Czy modele Army są warte swojej ceny?

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Czy modele Arma Hobby są warte swojej ceny?

Tak, spokojnie mógłbym zapłacić nieco więcej.
34
54%
Z trudem, ale i tak kupię.
17
27%
Nie, nie wydam tyle kasy
12
19%
 
Liczba głosów : 63

Re: Czy modele Army są warte swojej ceny?

Postprzez arhtus » czwartek, 24 marca 2022, 21:46

Eeeeee tam, premiera nowego modelu od AH znowu jest głośna, wzbudza ogromne jak zwykle emocje, mówi się o niej, a oto przecież chodzi ;o) :D
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Reklama

Re: Czy modele Army są warte swojej ceny?

Postprzez Atlas » czwartek, 24 marca 2022, 21:52

Na miejscu Army to ja bym przesyłał Josteinowi jakieś bardzo wczesne wersje wyprasek, pełne błędów i niedoróbek, żeby gościu się nakręcał i latał po forach krzycząc jakie to złe modele są. Przecież to darmowa reklama. Żadna premiera nie ma tyle hypu co każdy nowy model Army i jego krytyka wspomnianego forumowicza. :)
Atlas
 
Posty: 345
Dołączył(a): środa, 31 lipca 2019, 17:29

Re: Czy modele Army są warte swojej ceny?

Postprzez _OldMan_ » piątek, 25 marca 2022, 18:05

Modelu jeszcze nie ma, a juz jest na szczycie Hot Kits na Scalemates :mrgreen:

Obrazek
Avatar użytkownika
_OldMan_
 
Posty: 251
Dołączył(a): sobota, 31 sierpnia 2019, 19:52

Re: Czy modele Army są warte swojej ceny?

Postprzez marco2607 » poniedziałek, 28 marca 2022, 10:42

Nie mam pojęcia skąd to jest wzięte , ale Czesi pokazali instrukcję Ki-84 , dobrze to wygląda :P
https://www.modelforum.cz/viewtopic.php ... tart=13320
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3307
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy modele Army są warte swojej ceny?

Postprzez pepociufakers » poniedziałek, 28 marca 2022, 12:00

Jak patrze na modele rs models i ich stosunek cena/jakość, to dla mnie jest już wystarczające usprawiedliwienie kupna modelu Arma Hobby.
Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 15:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: Czy modele Army są warte swojej ceny?

Postprzez cris » poniedziałek, 28 marca 2022, 14:05

pepociufakers napisał(a):Jak patrze na modele rs models i ich stosunek cena/jakość, to dla mnie jest już wystarczające usprawiedliwienie kupna modelu Arma Hobby.

.......i spokojnie wybulić za niego jeszcze dobrowolnie dodatkową kasę na konto Army Hobby -takie to wspaniałe modele Obrazek Obrazek
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 849
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Czy modele Army są warte swojej ceny?

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 28 marca 2022, 14:09

A to już Jarka sprawa, ty nie musisz.
Podpis masz dużo mówiący w tej sprawie.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9949
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czy modele Army są warte swojej ceny?

Postprzez arhtus » poniedziałek, 28 marca 2022, 15:26

Modele AH są dobre, ciekawe tematycznie, ale bez przesady, też mają swoje bolączki, a przy tym są baardzo drogie jak na skalę 1/72 i zawartość w pudełku. Nawet ciężko je nazwać pełnoprawnymi profipackami. Zgadzam się z tym, że takie przesadne hejtowanie AH jest niezdrowe, ale też w drugą stronę nie usprawiedliwiajcie tak tych modeli jakby to były jakieś cuda.
Argumenty typu, że to przecież najlepszy model danego samolotu w tej skali i musi być tak drogi jest zabawny, a jaki ma być? Przecież wiadomo, że każdy nowy model danego samolotu będzie najlepszy na rynku, ale to nie usprawiedliwia tak "ambitnych" wycen tych modeli.

PS
A deklaracje osób, że chcieliby za te modele płacić jeszcze więcej to już w ogóle bez komentarza :lol:
Ostatnio edytowano poniedziałek, 28 marca 2022, 15:53 przez arhtus, łącznie edytowano 1 raz
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: Czy modele Army są warte swojej ceny?

Postprzez pepociufakers » poniedziałek, 28 marca 2022, 15:40

cris napisał(a):
pepociufakers napisał(a):Jak patrze na modele rs models i ich stosunek cena/jakość, to dla mnie jest już wystarczające usprawiedliwienie kupna modelu Arma Hobby.

.......i spokojnie wybulić za niego jeszcze dobrowolnie dodatkową kasę na konto Army Hobby -takie to wspaniałe modele [/url]

A tego nie napisałem. To już nadinterpretacja.
Napisałem za to, że są firmy które wydają modele znacznie(i to baaardzo znacznie) gorszej jakości, z ceną porównywalną do Army bez kilkunastostronicowych elaboratów o ich wadach i cenach na forum. A że te modele są i znajdują kupców(sam z braku wyboru po takie sięgam czasami) pozwala mi zracjonalizować zakup modeli Army.

Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 15:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: Czy modele Army są warte swojej ceny?

Postprzez Łukasz_K » poniedziałek, 28 marca 2022, 15:54

arhtus napisał(a):nie usprawiedliwiajcie tak tych modeli jakby to były jakieś cuda.


W mojej skromnej ocenie w porównaniu do podobnej wielkości producentów modeli, to jednak są cuda. Osobiście bardzo podoba mi się jak Arma dba o techniczną stronę swoich produktów (nie mówię o jakościowej). Gdybym miał oceniać same ramki to według mnie są cuda.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4819
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Czy modele Army są warte swojej ceny?

Postprzez Recenzjemodeli.pl » poniedziałek, 28 marca 2022, 16:26

arhtus napisał(a):Przecież wiadomo, że każdy nowy model danego samolotu będzie najlepszy na rynku


Rozumiem, że mówisz wyłącznie o nowych modelach Army?
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1429
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 13:08

Re: Czy modele Army są warte swojej ceny?

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 28 marca 2022, 16:46

arhtus napisał(a):A deklaracje osób, że chcieliby za te modele płacić jeszcze więcej to już w ogóle bez komentarza :lol:

Niestety, nie było opcji - "bez problemu zapłacę tą cenę, ale wyższa jest nieakceptowalna" :P
Myślę, że w każdym hobby jest taki moment, że jak się coś bardzo chce, to pieniądze są mniej istotne (do pewnych granic, rzecz jasna). Ja akurat nie dłubię w 1/72, więc - choć doceniam kunszt AH - kupować ich modeli nie będę, chyba że wejdą w "cztery-ósemkę".
Ale ponieważ AH nikogo nie zmusza do kupowania swoich modeli (które na Zachodzie sprzedają się jak ciepłe bułeczki), to poza wyrażeniem opinii, wylewanie pomyj na firmę za to, że się wysoko ceni jest co najmniej dyskusyjne.
Przytoczony tu argument Hurricane,a z Eduarda nie do końca jest trafiony, bo całość roboty pt. pomysł, zrobienie form, reaserch itp. należał do Arma Hobby, co też kosztuje, a Edek już tego nie musiał robić - kupił gotowy produkt.
Nadal uważam, że jak dla kogoś coś jest za drogie, to nie kupuje - musiałbym mieć pretensje do Mercedesa albo Lambo, że tyle kosztują - więc nie kupiłem i nie kupię, ale żebym zaraz miał pretensje do nich o cenę, to niekoniecznie.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Czy modele Army są warte swojej ceny?

Postprzez cris » poniedziałek, 28 marca 2022, 18:05

Aleksander napisał(a):Niestety, nie było opcji - "bez problemu zapłacę tą cenę, ale wyższa jest nieakceptowalna" :P
Myślę, że w każdym hobby jest taki moment, że jak się coś bardzo chce, to pieniądze są mniej istotne (do pewnych granic, rzecz jasna).

Widzisz Aleksandrze bo w tej ankiecie pytania są tak dziwnie sformułowane (odnoszę wrażenie, że nawet tendencyjne)jakby komuś zależało na promowaniu/przypodobaniu/nienarażaniu się tej firmie .
Pomysł ankiety wyszedł ode mnie ,tylko że ja nie miałem na myśli warunkowania zakupu modelu ceną .Pytania miały być proste:
-a) -czy ceny modeli Army Hobby są za wysokie ?
I nie chodziło tu czy ankietowany je kupi, czy w związku z ceną nie .Wiadomo że jak kogoś ,,przypili''na model , to i za 150pln by pewnie kupił .Każdy ma ustawiony inaczej próg ,,chcicy'' Ja osobiście kupuję choć uważam że z cenami przeholowują .
b) -ceny modeli Army Hobby jak najbardziej mi odpowiadają .
I kropka .Ci którzy są tak zachwyceni modelami AH ,że chcieli by dopłacać ,niech otworzą jakiś fundusz i tam wpłacają dodatkowo kasę -mało mnie i resztę to obchodzi -ich zachcianka . :shock:
Firma Arma Hobby ustaliła cenę za wyrób i tego się trzymajmy -na pewno nie są filantropami i nie sprzedają je taniej ( niż pozwala najwyższy pułap cenowy) co by sugerowała chęć dobrowolnego podwyższenia ceny, przez pewną grupę nawiedzonych .
Myślę, że tak po prawdzie część zdeklarowanych płacić więcej, zrobiła to przekornie, by postawić na swoim w tej utarczce -żałosne, jeśli mam rację :(
Na koniec zastanawia mnie który Adminów/Forumowiczów wysmarował tak kretyńskie i tendencyjne pytania do tej ankietki -ciekawe czy się przyzna ;o)
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 849
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Czy modele Army są warte swojej ceny?

Postprzez arhtus » poniedziałek, 28 marca 2022, 19:20

No właśnie, z tej ankiety można wywnioskować tylko tyle, że i tak nowy model AH się sprzeda.. ale czy odpowiada ona na pytanie zawarte w tytule wątku?
Jakbym mocniej siedział w 72 to pewnie bym go kupił i za taką kasę, ale akurat mnie ten model nie interesuje w tej skali, bo wolę Haskę 1/48, niemniej jakby był tańszy to bym go kupił, tak żeby sobie go zobaczyć, szybko skleić i postawić na półce, jak robiłem z pierwszymi modelami AH do momentu podwyżek. No ale stówka za mały model w 1/72 to już jednak sporo, a nawet junior sety już podchodzą pod 80zł, no sporo to trochę.
Za 11 w 48 już chcą 150zł :shock: też bym sobie kupił jeszcze jedną, no ale gdzieś nie mogę się zmotywować :D
Przecież Tamka pomijając koszty transportu to jest tania jak barszcz (na rynku lokalnym) w porównaniu do AH :D
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: Czy modele Army są warte swojej ceny?

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 28 marca 2022, 21:52

cris napisał(a):Widzisz Aleksandrze bo w tej ankiecie pytania są tak dziwnie sformułowane (odnoszę wrażenie, że nawet tendencyjne)jakby komuś zależało na promowaniu/przypodobaniu/nienarażaniu się tej firmie .
Na koniec zastanawia mnie który Adminów/Forumowiczów wysmarował tak kretyńskie i tendencyjne pytania do tej ankietki -ciekawe czy się przyzna ;o)

Dzięki, to ja jestem tym tendencyjnym kretynem.
Tyle że dla mnie pytania są adekwatne. Są możliwe nie dwie opcje- tak lub nie, ale właśnie trzy:
pierwsza- nie stać mnie
druga- dla mnie to niewielki wydatek
i trzecia, pośrednia- będzie to dla mnie trudne, ale tak bardzo mi się podoba, że kupię
(Opcja czwarta- stać mnie, ale nie kupię, bo nie chcę, raczej nas nie interesuje.)
To chyba uczciwe postawienie sprawy, bo między dwiema postawami tych kupujących jest istotna różnica, i to właśnie ta pośrednia postawa jest najlepszym wyznacznikiem jakości do ceny, a w przypadku modeli Arny, jak widać, sytuacja nie jest zła.

Co do śmieszków z dopłacaniem do modelu- jeżeli kupuję średniej jakości model żywiczny za ponad 200 złotych, bo chcę go mieć, to czy dobrej jakości model wtryskowy, który można bez wstydu skleić z pudła, kosztuje 80, czy 150 złotych, to szczerze- mi to dynda. Wyznacznikiem jest dla mnie "fajność" i tyle.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9949
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

cron