Konkurs - nowy model Arma Hobby

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby

Postprzez cris » niedziela, 29 grudnia 2019, 10:55

Przemysław Wilczyński napisał(a):..... mam jakiegoś starego Dragona w wydaniu Revella.

,,Stary ale jary'' ,moim zdaniem ten ,,mini samolocik'' w 72 nadal wystarcza ,to już w tej skali z Me 262 jest gorsza ,,kupa"
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Reklama

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby

Postprzez cris » niedziela, 29 grudnia 2019, 11:03

ochli napisał(a):
cris napisał(a):Nie zapominajcie ,że Arma Hobby ,,bardzo średnio'' wychodzi oszklenie(grubość !) co przy ,,szklarniach'' modeli, o których tu sobie marzycie,możne oznaczać duże rozczarowanie :twisted:

W modelach IBG też szału ni ma. :mrgreen:

W Karasiu i Łosiu jakoś tragedii nie widzę ,w Hurricane jest ,,klops'' i to ciągnięty z uporem przez następne wersje ,a co tam rob-taurus zarobi.
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby

Postprzez xmen » niedziela, 29 grudnia 2019, 11:24

cris napisał(a):
ochli napisał(a):
cris napisał(a):Nie zapominajcie ,że Arma Hobby ,,bardzo średnio'' wychodzi oszklenie(grubość !) co przy ,,szklarniach'' modeli, o których tu sobie marzycie,możne oznaczać duże rozczarowanie :twisted:

W modelach IBG też szału ni ma. :mrgreen:

W Karasiu i Łosiu jakoś tragedii nie widzę ,w Hurricane jest ,,klops'' i to ciągnięty z uporem przez następne wersje ,a co tam rob-taurus zarobi.

Bardziej chodziło o P-11 i P-24.Wiem jest blaszka ale nie każdy lubi,umie,chce się bawić (proszę sobie wybrać) ale owiewka z tworzywa to lekko "pancerna " jest.Z tego co widziałem i pamiętam (choć mogę się mylić w tym wieku to już pamięć nie ta) w modelu Karasia który zamawiałem koledze to też szału nie było. :mrgreen: Szybki jakieś przymatowione i z lekkimi ryskami.

PS.Tak się zastanawiam nad jednym.Jak Arma Hobby zrobi jakiegoś "babola" to dyskusja na parę stron się robi i wielkie oburzenie na forum(np.wspomniana owiewka Hurricane )Gdy natomiast IBG zrobi pancerne owiewki do P-11 lub z blędem do P-24 to cisza.Nic, zero ,nul ani jednego postu z pretensjami.Co z tego że dali blaszkę jak 75% sklejających sobie odpuści lub sobie nie poradzi.Czym to jest powodowane że jednemu wolno robić blędy i wypuszczać model do sprzedaży(dziura od wypychacza w P-24 )a drugiemu nie?
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1161
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby

Postprzez Przemysław Wilczyński » niedziela, 29 grudnia 2019, 12:26

ochli napisał(a):
cris napisał(a):
ochli napisał(a):
cris napisał(a):Nie zapominajcie ,że Arma Hobby ,,bardzo średnio'' wychodzi oszklenie(grubość !) co przy ,,szklarniach'' modeli, o których tu sobie marzycie,możne oznaczać duże rozczarowanie :twisted:

W modelach IBG też szału ni ma. :mrgreen:

W Karasiu i Łosiu jakoś tragedii nie widzę ,w Hurricane jest ,,klops'' i to ciągnięty z uporem przez następne wersje ,a co tam rob-taurus zarobi.

Bardziej chodziło o P-11 i P-24.Wiem jest blaszka ale nie każdy lubi,umie,chce się bawić (proszę sobie wybrać) ale owiewka z tworzywa to lekko "pancerna " jest.Z tego co widziałem i pamiętam (choć mogę się mylić w tym wieku to już pamięć nie ta) w modelu Karasia który zamawiałem koledze to też szału nie było. :mrgreen: Szybki jakieś przymatowione i z lekkimi ryskami.

PS.Tak się zastanawiam nad jednym.Jak Arma Hobby zrobi jakiegoś "babola" to dyskusja na parę stron się robi i wielkie oburzenie na forum(np.wspomniana owiewka Hurricane )Gdy natomiast IBG zrobi pancerne owiewki do P-11 lub z blędem do P-24 to cisza.Nic, zero ,nul ani jednego postu z pretensjami.Co z tego że dali blaszkę jak 75% sklejających sobie odpuści lub sobie nie poradzi.Czym to jest powodowane że jednemu wolno robić blędy i wypuszczać model do sprzedaży(dziura od wypychacza w P-24 )a drugiemu nie?



Panowie,

Ja wiem, że to nie moja rola, ale TEŻ proszę:
Ten temat dotyczy zgadywanki jaki model Arma Hobby ma być następny. To chyba ma być forma zabawy, powodu do pozytywnych emocji.
Rozpoczęcie dyskusji dlaczego to, czy tamto:
1. Jest nie na temat.
2. Może być początkiem kolejnej gównoburzy.
Myślę/mam nadzieję, że nie o to tu chodzi.
3. Będę kupował i w miarę możliwości sklejał każdy model IBG oraz A-H, który mi się spodoba. Ich ewentualne błędy poprawię, albo zaakceptuję jako nieistotne dla mnie.
4. Nie jestem z nikim, w żaden sposób, powiązany.

Pozdrawiam, Przemek
Przemysław Wilczyński
 
Posty: 43
Dołączył(a): piątek, 22 sierpnia 2008, 13:14

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby

Postprzez grrzesiek28 » niedziela, 29 grudnia 2019, 14:07

Skoro marzyć każdy może ;) to ja chce Jak-9T/M albo Fairey Battle mk I
grrzesiek28
 
Posty: 106
Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 11:34

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby

Postprzez pb299 » niedziela, 29 grudnia 2019, 15:53

Orlik w obu wersjach, TC1 i TC2.
(alternatywnie M346 albo UH-1D :) )

/p.
pb299
 
Posty: 104
Dołączył(a): sobota, 24 listopada 2007, 17:56

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby

Postprzez arhtus » niedziela, 29 grudnia 2019, 15:55

Ja już swój typ oddałem, ale taka mała refleksja mi się nasunęła :D
W 72 jest tyle fajnych i moim zdaniem chodliwych tematów do zagospodarowania, że każda taka przedzapowiedź jest fascynująca dla nas :D , a jeśli kolejny model będzie na poziomie Jaczka to chyba każdy będzie ciekawy :) ale najfajniej to by było jakby AH weszła teraz w rodzinę Miga-17 :mrgreen:
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 29 grudnia 2019, 16:37

A co Wy tak Panowie za MiG iem 17 :mrgreen: ma być :idea:
Obrazek
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2543
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby

Postprzez arhtus » niedziela, 29 grudnia 2019, 17:05

radoslaw6363 napisał(a):A co Wy tak Panowie za MiG iem 17 :mrgreen: ma być :idea:
Obrazek


Ooo to temat Miga-17 zaklepany, chociaż nie wiem, czy w tym przypadku to powód do radości. Airfix + 72 + samolot, który występował bardzo często w "srebrze" = mieszanka, która niekoniecznie musi się udać :lol:, a temat już klepnięty będzie omijany przez innych producentów.
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby

Postprzez Mecenas » niedziela, 29 grudnia 2019, 17:43

Cieszę się, że temat się rozwija. Podobnie jak ktoś już tu wcześniej zauważył uważam, że Arma zdecydowanie zasługuje na pozytywny feedback. Bardzo dobrze wykorzystali swój potencjał i z dobrym skutkiem eksploatują swego rodzaju nisze rynkowe. A że każdy nowy model jest lepszy od poprzedniego to tylko radość dla nas.

W kwestii formalnej konkursu chciałbym przypomnieć, że ten wątek to nie jest koncert pobożnych życzeń. Obstawiamy typ najblizszego modelu, który Arma zapowie już jutro a nie to co byśmy chcieli zobaczyć na rynku. Obowiązuje zasada, że każdy z nas typuje jeden model. Kilka osób w swoich wypowiedziach obstawiło po kilka opcji. W takich przypadkach jeśli okażą się trafne będę brał pod uwagę starą szkolną zasadę "pierwsze słowo do dziennika, drugie do śmietnika" czyli jeśli w jednej wypowiedzi ktoś podaje kilka typów to tylko ten pierwszy wymieniony będzie brany pod uwagę.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby

Postprzez hallore » niedziela, 29 grudnia 2019, 18:46

Hurricane Mk I PR ? :shock:
hallore
 
Posty: 47
Dołączył(a): sobota, 13 marca 2010, 09:18

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby

Postprzez wasilewskiadam » niedziela, 29 grudnia 2019, 19:54

P-51...w. sumie to każdy w takiej jakości jak :) Jak
Adam Wasilewski
KMMR 08/15 Białystok
Avatar użytkownika
wasilewskiadam
 
Posty: 362
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 18:20
Lokalizacja: KMMR 08/15 Białystok

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby

Postprzez jwk » niedziela, 29 grudnia 2019, 20:29

To może coś, co zaskoczy wszystkich... np RWD 8.
jwk
 
Posty: 169
Dołączył(a): środa, 1 lipca 2009, 11:22

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby

Postprzez Wojciech Perkowski » niedziela, 29 grudnia 2019, 21:55

jwk napisał(a):To może coś, co zaskoczy wszystkich... np RWD 8.


"Przepak" IBG byłby dopiero mega zaskakujący ;o) .

Wspomnianemu wczesniej Migu-17 -emu Airfix konkretnie okaleczył bryłę gubiąc się w niuansach: https://www.britmodeller.com/forums/ind ... nt-3262502, także temat otwarty dla firm zainteresowanych wydaniem dokładniejszej miniatury.
Wojtek
Wojciech Perkowski
 
Posty: 705
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 14:07
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby

Postprzez kojot69 » niedziela, 29 grudnia 2019, 23:47

Gdyby tak można było kupić gotowy, idealnie wykonany i pomalowany model plastikowej zabawki - modelarze byliby wniebowzięci ;o)

Wszak to przecież grupa stroniąca od klejenia - udzielająca się tylko i wyłącznie w krytykowaniu producentów ''WYPRASKÓW'' :mrgreen:
Avatar użytkownika
kojot69
 
Posty: 832
Dołączył(a): niedziela, 8 września 2019, 19:33

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości