Koniec WingnutWings

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Koniec WingnutWings

Postprzez Artur Rzepka » sobota, 11 kwietnia 2020, 13:43

Że coooo... No to sobie można było popatrzeć na uber lancastera w sieci, i to tyle. :cry:
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Koniec WingnutWings

Postprzez waran » sobota, 11 kwietnia 2020, 17:01

Póki co mam jeszcze kilkanaście ich modeli do roboty.
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 07:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Koniec WingnutWings

Postprzez shadowmare » sobota, 11 kwietnia 2020, 17:57

Artur Rzepka napisał(a):Że coooo... No to sobie można było popatrzeć na uber lancastera w sieci, i to tyle. :cry:

Może jest szansa, że ktoś kupi ten projekt. Ja w sumie liczyłem na jakieś myśliwce z WWII od nich skoro weszli w ten okres ale można o tym zapomnieć.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1573
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 19:54

Re: Koniec WingnutWings

Postprzez caughtinthemiddle » sobota, 11 kwietnia 2020, 18:05

Rynek projektantów modeli samolotów jest dość wąski, ludzi pracujących uprzednio dla WnW z pewnością ktoś chętnie zagospodaruje.
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1762
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 23:11

Re: Koniec WingnutWings

Postprzez Kuba P. » niedziela, 12 kwietnia 2020, 01:46

He says: " Nothing is finalized yet but it looks pretty grim. Very sad. I hope you understand that I have nothing else I can say at this time."

Czy ktoś to w ogóle czytał ze zrozumieniem?
Bo tam nie ma żadnych konkretów. Chyba, że coś przeoczyłem.

Biznes filmowy a działka modelarska u PJ są kompletnie rozdzielone, to zupełnie inne podmioty. Jak ma problem finansowy z WnW to po prostu sobie padnie, formy sprzeda bo taka jest w całym świecie kolej rzeczy że majątek upadłego się sprzedaje by pokryć zobowiązania i ktoś to będzie dalej eksploatował. Albo jeśli nie ma długów ale biznes na tą chwilę przynosi straty i koszta są zbyt duże, bo covid19 rozpierniczyła handel i dystrybucję a i przede wszystkim wygląda na to produkcję w Chinach to WnW zawinie się w liść i przeczeka. Kwestia na ile właściciele WnW są chętni to sponsorować bedąc zawiniętym w liściu.

Sam czekałem na Lancastera jak wielu innych i szkoda by było, gdyby się nie ukazał ale też nie raz widziałem że po upadku jednego takie projekty odżywają w lepszych czasach u innych. Trimaster, Tristar chociażby.

Ciekawe co tam więcej zorientowani napiszą w temacie ale chwilowo to tylko jakaś sensacja poszła i nic poza tym.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Koniec WingnutWings

Postprzez shadowmare » niedziela, 12 kwietnia 2020, 09:41

Chyba jakieś głębsze bagienko a nie tylko wirus.

“For every job created, $25,000 per year of taxpayer money is being funnelled to Peter Jackson’s entities. The whole thing looks like a ruse.”

"Podobno WingnutFilms i wszystkie jego spółki zależne, w tym WnW, otrzymały nakaz upadłości, a Nowa Zelandia ma dość surowe przepisy w tym zakresie - niewypłacalna firma nie może handlować ... Więc obawiam się, że nie ma przerw w produkcji w Chinach, nie konsekwencje COVID-19, ale kłótnia podatkowa."

Tłumaczenie google z czeskiego Modelforum
https://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=1&t=105045&start=3240
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1573
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 19:54

Re: Koniec WingnutWings

Postprzez Vierbein » niedziela, 12 kwietnia 2020, 10:33

Może syndyk wystawi na licytacji formy po taniości i odkupi je Eduard... albo Arma Hobby :lol:
Wesołych Świąt!
PORTFOLIO
"The nice thing about P.C.10 is nobody can prove you wrong"
Avatar użytkownika
Vierbein

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 290
Dołączył(a): środa, 20 czerwca 2012, 09:57
Lokalizacja: znowu Stambuł

Re: Koniec WingnutWings

Postprzez iras67 » niedziela, 12 kwietnia 2020, 11:15

Ma być niedługo oświadczenie szeresze z informacją co dalej...szkoda się narazie niezdrowo podniecać. A Lancaster . To jest w tych czasach bardzo droga zabawka .
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Koniec WingnutWings

Postprzez Kuba P. » niedziela, 12 kwietnia 2020, 21:20

shadowmare napisał(a):"Podobno WingnutFilms i wszystkie jego spółki zależne, w tym WnW, otrzymały nakaz upadłości


Strasznie pomieszane, bo wydaje się że WnW od modeli to odłam biznesu filmowego Jacksona. TAK FORMALNIE NIE JEST. Rejestr spółek NZ jest dostepny, można sobie pogrzebać.

Spółką holdingową, która posiada udziały w Wingnut Films Ltd oraz Wingnut Wings Ltd jest Wingnut Group Management Ltd. Jej udziałowcami są trzy osoby fizyczne i to są beneficjenci. Jedną jest wiadomo - PJ.
To jest normalne, na całym świecie tak się robi. Natomiast linia filmowa i linia modelarska tak w uproszczeniu rozchodzą się na samym początku. Nie ma co tu mieszać tych spółek od komputerowych Gollumów itp (wole nie gadać, bo jeden już miał wizję, że w kinie byłem ostatnio w Belinie w 1945...).
W każdym razie - nie znam prawa NZ ale nakaz upadłości to jakieś straszne rzeczy. Jak za komuny. Albo caratu.
Ciekaw jestem co jest naprawdę grane i tu nie jako modelarz a jako prawnik właśnie od prawa spółek.

Życzę WnW żeby przetrwało.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Koniec WingnutWings

Postprzez krzy65siek » poniedziałek, 13 kwietnia 2020, 06:43

Co to jest nakaz upadłości?

Czy to jest tak jak u nas, że wierzyciel składa wniosek o upadłość i sąd wniosek przyjmuje?

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek
 
Posty: 188
Dołączył(a): niedziela, 6 października 2013, 12:52

Re: Koniec WingnutWings

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 13 kwietnia 2020, 11:51

No właśnie nie mam pojęcia co to za nakaz. I kto go wydał.

Przeciw spółce można prowadzić postępowanie, nałożyć kary, można też prowadzić postępowanie wobec członków zarządu i oni odpowiadają ale nakaz upadłości to trochę tak jakby wydali wyrok śmierci ale wobec osoby prawnej. Nie ma sensu gdybać nie znając dokładnie sprawy no i tamtejszych przepisów.

Pewnie niedługo sprawa się nieco przejaśni, bardzo ciekaw jestem o co tam chodzi.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Koniec WingnutWings

Postprzez karolkonw » wtorek, 14 kwietnia 2020, 08:23

Kuba P. napisał(a):o co tam chodzi.


jak zwykle o wersje ze skokiem śmigła, która ma sens
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 08:38

Re: Koniec WingnutWings

Postprzez shadowmare » wtorek, 14 kwietnia 2020, 09:03

Z punktu modelarza jedyne co ważne to to czy modele WW będą w cenach jak do tej pory czy może w cenach smartfonów/komputerów z Jabłkiem, gdy się okaże, że to finisz.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1573
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 19:54

Re: Koniec WingnutWings

Postprzez Kuba P. » wtorek, 14 kwietnia 2020, 09:19

Historia wskazuje, że raczej to pierwsze a może i lepiej.

To są proste, dobrze opakowane, dopracowane merytorycznie i dobrze wykonane modele. Nic magicznego.
Mam 4 czy 5 sztuk WnW tych typowych klasyków, są bardzo fajne ale nie widzę większej różnicy z 32 Tamiya czy nowymi ZM (Hs 129, Toryu).

Teraz jak ktoś kupi wypraski to przepakuje sprzeda je po pół ceny albo i taniej, tak jak Trimaster wylądował w pudełkach Dragona a Tristar w pudełkach Hobby Boss. Nie widzę powodu, dla którego tutaj miałoby być inaczej.

Oryginały pewnie początkowo będą bardzo drogie, bo kolekcjonerskie itp a potem pójdą za grosze.
Ale najpierw to musi się okazać o co tam tak naprawdę chodzi :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości