Czy modele Army są warte swojej ceny?

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Czy modele Arma Hobby są warte swojej ceny?

Tak, spokojnie mógłbym zapłacić nieco więcej.
34
54%
Z trudem, ale i tak kupię.
17
27%
Nie, nie wydam tyle kasy
12
19%
 
Liczba głosów : 63

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlas » sobota, 19 marca 2022, 22:54

No i masz ostateczny dowód!
86 to mniej niż 90, czyli zły model, bardzo zły!!11!!one
Atlas
 
Posty: 345
Dołączył(a): środa, 31 lipca 2019, 17:29

Reklama

modele polskich samolotów

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jostein » sobota, 19 marca 2022, 23:20

HK napisał(a):
Atlas napisał(a):Są złe, bo mają mało części. Powszechnie wiadomo że mała ilość części świadczy o niskiej jakości zestawu. I tyle w temacie.

A ja sobie zadałem trud policzyć. I np. "półtorej-ramkowy" model Mustanga z AH ma 86 nieprzezroczystych części. 4-6 ramkowy (zależy jak liczyć) model foki IBG ma ich ok 90.

Nie przypominam sobie, bym cokolwiek napomknął o Mustangu. Choć swego czasu istotnie wypunktowałem sporo jego ułomności, to prawda, jednak żadna z nich nie odnosiła się do ilości części.
Nie masz już pomysłu, jak odwracać kota ogonem? Bo merytoryka, jak zawsze u fanboyów Army, leży i piszczy cichutko, ale do tego już dawno się przyzwyczaiłem.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez macotra4 » sobota, 19 marca 2022, 23:28

Jostein,
wlacze sie i ja do tej rozmowy, choc jest ona kompletnie bez sensu...
Mowisz ze cena jest za wysoka.
Juz jeden z kolegow przytoczyl Ci porownanie do Big Maca i wartosci nabywczej.
Ja napisze Ci o czyms troche innnym, co moze umyka Ci.
Modele sprzedaja sie na calym swiecie, nie tylko w Polsce.
Od ponad 20 lat mieszkam za granica naszego kraju, po drugiej stronie Oceanu. W okolicach miasta Chicago.
I wiesz co, minimalna placa tutaj to $13 na godzine. Czyli model kosztujacy w okolicach 100PLN, kosztuje mniej niz 25 USD.
I teraz odpowiedz sobie na pytanie czy jest to drogi model...
Mozemy sie spierac co do jakosci, czy model jest dobry czu nie.
Ale jezeli chodzi o polityke cenowa to modele sa sprzedawane an calym swiecie i uwierz mi, nikt kto bedzie chial go kupic tutaj nie zawacha sie przed wydaniem 25 czy 30 USD za model.
Jako ciekawostke podam Ci jeszcze, ze doslownie pare dnie temu skonczyla sie na Ebayu aukcja modelu w skali 1/72 Ardpolu.
Samolot kompletnie nie znany na swiecie, a mnianowicie PWS 19. i wiesz co? ktos za niego zaplacic $121.50 plus przesylka.
I choc wiem ze sytuacje kompletnie nie porownywalne, to jednak chce Ci pokazac ze ceny ksztaltuje rynek, a nie nasze checi.
https://www.ebay.com/itm/203867488871
macotra4
 
Posty: 47
Dołączył(a): poniedziałek, 22 lutego 2016, 04:56

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jostein » sobota, 19 marca 2022, 23:39

macotra4 napisał(a):Jostein,
wlacze sie i ja do tej rozmowy, choc jest ona kompletnie bez sensu...
Mowisz ze cena jest za wysoka.
Juz jeden z kolegow przytoczyl Ci porownanie do Big Maca i wartosci nabywczej.
Ja napisze Ci o czyms troche innnym, co moze umyka Ci.
Modele sprzedaja sie na calym swiecie, nie tylko w Polsce.
Od ponad 20 lat mieszkam za granica naszego kraju, po drugiej stronie Oceanu. W okolicach miasta Chicago.
I wiesz co, minimalna placa tutaj to $13 na godzine. Czyli model kosztujacy w okolicach 100PLN, kosztuje mniej niz 25 USD.
I teraz odpowiedz sobie na pytanie czy jest to drogi model...
Mozemy sie spierac co do jakosci, czy model jest dobry czu nie.
Ale jezeli chodzi o polityke cenowa to modele sa sprzedawane an calym swiecie i uwierz mi, nikt kto bedzie chial go kupic tutaj nie zawacha sie przed wydaniem 25 czy 30 USD za model.
Jako ciekawostke podam Ci jeszcze, ze doslownie pare dnie temu skonczyla sie na Ebayu aukcja modelu w skali 1/72 Ardpolu.
Samolot kompletnie nie znany na swiecie, a mnianowicie PWS 19. i wiesz co? ktos za niego zaplacic $121.50 plus przesylka.
I choc wiem ze sytuacje kompletnie nie porownywalne, to jednak chce Ci pokazac ze ceny ksztaltuje rynek, a nie nasze checi.
https://www.ebay.com/itm/203867488871


Szkoda, że nikt z was nie pisze z sensem. Porównaj sobie dwie ceny. Jedna - cena Armowego Hurricane'a Mk.I w opakowaniu Army. Druga - cena tego samego modelu w opakowaniu Eduarda, z dwiema blachami fototrawionymi w miejsce jednej. Ta druga jest niższa o 10 złotych. To więcej mówi niż kretyńskie przeliczanie na śmieciowe jedzenie.
Ale przede wszystkim przestańcie udawać głupich, bo ja nie pisałem i nie piszę o cenie bezwzględnej, ale o jej stosunku do jakości produktu.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez RAV » sobota, 19 marca 2022, 23:52

Jostein napisał(a):Szkoda, że nikt z was nie pisze z sensem.

Albo nikt nie pisze z sensem, albo jeden nic nie rozumie.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Łukasz_K » sobota, 19 marca 2022, 23:56

Jostein napisał(a):Ale przede wszystkim przestańcie udawać głupich, bo ja nie pisałem i nie piszę o cenie bezwzględnej, ale o jej stosunku do jakości produktu.


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Piszesz o stosunku ceny do jakości na podstawie tego?
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4827
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez caughtinthemiddle » sobota, 19 marca 2022, 23:58

W swoim oczywiście niekretyńskim (i Ty śmiesz ludzi nazywać ordynusami...) porównaniu nie uwzględniasz istotnego dla kosztu (i w efekcie ostatecznej ceny) faktu, że Eduard blaszki i kalkomanie robi in house i ma do tego ludzi i maszyny, którzy muszą coś robić, żeby zarobić na swoje utrzymanie, zaś Arma zleca produkcję zewnętrznie, więc siłą rzeczy więcej ich to kosztuje. I nie są to małe pieniądze, co widać po tym, jak twardo Eduard obstaje przy swoich 'nowych' kalkomaniach mimo tego, że wielu klientów uważa je za bezwartościowe i lamentuje za Cartografem, a także po tym, że dla zewnętrznego zlecającego wydruk kalkomanii u Edka jest znacząco tańszy niż w Cartografie, a przecież na takim zleceniu oni też coś muszą zarobić, więc liczą inaczej niż dla siebie. W kontekście Army czy IBG zasadne jest oczywiście pytanie, ile teraz kosztuje wydruk w Techmodzie - tego nie wiem, ale 10 lat temu wychodziło drożej niż we Włoszech.
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez cris » niedziela, 20 marca 2022, 00:13

No to co Drodzy Koledzy z tą ankietą na temat ceny modeli Army Hobby ;o)
Tylko jeśli dojdzie ona do skutku ,to żeby niektórzy przekornie ,na ,,złość babci nie odmrozili sobie uszek" bo jeszcze AH weźmie sobie te sondaże do serca i taka cenę wywinduje na następny model że ,,klękajcie narody'' :mrgreen:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 850
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez caughtinthemiddle » niedziela, 20 marca 2022, 00:16

cris napisał(a):No to co Drodzy Koledzy z tą ankietą na temat ceny modeli Army Hobby ;o)
Tylko jeśli dojdzie ona do skutku ,to żeby niektórzy przekornie ,na ,,złość babci nie odmrozili sobie uszek" bo jeszcze AH weźmie sobie te sondaże do serca i taka cenę wywinduje na następny model że ,,klękajcie narody'' :mrgreen:


Poważnie sądzisz, że czy to Arma czy IBG przy ustalaniu cen kierują się potencjalnym ich odbiorem na polskim rynku?
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jostein » niedziela, 20 marca 2022, 00:31

caughtinthemiddle napisał(a):W swoim oczywiście niekretyńskim (i Ty śmiesz ludzi nazywać ordynusami...) porównaniu nie uwzględniasz istotnego dla kosztu (i w efekcie ostatecznej ceny) faktu, że Eduard blaszki i kalkomanie robi in house i ma do tego ludzi i maszyny, którzy muszą coś robić, żeby zarobić na swoje utrzymanie, zaś Arma zleca produkcję zewnętrznie, więc siłą rzeczy więcej ich to kosztuje. I nie są to małe pieniądze, co widać po tym, jak twardo Eduard obstaje przy swoich 'nowych' kalkomaniach mimo tego, że wielu klientów uważa je za bezwartościowe i lamentuje za Cartografem, a także po tym, że dla zewnętrznego zlecającego wydruk kalkomanii u Edka jest znacząco tańszy niż w Cartografie, a przecież na takim zleceniu oni też coś muszą zarobić, więc liczą inaczej niż dla siebie. W kontekście Army czy IBG zasadne jest oczywiście pytanie, ile teraz kosztuje wydruk w Techmodzie - tego nie wiem, ale 10 lat temu wychodziło drożej niż we Włoszech.


Oj, ilu ty spraw nie uwzględniasz. No i piszesz od rzeczy, bo nie jest to tak, że zlecenie jakiejś części produkcji "na zewnątrz" zawsze jest droższą opcją, jak napisałeś. Przeciwnie, oznacza to z reguły właśnie redukcję kosztów. Zresztą, zdanie później sam sobie zaprzeczyłeś.
Załóżmy jednak, że jest dokładnie tak, jak piszesz - to oznacza po prostu, że ludzie Army są ekonomicznymi analfabetami, którzy nie potrafią nawet przeprowadzić rachunku kosztów, nie mówiąc już zupełnie o ich minimalizacji, co należy do podstaw.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez caughtinthemiddle » niedziela, 20 marca 2022, 00:37

Zlecenie zewnętrzne może być tańszą opcją, jeśli wśród wykonujących dane elementy jest konkurencja. Przy produkcji el. fototrawionych czy kalkomanii potencjalnych opcji jest na rynku niewiele, a jednak dość małych producentów jak Arma czy IBG (w porównaniu z Eduardem) trudno podejrzewać o to, by byli w stanie zainwestować np. 200 tysięcy funtów w maszynę drukarską (a co najmniej tyle kosztuje to, co stoi w Obrnicach).
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlas » niedziela, 20 marca 2022, 00:41

Jaki jest sens dyskusji z tym człowiekiem? Przecież on zionie jakąś chorą, irracjonalną nienawiścią do firmy Arma Hobby, co widać praktycznie w każdym jego poście.
Nie mam pojęcia dlaczego, może ktoś go skrzywdził.
Ale oczekiwanie racjonalnej dyskusji z kimś kto we wszystkim widzi tylko zło, w tym wypadku zło Army Hobby (bo to zła kobi... firma była), jest naiwne, delikatnie mówiąc.
Atlas
 
Posty: 345
Dołączył(a): środa, 31 lipca 2019, 17:29

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jostein » niedziela, 20 marca 2022, 01:04

caughtinthemiddle napisał(a):Zlecenie zewnętrzne może być tańszą opcją, jeśli wśród wykonujących dane elementy jest konkurencja. Przy produkcji el. fototrawionych czy kalkomanii potencjalnych opcji jest na rynku niewiele, a jednak dość małych producentów jak Arma czy IBG (w porównaniu z Eduardem) trudno podejrzewać o to, by byli w stanie zainwestować np. 200 tysięcy funtów w maszynę drukarską (a co najmniej tyle kosztuje to, co stoi w Obrnicach).

Ach, to konkurencja na danym rynku występuje tylko wtedy, gdy jest "wielu" potencjalnych producentów? A ilu to jest "wielu"? Wielu w stosunku do czego?
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez CzarekB » niedziela, 20 marca 2022, 01:24

Jostein napisał(a):Szkoda, że nikt z was nie pisze z sensem.

O, i tak konczy sie z tym Panem kazda mozliwa rozmowa.
Forumowicze nie bijacy mu brawa sa idiotami a ON jest geniuszem we wszystkim, bo jak widac daje do kotla wszystkim za wszystko.
Cos prawie jak Atlis kiedys.
A ktos sie tutaj na mnie obrazil jak kiedys okreslilem to jako kabaret. Do kiedy to byl kabaret to bylo wesolo, teraz jest to juz prawdziwa farsa.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez krzy65siek » niedziela, 20 marca 2022, 06:49

Jostein napisał(a):Ach, to konkurencja na danym rynku występuje tylko wtedy, gdy jest "wielu" potencjalnych producentów? A ilu to jest "wielu"? Wielu w stosunku do czego?


Jostein, chłopie, zaśmiecasz wątek. Siostrę Ci zgwałcili koledzy z Army, czy do roboty nie przyjęli? Ośmieszasz się, daj spokój.

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek
 
Posty: 188
Dołączył(a): niedziela, 6 października 2013, 13:52

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skusz i 33 gości