Nowości wydawnicze

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: Nowości wydawnicze

Postprzez Michał Janik » niedziela, 23 maja 2021, 19:50

caughtinthemiddle napisał(a):
Arcturus napisał(a):No i jaka cena - 1/4 wersji angielskiej. Świetna wiadomość. Cieszę się, że nie rzuciłem się na pierwsze wydanie, uznając jej cenę za zdecydowanie przekraczającą próg bólu.


Tylko wiesz - na to, że cena jest teraz taka a nie inna, zrzuca się każdy nas bez względu na to, czy ma na to ochotę...


To prawda, że publikacje IPNu, jak leci, mają ceny nadzwyczaj konkurencyjne. Ot, choćby potężny album z malarstwem Piotra Górki "Walki powietrzne w obrazach" , 170 stron, kredowy papier - cena (katalogowa!) - 39 zł.

https://cdn.bonito.pl/zdjecia/2/de0dc1b-walki-powietrzne-w-o.jpg

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Reklama

Re: Nowości wydawnicze

Postprzez Ralf_S » niedziela, 23 maja 2021, 20:44

Michał Janik napisał(a):
caughtinthemiddle napisał(a):
Arcturus napisał(a):No i jaka cena - 1/4 wersji angielskiej. Świetna wiadomość. Cieszę się, że nie rzuciłem się na pierwsze wydanie, uznając jej cenę za zdecydowanie przekraczającą próg bólu.


Tylko wiesz - na to, że cena jest teraz taka a nie inna, zrzuca się każdy nas bez względu na to, czy ma na to ochotę...


To prawda, że publikacje IPNu, jak leci, mają ceny nadzwyczaj konkurencyjne. Ot, choćby potężny album z malarstwem Piotra Górki "Walki powietrzne w obrazach" , 170 stron, kredowy papier - cena (katalogowa!) - 39 zł.

https://cdn.bonito.pl/zdjecia/2/de0dc1b-walki-powietrzne-w-o.jpg


Oczywiście każdy wie, że na cenę 40 zł składa się:
1. 30 zł dla autorów + 70 zł dla pośredników;
2. 30 zł kosztów wydruku + 100 zł dla pośredników;
3. 20% tj. 9 zł dla hurtowni
Powyższe daje razem 69,00 zł dla frajerów, którzy kupują bezpośrednio w IPN lub około 40,00 zł dla inteligentnie używających wyszukiwarki.
Tak czy srak (sorry za wyrażenie, ale brak mi słów dla poszanowania przez (nie)rząd moich ciężko zarobionych pieniędzy), czy chcemy czy nie każdy z nas dokłada do książki kilkaset złotych :(
To, że kupimy taniej nie świadczy, że zarobiliśmy. Po prostu więcej naszych pieniędzy zostało zdefraudowanych na tej inwestycji. To się nazywa "socjalizm" :(
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 00:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowości wydawnicze

Postprzez kojot69 » niedziela, 23 maja 2021, 21:04

Jak podniosą cenę, to kupię ;o)
Avatar użytkownika
kojot69
 
Posty: 830
Dołączył(a): niedziela, 8 września 2019, 18:33

Re: Nowości wydawnicze

Postprzez KayFranz » niedziela, 23 maja 2021, 21:13

Ralf,
wybacz, ale jako ktoś od dziesięcioleci siedzący w poligrafii i wydawnictwach uśmiałem się tylko przy Twoich wyliczeniach.
Mocno przeszacowałeś.

Dobranoc.
Obrazek
Avatar użytkownika
KayFranz
 
Posty: 403
Dołączył(a): czwartek, 5 lutego 2009, 15:53
Lokalizacja: Pyrowe dwa dni do piątku

Re: Nowości wydawnicze

Postprzez Arcturus » poniedziałek, 24 maja 2021, 06:23

caughtinthemiddle napisał(a):
Arcturus napisał(a):No i jaka cena - 1/4 wersji angielskiej. Świetna wiadomość. Cieszę się, że nie rzuciłem się na pierwsze wydanie, uznając jej cenę za zdecydowanie przekraczającą próg bólu.


Tylko wiesz - na to, że cena jest teraz taka a nie inna, zrzuca się każdy nas bez względu na to, czy ma na to ochotę...

Doskonale zdaję sobie sprawę, skąd się bierze tak niska, nijak mająca się do realiów rynkowych cena... Pozostaje się pocieszyć, że większość tej kasy marnowana jest w znacznie gorszy sposób niż w przypadku tej książki.
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 19:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Nowości wydawnicze

Postprzez Ralf_S » poniedziałek, 24 maja 2021, 07:58

KayFranz napisał(a):Ralf,
wybacz, ale jako ktoś od dziesięcioleci siedzący w poligrafii i wydawnictwach uśmiałem się tylko przy Twoich wyliczeniach.
Mocno przeszacowałeś.

Dobranoc.

Ale że jak przeszacowałem? Za dużo po lewej, a za mało po prawej?
Może nie mam informacji z poligrafii, ale niestety mam informacje z gospodarowania środkami publicznymi :(
Lepiej nie wnikać zbyt głęboko ile podatników kosztowało wydanie tej książki. Cieszmy się, że nie musimy za dużo dopłacać :mrgreen:
BTW Ciekawe, gdzie trafiły modele do sklejania, które za kilkaset tysi zakupił Antoni M.?
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 00:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowości wydawnicze

Postprzez KayFranz » niedziela, 20 czerwca 2021, 16:45

Coś nowego powstało - dla fanów lotnictwa Armee de l'Air, jak można sądzić po podtytule.

Obrazek

PDF z przykładowymi stronami:
https://www.avions-bateaux.com/uploads/ ... 586074.pdf
Obrazek
Avatar użytkownika
KayFranz
 
Posty: 403
Dołączył(a): czwartek, 5 lutego 2009, 15:53
Lokalizacja: Pyrowe dwa dni do piątku

Re: Nowości wydawnicze

Postprzez hamp » niedziela, 5 września 2021, 08:31

Monografia P11c z Kagero, 208 stron plany w 1/72,48,32
No i cena dość wysoka-170pln
https://sklep.kagero.pl/pzl-p-11-c.html
hamp
 
Posty: 278
Dołączył(a): piątek, 8 marca 2013, 10:08
Lokalizacja: Olesno

Re: Nowości wydawnicze

Postprzez KayFranz » niedziela, 5 września 2021, 08:37

Jeszcze przez kilkanaście godzin - za połowę tego.
Obrazek
Avatar użytkownika
KayFranz
 
Posty: 403
Dołączył(a): czwartek, 5 lutego 2009, 15:53
Lokalizacja: Pyrowe dwa dni do piątku

Re: Nowości wydawnicze

Postprzez RAV » niedziela, 5 września 2021, 13:24

KayFranz napisał(a):Jeszcze przez kilkanaście godzin - za połowę tego.

Post z serii "wiem, ale nie powiem". :-/
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowości wydawnicze

Postprzez nobie1973 » niedziela, 5 września 2021, 16:26

RAV napisał(a):
KayFranz napisał(a):Jeszcze przez kilkanaście godzin - za połowę tego.

Post z serii "wiem, ale nie powiem". :-/


Jest promocja na wydawnictwa Kagero tutaj: https://www.facebook.com/groups/6262887 ... 6752881272
Pozdrawiam:
Norbert Czajkowski

Lotnictwo w moim obiektywie: http://www.fotosik.pl/u/nobie1973/album/773218
Avatar użytkownika
nobie1973
 
Posty: 560
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2008, 18:46
Lokalizacja: Londyn

Re: Nowości wydawnicze

Postprzez RAV » niedziela, 5 września 2021, 20:55

Eeee, Fejsbuk... :P
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowości wydawnicze

Postprzez hamp » poniedziałek, 6 września 2021, 16:49

Będzie dostępna od 17.09
hamp
 
Posty: 278
Dołączył(a): piątek, 8 marca 2013, 10:08
Lokalizacja: Olesno

Re: Nowości wydawnicze

Postprzez Michał Janik » niedziela, 19 grudnia 2021, 13:39

Nie nowość i nie do końca podobna książka, do tego co zwykle tu umieszczamy, ale jeśli szukacie prezentu dla dziecka, własnego, przyjaciół lub Pani Sąsiadki to polecam książeczkę Anny Litwinek "Awiatorzy. Podniebne przygody polskich lotniczek i lotników". Właściwie to nawet bardziej książkę - na prawie 200 stronach znalazło się około 20 opowiadań od dwudziestolecia międzywojennego do XXI wieku. Całkiem zgrabnie napisane, ilustracje mogą się podobać dzieciom a i dorosły dostrzeże w nich podobieństwo do obiektów rzeczywistych. Co wcale nie jest takie znowu częste w dziecięcej literaturze.

Podaję kilka cytatów ze strony wydawcy (nic mnie z nim nie łączy) i poglądowych obrazków:

https://www.znak.com.pl/ksiazka/awiatorzy-podniebne-przygody-polskich-lotniczek-i-lotnikow-litwinek-anna-188272

Jak długo musiał czekać na poprawę pogody Sebastian Kawa, żeby jako pierwszy (i póki co jedyny) człowiek na świecie przelecieć szybowcem nad Himalajami?
Jak wyglądała czekolada, którą Mirek Hermaszewski, jedyny polski kosmonauta, jadł na stacji kosmicznej orbitującej wokół Ziemi?
W jakim niecodziennym stroju Stanisław Skarżyński przeleciał samotnie Atlantyk małym turystycznym samolotem (do dziś nikt mniejszym nie pokonał oceanu)?
Ile kilometrów musieli przebyć – i ile drużyn pokonać – Żwirko i Wigura w najbardziej wyczerpują-cym rajdzie samolotowym dookoła Europy?

Obrazek

Książka jest adresowana dla dzieci w wieku 6-9 lat. Osobiście polecałbym ją i starszym. Nasz ośmiolatek który jak na swój wiek czyta bardzo dobrze i lubi książki również znacznie poważniejsze, połykał ją błyskawicznie. Zresztą sami popatrzcie - dostał ją jako urodzinowy prezent na wakacyjnym wyjeździe...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: Nowości wydawnicze

Postprzez piotr dmitruk » piątek, 22 kwietnia 2022, 09:35

Ukazał się nowy VII tom "polskich konstrukcji lotniczych" A.Glassa i J. Kubalańcy
A właściwie są to dwa tomy siódme- klasyczny, poświęcony samolotom i szybowcom prawie współczesnym i dodatkowy niewielki tomik zawierający malowania do tych konstrukcji.
ObrazekObrazek

Chciałbym polecić....ale...
O ile pracy w kolejny klasyczny tom włożono mnóstwo, to zdarzają się wpadki.
Zwróciłem uwagę na Iskierkę. W tabeli prototyp z innym silnikiem i samoloty seryjne mają jednakową długość, natomiast na załączonym planiku różnią się długością wybitnie, a sam planik nie jest dokładne w skali 1:72
Trochę mi w związku z tym entuzjazm opadł, zwłaszcza, że współczesne możliwości drukarni pozwalają na lepsze przedstawienie współczesnych, a więc wysokiej jakości zdjęć. W tym tomie wyglądają one podobnie do tych sprzed prawie stu lat.
Natomiast, jak mogę polecić cienki tomik poświęcony malowaniom, kiedy kolorówka grubo odbiega wyglądem od zdjęcia, które jest zamieszczone obok? I to nie jedna, a rzekłbym- większość.
Proszę sobie obejrzeć przed decyzją o kupnie.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9924
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości