Stojak do modeli VERTIGO VMP006 - opinie

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Stojak do modeli VERTIGO VMP006 - opinie

Postprzez Murek » środa, 31 marca 2021, 18:48

Czy ktoś może coś powiedzieć o stojaku do budowy modeli: https://exito.sklep.pl/pl/p/VERTIGO-VMP ... 7248/56168
Warto kupić? Nie warto? Co polecacie? Mam w magazynku kilka dwupłatów w 1-48 i wypadało by zaopatrzyć się w jakiś sensowny sprzęt.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Reklama

Re: Stojak do modeli VERTIGO VMP006 - opinie

Postprzez krzy65siek » środa, 31 marca 2021, 19:17

Ja mam taki do jednopłatów i jestem zadowolony. Lekkie, stabilne. Polecam.

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek
 
Posty: 188
Dołączył(a): niedziela, 6 października 2013, 13:52

Re: Stojak do modeli VERTIGO VMP006 - opinie

Postprzez Thalgonis » środa, 31 marca 2021, 20:28

Miałem i ... nie polecam... Dlaczego? Jeżeli użyjemy go do malowania to cały ten plastik zaklajstruje się na amen. Oczywiście zaraz po psikaniu można go wyczyścić dopóki farba nie zaschnie.
Ale sprawiedliwie dodam, że jako „trzecia” ręka to ten stojak się sprawdza bardzo dobrze :-)
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1392
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 17:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Stojak do modeli VERTIGO VMP006 - opinie

Postprzez waran » czwartek, 1 kwietnia 2021, 12:33

U mnie taki stojak używany jest przy końcowym etapie -wyplatanie linek i położenie kalek. Oczywiście piszę o modelu szmatopłata.
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Stojak do modeli VERTIGO VMP006 - opinie

Postprzez Murek » czwartek, 1 kwietnia 2021, 14:24

U mnie miałby służyć głównie do ustawiania geometrii i robienia naciągów (wielopłaty). Zwróciłem uwagę na to, że nie wszystkie stojaki tego typu mają podziałkę na elementach pionowych co wydaje mi się bardzo istotnym parametrem przy budowie dwu i więcej płata.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Stojak do modeli VERTIGO VMP006 - opinie

Postprzez jaros » sobota, 3 kwietnia 2021, 11:11

Mam identyczny, ale w wersji do jednopłatów. Przydaje się zdecydowanie w czasie montażu, można swobodnie manewrować modelem przy różnych operacjach - klejenie, wiercenie, nakładanie kalkomanii itd.

Do malowania, to rzeczywiście niekoniecznie - zaraz będzie cały upaprany. Podsumowując - jestem zadowolony z zakupu. Mam tylko problem, żeby trwale skleić to tworzywo. Po CA i po Mr Cement się rozpada. Chyba ostatecznie skręcę na mini-wkręty.
pozdrawiam Jarek
Avatar użytkownika
jaros
 
Posty: 281
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:02
Lokalizacja: Lublin


Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości