Arma Hobby - P.11c w 1:48 - opinie

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: ARMA HOBBY - pytania, znienawidzenia, polubienia...

Postprzez marder » środa, 10 lutego 2021, 18:13

Proponuję "ARMA HOBBY - QOU VADIS" 8-)
Rafał B - Entuzjasta HIPS-u
marder
 
Posty: 648
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 20:44
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: ARMA HOBBY - pytania, znienawidzenia, polubienia...

Postprzez Mecenas » środa, 10 lutego 2021, 20:45

Jakby ktoś był ciekaw - jęczcie na forum a będzie wysłuchani. Na razie w skali 1/72 do IBG i Army, ale jak głosi komentarz niedługo można się spodziewać także i w 1/48 jak tylko model Army dotrze do Siemianowic.

https://www.facebook.com/14678537501372 ... 983482724/

Et voila:Obrazek
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: ARMA HOBBY - pytania, znienawidzenia, polubienia...

Postprzez Soris000 » środa, 10 lutego 2021, 21:10

Ralf_S napisał(a):...
Tylko jedna dygresja: nie można zrobić normalnego, dwudzielnego pudełka?

Phiii, pięciodzielne jest jeszcze dzielniejsze... :P
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Soris000
 
Posty: 1405
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 14:18
Lokalizacja: Sopot

Re: ARMA HOBBY - pytania, znienawidzenia, polubienia...

Postprzez Michał Janik » środa, 10 lutego 2021, 21:24

Mecenas napisał(a):Jakby ktoś był ciekaw - jęczcie na forum a będzie wysłuchani. Na razie w skali 1/72 do IBG i Army, ale jak głosi komentarz niedługo można się spodziewać także i w 1/48 jak tylko model Army dotrze do Siemianowic.

https://www.facebook.com/14678537501372 ... 983482724/

Et voila:Obrazek


Meanwhile in Syemanovitze...

Taśmy zbawienia!

Juhu, Yahu!

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: ARMA HOBBY - pytania, znienawidzenia, polubienia...

Postprzez kojot69 » środa, 10 lutego 2021, 21:40

Michał Janik napisał(a):
Mecenas napisał(a):Jakby ktoś był ciekaw - jęczcie na forum a będzie wysłuchani. Na razie w skali 1/72 do IBG i Army, ale jak głosi komentarz niedługo można się spodziewać także i w 1/48 jak tylko model Army dotrze do Siemianowic.

https://www.facebook.com/14678537501372 ... 983482724/

Et voila:Obrazek


Meanwhile in Syemanovitze...

Taśmy zbawienia!

Juhu, Yahu!



Czyli wychodzi na jaw spisek między producentami modeli i producentów dodatków do tychże :mrgreen: Odwieczny spisek. Po co robić model idealny jak i tak wszyscy ucieszą się z dodatków :lol:

PS jaką to ma grubość?
Avatar użytkownika
kojot69
 
Posty: 832
Dołączył(a): niedziela, 8 września 2019, 19:33

Re: ARMA HOBBY - pytania, znienawidzenia, polubienia...

Postprzez potez » środa, 10 lutego 2021, 21:48

połowę grubości trawionej blaszki czyli ok 0,07 max 0,1 mm
ja dziekuje nie skorzystam, juz problem rozwiązałem we własnym zakresie ;)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: ARMA HOBBY - pytania, znienawidzenia, polubienia...

Postprzez macotra4 » czwartek, 11 lutego 2021, 00:20

potez napisał(a):połowę grubości trawionej blaszki czyli ok 0,07 max 0,1 mm
ja dziekuje nie skorzystam, juz problem rozwiązałem we własnym zakresie ;)



A powiedz prosze jak?
macotra4
 
Posty: 47
Dołączył(a): poniedziałek, 22 lutego 2016, 04:56

Re: ARMA HOBBY - pytania, znienawidzenia, polubienia...

Postprzez potez » czwartek, 11 lutego 2021, 01:25

z Pla-Paper tamki sobie wyciąłem i nakleiłem. Szkoda kasy na te blaszki, oszczędny jestem ;o)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: ARMA HOBBY - pytania, znienawidzenia, polubienia...

Postprzez iras67 » czwartek, 11 lutego 2021, 13:51

potez napisał(a):z Pla-Paper tamki sobie wyciąłem i nakleiłem. Szkoda kasy na te blaszki, oszczędny jestem ;o)
Ale linie podziałowe zaszpachlowałeś przed przyklejeniem paska? Ja proszę Pana jesli posiąde i będę mieć czas na Armową 11kę zrobię te podziały tak jak zrobiłeś w Fokkerze ;-), surfem albo płynną szpachlą Gunze. A tak z innej beczki HGW to na co czeka ? Przecież az sie prosi zestaw z nitami do Armowej ? Zamiast robić jakieś koszmary do Lightninga tu mają cos konkretnego z wypukłymi. ps. Zresztą nawet bardziej pożądany byłby taki "zestawik" do IBG...
Ostatnio edytowano czwartek, 11 lutego 2021, 14:10 przez iras67, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: ARMA HOBBY - pytania, znienawidzenia, polubienia...

Postprzez Artur Rzepka » czwartek, 11 lutego 2021, 13:58

iras67 napisał(a): A tak z innej beczki HGW to na co czeka ? Przecież az sie prosi zestawik z nitami do Armowej ? Zamiast robić jakieś koszmary do Lightninga tu mają cos konkretnego z wypukłymi.


Oj tak, +1, ale skoro Wildcat się nie doczekał (w przeciwieństwie do Hellcata Eduarda), a raczej jest bardziej chodliwym tematem niż pezetela - to chyba szanse marne. :(
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: ARMA HOBBY - pytania, znienawidzenia, polubienia...

Postprzez shadowmare » czwartek, 11 lutego 2021, 14:17

iras67 napisał(a):A tak z innej beczki HGW to na co czeka ? Przecież az sie prosi zestaw z nitami do Armowej ?

Za zestaw do Lightninga 120 zł, to czy będzie popyt. EDIT patrzę, że są też za koło 60 - 70 to jeszcze nie tak źle.
iras67 napisał(a): Zresztą nawet bardziej pożądany byłby taki "zestawik" do IBG...

Jak zminimalizujesz to masz za free ten sam efekt bez pitolenia się w naklejanki. Ew. tylko 2 paski na górę i dół, gdzie szlifujesz połówki.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: ARMA HOBBY - pytania, znienawidzenia, polubienia...

Postprzez iras67 » czwartek, 11 lutego 2021, 15:28

W IBG nity są nie tyle że zbyt wypukłe, co maja za dużą średnicę. Po szlifowaniu z okrągłych łbów robią się okrągłe placki. Problem z brudzeniem tego dalej zostaje. Tej powierzchni z nitami to najlepiej wcale nie brudzić, a same linie podziałowe robić czymś o ton ciemniejszym od kamo.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: ARMA HOBBY - pytania, znienawidzenia, polubienia...

Postprzez shadowmare » czwartek, 11 lutego 2021, 17:30

Tak wiem, sklejałem. Mi to nie wadzi, tak jak piszesz lepiej już to jakoś tuszować niż usuwać i naklejać hgw.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: ARMA HOBBY - pytania, znienawidzenia, polubienia...

Postprzez MarCo » czwartek, 11 lutego 2021, 19:42

potez napisał(a):@marco:
Te owiewki sa praktycznie identyczne od P.7 w górę. Widac ja na P.7, widac na P.11a,b,c,f. Niczym sie nie różniły na oko.

Nie, nie są identyczne.
Serio mnie zainteresowałeś i chciałem takie zdjęcia zobaczyć. Ja nie mam wątpliwości, że w ML owiewki są oryginalne i wszystkie wklęsłe od wewnątrz. Z tego co piszesz, rodzi się szereg pytań - jesli je pogięli, to jak to się stało, że symetrycznie i wszystkie cztery tak równo? No i co to za konstrukcja, żeby się gięła tak fikuśnie przy montażu?

potez napisał(a):Ta cała dyskusja o błędach w modelach jest jak wołanie na puszczy. Nie przerobią form [...]

Pełna zgoda, nie przerobią i ten model niestety zostanie już taką biedą. Pozwoliłem sobie wcześniej wyrazić zdanie, jak go widzę i tylko tyle - powtarzać nie zamierzam. Może inni zechcą, a może będą chwalić. Przynajmniej będzie zgodnie z tematem, bo póki co, gadacie o modelu innej firmy i innej skali.
Czy dyskusja o błędach ma sens - no to zależy dla kogo i jak je omawiać - np. warto wiedzieć, jeśli ktoś chce coś poprawić, ale też warto zweryfikować czy się ktoś zwyczajnie nie "myli". Ale warto konkretnie, nie ogólnie - stąd wchodzenie w niuanse typu owiewka zastrzału. Zupełnie osobną historią jest czy ktoś ostatecznie w modelu zechce to "poprawiać", czy nie. Ale wiedzieć jak powinno wyglądać - zawsze warto. Już zostając przy tych zastrzałach, to ja - tak jak wcześniej pisałem - uznał bym to za dopuszczalne uproszczenie, tak jak w 72ce. Innych rzeczy nie potrafię, ale to tylko kwestia osobistych preferencji. Być może ktoś uzna te zastrzały za gargantuiczny błąd (ja - nie).

potez napisał(a):Model IBG w 32 [...]

Przyznam szczerze, że to czytałem trochę z osłupieniem - pomijając listę subiektywnych stwierdzeń które wypisałeś (już wcześniej kolega tłumaczy, dla Ciebie nity są "ohydne", ale dla innych cudowne itd itp) - to ten wątek jest o modelach AH, skąd Ci się wzięło tutaj IBG i jeszcze dodatkowo większe? Jeśli z powodu tego zdjęcia spodu - no to przecież o zastrzały koledze chodziło, nie o model całościowo. Rozumiem porównywanie do konkurencji, ale dla modelu AH konkurencją jest model Mirage, w tejże skali.

Co prawda korci mnie spytać, dlaczego nity są ohydne, ale nie wiem czy chcę znać odpowiedź. Stwierdzenia typu: haniebnie zwalony, beznadziejny, straszny, ohydny - nie są merytoryczne. Tylko znowu - to zdaje się nie ten wątek, żeby prawić o IBG. Nie przyłazimy tu czasem gadać o AH? Chyba, że nie ma o czym i temat zastępczy wałkujesz.

iras67 napisał(a):W IBG nity są nie tyle że zbyt wypukłe, co maja za dużą średnicę.


A, to jednak spytam. Skoro już się dowiedziałem że ohydne=za duże. Rozumiem, że porównałeś i pomierzyłeś średnicę na P11 w muzeum i na modelu. Jakiej średnicy jest łeb nita w muzealnej maszynie? Dla kolegi pytam. Na modelu sam sobie zmierzy.
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 11:56

Re: Arma Hobby - P.11c w 1:48 - opinie

Postprzez Jarek Gurgul » czwartek, 11 lutego 2021, 20:19

Zgodnie z sugestiami kolegów pozwoliłem sobie zmienić tytuł wątku na mający trochę mniej negatywny, bardziej "merytoryczny" wydźwięk.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6042
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

cron