Arma Hobby - P.11c w 1:48 - opinie

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: Arma Hobby - P.11c w 1:48 - opinie

Postprzez Soris000 » piątek, 12 lutego 2021, 14:36

GrzeM napisał(a):Pisałem już o tym - przede wszystkim na podstawie oryginalnej dokumentacji: zdjęć historycznych, instrukcji fabrycznej, katalogu części. Pokazywałem tutaj te zdjęcia. W podobny sposób zrobiliśmy np. prawidłową poduszkę zagłówka czy oparcie fotela obite skórą.

Jestem wzrokowcem i czy możesz pokazać jakieś zdjęcia gdzie owiewki są umieszczone na środku panelu?
Avatar użytkownika
Soris000
 
Posty: 1405
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 13:18
Lokalizacja: Sopot

Reklama

Re: Arma Hobby - P.11c w 1:48 - opinie

Postprzez GrzeM » piątek, 12 lutego 2021, 15:37

Soris000 napisał(a):Jestem wzrokowcem i czy możesz pokazać jakieś zdjęcia gdzie owiewki są umieszczone na środku panelu?

Wszystko widać na zdjęciach, które są w tym wątku, i które także Ty analizowałeś. Żadna nie jest idealnie na środku, ale też nie wszystkie są jednakowo, a żadna z historycznych nie jest tak bardzo przesunięta jak muzealna (piszę cały czas o przedniej owiewce).
Warto też pamiętać, że punkt zaczepienia zastrzału (nie owiewki) był dla przedniego i dla tylnego tak samo odsunięty od listwy nitowania paneli (co też widać na zdjęciach umieszczonych w tym wątku).
Dla mnie to już jest bicie piany, bo nie wnosimy do dyskusji nic nowego, tylko roztrząsamy to, co już dawno zostało pokazane i omówione.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: Arma Hobby - P.11c w 1:48 - opinie

Postprzez macotra4 » piątek, 12 lutego 2021, 16:46

GrzeM napisał(a):
Soris000 napisał(a):Jestem wzrokowcem i czy możesz pokazać jakieś zdjęcia gdzie owiewki są umieszczone na środku panelu?

Wszystko widać na zdjęciach, które są w tym wątku, i które także Ty analizowałeś. Żadna nie jest idealnie na środku, ale też nie wszystkie są jednakowo, a żadna z historycznych nie jest tak bardzo przesunięta jak muzealna (piszę cały czas o przedniej owiewce).
Warto też pamiętać, że punkt zaczepienia zastrzału (nie owiewki) był dla przedniego i dla tylnego tak samo odsunięty od listwy nitowania paneli (co też widać na zdjęciach umieszczonych w tym wątku).
Dla mnie to już jest bicie piany, bo nie wnosimy do dyskusji nic nowego, tylko roztrząsamy to, co już dawno zostało pokazane i omówione.

Panie Grzeorzu,
Musze przyznac ze podziwiam Pana spokoj i opanowanie w odpowiedziach na ten zestaw krytki, ktory Pan dostaje. Czesci jest zasluzona (brakujace linie podzialu - zapewne niedopatrzenie, ale uwaga celna), ale 10 stron na temat owiewiek to juz wykracza poza wszelka normalnosc...
I taka mala prosba, przy calych tych negatywach nie poprzestajcie robic polskich projektow. Wiem, ze sprzedacie wiecej Hurricanes czy Mustangs, ale nie zapomincie on moze, na przyklad RWD-8 w 1/48?
Kiedys piszac z Panem Lukaszem Sznajderem napomknalem o Czapli i jest i w 1/48 i w 1/32, moze teraz uda sie zrobic RWD-8?
macotra4
 
Posty: 47
Dołączył(a): poniedziałek, 22 lutego 2016, 03:56

Re: Arma Hobby - P.11c w 1:48 - opinie

Postprzez Soris000 » piątek, 12 lutego 2021, 19:15

GrzeM napisał(a):Dla mnie to już jest bicie piany, bo nie wnosimy do dyskusji nic nowego, tylko roztrząsamy to, co już dawno zostało pokazane i omówione.

I tu się zgadzam, każdy widzi to co widzi i niech tak już zostanie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Soris000
 
Posty: 1405
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 13:18
Lokalizacja: Sopot

Re: Arma Hobby - P.11c w 1:48 - opinie

Postprzez SnaQ » piątek, 12 lutego 2021, 20:20

macotra4 napisał(a):[...]10 stron na temat owiewiek to juz wykracza poza wszelka normalnosc... [...]

Zapewne nie byłoby tych dziesięciu stron, gdyby pan Grzegorz przyznał, to co widzą inni i powiedział na przykład: "Tak, racja nie zauważyliśmy tego niuansu. To zostało źle zaprojektowane. Teraz jest już niestety za późno na korekty. Możemy jedynie przeprosić." Koniec. Ale skoro jedna strona idzie w zaparte to i druga nie składa broni.
Avatar użytkownika
SnaQ
 
Posty: 44
Dołączył(a): piątek, 3 października 2014, 00:10

Re: Arma Hobby - P.11c w 1:48 - opinie

Postprzez kojot69 » piątek, 12 lutego 2021, 20:21

Soris000 napisał(a):
GrzeM napisał(a):Dla mnie to już jest bicie piany, bo nie wnosimy do dyskusji nic nowego, tylko roztrząsamy to, co już dawno zostało pokazane i omówione.

I tu się zgadzam, każdy widzi to co widzi i niech tak już zostanie.
Obrazek


Zrobili podobnie jak w PLANACH MODELARSKICH z 1979 roku ;o)

Obrazek
Avatar użytkownika
kojot69
 
Posty: 830
Dołączył(a): niedziela, 8 września 2019, 18:33

Re: Arma Hobby - P.11c w 1:48 - opinie

Postprzez iras67 » wtorek, 16 lutego 2021, 23:58

kojot69 napisał(a):
Zrobili podobnie jak w PLANACH MODELARSKICH z 1979 roku ;o)

Litości;-P...Raczej tak samo jak w rysunkach ostatniej monografii MMP Boks Yellow Series i wiekszości tego co wydano do tej pory. Jak na razie poprawne/przesunięte mocowanie oprofilowania znalazłem w rysunkach Wojtka Fajgi w Aeroplanie. Nie wiem jak jest w Mini Replice bo to też były dobre rysunki od strony rzetelnego oddania szczegółów i bryły ale gdzies mi sie zawieruszyła. Naliczyłem kilkanaście różnych wydawnictw o P-11 ... sporo. Jeszcze 20 lat temu nie było tego za wiele...
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 14 gości