Koniec WingnutWings

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: Koniec WingnutWings

Postprzez iras67 » czwartek, 16 kwietnia 2020, 19:38

Myślę że do branzy przyjdzie kryzys z jakimś opóźnieniem dwu trzy miesięcznym. Choćby przez przestoje i kwarantanne. A co będzie za dwa miesiące się działo w świecie to nikt tego nie wie. WW jak narazie istnieje. Wilcze bilety dostał zarząd. jaką formę przyjmą w przyszłości to niewiadoma, dlatego z pisaniem o końcu dałbym sobie jeszcze na wstrzymanie przynajmniej do oficjalnych oświadzczeń które musza nastąpić ,choćby przez powiązania kooperantami i pośrednikami.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Reklama

Re: Koniec WingnutWin

Postprzez potez » czwartek, 16 kwietnia 2020, 20:37

Nie wiem jak bedzie tym razem ale poprzedni kryzys 2008 wycial sporo firm z rynku zwłaszcza tych, ktorym czesi robili plastik, blachy i całą resztę. Ktoś pamieta jeszcze Classic Airframes? Dzisiaj wszystko jest w chinach, ciekawe jak zareaguje azja, to jest całkiem duzy rynek i czy USA sie sypnie jak 10 lat temu czy nie?
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Koniec WingnutWings

Postprzez Puskal » czwartek, 16 kwietnia 2020, 20:40

Pożyjemy, zobaczymy, albo i nie.
Avatar użytkownika
Puskal
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 1 marca 2013, 21:53

Re: Koniec WingnutWings

Postprzez karolkonw » czwartek, 16 kwietnia 2020, 21:34

caughtinthemiddle napisał(a):No póki co naród kupuje tyle, że w krajowych sklepach modelarskich pakować nie nadążają. Zobaczymy, jak długo się to utrzyma, a raczej - jak długo klienci będą mieli pieniądze na hobby.


Wielu wydawalo kase jak gdyby nigdy nic a tu nagle albo postojowe albo redukcja wynagrodzenia albo nagle cyk nie ma etatu...
IMHO branze modelrska najwieksze tąpnięcie czeka w wakacje ( przez branze rozumiem sklepy i wydawcow/sprzedawcow bezosrednich)
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 08:38

Re: Koniec WingnutWings

Postprzez Krzysiek B » piątek, 17 kwietnia 2020, 04:56

Avatar użytkownika
Krzysiek B

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 127
Dołączył(a): środa, 23 marca 2016, 16:26

Re: Koniec WingnutWings

Postprzez shadowmare » piątek, 17 kwietnia 2020, 10:59

Formy po WW to może być dobry interes, popularne tematy takie jak Sopwith Camel to samograje, przez 30 lat można z tego mieć jakiś pieniądz, skoro Academy sprzedaje swojego bubla już 30 lat.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1573
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 19:54

Re: Koniec WingnutWings

Postprzez Kuba P. » piątek, 17 kwietnia 2020, 11:58

No jak dobry to był interes to widać po tym co się z WnW stało.

Pewnie te najpopularniejsze modele teraz wrócą na rynek w jakiejś skundlonej formie z biednymi instrukcjami i pudełkiem w nieco niższej cenie. Tak jak było z Accurate, Trimasterem itp. Potem się zacznie oszczędzanie na jakości tworzywa, modele zaczną się kleić źle, wypraski będą marne, formy się wytłuką i koniec. Ragnarok! :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Koniec WingnutWings

Postprzez iras67 » piątek, 17 kwietnia 2020, 12:06

Wszystko zależy ile zainwestowali w formy. Może problem z sold on wynika z prozaicznej sytuacji kiedy faktycznie formy przestały się nadawac do produkcji. Wtedy sytuacja ciekawa z cenami w drugim obiegu... Blue Maxy miały astronomiczne ceny w drugim obiegu kiedyś a teraz kończą często z cenami Rodena.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Koniec WingnutWings

Postprzez shadowmare » piątek, 17 kwietnia 2020, 13:45

Możliwe, że na formach oszczędzali ale myślę że te od świeżych modeli są jak najbardziej jeszcze do użytku. Myślę, że ktoś coś duży kupi bo tak jak pisalem dołączyć sobie do portfolio parę znanych tematow, i kasa leci.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1573
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 19:54

Re: Koniec WingnutWings

Postprzez DUDE » środa, 22 kwietnia 2020, 07:24

Arcturus napisał(a):Do ściagania ilustracji polecam Bulk Image Downloader, choć nie wiem, czy wersja free ma pełną funkcjonalność. Ja już ściągnąłem sobie wszystkie zdjęcia archiwalne tudzież instrukcje, zajęło mi to może 2h. Jak komuś bardzo zależy to może napisać do mnie PW, mogę przesłać materiały WeTransferem (ok 1,3 GB) :lol:

Zgłosiłem się na ochotnika do WeTrasferu na PW, ale nie wiem czy dodarło..
Obrazek
Avatar użytkownika
DUDE

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 581
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 10:44
Lokalizacja: Bemowo

Re: Koniec WingnutWings

Postprzez iras67 » sobota, 25 kwietnia 2020, 12:09

Tymczasem na alledrogo zrobiło sie drogo...
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Koniec WingnutWings

Postprzez kojot nemo » sobota, 25 kwietnia 2020, 16:00

Po co się martwicie na zapas. Modeli rożnych macie kupionych na zapas. Zanim skończycie sklejać to modele się pojawią Jeżeli formy przechwyci chińczyk, to cenowo skorzystamy.


Pozdrawiam
Piotr
Avatar użytkownika
kojot nemo
 
Posty: 152
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 00:05

Re: Koniec WingnutWings

Postprzez kojot nemo » czwartek, 18 czerwca 2020, 16:49

:mrgreen: Meng wypuszcza pod swoim szyldem Fokkera Dr.I z WnW :lol:

Fajnie, że coś się rusza w tym temacie!!!
Avatar użytkownika
kojot nemo
 
Posty: 152
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 00:05

Re: Koniec WingnutWings

Postprzez iras67 » środa, 3 lutego 2021, 22:13

Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Koniec WingnutWings

Postprzez HK » wtorek, 16 lutego 2021, 11:59


Artykuł potwierdza, że PJ miał od jakiegoś czasu poważne kłopoty finansowe. I stad zapewne decyzja o maksymalnym cięciu kosztów którego ofiarą stało się WW. Interes był zapewne na granicy opłacalności, a jak przyszedł Covid i kłopoty z łańcuchem dostaw, to wynik mógł być tylko jeden - zamknięcie firmy zanim zacznie generować (większe) straty.
Zastanawiająca jest jednak atmosfera milczenia wokół tego faktu ze strony samej firmy. Strona internetowa działa jak gdyby nigdy nic. Zero informacji o zamknięciu biznesu. Dopiero próba zakupu czegokolwiek wyświetla komunikat o tymczasowym (!) wstrzymaniu sprzedaży wysyłkowej.
Czyżby PJ zostawił sobie furtkę do ekshumowania firmy gdy sytuacja się poprawi? Więc być może formy i plany leżą sobie zabezpieczone czekając na lepsze czasy? To oczywiście gdybanie, bo może być i tak, że procedura upadłości trwa, firma zostawiła długi a na majątku trzyma rękę syndyk.
Hendryk
HK
 
Posty: 514
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 10:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości