Konkurs - nowy model Arma Hobby maj 2020

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby maj 2020

Postprzez grrzesiek28 » piątek, 21 sierpnia 2020, 15:41

Hej.
Bardzo dziękuję :D
Kalki do 318 Dywizjonu znalazły zastosowanie :)
To teraz poproszę AH o Austera z 663 Dywizjonu
Pozdrawiam
grrzesiek28
 
Posty: 106
Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 11:34

Reklama

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby maj 2020

Postprzez skusz » piątek, 21 sierpnia 2020, 16:55

Gratulacje grzesiek28. A ja uparcie proszę o Lysandera Mk.III z 309-go.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3151
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby maj 2020

Postprzez Mecenas » piątek, 21 sierpnia 2020, 17:07

A mnie się podoba pomysł na model - jednocześnie wersja b i c w jedym pudełku i aż 6 wersji oznakowania. Zwróćcie uwagę, że przewidziany jest nasz IIb z 302. Aż się prosi o dołożenie drugiego kadłuba i wydanie jako "dual combo". O ile sobie przypominam to przerobka IIb na IIa polega jedynie na zaślepieniu otworów na zewnętrzne kmy w krawędzi natarcia i wyrzutników łusek od spodu oraz zaszpachlowaniu pokryw na górze skrzydeł. Raczej nic trudnego a otwiera sporo nowych możliwości na "jedyne słuszne godne prawdziwego Polaka" wersje malowania.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby maj 2020

Postprzez Jacek Bzunek » piątek, 21 sierpnia 2020, 19:28

Mecenas napisał(a):. O ile sobie przypominam to przerobka IIb na IIa polega jedynie na zaślepieniu otworów na zewnętrzne kmy w krawędzi natarcia i wyrzutników łusek od spodu oraz zaszpachlowaniu pokryw na górze skrzydeł.

Różnica pomiędzy IIa i IIb to ilość km ale...istnieją jeszcze II wczesne i późne różniące się golenią tylnego koła. Wczesny - goleń prosta jak w Mk.I, późny - goleń ukośna.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby maj 2020

Postprzez Artur Rzepka » piątek, 21 sierpnia 2020, 19:54

Teraz dopiero zacząłem się wczytywać w zapowiedź i rzuciło mi się:

Na modelu przetestowaliśmy ugięcie blachy poszycia i pierwsze wnioski pokazują, że trzeba zaprojektować je mocniej w kolejnych modelach.


Domyślam się, że faktycznie może być to nie bardzo widoczne, ale bardziej mnie zastanawia jak to było zaplanowane/gdzie. Skoro tylko doszła jedna nowa ramka, to domyślam się, że tyczy się jej:

Obrazek

Obrazek

Chodzi o odznaczanie się pokryw/wzierników? Bo innej koncepcji nie mam. :?:
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby maj 2020

Postprzez Mecenas » piątek, 21 sierpnia 2020, 19:58

Jacek Bzunek napisał(a):
Mecenas napisał(a):. O ile sobie przypominam to przerobka IIb na IIa polega jedynie na zaślepieniu otworów na zewnętrzne kmy w krawędzi natarcia i wyrzutników łusek od spodu oraz zaszpachlowaniu pokryw na górze skrzydeł.

Różnica pomiędzy IIa i IIb to ilość km ale...istnieją jeszcze II wczesne i późne różniące się golenią tylnego koła. Wczesny - goleń prosta jak w Mk.I, późny - goleń ukośna.

Zapomniałem o tej goleni hańby tylnego podwozia... dzięki za uzupełnienie. Pewnie jeszcze dojdą wczesne wczesne z wydechem rodem z Mk.I w odróżnieniu od późnych wczesnych już z klasycznym wydechem Mk.II :D Na szczęście Arma dała możliwość wyboru w zestawie b/c.
Sorry za kpinę.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby maj 2020

Postprzez Aleksander » piątek, 21 sierpnia 2020, 21:21

Łukasz_K napisał(a):(...)

arhtus napisał(a):Doczytałem też, że sztab AH bierze pod uwagę nasze propozycje na serio.


IRYDA!

A może wreszcie P-36/H-75 Hawk, "ojciec" słynnej "peczterdziestki" w licznych odmianach i wersjach podwoziowo-silnikowych? (oczywiście w 1/48).
I nieśmiertelny TS-8 "Bies" (też w 1/48)!
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby maj 2020

Postprzez potez » piątek, 21 sierpnia 2020, 22:02

Aleksander napisał(a):I nieśmiertelny TS-8 "Bies" (też w 1/48)!

pewnie dla ArmaHobby gdyby go wydali na tym etapie rozwoju mógłby okazac sie śmiertelny :-/
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby maj 2020

Postprzez piotr dmitruk » sobota, 22 sierpnia 2020, 01:01

Jak ja tęsknię za czasami Attack Squadronu. To były modele...
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby maj 2020

Postprzez Mecenas » sobota, 22 sierpnia 2020, 08:30

piotr dmitruk napisał(a):Jak ja tęsknię za czasami Attack Squadronu. To były modele...

To sem ne vrati Pane Havranek...
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby maj 2020

Postprzez PiotrZ » sobota, 22 sierpnia 2020, 21:12

Artur Rzepka napisał(a):Mnie się podoba, bo choć IIc jest świetną miniaturą, to tematycznie w 72 nie widzę potrzeby, by mieć drugiego na półce. A tak to prawie to samo, a jednak coś innego - i sens już jest. :mrgreen:

Pewnie malowanie "Lusia" pójdzie do standardowej edycji, ale to już mój problem. :P

I super, że oszklenie przeszło lifting.
Gdyby tak jeszcze formy od mk. I się zużyły i projekt byłby dociągnięty do obecnego standardu... ;o)


W standardowej edycji poza "Lusią", mógłby być jeszcze SZ S, bo wg Real Colors of WWII, miał oryginalny, eksperymentalny, kamuflaż
PiotrZ
 
Posty: 172
Dołączył(a): wtorek, 26 czerwca 2012, 16:47

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby maj 2020

Postprzez Jostein » sobota, 22 sierpnia 2020, 21:26

PiotrZ napisał(a):
Artur Rzepka napisał(a):Mnie się podoba, bo choć IIc jest świetną miniaturą, to tematycznie w 72 nie widzę potrzeby, by mieć drugiego na półce. A tak to prawie to samo, a jednak coś innego - i sens już jest. :mrgreen:

Pewnie malowanie "Lusia" pójdzie do standardowej edycji, ale to już mój problem. :P

I super, że oszklenie przeszło lifting.
Gdyby tak jeszcze formy od mk. I się zużyły i projekt byłby dociągnięty do obecnego standardu... ;o)


W standardowej edycji poza "Lusią", mógłby być jeszcze SZ S, bo wg Real Colors of WWII, miał oryginalny, eksperymentalny, kamuflaż

Takie malowania powinny być właśnie w expercie, a nie w biedawypuście. A tutaj, gdyby mocno się starać, to może znalazłyby się bardziej nudne malowania, choć wątpię. Ale widzę, że 309 i 318 to nadal dla Army pariasi.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby maj 2020

Postprzez kojot69 » sobota, 22 sierpnia 2020, 21:57

Jostein napisał(a):
PiotrZ napisał(a):
Artur Rzepka napisał(a):Mnie się podoba, bo choć IIc jest świetną miniaturą, to tematycznie w 72 nie widzę potrzeby, by mieć drugiego na półce. A tak to prawie to samo, a jednak coś innego - i sens już jest. :mrgreen:

Pewnie malowanie "Lusia" pójdzie do standardowej edycji, ale to już mój problem. :P

I super, że oszklenie przeszło lifting.
Gdyby tak jeszcze formy od mk. I się zużyły i projekt byłby dociągnięty do obecnego standardu... ;o)


W standardowej edycji poza "Lusią", mógłby być jeszcze SZ S, bo wg Real Colors of WWII, miał oryginalny, eksperymentalny, kamuflaż

Takie malowania powinny być właśnie w expercie, a nie w biedawypuście. A tutaj, gdyby mocno się starać, to może znalazłyby się bardziej nudne malowania, choć wątpię. Ale widzę, że 309 i 318 to nadal dla Army pariasi.


Nagroda pocieczenia dla Kolegi ;o)

Obrazek
Avatar użytkownika
kojot69
 
Posty: 832
Dołączył(a): niedziela, 8 września 2019, 19:33

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby maj 2020

Postprzez Jostein » sobota, 22 sierpnia 2020, 22:11

kojot69 napisał(a):
Jostein napisał(a):
PiotrZ napisał(a):
Artur Rzepka napisał(a):Mnie się podoba, bo choć IIc jest świetną miniaturą, to tematycznie w 72 nie widzę potrzeby, by mieć drugiego na półce. A tak to prawie to samo, a jednak coś innego - i sens już jest. :mrgreen:

Pewnie malowanie "Lusia" pójdzie do standardowej edycji, ale to już mój problem. :P

I super, że oszklenie przeszło lifting.
Gdyby tak jeszcze formy od mk. I się zużyły i projekt byłby dociągnięty do obecnego standardu... ;o)


W standardowej edycji poza "Lusią", mógłby być jeszcze SZ S, bo wg Real Colors of WWII, miał oryginalny, eksperymentalny, kamuflaż

Takie malowania powinny być właśnie w expercie, a nie w biedawypuście. A tutaj, gdyby mocno się starać, to może znalazłyby się bardziej nudne malowania, choć wątpię. Ale widzę, że 309 i 318 to nadal dla Army pariasi.


Nagroda pocieczenia dla Kolegi ;o)

Obrazek



Kolega nie zrozumiał najwyraźniej, że ja, parafrazując Teatrzyk "Zieloną Gęś", mam już w Efezie tego Heraklita. Arma pogrążyła się wydając coś, co miało być modelem FM-2, a okazało się kupą głupich błędów opatrzonych metką z ceną za Tamiyę.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Konkurs - nowy model Arma Hobby maj 2020

Postprzez Puskal » sobota, 22 sierpnia 2020, 22:15

Mecenas napisał(a):Czyli mamy zwycięzcę! And the Oscar goes to.... grzesiek28. Jako pierwszy obstawił ten model.


Cześć wszystkim. Zmieniam pozycję z obserwatora na uczestnika wątku. Przed wszystkim dziękuję za zaangażowanie i gratuluję zwycięzcy. Dyskusja, tutaj na forum, jest dla mnie i dla Wojtka bardzo istotna. Typy samolotów, które wypisujecie są dla nas potwierdzeniem, że podoba wam się to co robimy, śledzicie ścieżkę jaką podążamy i to jak się rozwijamy.

Wiele z wymienionych maszyn jest też na mojej liście życzeń, jednak nie wszystko na raz ;o) . Chciałbym mieć tylko więcej czasu, żeby nie tylko zajmować się pracą nad kolejnymi opracowaniami w 3D modeli ale też porobić modele w realu. Widać po moich wątkach warsztatowych na forum jak przysiadłem w tej dziedzinie.

Mecenas, skontaktujmy się na PM lub mejla, żebyśmy zadbali żeby model dla zwycięzcy trafił w pierwszej kolejności.

piotr dmitruk napisał(a):Jak ja tęsknię za czasami Attack Squadronu. To były modele...

Piotrze, za niewielką opłatą możesz znowu się poczuć jak w 2013/14 roku kupując model Brenguna :)
Avatar użytkownika
Puskal
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 1 marca 2013, 22:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości