Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez Jostein » sobota, 7 grudnia 2019, 15:50

GrzeM napisał(a):
Jostein napisał(a):To właśnie pan pisał, jak to Arma jest idealna, według skanów (co okazało się bzdurą i warto by to jednak odwołać), zaś IBG- zła.


Proszę nie kłamać. To co pisałem wszystko jest w tym wątku, każdy może to sprawdzić. Nie ma tam nic takiego, co Pan mi zarzuca.

A istotnie, zamierzałem skierować tę uwagę do użytkownika krzy65siek. Nie wiem, dlaczego nie zapisałem drugiego cytatu, za co przepraszam.

Nadal jednak twierdzę, że IBG zrobiło model lepszy tak pod względem powierzchni płata, jak i jego profilu, na co otrzymałem przekonujący dowód.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez iras67 » sobota, 7 grudnia 2019, 16:21

A tak się zapytam czy jesteście na 100% pewni jaki profil skrzydła posiadał Kobuz? Zamiast przeprowadzać dochodzenie na dwóch jednak trochę różniących się budową modelach nie lepiej poczekać na model IBG P.11c. Pytam bo mój słabo zorientowany w języku kolega angielskojęzyczny pyta o co chodzi w tym wątku. Panele inne , kadłub inny... What a fuck dosłownie :mrgreen:
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez xmen » sobota, 7 grudnia 2019, 16:39

iras67 napisał(a):A tak się zapytam czy jesteście na 100% pewni jaki profil skrzydła posiadał Kobuz? Zamiast przeprowadzać dochodzenie na dwóch jednak trochę różniących się budową modelach nie lepiej poczekać na model IBG P.11c. Pytam bo mój słabo zorientowany w języku kolega angielskojęzyczny pyta o co chodzi w tym wątku. Panele inne , kadłub inny... What a fuck dosłownie :mrgreen:


Chodzi o to czyje będzie na wierzchu.Spierają się "pretorianie" IBG i "pretorianie " ArmaHobby.Modele zeszły już na drugi plan.Dysktują o rzeczach które 90% sklejających modele ma w doopie.Grunt że się coś dzieje na forum.
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1161
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez GrzeM » sobota, 7 grudnia 2019, 18:16

fragles napisał(a):
GrzeM napisał(a):Rozumiem żart, natomiast faktycznie warto przypomnieć, kim jest Maciej Noszczak. ...


Daj spokój! To naprawdę żart! :mrgreen:

Trzeba Was, dyskutantów, trochę rozładować w tym wątku. :)


Maciej Noszczak napisał(a):Oczywiście, że to był żart i tak go odczytałem :) Nie wiem czemu GrzegorzM trochę się nastroszył :) :) :)
Pozdrawiam bardzo serdecznie :)


Rzeczywiście, temperatura jest wysoka i warto schładzać, ale i mnie odczytaliście zbyt ostro. Ja się tu wcale nie nastroszyłem, zrozumiałem żart, natomiast uznałem że warto Maćka szerzej przedstawić, bo nie jest to pierwszy z brzegu sklejacz modeli. :lol:

Jostein napisał(a): A istotnie, zamierzałem skierować tę uwagę do użytkownika krzy65siek. Nie wiem, dlaczego nie zapisałem drugiego cytatu, za co przepraszam.

Bardzo te przeprosiny doceniam, zwłaszcza w tym "gorącym" wątku. Każdy ma prawo się pomylić, liczy się, jak się zachowa potem. Josteinie, szacun!
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez cris » sobota, 7 grudnia 2019, 19:04

GrzeM napisał(a): Rzeczywiście, temperatura jest wysoka i warto schładzać, ale i mnie odczytaliście zbyt ostro. Ja się tu wcale nie nastroszyłem, zrozumiałem żart, natomiast uznałem że warto Maćka szerzej przedstawić, bo nie jest to pierwszy z brzegu sklejacz modeli. :lol:

Jostein napisał(a): A istotnie, zamierzałem skierować tę uwagę do użytkownika krzy65siek. Nie wiem, dlaczego nie zapisałem drugiego cytatu, za co przepraszam.

Bardzo te przeprosiny doceniam, zwłaszcza w tym "gorącym" wątku. Każdy ma prawo się pomylić, liczy się, jak się zachowa potem. Josteinie, szacun!

No i ,,para'' powoli schodzi :mrgreen: Teraz wszyscy idziemy na kielicha (albo kilka ) potem ,,braterski niedźwiadek'' ,a rano z powodu bólu głowy i tak jakieś tam ,,noski'' wszyscy będą mieli gdzieś. :mrgreen:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez Jostein » sobota, 7 grudnia 2019, 23:55

iras67 napisał(a):A tak się zapytam czy jesteście na 100% pewni jaki profil skrzydła posiadał Kobuz? Zamiast przeprowadzać dochodzenie na dwóch jednak trochę różniących się budową modelach nie lepiej poczekać na model IBG P.11c. Pytam bo mój słabo zorientowany w języku kolega angielskojęzyczny pyta o co chodzi w tym wątku. Panele inne , kadłub inny... What a fuck dosłownie :mrgreen:


Tu chodzi o to, że właśnie model P.11c od ArmaHobby ma sp...ony profil płata. Jako dodatek zresztą do kiepściutkiej powierzchni tegoż, niechlujnego wykonania, o czym świadczą liczne zapadliska, będące zresztą znakiem firmowym Army. Co zresztą przy - nie wiem, jakim cudem - źle uplasowanej chłodnicy oleju naprawdę dziwić nie powinno. Arma zrobiła ten wypust "lewą ręką przez prawe ramię" i tyle. Dziwię się tylko, że ktoś miał czelność pisać, że "idelanie pasuje do planów powstałych wskutek skanowania przestrzennego". Dziwię się, że na jedno słowo krytyki zlatuje się tu kohorta ludzi broniąca tego gniota.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez xmen » niedziela, 8 grudnia 2019, 09:08

Jostein napisał(a):
iras67 napisał(a):A tak się zapytam czy jesteście na 100% pewni jaki profil skrzydła posiadał Kobuz? Zamiast przeprowadzać dochodzenie na dwóch jednak trochę różniących się budową modelach nie lepiej poczekać na model IBG P.11c. Pytam bo mój słabo zorientowany w języku kolega angielskojęzyczny pyta o co chodzi w tym wątku. Panele inne , kadłub inny... What a fuck dosłownie :mrgreen:


Tu chodzi o to, że właśnie model P.11c od ArmaHobby ma sp...ony profil płata. Jako dodatek zresztą do kiepściutkiej powierzchni tegoż, niechlujnego wykonania, o czym świadczą liczne zapadliska, będące zresztą znakiem firmowym Army. Co zresztą przy - nie wiem, jakim cudem - źle uplasowanej chłodnicy oleju naprawdę dziwić nie powinno. Arma zrobiła ten wypust "lewą ręką przez prawe ramię" i tyle. Dziwię się tylko, że ktoś miał czelność pisać, że "idelanie pasuje do planów powstałych wskutek skanowania przestrzennego". Dziwię się, że na jedno słowo krytyki zlatuje się tu kohorta ludzi broniąca tego gniota.



Na co 90% sklejających nie zwróci uwagi tylko zajmie się klejeniem.Właśnie podziwiam dziurę na wylot od wypychacza w tyle kadłuba w P-24 IBG.Ciekawe co robiła kontrola jakości w tej firmie robiącej modele na "światowym" poziomie.Gdyby to się przytrafiło w modelu Army to serwer by się zawiesił a tu cisza.
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1161
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez Łukasz_K » niedziela, 8 grudnia 2019, 09:58

Jostein napisał(a):
iras67 napisał(a):A tak się zapytam czy jesteście na 100% pewni jaki profil skrzydła posiadał Kobuz? Zamiast przeprowadzać dochodzenie na dwóch jednak trochę różniących się budową modelach nie lepiej poczekać na model IBG P.11c. Pytam bo mój słabo zorientowany w języku kolega angielskojęzyczny pyta o co chodzi w tym wątku. Panele inne , kadłub inny... What a fuck dosłownie :mrgreen:


Tu chodzi o to, że właśnie model P.11c od ArmaHobby ma sp...ony profil płata. Jako dodatek zresztą do kiepściutkiej powierzchni tegoż, niechlujnego wykonania, o czym świadczą liczne zapadliska, będące zresztą znakiem firmowym Army. Co zresztą przy - nie wiem, jakim cudem - źle uplasowanej chłodnicy oleju naprawdę dziwić nie powinno. Arma zrobiła ten wypust "lewą ręką przez prawe ramię" i tyle. Dziwię się tylko, że ktoś miał czelność pisać, że "idelanie pasuje do planów powstałych wskutek skanowania przestrzennego". Dziwię się, że na jedno słowo krytyki zlatuje się tu kohorta ludzi broniąca tego gniota.


Jeżeli naiwnie myślałem że rozmawiamy tu o wadach zabawek politechnicznych, to właśnie pozbawiłeś mnie złudzeń.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4811
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez Maciej Noszczak » niedziela, 8 grudnia 2019, 10:02

Jostein napisał(a):
Tu chodzi o to, że właśnie model P.11c od ArmaHobby ma sp...ony profil płata. Jako dodatek zresztą do kiepściutkiej powierzchni tegoż, niechlujnego wykonania, o czym świadczą liczne zapadliska, będące zresztą znakiem firmowym Army. Co zresztą przy - nie wiem, jakim cudem - źle uplasowanej chłodnicy oleju naprawdę dziwić nie powinno. Arma zrobiła ten wypust "lewą ręką przez prawe ramię" i tyle. Dziwię się tylko, że ktoś miał czelność pisać, że "idelanie pasuje do planów powstałych wskutek skanowania przestrzennego". Dziwię się, że na jedno słowo krytyki zlatuje się tu kohorta ludzi broniąca tego gniota.


Obrazek
Z poważaniem:
arch. Maciej Noszczak

http://www.facebook.com/MNoszczak
Maciej Noszczak
 
Posty: 39
Dołączył(a): niedziela, 2 grudnia 2018, 08:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez HK » niedziela, 8 grudnia 2019, 10:14

Jostein napisał(a):Dziwię się, że na jedno słowo krytyki zlatuje się tu kohorta ludzi broniąca tego gniota.

Błędy w jedenastce Army są doskonale znane i opisane przez wielu ze znacznie większą klasą niż powyżej. I nikt nie nazywa tego modelu gniotem bo po pierwsze to nieprawda, a po drugie taki ton krytyki jest słaby. Profil? Nikt normalny nie ocenia rzetelności modelu w 1/72 po profilu płata! Chyba, że odchyłki są uderzające na pierwszy rzut oka, a tu nie są i w obydwu modelach można się czepić. A i tak myślę, że zgodność profilu z oryginałem P-11c u AH i IBG jest lepsza niż w większości dowolnch modeli obecnych na rynku.
To po co wyciągasz po raz kolejny błędy modelu? Dla informacji? Nie - ta jest znana. Żeby wyrazić opinię? Wyraziłeś wcześniej.
Nie oszukujmy się. Chodzi o hejt. Taka forma postu przy świadomości, że są tu ludzie, którzy ten model tworzyli to co najmniej brak klasy.
Hendryk
HK
 
Posty: 514
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 11:07

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez Maciej Noszczak » niedziela, 8 grudnia 2019, 10:33

Tak na marginesie całej dyskusji, gdzie w 100% zgadzam się z HK, przypomniał mi się film wypuszczony swego czasu przez Schulza w odpowiedzi na krytykę ich nowego wtedy modelu Spitfire w skali 1/72. Kłótnia zdaje się była bratobójcza pomiędzy AZ Model i Eduard.

Eduard zareagował wtedy rewelacyjnie. Ze swej strony również uważam, że taki sposób pomiarów i badań obu w mojej opinii fajnych zestawów IBG i AH powinien być poczyniony.

Szanowny hejterze... Zrób to! Zrób to a'la Eduard. Jeszcze przed schabowym podanym do niedzielnego stołu. Zanim mąż/żona, kochanek/kochanka twoja ręka zaczną pichcić pomidorową. Wywar z hejtowanej P-11a/c/g P-24 będzie najlepszy i zatruje tobie cały tydzień.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=npdFjrpf9LY[/youtube]

https://youtu.be/npdFjrpf9LY
Ostatnio edytowano niedziela, 8 grudnia 2019, 11:01 przez Maciej Noszczak, łącznie edytowano 1 raz
Z poważaniem:
arch. Maciej Noszczak

http://www.facebook.com/MNoszczak
Maciej Noszczak
 
Posty: 39
Dołączył(a): niedziela, 2 grudnia 2018, 08:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez Jostein » niedziela, 8 grudnia 2019, 10:52

HK napisał(a):
Jostein napisał(a):Dziwię się, że na jedno słowo krytyki zlatuje się tu kohorta ludzi broniąca tego gniota.

Błędy w jedenastce Army są doskonale znane i opisane przez wielu ze znacznie większą klasą niż powyżej. I nikt nie nazywa tego modelu gniotem bo po pierwsze to nieprawda, a po drugie taki ton krytyki jest słaby. Profil? Nikt normalny nie ocenia rzetelności modelu w 1/72 po profilu płata! Chyba, że odchyłki są uderzające na pierwszy rzut oka, a tu nie są i w obydwu modelach można się czepić. A i tak myślę, że zgodność profilu z oryginałem P-11c u AH i IBG jest lepsza niż w większości dowolnch modeli obecnych na rynku.
To po co wyciągasz po raz kolejny błędy modelu? Dla informacji? Nie - ta jest znana. Żeby wyrazić opinię? Wyraziłeś wcześniej.
Nie oszukujmy się. Chodzi o hejt. Taka forma postu przy świadomości, że są tu ludzie, którzy ten model tworzyli to co najmniej brak klasy.


Dlatego, panie HK, że ludzie pańskiego pokroju przez cały czas NEGUJĄ tę informację bądź temu przyklaskują. I gromadnie uprawiają odwracanie kota ogonem. To jest dopiero klasa!
I nie per "ty", panie HK, bośmy ani bruderszaftu nie pili, ani świń razem nie pasali.

Co do pana Noszczaka, to mógłbym co prawda pokazać tu, że w kwestii Army jest pan dość odległy od obiektywizmu, ale nie chcę zniżać się do pańskiego poziomu i "klasy". Ponadto ta sama uwaga, co do pana HK - bruderszaftu nie piliśmy.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez xmen » niedziela, 8 grudnia 2019, 10:58

To jest zemsta ze strony Pana Jostein za brak polskiego malowania w modelu Hurricane Mk.IIc. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1161
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez wacus47 » niedziela, 8 grudnia 2019, 11:01

Jostein - savoir vivre każdego forum internetowgo od samego początku jest taki, że nigdy nie mówimy sobie per Pan, tylko per Ty. To co Ty proponujesz to bycie bucem z manią wyższości.
wacus47
 
Posty: 315
Dołączył(a): piątek, 15 lutego 2008, 11:14
Lokalizacja: Zgierz

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez HK » niedziela, 8 grudnia 2019, 11:02

Odpowiem po chamsku, w myśl zasady "lekarzu spróbuj swego lekarstwa".
Świń wolałbym bym z "panem" nie pasać "panie" Jostein, bo nie chciałbym ich narażać na takie towarzystwo. To są miłe zwierzęta.
Hendryk
HK
 
Posty: 514
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 11:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości