Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez Maciej Noszczak » niedziela, 8 grudnia 2019, 10:06

Jostein napisał(a):Co do pana Noszczaka, to mógłbym co prawda pokazać tu, że w kwestii Army jest pan dość odległy od obiektywizmu, ale nie chcę zniżać się do pańskiego poziomu i "klasy". Ponadto ta sama uwaga, co do pana HK - bruderszaftu nie piliśmy.


Proszę śmiało bez krępacji.
BTW czy modele zaprawione jadem ze żmiji już się pichcą do niedzielnego stołu? :) :) :)
Z poważaniem:
arch. Maciej Noszczak

http://www.facebook.com/MNoszczak
Maciej Noszczak
 
Posty: 39
Dołączył(a): niedziela, 2 grudnia 2018, 07:58
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez cooper69 » niedziela, 8 grudnia 2019, 12:52

ochli napisał(a):To jest zemsta ze strony Pana Jostein za brak polskiego malowania w modelu Hurricane Mk.IIc. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Z ust mi to wyjąłeś!
No I protest, że modele są za drogie!

A w ogóle prafdzifi "patrioci" (fszyscy) powinni dostawać za darmo! HOWGH
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 862
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 10:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez Aleksander » niedziela, 8 grudnia 2019, 15:06

Się wtrącę...
PAX VOBISCUM, Panowie!
Zaczęło się niewinnie, a przy tej eskalacji niechęci za chwilę skończy się ustawką.
To tylko modele w skali 1/72, więc może czas na wypuszczenie z siebie nadmiaru pary i spokojne podejście do tematu?
BTW - ja mam obydwa modele i obydwa skleję, nie oglądając się na ich wady i postawię obok zestawów "Ruchu" - i tak będą się prezentować o niebo lepiej.
IMHO - warto walczyć o poprawność modelarską, ale życia bym za to nie oddawał...
Polejcie wodę na miecze...
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez cris » niedziela, 8 grudnia 2019, 16:09

ochli napisał(a):Właśnie podziwiam dziurę na wylot od wypychacza w tyle kadłuba w P-24 IBG.Ciekawe co robiła kontrola jakości w tej firmie robiącej modele na "światowym" poziomie.Gdyby to się przytrafiło w modelu Army to serwer by się zawiesił a tu cisza.

Paweł a tę ,,dziurę'' to masz we własnym zakupionym już modelu ?


Co do ,,dyskusji", jak już paru Kolegów zauważyło ;to ten profil/nosek itp. był tylko pretekstem do rozdrapania starych ,,przyschniętych strupów'' .
Nie czarujmy się; każdy ma jakiegoś ,,idola " na forum, który mu gdzieś kiedyś, być może, ,,nacisną na odcisk'' w jakiejś dyskusji/rozważaniach /porównaniach ,i vice versa . :->
A że nasze pesele zaczynają się w większości od,,małej cyfry" to kręgosłupy nam zesztywniały i przetłumaczyć coś ciężko. :mrgreen:
Przypuszczam ( a nawet jestem pewien) że tu nie chodzi o Firmy ,a ,,zadry'' do konkretnych osób -,,zadry modelarskie'' ,rzecz jasna ,bo forum przecież tematyczne. ;o)
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 19:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez potez » niedziela, 8 grudnia 2019, 16:21

Preciez ta dyskusja jet bez sensu :)
Arma niepotrzebnie pchała sie w tak trudne tehnologicznie modele na smym początku - ten nowy Hurri Mk.II pokazuje, że zaczybaja fajnie ogarniac bryłę ale zacynanie od naszych megatrudnych technologicznie blach żłobkowanych to samobójstwo - co pięknie widac na przykłądzie P.7
IBG robi fajne składalne modele z lłądnymi fakturami i wieloma pietami.
Ale ta dyskusja jest o niczym - no może poza tym, że zaczeło się plasterkowanie modeli. Teraz juz żaden in box bez plasterkowanych profili nie będzie dokładny ;)
ps: ( tak na oko to rzeczywuście coś jest z tymi profilami, na zdjęciach leżących postrzałków fotografowanych praz turystów z wermahtu linie podziałowe nie sa ani tak wypukłe jak w armie ani tak płaskie jak w IBG - gdzieś po środku to leży.
ps2: w 48 wszystki P.11a, P11c, i P7 jakie sa dostępne ( wtrysk, vacu, żywica) maja zwalone profile i to po grubasie, zwłaszcza część przkadłubowa do pierwszego załamania :D . Na szczęście nikt się temu nie przyglądał i nie ma rozdrapywania szat. Może dlategoi, że nikt tych modeli nie robi :P :lol:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez xmen » niedziela, 8 grudnia 2019, 16:37

cris napisał(a):
ochli napisał(a):Właśnie podziwiam dziurę na wylot od wypychacza w tyle kadłuba w P-24 IBG.Ciekawe co robiła kontrola jakości w tej firmie robiącej modele na "światowym" poziomie.Gdyby to się przytrafiło w modelu Army to serwer by się zawiesił a tu cisza.

Paweł a tę ,,dziurę'' to masz we własnym zakupionym już modelu ?


Co do ,,dyskusji", jak już paru Kolegów zauważyło ;to ten profil/nosek itp. był tylko pretekstem do rozdrapania starych ,,przyschniętych strupów'' .
Nie czarujmy się; każdy ma jakiegoś ,,idola " na forum, który mu gdzieś kiedyś, być może, ,,nacisną na odcisk'' w jakiejś dyskusji/rozważaniach /porównaniach ,i vice versa . :->
A że nasze pesele zaczynają się w większości od,,małej cyfry" to kręgosłupy nam zesztywniały i przetłumaczyć coś ciężko. :mrgreen:
Przypuszczam ( a nawet jestem pewien) że tu nie chodzi o Firmy ,a ,,zadry'' do konkretnych osób -,,zadry modelarskie'' ,rzecz jasna ,bo forum przecież tematyczne. ;o)


Tak.We własnym zakupionym już modelu.Ja sobie z tym poradzę ale coś takiego powinno być wychwycone na etapie próbnych wtrysków.
Pokazać zdjęcie?
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1138
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 10:02

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez cris » niedziela, 8 grudnia 2019, 16:51

Po prostu reklamacja , napisz do IBG i wyślij fotki ,powinni przysłać drugą ramkę z kadłubem .
Pytałem bo w tej recenzji jest wszystko ok z kadłubem.
https://nowosci.plastikowe.pl/aktualnos ... ice-72524/
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 19:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez xmen » niedziela, 8 grudnia 2019, 16:58

cris napisał(a):Po prostu reklamacja , napisz do IBG i wyślij fotki ,powinni przysłać drugą ramkę z kadłubem .
Pytałem bo w tej recenzji jest wszystko ok z kadłubem.
https://nowosci.plastikowe.pl/aktualnos ... ice-72524/


Tak jak napisałem wyżej poradzę sobie.Nie z takimi rzeczami sobie człowiek radził.Najwyżej zrobię kiepskie fotki żeby nie było widać niedoróbek. :mrgreen: :mrgreen

W recenzji KFS na facebooku też był pokazany ten feler.
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1138
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 10:02

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez GrzeM » niedziela, 8 grudnia 2019, 17:11

cris napisał(a):Po prostu reklamacja , napisz do IBG i wyślij fotki ,powinni przysłać drugą ramkę z kadłubem .
Pytałem bo w tej recenzji jest wszystko ok z kadłubem.
https://nowosci.plastikowe.pl/aktualnos ... ice-72524/

Cris, nie żartuj. To nie jest "recenzja" tylko tekst reklamowy producenta. Plastikowe.pl jest wyraźnie oznaczone: "Pod patronatem IBG Models".
Ostatnio edytowano niedziela, 8 grudnia 2019, 17:15 przez GrzeM, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez cris » niedziela, 8 grudnia 2019, 17:14

*
Ostatnio edytowano niedziela, 8 grudnia 2019, 17:21 przez cris, łącznie edytowano 1 raz
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 19:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez cris » niedziela, 8 grudnia 2019, 17:20

ochli napisał(a):W recenzji KFS na facebooku też był pokazany ten feler.

No to że Kamil Feliks Sztarbała pokazał ,,dziurę'' to już wszyscy wiedzą .
Dlatego pytałem się czy Twój model też tak ma ,bo Kolega Kamil to mógł do recenzji dostać taki właśnie z jakiegoś ,,lekkiego odrzutu''- a co, zawsze będzie dostawał cacy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

GrzeM napisał(a):
cris napisał(a):Po prostu reklamacja , napisz do IBG i wyślij fotki ,powinni przysłać drugą ramkę z kadłubem .
Pytałem bo w tej recenzji jest wszystko ok z kadłubem.
https://nowosci.plastikowe.pl/aktualnos ... ice-72524/

Cris, nie żartuj. To nie jest "recenzja" tylko tekst reklamowy producenta. Plastikowe.pl jest wyraźnie oznaczone: "Pod patronatem IBG Models".

No tak prawda ! pewnie dlatego wybrali najlepsiejszy kadłub ze stosy wyprasek ,a inne maja dziury .
Uff- dzięki Grzegorz , w takim razie nie kupię tego P 24 ,tylko zlepie sobie z Azura ,kto wie co jeszcze czyha w tym modelu.
Może AH ma w bliskich planach wypuścić P-24 to poczekam (naprawdę bez złośliwości) po Jaku 1 jest nadzieja 8-)
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 19:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez RAV » niedziela, 8 grudnia 2019, 17:37

ochli napisał(a):
cris napisał(a):
ochli napisał(a):Właśnie podziwiam dziurę na wylot od wypychacza w tyle kadłuba w P-24

Paweł a tę ,,dziurę'' to masz we własnym zakupionym już modelu ?

Tak.

Ja też.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez Domi » niedziela, 8 grudnia 2019, 17:38

Zdjęcia mojego P24, świeżo wyciętego z wyprasek
Obrazek
Obrazek
W pozostałych trzech które w sklepie obejrzałem było to samo.

W świetle tego teza przez Ciebie postawiona:
cris napisał(a):No tak prawda ! pewnie dlatego wybrali najlepsiejszy kadłub ze stosy wyprasek ,a inne maja dziury .

może być prawdą...

Oczywiście przez coś takiego szkoda włosy z głowy rwać, bo i łatwo zakleić i błąd mniejszego kalibru niż płaski nos-ek :lol:

D.
Avatar użytkownika
Domi
 
Posty: 245
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 17:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez Łukasz_K » środa, 11 grudnia 2019, 13:55

GrzeM napisał(a):
cris napisał(a):Po prostu reklamacja , napisz do IBG i wyślij fotki ,powinni przysłać drugą ramkę z kadłubem .
Pytałem bo w tej recenzji jest wszystko ok z kadłubem.
https://nowosci.plastikowe.pl/aktualnos ... ice-72524/

Cris, nie żartuj. To nie jest "recenzja" tylko tekst reklamowy producenta. Plastikowe.pl jest wyraźnie oznaczone: "Pod patronatem IBG Models".


ukradzione z innego forum (nie pretorian, tylko to całkiem zabawne jest ;))

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Analiza porównawcza "pezetelek"- praca habilitacyjna :)

Postprzez bigzbig1970 » czwartek, 19 grudnia 2019, 12:00

cris napisał(a): Może AH ma w bliskich planach wypuścić P-24 to poczekam (naprawdę bez złośliwości) po Jaku 1 jest nadzieja 8-)

Na to bym niestety nie liczył, po deklaracji człowieka z AH:

Uważny obserwator polskiego rynku modelarskiego na pewno już zauważył, że z tematów wrześniowych, szczególnie z wariantów P.11/P.24 zostaliśmy wypchnięci przez znacznie silniejszego gracza. Nie jesteśmy w stanie zaryzykować teraz mniej rentownych modeli z tego okresu przy tak silnej konkurencji. Będziemy musieli skoncentrować się na innych okresach z historii lotnictwa, w pierwszej kolejności na myśliwcach z drugiej wojny światowej.

Cytat z http://armahobbynews.pl/blog/2019/12/05/model-hurricane-mk-iic-podsumowanie/
Czterdzieści lat sklejania i ciągle paskudzę wszystkie modele. Przynajmniej jestem konsekwentny.
Avatar użytkownika
bigzbig1970
 
Posty: 48
Dołączył(a): sobota, 5 września 2009, 19:16
Lokalizacja: Braniewo- Węgorzewo- północne kresy Rzeczypospolitey

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości