Arma Hobby - P.11c w 1:48 - opinie

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: ARMA HOBBY - pytania, znienawidzenia, polubienia...

Postprzez 307_Piotras » wtorek, 9 lutego 2021, 12:50

Niestety ale z tej rozmowy wyłania się obraz zwolenników i przeciwników dwóch polskich producentów. To trochę smutne.
Zwłaszcza jak się popatrzy na chłodno na wymienione „zdrady”.
Avatar użytkownika
307_Piotras
 
Posty: 168
Dołączył(a): niedziela, 9 października 2016, 00:11
Lokalizacja: Łódź/Navan

Reklama

Re: ARMA HOBBY - pytania, znienawidzenia, polubienia...

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 9 lutego 2021, 12:53

Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9949
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ARMA HOBBY - pytania, znienawidzenia, polubienia...

Postprzez potez » wtorek, 9 lutego 2021, 13:06

307_Piotras napisał(a):Niestety ale z tej rozmowy wyłania się obraz zwolenników i przeciwników dwóch polskich producentów. To trochę smutne.
Zwłaszcza jak się popatrzy na chłodno na wymienione „zdrady”.

wymyslasz coś co nie istnieje, świat zwolenników i przeciwników.
Dla mnie oba te modele są obarczone poważnymi wadami. Nie rozumiem dlaczego na jednym sie wiesza psy a drugiego hołubi, w momencie gdy oba są kulawe. W mojej ocenie mniej zdrad jest w 48 niż w 32 bo doprowadzenie nitowania do porządku to bardzo poważna wymagająca ogromnego nakłądu czasu i umiejętności praca. Reszte błędów i uproszczeń załatwiły zestawy z BitsKriega za grube kilkaset PLN - poza odwróconym statecznikiem.

Nie wnikam dlaczego tak jest , skutek jest taki, że projektant zrobił jak umiał, narzędziownia przekuła to w metal i mamy to co mamy.

Lista błędów kuriozalnych u najlepszych jest niepojęta, w moim prywatnym rankingu wygrywa Tamiyowski Mig-15, który jest fajny, składalny i na tym sie kończa jego podobieństwa do Miga-15. Bo udało im sie spieprzyć WSZYSTKO: stateczniki za małe i pod złym kątem, skrzydła z niewłasciwym skosem ( o kilka stopni a nie o minuty kątowe), pomieszanie elementów wersji między 15 a 15 bis, na koniec sporo fikcyjnych linii a wisienka na torcie to zgubili jedna komore spalania w otwartym silniku i jest 8 zamiast 9. Bo przecireż Trumpek, który w większosć z modeli coś wymyśli ekstra ( ile jest wersji kadłuba Su-27 w 32 i ile do nich korekt?) wypuszczając Tunanna w nie za bardzo do końca wiadomo jakiej skali w porównaniu z Tamką to żaden zawodnik :D
Ostatnio edytowano wtorek, 9 lutego 2021, 13:41 przez potez, łącznie edytowano 1 raz
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: ARMA HOBBY - pytania, znienawidzenia, polubienia...

Postprzez Ralf_S » wtorek, 9 lutego 2021, 13:13

Tak czytam ten wątek i mam nieodparte wrażenie, że modelarze lotniczy, bez względu na skalę są mnie tolerancyjni, niż np.: modelarze szkutniczy... Bo tam nikt jakoś się nie czepia tego, że pięknie wyglądający na modelu pokład drewniany w realu, po powiększeniu 700 razy miałby 10-cio cm przerwy między deskami :mrgreen:
Dodatkowo wielu modelarzy podchodzi mocno emocjonalnie do modelu "11", bo to nasze dobro narodowe. Ale nie tylko u nas tak jest, bo podobne "zjawiska" obserwuję na południowych forach modelarskich 8-)
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: ARMA HOBBY - pytania, znienawidzenia, polubienia...

Postprzez Dominik » wtorek, 9 lutego 2021, 13:30

A najlepsze jest to, że oprócz paru osób to 99% sklejających będzie miało to wszystko gdzieś. Skupią sie na sklejalności modelu i tym, czy po sklejeniu wygląda ć będzie na P.11 czy nie.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: ARMA HOBBY - pytania, znienawidzenia, polubienia...

Postprzez Murek » wtorek, 9 lutego 2021, 13:39

potez napisał(a):
Murek napisał(a): więc ta rozmowa rzeczywiście nie ma sensu. Dla jednego coś zrobione "ohydnie", dla drugiego fajnie. To są dyskusje o subiektywnych odczuciach i są zbędne.

no akurat sie z tobą nie zgodzę. Bo to nie sa odczucia tylko fakty.
jeśli napiszę:
1)silnik- nierówny, glutowaty z porozlewanymi żeberkami , którego jakość nawet w 48 by zawstydzała
2) pierścień Townenda z wymyślonymi nieistniejącymi zawiasami, nie oddający wyglądu rzeczywistego elementu
3)Smigło, które ma nieprawidowy kształt i wymaga poważniej korekty praktycznie przestrugania
4) osłona silnika, której sposób wykonania nie pasuje do kadłuba bo całkowicie pozbawiona jest nitów
5) nitowanie, które zostało wykonanie nierówno i niestarannie - cały kadłub zrobiony jest nitami o róznych srednicach i wysokosci, do tego występują nity skośne bądź zlewaja się ze sobą rzędy podwójnych nitów.
to sa fakty czy odczucia? :mrgreen: :P
każdy ma inny próg bólu ale tu sa konkretne problemy jakości modelu.

Teraz napisałeś rzeczowo. Nasuwa się smutna konkluzja, że oba modele zarówno w 1-48 jak i 1-32 są mocno zwalone i trzeba się trzy razy zastanowić zanim się któregoś z nich kupi :twisted: ;o)
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3005
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: ARMA HOBBY - pytania, znienawidzenia, polubienia...

Postprzez potez » wtorek, 9 lutego 2021, 13:47

Ralf_S napisał(a): Bo tam nikt jakoś się nie czepia tego, że pięknie wyglądający na modelu pokład drewniany w realu, po powiększeniu 700 razy miałby 10-cio cm przerwy między deskami :mrgreen:

to chyba wynika z przyjętej konwencji, cokolwiek nie zrobisz w takiej skali i tak będzie uproszczone lub przewymiarowane, także korzystaja wszyscy z tych samych dodatków i jest zgoda, że tak ma wyglądać.
A konsekwencji rzeczywiście modelarzom lotniczym brak. Na fejsie widziałem budowę 11tki gdzie budowniczy płacze nad liniami brakującymi a równocześnie zostawia na orczyku odlane pasy trzymające buty, które w skali mają rozmiar liny okrętowej i nie ma z tym problemu, chociaz poprawienie tego nie trwa nawet kwadransa dwóch.
można tak bez końca...
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: ARMA HOBBY - pytania, znienawidzenia, polubienia...

Postprzez Dominik » wtorek, 9 lutego 2021, 14:15

Ogólnie powinniśmy mieć trochę więcej luzu do naszego hobby. Jako znany na modelforum hejter Edkowych byków w Spitach też sobie odpuściłem, bo szkoda nerwów i czasu, który można poświęcić na modelowanie(nawet biorąc po uwagę fakt, że te skrzydło b w "Tally Ho!" to raczej do dwójek z działkami nie pasuje). Więc więcej luzu i radochy z modelowania. Czym jest cała reszta w skali wszechświata... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio edytowano wtorek, 9 lutego 2021, 15:05 przez Dominik, łącznie edytowano 1 raz
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: ARMA HOBBY - pytania, znienawidzenia, polubienia...

Postprzez Ralf_S » wtorek, 9 lutego 2021, 14:58

Dominik napisał(a):(...)Więc więcej luzu i radochy z modelowania. (...) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


I kropka 8-)
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: ARMA HOBBY - pytania, znienawidzenia, polubienia...

Postprzez Mecenas » wtorek, 9 lutego 2021, 15:03

Już od jakiegoś czasu obserwuję, że łatwiej mi się żyje jeśli pamiętam o dobrej radzie jaką któryś z naszych narciarzy miał zapisaną na czubkach swoich nart. Model to w końcu umowne uproszczenie w jakiejś przyjętej symbolicznej konwencji, rodzaj umowy społecznej. Kiedyś umówiliśmy się na linie podziałowe, raz wgłębne raz wypukłe. Co to ma wspólnego z rzeczywistością? A grubość ścian kadłuba nikogo nie razi w każdej skali? A zasklepione na dnie wyrzutniki łusek albo lekko wgłębne wydechy? Mam wrażenie jakbyśmy zapomnieli o rzeczywistości i możliwościach technicznych producentów a oczekiwali realizacji naszych bliżej niedoprecyzowanych marzeń i wyobrażeń chociaż każdy z nas pewnie chce czegoś innego.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: ARMA HOBBY - pytania, znienawidzenia, polubienia...

Postprzez Dominik » wtorek, 9 lutego 2021, 15:20

Mecenas napisał(a):Już od jakiegoś czasu obserwuję, że łatwiej mi się żyje jeśli pamiętam o dobrej radzie jaką któryś z naszych narciarzy miał zapisaną na czubkach swoich nart. Model to w końcu umowne uproszczenie w jakiejś przyjętej symbolicznej konwencji, rodzaj umowy społecznej. Kiedyś umówiliśmy się na linie podziałowe, raz wgłębne raz wypukłe. Co to ma wspólnego z rzeczywistością? A grubość ścian kadłuba nikogo nie razi w każdej skali? A zasklepione na dnie wyrzutniki łusek albo lekko wgłębne wydechy? Mam wrażenie jakbyśmy zapomnieli o rzeczywistości i możliwościach technicznych producentów a oczekiwali realizacji naszych bliżej niedoprecyzowanych marzeń i wyobrażeń chociaż każdy z nas pewnie chce czegoś innego.


I to była dobra rada. Trza mieć loozik.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: ARMA HOBBY - pytania, znienawidzenia, polubienia...

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 9 lutego 2021, 16:13

Mecenas napisał(a):Mam wrażenie jakbyśmy zapomnieli o rzeczywistości i możliwościach technicznych producentów a oczekiwali realizacji naszych bliżej niedoprecyzowanych marzeń i wyobrażeń chociaż każdy z nas pewnie chce czegoś innego.


chyba sobie stopkę znowu zmienię ;o)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4819
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: ARMA HOBBY - pytania, znienawidzenia, polubienia...

Postprzez Mecenas » wtorek, 9 lutego 2021, 18:02

Łukasz_K napisał(a):
Mecenas napisał(a):Mam wrażenie jakbyśmy zapomnieli o rzeczywistości i możliwościach technicznych producentów a oczekiwali realizacji naszych bliżej niedoprecyzowanych marzeń i wyobrażeń chociaż każdy z nas pewnie chce czegoś innego.


chyba sobie stopkę znowu zmienię ;o)

Nie trzeba, tez pasuje do tego kontekstu.
Kompletnie nie rozumiem skąd bierze się to wyolbrzymianie niektórych błędów czy wad modelu i tragizowanie na forum przy jednoczesnym akceptowaniu i godzeniu się na jeszcze głupsze uproszczenia jako "naturalne". A już kompletnie nie rozumiem dlaczego celem tak często pada Arma Hobby skoro problemy dotyczą w zasadzie wszystkich producentów. Teraz jest czas na podsuwanie swoich pomysłów i uwag merytorycznych dotyczących Mustanga, Hurricane'a IIc czy F4F-4. Ciekawe ile ich już spłynęło do firmy z naszego kraju i jaka będzie skala późniejszego spuszczania się nad błędami gotowego modelu na forum?
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: ARMA HOBBY - pytania, znienawidzenia, polubienia...

Postprzez Dominik » wtorek, 9 lutego 2021, 18:38

Michale,

Myślę, że oprócz kilku uwag, które się pojawiły na forum i w innych mediach, to nikt nic więcej nie napisał. I zapewne już czeka w blokach startowych do szitstormu.
Ale cóż, taki mamy klimat...A szkoda. Osobiście uważam, że na tym forum jest trochę osób mających dużą wiedzę na temat różnych konstrukcji i te osoby mogłyby pomóc.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: ARMA HOBBY - pytania, znienawidzenia, polubienia...

Postprzez caughtinthemiddle » wtorek, 9 lutego 2021, 19:33

Dominik napisał(a):Osobiście uważam, że na tym forum jest trochę osób mających dużą wiedzę na temat różnych konstrukcji i te osoby mogłyby pomóc.


A dlaczego miałyby to robić za darmo? Ja wiem, że w tej branży kokosów nie ma, ale oczekiwanie, że ktoś zrobi robotę za Ciebie i jeszcze pro publico bono, uważam za niesmaczne.
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości