, a możesz wyjaśnić o co Ci konkretnie chodzi, uzasadnić swoją ocenę?


Dotychczas nie uzasadniłeś, choć napisałeś od tamtego czasu kilka długich postów. Pokazałeś tylko dwa zdjęcia zrobione skośnie do płaszczyzny profilu, na których profilu skrzydła nie widać, przy czym na jednym z tych zdjęć (z Aeroplana) widać wyłącznie nosek żebra bez pokrycia, w dodatku mocno pogięty. Czy to mają być te dowody, obalające prawdziwość profili z naukowego opracowania Fundacji?

I przecież nie jest tak, że nie padły tu merytoryczne argumenty przeciw Twojej hipotezie "spłaszczonego noska". Bogdan Stanek pokazał profile z opracowania Muzeum, Marcin (puskal) profile z opracowania Fundacji.
O te:
Puskal napisał(a):Obrazek
Obrazek


Nałożył też profil naszego modelu na pokazane przez Ciebie zdjęcie. To oczywiście model cyfrowy, ale jest zgodny z tym, co zrobiliśmy w plastiku.
Puskal napisał(a):Obrazek


Ponawiam moją prośbę: jeśli twierdzisz, że nasz profil "jest nieprawidłowy", udowodnij to. Pokaż, gdzie na profilach z Fundacji, Muzeum, a może z jakiegoś innego dobrego źródła, jest to Twoje "spłaszczenie noska". Przecież to musi być bardzo proste. Mówisz że te materiały są słabej rozdzielczości? Eeee tam, w porównaniu do modelu 1/72 są wielkie i dokładne, nawet na 1/32 wystarczą.

Jeśli nie masz dostępu do takich materiałów, daj znać, podeślemy Ci, no problem.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez Maciej Noszczak » niedziela, 1 grudnia 2019, 09:53

Wątek dotyczący PZL'ek 11'stek A'nastek i C'nastek zahaczył o temat Łośka, w związku z czym pozwalam sobie wrzucić celem dalszej dyskusji fragment swoich planów:
Obrazek
Z poważaniem:
arch. Maciej Noszczak

http://www.facebook.com/MNoszczak
Maciej Noszczak
 
Posty: 39
Dołączył(a): niedziela, 2 grudnia 2018, 08:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez HK » niedziela, 1 grudnia 2019, 10:02

GrzeM napisał(a):Ponawiam moją prośbę:

Myślę, że daremnie. Metoda stosowana przez MarCo jawi mi się jako dość paskudna. Tam, gdzie ma rację, (lub może ją mieć) pogardliwie (choć w białych rękawiczkach) wyśmieje adwersarza. Tam gdzie racji nie ma, rozwodni temat w dziesiątkach dygresji a następnie stwierdzi, że nie ma po co ciągnąć dyskusji. Przy okazji też nie cofnie się przed złośliwością i pogardą.
Edit:
Nie oceniam człowieka kryjącego się pod nickiem MarCo, bo go nie znam. Natomiast jego forumowe wcielenie tak odbieram i chyba nie jestem w tym odosobniony.
Ale żeby nie było, że offtop.
Nie jestem jakimś wielkim miłośnikiem jedenastek, ale P.11c zawsze chciałem mieć. Rozdłubałem kiedyś Hellera, ale ogrom pracy mnie zniechęcił. Azur-em się rozczarowałem, bo okazało się, że mój waloryzowany Heller już i tak jest lepszy. Byłem już blisko zakupu AH, ale IBG zapowiedziało swój "wkrótce". Postanowiłem poczekać (nie spodziewałem się, że tak długo), bo AH budził moje wątpliwości. Brak odzielnych powierzchni sterowych, blok silnika zintegrowany z osłoną i uproszczony kolektor zapowiadał sporo rzeźby w tych okolicach.
IBG pod tym względem zapowiada się OK, a w sytuacji gdy nie ma jakichś zdecydowanych wad i słabości w porównaniu z AH wybór jest prosty.
Co do porównań IBG ze światowym poziomem, (bo żadnego modelu AH nie miałem) to jest "dobrze, ale nie beznadziejnie". Zrobiłem Łosia i zdecydowanie to nie jest Tamiya czy nowy Eduard. Raczej nowy Airfix, choć wady i zalety są inaczej rozłożone.
P.S. Oszklenie w jedenastkach IBG to porażka. Absolutna. Ciekawe, czy "szybka" z AH pasuje.
Hendryk
HK
 
Posty: 514
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 11:07

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez GrzeM » niedziela, 1 grudnia 2019, 12:27

Maciej Noszczak napisał(a):Wątek dotyczący PZL'ek 11'stek A'nastek i C'nastek zahaczył o temat Łośka, w związku z czym pozwalam sobie wrzucić celem dalszej dyskusji fragment swoich planów:
Obrazek

Dzięki Maćku, to ładnie wszystko wyjaśnia!

HK napisał(a):
GrzeM napisał(a):Ponawiam moją prośbę:

Myślę, że daremnie. Metoda stosowana przez MarCo jawi mi się jako dość paskudna. Tam, gdzie ma rację, (lub może ją mieć) pogardliwie (choć w białych rękawiczkach) wyśmieje adwersarza. Tam gdzie racji nie ma, rozwodni temat w dziesiątkach dygresji a następnie stwierdzi, że nie ma po co ciągnąć dyskusji. Przy okazji też nie cofnie się przed złośliwością i pogardą.

Moje odczucia są podobne.

Pozdrawiam Was!
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez iras67 » niedziela, 1 grudnia 2019, 14:36

HK napisał(a):P.S. Oszklenie w jedenastkach IBG to porażka. Absolutna. Ciekawe, czy "szybka" z AH pasuje.
Musisz sie wysilić i zrobić wersje klisza +fototrawione ramki, Wszystko jest w zestawie. Będzie Git :mrgreen:
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez MarCo » niedziela, 1 grudnia 2019, 15:03

Odpisuję w odwrotnej kolejności, ale myślę że paru osobom się przyda takie wyjaśnienie.

HK napisał(a):Myślę, że daremnie. Metoda stosowana przez MarCo jawi mi się jako dość paskudna. Tam, gdzie ma rację, (lub może ją mieć) pogardliwie (choć w białych rękawiczkach) wyśmieje adwersarza. Tam gdzie racji nie ma, rozwodni temat w dziesiątkach dygresji a następnie stwierdzi, że nie ma po co ciągnąć dyskusji. Przy okazji też nie cofnie się przed złośliwością i pogardą.

Henryk, jesteś manipulowany. To nie ja rozwadniam wątek. I mam taką zasadę, że staram się nie zabierać głosu nie mając argumentów. Po jakiejkolwiek krytyce jakiegokolwiek modelu AH, załoga pisze swoje posty tak, żeby wyszło, że są atakowani. Prowokują, przedstawiają w złym świetle i wypaczają intencje. Nawet ostatni post Grześka powyżej właśnie tak działa - wybrane kawałki ulepione tak, żeby wyszło że to ja wszczynam bajzel a później wycofuję się rakiem z zarzutów i nie kończę tematu bo "przegrałem", i nie mam argumentów. O tym poniżej bezpośrednio do Grześka, ale zanim: przeczytaj wątek od początku, mój pierwszy post i poszukaj w nim złośliwości. Zauważ, kto zaczął awanturę. Później przeczytaj moją odpowiedź do Grześka poniżej, tam - mam nadzieję - zobaczysz - też - kilka nagięć. Otwórz oczy i nie oceniaj powierzchownie. AH wymyśliła sobie wroga - i wygląda na to że akurat jak na złość mnie.
Moje posty czytaj starając się nie dopisywać do nich emocji. Są szczere do bólu i ten ból pewnej części ciała w AH bardzo widać - ale nie są nacechowane niechęcią. Duża niechęć do mnie jest widoczna ze strony AH ale ja to rozumiem, nawet o tym trochę piszę kilka stron temu.
Moje posty są długie bo przychodzę tu od czasu do czasu i zbieram do kupy co inni naprodukowali i na to zbiorczo odpisuję. Nie ślęczę tu nonstop, sprawdzając co kto i o czym napisał.
Wbrew temu co obrażalscy piszą, szanuję zdanie innych - różnica jest tylko taka że jak ja napiszę co o kimś myślę (pozdrowienia dla Krzyśka) to się obraża, natomiast jak o mnie ktoś coś - to przyjmuję. Ma prawo tak uważać a ja nie mam problemu z tym, że nie każdy mnie lubi.
Troche dystansu do siebie, Panowie. Dyskutujemy o plastikowych zabawkach, nie o dobrach narodowych.

GrzeM napisał(a):Marku, sprawa jest bardzo prosta. Chodzi o profil (przekrój poprzeczny) skrzydła, co do którego to Ty twierdzisz, że zrobiliśmy go nieprawidłowo. Bo rzekomo powinien mieć "spłaszczony nosek", a nie ma. W dodatku ogłaszasz to nie tylko na PWMie, ale także na czeskim forum.

Grzesiek - czepiłeś się tego i z uporem godnym lepszej sprawy nie chcesz przestać. Może najpierw ustalcie wspólną wersję wewnątrz firmy i zacznijcie mówić jednym tonem. Nie doszło do rzeczowej dyskusji bo zanim cokolwiek wyjaśniłem, zostałem zakrzyczany i przez Was i przez Waszych pretorian. Ostatecznie Marcin pokazał co pokazał i stwierdził że kończy wątek - przychylam się ku temu, obiecałem milczeć i już nie pisać o tym. W tym momencie mogliście uznać ze sprawa jest wyjaśniona, a Marcin się ze mną nie zgodził i ja "przegrywam".
Teraz wracasz do tego i się domagasz kolejnych wypowiedzi. To EOT czy nie?
Jeśli chodzi o czeskie forum, to ponownie wchodzisz w rolę poszkodowanego na siłę. Od samego początku AH ma taką retorykę jak jest dramatycznie poszkodowana przez niesprzyjających i złośliwych ludzi. Przedstawiasz to czytającym tak, jakby się wydarzył jakiś straszny dramat. Zakładam że nikt nie sprawdził o czym mówisz, bo przecież takie "poważne zarzuty" to musiała być niezła awaria.
Na czeskim forum, 10 stron temu w wątku ogólnym, dotyczącym nowości 1/72 sprostowałem Czechów w kontekście modelu IBG, bo Czesi źle zrozumieli słowa Kamila - po prostu nasze języki sa podobne, ale jednak nie takie same i łatwo wypaczyć intencje autora. Po moim jednym, jedynym, poście nie było żadnych - ani jednego - dalszego posta w temacie PZL. Dziesięć stron temu.
Po prostu wątek poszedł dalej, piszą dalej o nowościach. Leży ten post głęboko zagrzebany i nikt o nim nie wie. Nagle wchodzisz z tym zarzutem że to nieładne i żądasz tam sprostowań - tak jak napisałem wcześniej, to mnie nie rozbawiło. Wyjaśnienie masz kilka stron temu.

GrzeM napisał(a):Dotychczas nie uzasadniłeś, choć napisałeś od tamtego czasu kilka długich postów. Pokazałeś tylko dwa zdjęcia zrobione skośnie do płaszczyzny profilu, na których profilu skrzydła nie widać, przy czym na jednym z tych zdjęć (z Aeroplana) widać wyłącznie nosek żebra bez pokrycia, w dodatku mocno pogięty. Czy to mają być te dowody, obalające prawdziwość profili z naukowego opracowania Fundacji?

Czy to jest deklaracja, że Wasz model ma skrzydło zrobione z profili Fundacji? Zanim odpiszesz twierdząco, skonsultuj to z Marcinem.
Jeśli nie, bo wiem, że się mocno zagalopowałeś - to przeczytaj moje posty jeszcze raz. Nie napisałem że cały nosek mi się nie podoba - a Ty już w zacietrzewieniu rozszerzyłeś to na wszystkie profile i drzesz szaty jakby Wasz model był jakąś świętością odartą z czci i godności. Nie podoba mi się zewnątrzna część skrzydła - mniej więcej ta, którą Marcin zasłonił na Waszym skrzydle profilami Fundacji - a żółty obszar który zaznaczyłem miał sprecyzować o której częsci zamierzam mówić, a nie miał wskazywać co jest złe.

Marcin, odpowiadając na mój post pokazał dwa wybrane profile z ogólnodostępnego dokumentu fundacji. Nie on je wybrał, tylko Fundacja, bo w tym konkretnym dokumencie innych profili nie ma. Ma to sprawiać wrażenie że macie źródłowe pliki Fundacji i przyznam że skonstruował to na tyle dobrze że i Ty w to uwierzyłeś. Ja nie, bo juz dawno wszystkie ich dokumenty znam. I wiele więcej, o czym mogłeś wywnioskować z moich wcześniejszych postów. Przestańcie grać nieczysto. Zresztą przypomina mi to trochę sprawę kabiny Hurricane i rysunki fabryczne przez Was zmodyfikowane - nie, tego tematu też nie ciągnijmy.

Napisałem, że różnice sa drobne - nie, źle - upierasz się nadal ciągnąć temat.
Napisałem, że nie chcę ciąć tego skrzydła w plasterki i porównywać z profilami (whtaever - może być że Fundacji) - ponownie źle, nadal się upierasz ciągnąć temat.
Napisałem, że nakładanie CADa na zdjęcia nie ma sensu bo w plastiku mogło wyjść inaczej a deklaracja że wyszło identycznie to tylko słowa - znowu źle, upierasz się ciągnąć temat.
Przez pięć stron wałkujemy ten drobiazg bez sensu, a ja naprawdę wolę, żeby Admin to posprzątał bo nie jest moją intencją robić Wam jakiekolwiek opinie. Napisałem, że uprawiasz Damage PR - to powinien być dla Ciebie jasny sygnał, że lepiej się wycofać i dać sobie spokój, tak po prostu olać temat.
Upierasz się nadal wałkować?

GrzeM napisał(a):I przecież nie jest tak, że nie padły tu merytoryczne argumenty przeciw Twojej hipotezie "spłaszczonego noska". Bogdan Stanek pokazał profile z opracowania Muzeum, Marcin (puskal) profile z opracowania Fundacji.

Czytaj ze zrozumieniem moje odpowiedzi. Nie z zacietrzewieniem. Bogdan pokazał profile teoretyczne wykreślone z funkcji. Nie odpowiadają faktycznym profilom samolotu. Oczywiste jest dla mnie, że ani on, ani Ty nie macie o tym pojęcia, dlatego to skomentowałem.
Marcin użył dwóch profili Fundacji, ogólnie dostępnych - choć oczywiście jak dobrze poszukasz (po ostatnim zdaniu zakładam że już to zrobiłeś) to znajdziesz je wszystkie.
Te profile które znajdziesz, są obrysem żeber wewnętrznej konstrukcji, a nie powłoki zewnętrznej.

GrzeM napisał(a):Jeśli nie masz dostępu do takich materiałów, daj znać, podeślemy Ci, no problem.

Nie, dziękuję - nie trzeba. Zamiast tego pokaż, z jakich materiałów korzystacie - najlepiej tak, żeby każdy mógł sobie je zobaczyć. Jest to gdzies publicznie umieszczone? To link proszę.
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 11:56

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości