Nowości wydawnicze

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: Nowości wydawnicze

Postprzez Dominik » piątek, 2 października 2020, 22:05

Dziś dotarła do mnie monografia Zero. Niestety jakość zdjęć nie powala. W starej monografii z Magnum-X jakość jest o niebo lepsza. Zdjęcia już znane z wielu wcześniejszych publikacji. Na razie nie wypowiem się co do merytoryki. Najpierw muszę poczytać.
Podsumowując, Kagero zdjęciowo dało doopę, jeśli chodzi o ich jakość.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Reklama

Re: Nowości wydawnicze

Postprzez Arcturus » sobota, 3 października 2020, 09:08

Dzięki za info, mam więc jasność...
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Nowości wydawnicze

Postprzez KayFranz » poniedziałek, 5 października 2020, 11:26

Dominik napisał(a):[...] jakość zdjęć nie powala[...]


Po wpadce z Lublinem spodziewałem się, że ta publikacja wyjdzie porządnie przygotowana. Był czas na ogarnięcie problemu, jeśli to był problem technologiczny przy przygotowaniu do druku. Ale się przeliczyłem. Obejrzałem właśnie zdjęcia stron (kilkanaście) z monografii Raisena i niczego już nie pojmuję. Czcionki na fotografiach są ostre, widać, ze aparat był dobrze ustawiony, a fotografie z książki wychodzą jak z innej bajki. Lata 80. ub. wieku - jeśli miałbym to opisać i porównać, to edytorsko skojarzyła mi się seria Biblioteczka Skrzydlatej Polski. Znowu brak półcieni, w zasadzie dwa odcienie - ciemny i jasny. szczegółów nie ma co szukać, bo ich nie odwzorowano. Jest to samo co było miesiąc czy dwa temu.
Dobra, rozumiem, że można popełnić błąd, ale sposób w jaki wydawnictwo zareagowało na jakość monografii Lublina lekko mnie zdziwił. Myślałem, że coś zrobią, opublikują jakieś choćby wyjaśnienie. Z tego co się orientuję, oprócz jednego info (na tym forum, ale od dociekliwego czytelnika) żadnej innej reakcji. A teraz to.
Nie będę się pytał czy tam ktokolwiek to ogarnia czy też nadal są wakacje od wszystkiego. Nie będę pisał czy jestem tym zniesmaczony czy nie - bo i tak najwyraźniej w wydawnictwie nikogo to nie obchodzi. Rozumiem, że są plany wydawnicze, że harmonogram druku wymaga planowania na parę tygodni naprzód, ale ta druga publikacja nie ukazała się zaraz po Lublinie, więc fakt wydania jej w takiej jakości pokazuje - wg mnie - że Kagero jest głuche na "głos ludu". To w takim razie nie będę się już odzywał.

Zagłosuję portfelem.


Przykładowe fotki (aut. K. Szumiński - THX):

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
KayFranz
 
Posty: 404
Dołączył(a): czwartek, 5 lutego 2009, 16:53
Lokalizacja: Pyrowe dwa dni do piątku

Re: Nowości wydawnicze

Postprzez Dominik » poniedziałek, 5 października 2020, 16:23

Ciekawe czy wersja anglojęzyczna ma lepszą jakość druku. Mam teraz dylemat, ponieważ Reisen jest jednym z moich ulubionych myśliwców. I nie wiem, czy kupić kolejną część (lub części) czy dać sobie na luz. Jakość druku fotografii jest zniechęcająca.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Nowości wydawnicze

Postprzez Bercik » poniedziałek, 5 października 2020, 20:05

W Kagero jest problem na wielu frontach jak widać. Ja np. nadal nie otrzymałem autorskiego egzemplarza Super Model, w którym opublikowałem artykuł, że o książkach (będących wynagrodzeniem) nie wspomnę.
Zarówno czytelnicy, jak i autorzy w głębokim poważaniu.
Dobrze, że jest w Empiku, to sobie kupiłem.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Bercik
 
Posty: 878
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:03

Re: Nowości wydawnicze

Postprzez Arcturus » poniedziałek, 5 października 2020, 20:47

Taką fajną nowość sobie sprawiłem - piękne wydanie, świetnie się czyta i ogląda.
Obrazek
No i zdjęcia wyglądają tak: ;)
Obrazek
Obrazek
Znaczy da się...
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Nowości wydawnicze

Postprzez potez » poniedziałek, 5 października 2020, 20:47

Tak w ogóle to jesli ktos pamieta KAGERO to studio DTP z pochodzenia 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowości wydawnicze

Postprzez nobie1973 » poniedziałek, 5 października 2020, 21:30

Bercik napisał(a):W Kagero jest problem na wielu frontach jak widać. Ja np. nadal nie otrzymałem autorskiego egzemplarza Super Model, w którym opublikowałem artykuł, że o książkach (będących wynagrodzeniem) nie wspomnę.
Zarówno czytelnicy, jak i autorzy w głębokim poważaniu.
Dobrze, że jest w Empiku, to sobie kupiłem.


Jesli nie bedziesz dzwonil, napieral i monitowal to nic nie dostaniesz :mrgreen: :shock:
Niestety to wydawnictwo ma w srodowisku tych ktorzy pisza fatalna reputacje :-/ Odradzam jakiekolwiek kontakty wydawnicze bo szkoda czasu i nerwow ;o)
Pozdrawiam:
Norbert Czajkowski

Lotnictwo w moim obiektywie: http://www.fotosik.pl/u/nobie1973/album/773218
Avatar użytkownika
nobie1973
 
Posty: 560
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2008, 19:46
Lokalizacja: Londyn

Re: Nowości wydawnicze

Postprzez Emer » środa, 7 października 2020, 17:47

Odzyskałem kasę za Lublina R-XIII. Nie wymienili mi na lepsze/poprawione wydanie. Na dłużej żegnam się z tym wydawnictwem.
Emer
 
Posty: 52
Dołączył(a): sobota, 15 maja 2010, 22:01

Re: Nowości wydawnicze

Postprzez arhtus » środa, 7 października 2020, 18:04

A książkę sprzedają dalej, więc zapewne żadna poprawiona jej wersja nie zostanie wydana, skoro Ci jej nie podmienili.
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: Nowości wydawnicze

Postprzez RAV » środa, 7 października 2020, 19:47

Jeśli książka jest spieprzona na etapie komputerowej obróbki zdjęć lub wcześniej, to nie ma co liczyć na to, że inny egzemplarz z nakładu będzie lepszy. Musieliby poprawić zdjęcia, wmontować je w makietę, na nowo wyświecić folie, wytrawić blachy i dopiero wydrukować. I to wszystko mając nie sprzedany poprzedni nakład, który powinien iść na przemiał. Wierzycie, ze Kagero choć przez chwilę rozważało takie rozwiązanie?
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowości wydawnicze

Postprzez caughtinthemiddle » środa, 7 października 2020, 19:56

Jaki nakład? Przecież oni te polskie wydania robią w minimalnych ilościach na cyfrze i pierwszą serię tego Lublina faktycznie wyprzedali.
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: Nowości wydawnicze

Postprzez quest » czwartek, 8 października 2020, 08:39

Cześć
Zamówiłem pod koniec września.
Czy ktoś dostał poprawioną edycję ?
Rozumiem że nie bo by sie pochwalił.
Ja sam wątpię w to że dostanę coś poprawionego.
Dam znać.
Wyjdzie sporo kasy za malunki Wróbla i rendery.... :-/
quest
 
Posty: 234
Dołączył(a): poniedziałek, 31 października 2011, 15:35

Re: Nowości wydawnicze

Postprzez Dominik » czwartek, 8 października 2020, 11:18

caughtinthemiddle napisał(a):Jaki nakład? Przecież oni te polskie wydania robią w minimalnych ilościach na cyfrze i pierwszą serię tego Lublina faktycznie wyprzedali.


Jeśli tak, to mają słaba cyfrę. Mam dwa wydania Polskich Skrzydeł o Spitach I/II, normalną i cyfrową, i różnica nie jest tak straszna.
Wychodzi na to, że Kagero ma słabą drukarnię. Lub drukarnia dostała instrukcję by drukować po kosztach. Nawet nie podali nazwy drukarni. Ciekawe czy wersja anglojęzyczna jest tak samo słabo wydrukowana?
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Nowości wydawnicze

Postprzez arhtus » piątek, 9 października 2020, 15:19

Dominik, a mógłbyś zaprezentować jaka jest różnica między normalnym drukiem, a dodrukiem cyfrowym? Mam na oku kilka pozycji ze Stratusa w edycji "dodruk cyfrowy" i od pewnego czasu się waham przed zakupem właśnie z tego powodu.
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości