Czy modele Army są warte swojej ceny?

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Czy modele Arma Hobby są warte swojej ceny?

Tak, spokojnie mógłbym zapłacić nieco więcej.
34
54%
Z trudem, ale i tak kupię.
17
27%
Nie, nie wydam tyle kasy
12
19%
 
Liczba głosów : 63

Re: Czy modele Army są warte swojej ceny?

Postprzez pepociufakers » czwartek, 31 marca 2022, 09:01

Recenzjemodeli.pl napisał(a):
pepociufakers napisał(a):Tematy modeli RS Models, Valom, Sword są ciekawe ale to, że oni siedzą w tej technologi od lat i nie poszli ani o krok do przodu to bardziej wg. mnie stanowi powód do picia piany.


Bo nic ich do tego nie zmusza.


Mój wpis był tylko efektem porównania podejścia niektóych użytnikownich tego forum do Army i innych wytworni. Kazda firma ma prowo do swojej polityki. Z tym ze mozliwe, ze gdyby na czeskich forach byly podobne lamenty do modeli wyzej wymienionych firm, to moze ich jakosc byla by juz dawno lepsza(z tym że to już jest gdybanina). No ale, kazdy robi to co lubi.

Recenzjemodeli.pl napisał(a):
pepociufakers napisał(a):Przy okazji "recenzjemodeli.pl" (dziwnie się pisze do strony internetowej:)


obecnie z tego konta na pwm korzysta i pisuje wyłącznie generalissimus portalu, zatem twoje zaambarasowanie nie musi być tak wielkie

Luzik, nawet to "zaambarasowanie" nawet nie wystąpiło:)

Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 14:01
Lokalizacja: 3Miasto

Reklama

Re: Czy modele Army są warte swojej ceny?

Postprzez mysiek13 » czwartek, 31 marca 2022, 09:04

Jeśli mogę wtrącić swoje 3-grosze, z uwagi na dłuuugie zainteresowanie modelarstwem ( choć obecnie to bardziej kolekcjonowanie pudełek), ale przede wszystkim jako osoba siedząca ponad 20lat zawodowo w branży przetwórstwa tworzyw "PTS"(opakowaniówka , ale z ogromnym prawdopodobieństwem mającymi takie same problemy jak obecnie producenci nowych modeli na formach "stalowych"), to oprócz przyjemnego "każdemu prawdziwemu Polskiemu modelarzowi" czytaniu tej śmiesznej g...burzy, niestety całkowicie rozumiem podejście Army i innych producentów ( np Border Model, czy nawet Modellcollect w pancerce w 72) odnośnie "windowania" cen...

TANIO JUŻ BYŁO

A merytorycznie w ostatnich 3 latach tylko w PL mamy:
- makabryczny wzrost cen energii elektrycznej - w przypadku PTS znaczny udział kosztów - tworzywo trzeba wtrysnąć a wcześniej często wysuszyć
- makabryczny wzrost kosztów pracy
- niestety czasy kiedy nasze wtryskownie były bajecznie tanie w stos do "zachodu" mija, oczywiście są nadal tańsze
- "zielona" polityka środowiskowa - wbrew pozorom robią się to coraz większe koszty przeciwdziałania emisji choćby hałasu, czy BDO na odpady z zakładów produkcyjnych, koszty "zielonych" barwników i dodatków funkcyjnych - np casus "carbon black"

W skali Europy/Świata:
- niespotykane wahania i wzrosty cen surowców- tworzyw sztucznych
- ciągłe wzrosty cen papieru/kartonu
- wręcz makabryczne wzrosty kosztów stali narzędziowej
- inflacja i zawirowania rynków finansowych - droższe leasingi, kredyty operacyjne itd
- od pandemii znaczny wzrost kosztów logistyki, szczególnie frachty morskie, ale również transport kołowy...

Parę tematów w skali np dziesięciolecia potaniało z uwagi na większą dostępność i rozwój technologii - np koszty projektowania CAD/CAM, technologie nadruku , drążenia i obróbki form CNC, rapid prototypingu itd.. ale niestety nie równoważą one zmian in minus...

Co ciekawe obserwujemy również ogromny wzrost technologiczny naszych modeli / "zabawek", choćby wychwalane ( całkiem słusznie" przez Kamila ( wywoływanego w wątku jako Recenzjemodeli...) formy suwakowe... Niestety taki postęp techniczny przy ciągle małoseryjnych wyrobach musi skutkować zwiększaniem cen - patrz Leoś 2A5 z Bordera w 72...

Inne podejście widzimy np w Revellu, który swoje stare, post - Matchboxowe modeliki sprzedaje prawie w cenie kuca z Army i nikt na forum nie lamentuje... Po prostu CFO tam ma mocny głos odnośnie polityki firmy...

Arma jak i inni jest FIRMĄ która musi przynosić zyski, żeby się rozwijać... Chcąc wydawać nowe modele MUSI zarobić na już wydanych , czy ktoś je będzie odsądzał od czci i wiary czy nie ... Jedyną alternatywą jest znalezienie sponsora który za tp wszystko zapłaci , ale w naszej bajce ani Minister Gliński ani SilverDaddy raczej się nie pojawią ... Dodatkowo firmy produkujące modele - podobnie jak RTV czy automotive mają zawsze z tyłu głowy , że jak się gospodarczo pier... to hobby i dobra o wysokich cenach są pierwszymi na których się oszczędza... Także bez poduszki/zapasów marży finansowej się nie da...

Mam nadzieję że pomogłem/nie pomogłem, ale wydłużyłem "bardzo ciekawą" dyskusję :twisted: :P

Pozdrawiam Michał
Ostatnio edytowano czwartek, 31 marca 2022, 10:53 przez mysiek13, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 15:23

Re: Czy modele Army są warte swojej ceny?

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 31 marca 2022, 10:27

RAV napisał(a):
piotr dmitruk napisał(a):to chyba normalne, że jeśli model jest wart swojej ceny, to go kupię

Niekoniecznie... Można nie kupić nawet przy akceptowalnej cenie, bo:
  • nie mój temat
  • nie moja skala
  • za trudny dla mnie
  • mam już taki z innej firmy
  • pewnie niedługo wyjdzie wersja, która mi się bardziej spodoba
  • albo z innych powodów, niezwiązanych z ceną.

Owszem, i w takich sytuacjach osoby te mogły wypowiedzieć się na "nie", czego nie zrobiły, lub w ogóle nie obeszła ich ta ankieta. Warianty nieistotne w dyskusji.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9932
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czy modele Army są warte swojej ceny?

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 31 marca 2022, 11:12

cris napisał(a):
piotr dmitruk napisał(a):A co do tej pogróżki, to wypada mi tylko zacytować jedną z ostatnich wypowiedzi PADa.

Pogróżki -SERIO !
A jak ty, adwersarzy nazywasz ,,hejterami '' i ,,psami '' to jest ok ??? Ta karawana co idzie dalej to mam rozumieć że to twoi niezrażeni chłopcy z AH ?


Proszę o czytanie z większym zrozumieniem (dotyczy to całego wątku), i nie wyciąganie zbyt pochopnych wniosków. Nie słyszałem aby hejter był obraźliwym epitetem, a wystąpił jako antonim fanboya ( proszę, może znasz bardziej adekwatny wyraz, na przyszłość). Napisałem również o GŁOSACH, które są JAK SZCZEKANIE. Znajdujesz różnicę między porównaniem, a epitetem? Nawet nie dotyczyło to osób, a wypowiedzi, z nawiązaniem do popularnego porzekadła.
No, ale jeśli się chce psa uderzyć, to kij się znajdzie., tak?
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9932
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czy modele Army są warte swojej ceny?

Postprzez Recenzjemodeli.pl » czwartek, 31 marca 2022, 11:14

pepociufakers napisał(a):mozliwe, ze gdyby na czeskich forach byly podobne lamenty do modeli wyzej wymienionych firm, to moze ich jakosc byla by juz dawno lepsza(z tym że to już jest gdybanina).


Ale przecież Czesi lamentują na jakość wyrobów swoich rodzimych wytwórców. Tylko przede wszystkiem trzeba zdać sobie sprawę, ze te internetowe lamenty w najmniejszym nawet stopniu nie odzwierciedlają odbioru modeli na rynku - zwanego zwyczajowo 'głosowaniem portfelami'..
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1410
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 12:08

Re: Czy modele Army są warte swojej ceny?

Postprzez Atlas » czwartek, 31 marca 2022, 11:19

piotr dmitruk napisał(a):No, ale jeśli się chce psa uderzyć, to kij się znajdzie., tak?


Zaraz będzie że któryś się poczuł nazwany psem... :D
Atlas
 
Posty: 342
Dołączył(a): środa, 31 lipca 2019, 16:29

Re: Czy modele Army są warte swojej ceny?

Postprzez bravo112 » czwartek, 31 marca 2022, 11:27

" Inne podejście widzimy np w Revellu, który swoje stare, post - Matchboxowe modeliki sprzedaje prawie w cenie kuca z Army i nikt na forum nie lamentuje... Po prostu CFO tam ma mocny głos odnośnie polityki firmy..."

z tym stwierdzeniem sie nie zgodze. Nie pamietam,kiedy Revell wznowil jakis model Matchboxa ( nie mowimy o rynku wtornym ).A ceny na pewno nie sa az takie wysokie. Oczywiscie modele podrozaly, ale teraz wszystko ustawia Cobi i zamiast wypuscic nowy sensowny model produkuje duzo plastikowego g... do niczego nie podobnego, choc na pudelku jest napisane: Panther, albo Polonez, Syrena ( 3 wersje) , Fiat ( !!! )
bravo112
 
Posty: 40
Dołączył(a): poniedziałek, 31 lipca 2017, 10:17

Re: Czy modele Army są warte swojej ceny?

Postprzez mysiek13 » czwartek, 31 marca 2022, 11:41

bravo112 napisał(a):" Inne podejście widzimy np w Revellu, który swoje stare, post - Matchboxowe modeliki sprzedaje prawie w cenie kuca z Army i nikt na forum nie lamentuje... Po prostu CFO tam ma mocny głos odnośnie polityki firmy..."

z tym stwierdzeniem sie nie zgodze. Nie pamietam,kiedy Revell wznowil jakis model Matchboxa ( nie mowimy o rynku wtornym ).A ceny na pewno nie sa az takie wysokie. Oczywiscie modele podrozaly, ale teraz wszystko ustawia Cobi i zamiast wypuscic nowy sensowny model produkuje duzo plastikowego g... do niczego nie podobnego, choc na pudelku jest napisane: Panther, albo Polonez, Syrena ( 3 wersje) , Fiat ( !!! )


No i tutaj jest dość kuriozalna sytuacja z najnowszymi edycjami tychże przepaków :) no wiem jest klej pędzelek i dwie niby farbki :mrgreen: :roll:

https://www.martola.com.pl/pl631/produk ... 234_2_puma
https://www.martola.com.pl/pl631/produk ... iorama_set

https://www.martola.com.pl/pl631/produk ... iorama_set

A Revell ma ciągle w ofercie MAtchboxy w większości w 76, podobnie jak Italerka odgrzewane ESCI
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 15:23

Re: Czy modele Army są warte swojej ceny?

Postprzez cris » czwartek, 31 marca 2022, 16:33

piotr dmitruk napisał(a):Proszę o czytanie z większym zrozumieniem

Drogi Piotrze Adminie ,skoro ty uznałeś mój żartobliwy wpis jako pogróżkę ,to ja uznałem twój jako obraźliwy- ot taki mały rewanżyk ;o) Mam pytanie ; czy znasz osobiście pana Ciepierskiego :?:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 19:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Czy modele Army są warte swojej ceny?

Postprzez Murek » czwartek, 31 marca 2022, 17:00

Myśl mnie naszła przeglądając ten wątek: nawet Monty Python czegoś takiego by nie wymyślił...
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 2992
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 22:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Czy modele Army są warte swojej ceny?

Postprzez cris » czwartek, 31 marca 2022, 17:19

Murek napisał(a):Myśl mnie naszła przeglądając ten wątek: nawet Monty Python czegoś takiego by nie wymyślił...

E tam ,przynajmniej jest ,,wesoło'' w tych ponurych czasach .Chyba zbyt poważnie bierzesz te ,,przepychanki''
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 19:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Czy modele Army są warte swojej ceny?

Postprzez piotr dmitruk » piątek, 1 kwietnia 2022, 09:59

cris napisał(a):
piotr dmitruk napisał(a):Proszę o czytanie z większym zrozumieniem

Drogi Piotrze Adminie ,skoro ty uznałeś mój żartobliwy wpis jako pogróżkę ,to ja uznałem twój jako obraźliwy- ot taki mały rewanżyk ;o) Mam pytanie ; czy znasz osobiście pana Ciepierskiego :?:

Nie. Nie pamiętam, abym nawet kiedykolwiek się spotkał osobiście z kimkolwiek z Army.
Moja znajomość z nimi jest dokładnie taka jak z Tobą- z forum.
Zaskoczony?
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9932
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czy modele Army są warte swojej ceny?

Postprzez Murek » piątek, 1 kwietnia 2022, 14:12

cris napisał(a):
Murek napisał(a):Myśl mnie naszła przeglądając ten wątek: nawet Monty Python czegoś takiego by nie wymyślił...

E tam ,przynajmniej jest ,,wesoło'' w tych ponurych czasach .Chyba zbyt poważnie bierzesz te ,,przepychanki''

Wręcz przeciwnie Kolego, dlatego przywołanie klasyków gatunku ;o)
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 2992
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 22:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Czy modele Army są warte swojej ceny?

Postprzez cris » piątek, 1 kwietnia 2022, 19:10

Murek napisał(a):Wręcz przeciwnie Kolego, dlatego przywołanie klasyków gatunku ;o)

No to jak sobie ta wolisz-Kolego.
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 19:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości