Konkurs - nowy model Arma Hobby maj 2020

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby maj 2020

Postprzez piotr dmitruk » sobota, 22 sierpnia 2020, 21:52

Już je przecież zrobiłem, jeszcze na pocieszenie mam K-Maxa i jeszcze jednego Bearcata.
Ale marzę o czymś nowym, fajnym, ORYGINALNYM, z żywicznych klocków Lego.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9933
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Reklama

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby maj 2020

Postprzez wasilewskiadam » niedziela, 23 sierpnia 2020, 07:46

Piter bo się doigrasz...dostaniesz od Army klocek żywicy 10/10 i wystrugasz co będziesz chciał:)..masz strasznie roszczeniowe podejście. :lol: :lol: :lol:.. a swoja drogą tyle mgły co arma robi.. myślałem ze to coś w formacie Kruka lub..Cmelaka:) a tu zwykle IIb
Adam Wasilewski
KMMR 08/15 Białystok
Avatar użytkownika
wasilewskiadam
 
Posty: 362
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 17:20
Lokalizacja: KMMR 08/15 Białystok

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby maj 2020

Postprzez arhtus » niedziela, 23 sierpnia 2020, 12:10

Na jakieś zaskakujące premiery życzeniowe to chyba nie możemy już/na razie liczyć.
Jakby co, to ja już obstawiam kolejną premierę.
Niech no pomyślę.. Hurricane IId :mrgreen:
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): piątek, 14 listopada 2014, 23:03

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby maj 2020

Postprzez potez » niedziela, 23 sierpnia 2020, 13:38

To poźniej, najpierw jakis kolejny wildcat ;)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby maj 2020

Postprzez arhtus » niedziela, 23 sierpnia 2020, 13:55

Tempo wydawania nowych modeli AH wcale nie jest takie złe, aczkolwiek pompowanie takich premier w sumie to nowych pudełek tego samego modelu to tak trochę zbędne jest :) Takie modele to naturalna kolej rzeczy, a "prawdziwymi" nowościami to są jakieś całkowicie nowe konstrukcje, a nie zmiana w modelu kilku linii na skrzydle. Do takich premier to się podchodzi na zasadzie - no odhaczony :D
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): piątek, 14 listopada 2014, 23:03

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby maj 2020

Postprzez pepociufakers » niedziela, 23 sierpnia 2020, 20:12

arhtus napisał(a):Na jakieś zaskakujące premiery życzeniowe to chyba nie możemy już/na razie liczyć.
Jakby co, to ja już obstawiam kolejną premierę.
Niech no pomyślę.. Hurricane IId :mrgreen:


Dobrze, że Arma nie zaczęła swojej przygody ze Spitfirem - wtedy byśmy go mieli co najmniej w 24 odcinkach;)

ps. i zaraz zobaczymy wpis w postaci "ale wersja Spitfire Mk<tutaj_wstaw_wersję> z maloweniam <tutaj_malowanie> by się przydała" ;)

pps. zauważyłem, że ogół forumowej braci modelarskiej nigdy nie trafia, np. typowanie modeli Airfixa na Britmodeller prawie nigdy się nie sprawdzają, np. taki Fairey Battle, od dobrych kilku lat jest lament, że go nie ma, nie ma i jak go nie ma tak nie ma go dalej, za to airfix np. wydał... Jet Provost czy też szkolną wersję Vampire, i zupełnie niespodziewanie, choć jak dla mnie bardzo miła niespodzianka wydał japońską B5N Kate.
Czy ktoś kuma ten rynek?

Może jednak forumowa brać modelarska za bardzo jest odjechana od rzeczywistości rynkowej?

Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 14:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby maj 2020

Postprzez arhtus » niedziela, 23 sierpnia 2020, 21:12

A gdzie tu to odjechanie od rzeczywistości widzisz?
Że skomentowałem nowe pudełko od AH? Odniosłem to do konkursu na forum, no bo to taka nowość nie do końca nowa :D
A akurat w 72 to jest jeszcze tyle ciekawych tematów do zagospodarowania, że ho ho ho :D
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): piątek, 14 listopada 2014, 23:03

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby maj 2020

Postprzez pepociufakers » niedziela, 23 sierpnia 2020, 21:24

Arhtus- nie bierz wszystkiego do siebie, nawet nie przyszło mi do głowy robić jakieś jazdy w Twoim kierunku,
arhtus napisał(a):Odniosłem to do konkursu na forum, no bo to taka nowość nie do końca nowa
?
I świetnie zrozumiałem Twoją aluzje o nowym pudełku, pociągając temat Spitfire'm - przy nim można liczyć na jeszcze większą ilość "nowości":)

A co do odjechania od rzeczywistości - jak już napisałem, większość typów dla Arma Hobby (i np. dla Airfixa) się nie sprawdza. Czy ktoś był w stanie przewidzieć F-4F od Army.
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 14:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby maj 2020

Postprzez arhtus » niedziela, 23 sierpnia 2020, 21:39

Ok spoko :D
Mnie tam FM2 w 72 w ogólnie nie interesuje, ale to akurat była rzeczywiście nowość. Jak dla mnie najatrakcyjniejszą wersją Wildcata jest F4F-3, ale ona tez pewnie się pojawi z czasem :)
Zobaczymy jak będzie wyglądał Hurri w 48 bo AH pokazała, że jednak jak chce to potrafi, a większa skala daje większe możliwości żeby się wykazać. Jednak skala 1/48 jest już tak okupowana przez doświadczonych producentów, że raczej ciężko będzie się wbić na rynek z modelami konstrukcji bardziej popularnych, więc AH będzie musiała szukać jakiś mniej oklepanych tematów. Oczywiście już po wydaniu wszystkich wersji dużego Hurriego :D
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): piątek, 14 listopada 2014, 23:03

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby maj 2020

Postprzez drab » wtorek, 1 września 2020, 11:18

Cześć wszystkim.
To mój pierwszy post, po czasie jaki minał od rejestracji chyba warto się uaktywnić (coś budować, nie tylko czytać). Ale to już się stało, po części za sprawa pojawienia sie serii First to Fight Wrzesień 39 (prostota), po części  za sprawą modeli  Arma Hobby (tematy).

Pytanie, jak rozumieć to zdanie
Jostein napisał(a):Piotrze, za niewielką opłatą możesz znowu się poczuć jak w 2013/14 roku kupując model Brenguna

tzn. że modele Brenguna są dobre ale wymagaja dokładniejszej obrubki jako short run'y?

Pytam, bo bardzo podoba mi się malowanie Jaka-1b z Brenuguna (zestaw BRP72042) w malowaniu zimowym (nr 17) z eskadry Normandia. Szkoda, że nie ma w zestawie Army Hobby. Niby malowanie znane, popularne, ale kalkomanie jako osobny zestaw nieosiągalne. Wogóle to fajnie, że Arma wypuszcza co jakiś czas zestawy z innymi kalkomaniami/malowaniami, tak jak ostatnio Jak 1b Allied Fighter  (zestaw 70029) z malowaniami sojuszników (są tam też i inne z Normandie).
Na zakończenie, obstawiałbym/chciałbym wczesnego Jaka-1. 
drab
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek, 23 września 2016, 13:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby maj 2020

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 1 września 2020, 12:05

drab napisał(a):Pytanie, jak rozumieć to zdanie

Puskal napisał(a):
Piotrze, za niewielką opłatą możesz znowu się poczuć jak w 2013/14 roku kupując model Brenguna


tzn. że modele Brenguna są dobre ale wymagaja dokładniejszej obrubki jako short run'y?


Nie, @piotr dmitruk miał na myśli modele żywiczne Attak Squadron (firma córka\siostra\żona\matka która się przekształciła w Arma Hobby) a @Puskal ma na myśli że firma Brengun odkupiła prawa/projekty/formy do modeli Attack Squadron i obecnie sprzedaje je pod swoją marką.
Modele Berguna nie są chyba najgorsze, ale tak to short runy. Nie maiłem ich Jaka w ręku, ale oglądając wypraski w necie w porównaniu do Army to szału nie ma.

drab napisał(a):Pytam, bo bardzo podoba mi się malowanie Jaka-1b z Brenuguna (zestaw BRP72042) w malowaniu zimowym (nr 17) z eskadry Normandia.


W expercie masz bardzo podobną zimową 26
Obrazek

Obrazek

Edit: wyedytowano na podstawie veta
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby maj 2020

Postprzez Jostein » wtorek, 1 września 2020, 14:48

Jostein napisał(a):
Łukasz_K napisał(a):
drab napisał(a):Pytanie, jak rozumieć to zdanie

Jostein napisał(a):
Piotrze, za niewielką opłatą możesz znowu się poczuć jak w 2013/14 roku kupując model Brenguna


tzn. że modele Brenguna są dobre ale wymagaja dokładniejszej obrubki jako short run'y?


Nie, @piotr dmitruk miał na myśli modele żywiczne Attak Squadron (firma córka\siostra\żona\matka która się przekształciła w Arma Hobby) a @Jostein ma na myśli że firma Brengun odkupiła prawa/projekty/formy do modeli Attack Squadron i obecnie sprzedaje je pod swoją marką.




VETO! NIczego takiego nie pisałem. Są to słowa użytkownika o nicku Puskal. Prosiłbym o niewkładanie mi w usta słów, któych nie wypowiedziałem.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 19:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby maj 2020

Postprzez drab » piątek, 4 września 2020, 14:15

Dziękuje chłopaki za  odzew. Co się tyczy malowania zimowego z zestawu expert to właśnie takie zrobiłem, wypadało by zaprezentować na forum :-)
W zestawie kit jest malowanie zimowe z eskadry Normandia
Obrazek
Ale mi się marzy cała eskadra, co by to tego samolotu z numerem bocznym 44 Marcela Alberta dodać jakieś kolejne.
Jak od Arma faktycznie łatwo się składa więc na Brenguna chyba sie nie skuszę (tylko te kalkomanie).
drab
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek, 23 września 2016, 13:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby maj 2020

Postprzez radoslaw6363 » piątek, 4 września 2020, 18:06

Im bardziej Kubuś szukał modelu Fairey Battle, tym bardziej Go nie było :lol:
A mogłoby by być tak pięknie :P



Obrazek

Obrazek

Obrazek
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby maj 2020

Postprzez Jostein » sobota, 5 września 2020, 19:13

Za Battle'a to niech weźmie się ktoś, kto zrobi wszystkie, albo przynajmniej większość wersji. A trochę ich było: Battle Mk.I i Mk.II, Battle "belgijski", Battle Trainer, Target Tug, Turret Trainer. Lobbowałbym raczej u IBG, oni lubią pełne podejście do tematu, co pokazał przykład Karasia, Łosia, P.11.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 19:47
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości