Który P40 lepszy ?

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Który P40 lepszy ?

Postprzez radoslaw6363 » poniedziałek, 9 grudnia 2019, 08:57

Chciałbym zrobić P-40 w barwach Chińskich i proszę o rade który model wybrać ?
https://www.mojehobby.pl/products/P-40B-C-WARHAWK.html
https://www.mojehobby.pl/products/Ameri ... rhawk.html
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Reklama

Re: Który P40 lepszy ?

Postprzez cris » poniedziałek, 9 grudnia 2019, 19:08

To jest bardzo dobre pytanie !
Sam się nad tym zastanawiam ,a mam oba zestawy i...... ?
Oczywiście zaraz będzie mowa o nitach/kraterach w Trumpeterze ,ale taki banał można zaszpachlować ,dla mnie to żadna przeszkoda
(tylko dobra ,,chemia modelarska " :mrgreen: )
Jeśli zaś chodzi o bryłę ,linie blach i inne takie to -hmm mam swoje przemyślenia ,ale dobrze by było mądrzejszych od P-40'stek poczytać.
Model Airfix wygląda lepiej niż miałem o nim zdanie ( nie widziałem na żywca wyprasek, a kupiłem tylko dla kalek) i ,,zburzył'' mi kompletnie pierwotne zamierzenia.
Rowy są ,ale nie wszędzie.Najgorzej chyba na stateczniku pionowym (da się ,,zasurfejserować'' i będzie lepiej)
Niestety coś bardzo ,bardzo charakterystycznego ,dla tej wersji P40'stki mnie zaniepokoiło w Airfix'sie
Na zdjęciach widzę co innego niż w modelu,inny kształt i jeśli mam rację to dla mnie model w -kosz ;o) albo cięcie ,,puzla'', bo ,,chińczyk'' ma to chyba lepiej oddane .
Liczę że może się jakaś SPOKOJNA!!! dyskusja rozwinie, bo te dwa modele, to jedyny rozsądny wybór na wczesną P-40'stkę
Ostatnio edytowano środa, 11 grudnia 2019, 18:54 przez cris, łącznie edytowano 1 raz
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 19:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Który P40 lepszy ?

Postprzez xmen » poniedziałek, 9 grudnia 2019, 19:15

Dyskusja będzie spokojna do czasu aż ktoś nie potnie modelu na plasterki. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Mam zrobioną P -40 z Trumpetera i składał się nawet przyjemnie.Na imitację nitów nie zwracałem uwagi bo i po co.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 9 grudnia 2019, 19:30 przez xmen, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1138
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 10:02

Re: Który P40 lepszy ?

Postprzez pepociufakers » poniedziałek, 9 grudnia 2019, 19:23

Kleiłem Airfix-a - bardzo przyjemnie się zlepiało.
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 14:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: Który P40 lepszy ?

Postprzez cris » poniedziałek, 9 grudnia 2019, 19:39

pepociufakers napisał(a):Kleiłem Airfix-a - bardzo przyjemnie się zlepiało.

To na pewno ,pewnie Trumpeter też ( nie wiem ,jeszcze nie lepiłem ) tylko który z nich bardziej przypomina oryginał ?
Nie wiem jak radoslawa ,ale mnie bardzie takie pytanie nurtuje.
Ostatnio edytowano środa, 11 grudnia 2019, 18:52 przez cris, łącznie edytowano 1 raz
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 19:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Który P40 lepszy ?

Postprzez xmen » poniedziałek, 9 grudnia 2019, 19:57

Tak wygląda Trumpeter z profilu.
Obrazek

A tak wyglądają "nity" na pomalowanym modelu.
Obrazek
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1138
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 10:02

Re: Który P40 lepszy ?

Postprzez zegeye » poniedziałek, 9 grudnia 2019, 20:56

Kończę obecnie Airfixa. Nie kleiło się tak przyjemnie jakbym chciał. :P Sporo szpachli i to nie tylko tej której użyłem do zalania linii podziału :mrgreen: Mam jeszcze model firmy AML i ten wygląda całkiem przyjemnie. Choć domyślam się że sklejanie go to nie będzie spacerek.
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Który P40 lepszy ?

Postprzez Janbar » poniedziałek, 9 grudnia 2019, 23:20

Na temat Airfixa wypowiedziano wiele negatywnych opinii, ale mi się ten model podobał i dobrze sklejał. Rowy nie są aż tak bardzo widoczne. Oczywiście nie jest to Eduard czy Tamiya, ale wg mnie do przeżycia.

Obrazek

Obrazek
Janbar

Animal Planet
 
Posty: 430
Dołączył(a): niedziela, 8 lutego 2015, 22:27

Re: Który P40 lepszy ?

Postprzez arhtus » wtorek, 10 grudnia 2019, 01:01

[quote="Janbar"]Na temat Airfixa wypowiedziano wiele negatywnych opinii, ale mi się ten model podobał i dobrze sklejał. Rowy nie są aż tak bardzo widoczne. Oczywiście nie jest to Eduard czy Tamiya, ale wg mnie do przeżycia.

Obrazek

Tylko, że mowa tu chyba o skali 1/72 :-D
Swoją drogą ten duży Airfix prezentuje się naprawdę całkiem dobrze no i ładnie wykonany w tym przypadku ;o)
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): piątek, 14 listopada 2014, 23:03

Re: Który P40 lepszy ?

Postprzez Puskal » wtorek, 10 grudnia 2019, 02:07

Skleiłem Airfixa i zostało mi tylko kilka drobnych części do wykończenia i brudzenie. Model nie był jakoś bardzo męczący, składał się znośnie, tylko trzeba było trochę szpachli i szlifowania w okolicy osłon silnika. Nie przejmowałem się liniami podział gdyż na większości modelu są dobre, tylko stateczniki mają za szerokie. Model dużo zyskuje z podstawową blaszką Edka, kokpit wtedy błyszczy. Osłona kabiny b. ładna. Jeden z fajniejszych nowych airfixów.

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Puskal
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 1 marca 2013, 21:53

Re: Który P40 lepszy ?

Postprzez Janbar » wtorek, 10 grudnia 2019, 07:37

Nie spojrzałem na linki i z automatu założyłem 1/48. Sorry za zamieszanie :)
Janbar

Animal Planet
 
Posty: 430
Dołączył(a): niedziela, 8 lutego 2015, 22:27

Re: Który P40 lepszy ?

Postprzez cris » środa, 11 grudnia 2019, 18:29

Wszystko fajnie -pięknie , ale to co tak ,,tajemniczo" ;o) mnie zaniepokoiło :lol: ,to kształt oszklenia ,a ściślej tylnych okienek.
Jak się patrzy na fotki oryginału,to te w modelu Airfixa wydaja się za wąskie ,takie za szpiczaste .
Porównując oba elementy (kładąc obok siebie ,,szkło'' i patrząc na wnęki w kadłubach obu modeli) jest wyraźna różnica,przy czym Trumpeter wydaje się poprawny/poprawniejszy .
Tak ja to przynajmniej widzę
Trochę mnie to drażni, bo myślałem jednak nad Airfixem ,choć z drugiej strony to w P-40 z Trumpetera mam zaszpachlowane i ogarnięte te ,,nieszczęsne'' nity więc już z górki.
Przebieg linii blach w Trumpku ,też jakiś taki bliższy tego (nawet bardzo,bardzo) co można znaleźć w ogólnodostępnych planach -och sorry rysunkach :P - choć jak powszechnie wiadomo takim materiałom ufać się nie powinno. :->
Sam już nie wiem co by polecić na warsztat .
A może się jednak mylę z tymi oknami ,i źle coś widzę ?
No nie na rady Paweł idę ciąć , w imadło i rezam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio edytowano środa, 11 grudnia 2019, 18:51 przez cris, łącznie edytowano 2 razy
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 19:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Który P40 lepszy ?

Postprzez xmen » środa, 11 grudnia 2019, 18:41

W modelu HB też są tak kiepsko zaznaczone nity jak w modelu Trumpetera?
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1138
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 10:02

Re: Który P40 lepszy ?

Postprzez cris » środa, 11 grudnia 2019, 18:47

Paweł co ja bym bez Ciebie zrobił .Ja doznałem chyba jakiejś pomroczności :oops:
Jasne że to ma być Trumpeter a nie żaden Hobby Boss .
Przepraszam wszystkich ,ale się już gubię w tych firmach (ale przyznacie że co chińszczyzna to chińszczyzna) zaraz pozmieniam.
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 19:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Który P40 lepszy ?

Postprzez xmen » środa, 11 grudnia 2019, 19:00

Ośmieliłem się spytać bo HB też robi P-40 ale go w łapkach nie miałem. :mrgreen:
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1138
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 10:02

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości